Jamon Lucas Gordon

Tutku, Evren, Shipp, Gordon... Bu adamlara karşı hücum edeceklere Allah sabır versin. Rakip gardlara mükemmel derecede baskı yapabilecek adamlar bunlar. Ender'i de göreceğiz. O konuda henüz emin değilim.

Ayrıca Gordon çok güçlü bir oyuncu. Eşleşmelerde çok problem yaratabilecek bir adam. Hızlı, atletik, savunması güçlü, içeri hızlı girebiliyor... Çok iyi bir transfer yaptık diye düşünüyorum. Ama takımda görmek gerek tabii oyuncuyu.

taraftarı olan bi takımdan taraftarı olan bi takıma geldi . ona öyle bi atmosfer yaşatalım ki bizle bütünleşip gaza gelsin . hadi hayırlı olsun

Tutku, Evren, Shipp, Gordon... Bu adamlara karşı hücum edeceklere Allah sabır versin. Rakip gardlara mükemmel derecede baskı yapabilecek adamlar bunlar. Ender'i de göreceğiz. O konuda henüz emin değilim.

Ayrıca Gordon çok güçlü bir oyuncu. Eşleşmelerde çok problem yaratabilecek bir adam. Hızlı, atletik, savunması güçlü, içeri hızlı girebiliyor... Çok iyi bir transfer yaptık diye düşünüyorum. Ama takımda görmek gerek tabii oyuncuyu.

Katılıyorum. Geçen sene dışarıdan iyi şut atan takımlara karşı savunma yaparken zorlanmıştık. İyi şut atan takımlar hep ortalamanın üzerinde sayı atmışlardı bize karşı. Bence bu açığı kapatmak için yama yapılıyor. İçerisi zaten cehennem durumundaydı. Savunma dozu orada biraz daha arttı. Dış alanı da cehenneme çeviriyoruz.

Sayı atma potansiyeline gelince, evet savunma ağırlıklı bir takım oluyoruz. Zaten Oktay hocanın sistemi de bu şekilde. ama unutulmasın iyi savunma sonrasında alınacak ribaunt lar ile hızlı hücumdan çok sayı bulabiliriz. Ribaunt sorununu çözecek transferler de var.

Takımımıza hayırlı olsun. Okuduğum kadarı ile savunması iyiymiş. Tek kusuru çok keskin bir şutör olmaması imiş. Şimdi alacağımız 3 numara çok önemli. 3 numaramız "her attığı gerer bunun" denecek bir oyuncu olmalı.

Hayırlı olsun güzel transfer.

Çok deli savunma takımı olacağız anlaşılan. Giderek San Antonio Spurs'e benziyoruz bana kalırsa. Koç Oktay Mahmuti tıpkı Popovich gibi savunmaya önem veren ve ayakta kalacak bir ekip oluşturmaya çalışıyor. Tony Parker'ın oyun stilini andıran Ender Arslan'ımız da var. Bu arada Ender gözyaşı damlası atabiliyor heheh. Birtakım benzerlikler mevcut yani. Üzerimize bassalar bile pes etmiyoruz, sürekli oyunun içerisinde olmaya çalışıyoruz.

Atıcı bir 3 numara lazım şimdi. Tabii bir de içeriyi kaplayacak, post up yapabilecek uzun oyuncu.. Doğru yoldayız..

Shipp hakkında neden bu kadar olumsuz yazılıyor? Takımda en çok süre alan, en pis işleri yapıp takımı bir arada tutan, bana göre koçun çok takdir ettiği ve son maçta yenilince üç metre önümde hüngür hüngür ağlayan 25 yaşındaki UCLA mezunu Shipp, değil mi bu?
Banko kalmalı ve yine bu takımın en önemli parçalarından olmalı...

Nilay abla hangi sene aralıksız izledin bu adamın maçlarını merak ettim.

Bence çok iyi transfer, en önemlisi bu transfer şunu gösteriyor Galatasaray bi düzen takımı oluyor gelecek oyuncular belli özellikleri bünyesinde barındıran oyuncular alınıyor.

Sezon içinde bir guardın takımın kaderini ne derecede değiştirebildiğine çok şahit olduk.
Lucas vasat ve bana göre büyük hedeflerden bahsedebilen bir takımın yolundan bile geçmemesi gereken tek yönlü bir oyuncu. İyi savunma yapan guard hücüm yapamaz veya tam tersi iyi hücüm yapan guard iyi savunma yapamaz mantığı çok topal bir anlayış.

Bilmiyorum benim için büyük bir hayal kırıklığı.
Bu transferden de çok hedef/sistem anlayışımızdan kaynaklı bir durum.. hucüm takımı/savunma takımı tek yönülüğünden sıyrılmamız lazım artık.

İhtiyaçlar ve takım dengelerini göz önüne bulundurduğumda
Benimde Shipp varken çok beğendiğim bir transfer olduğunu söyleyemem...
Shipp gidecesekki bence gidecekse bile Gordon geldiği için gitmemeli, (sonuçta Shipp takımı, oyun düzenini çok daha iyi biliyor...)Oyun bakımından da öyle aman aman farkları olmaz...
Kısaca hayırlı olsun ama beklentilerin çok uzağında vasat bir oyuncu aldık...