Jamon Lucas Gordon

Bizim memleket olarak beklenti sorunumuz var bence. Futbolda da, basketbolda da kim gelse beğenmiyoruz... Önemli olan takım olmak. Oyuncuların adı önemli değil!

Hücumu fena değildir falan demesin kimse.Antalyada oynadığı dönemde bile hücumda sorumluluk alamamış birisi Gordon

nereden biliyorsun merak ediyorum kaç maçı yayınlandı kaç maçı canlı salondan izledin? adam fenerbahçe ve siena maçlarında sorumluluk aldı o kadar yıldızın arasında daha ne sorumluluğu alsın. ille skor mu yapsın anlamıyorum sizleri? ihtiyacımız olan bir transferdir nokta. shipp de kiralık gönderilebilir. bizim gibi savunma odaklı takımların her mevkiden 20 sayı atan oyuncuya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. 3 ve 5 numaraların skorer oyuncular olacağını düşünüyorum.diğer oyunculardan gelecek 9-10 sayılık katkıların bize yeteceğini düşünüyorum. jamon gordon da takımın savunma odaklı kimyasının devamı için önemli bir isimdir.

Takımdaki diğer guardlar Spanolis,Teodosic,Papoloukas gibi ultra yaratıcı isimler olursa onların yanına bir tane çok iyi savunmacı olarak Gordon'u alırsın.Ama kısalardan sayı katkısı alamadığımız şu kadroya Gordon'ı ilave etmek çok mantıksız bir hamle açıkçası

Haklısın Oktay Hoca istifa etsin böyle oyuncu mu seçilir ?

Bari sen yapma Nilay Abla. 4 sene önce izlemişsin adamı mutlaka her yönden geliştirmiştir kendini. Hem zaten daha bilmiyoruz Shipp' in yerine mi alındı yoksa şut atsın diye mi alındı önce bunu tam olarak anlamak için şu Lakovic olayı aydınlansın ondan sonra yapalım eleştrilerimizi. Hem biz demedik mi Oktay Hoca naparsa kabulümüz ? Ben Oktay Hoca'nın yanlış birşey yapıcağına ihtimal vermiyorum Hoca'ya güveniyorum.

Daha transfer bitmeden yapılan bütün yorumlar boş bence , dışarıya en az 1 belki 2 oyuncu daha alıcaz o oyuncuların kalitesine ve oyun karakterine göre bu transferler mantıklı yada mantıksız olarak degerlendirilir.Ayrıca Jamon Gordon potaya gidebilen, güçlü ve ceza şutlarını rahatlıkla kesebilen hatta orta mesafeden, hareketli şutları sokabilen bir oyuncu bunlar işin hücum yönü ve bence bu açıdanda yeterli.Takım oyununa olan uyumu ve savunmasından zaten bahsetmiyorum bile.Evet belki daha iyisini alabilirdik ama bence gayet iyi bir transfer yaptık.

Kardeşim ben de senin gibi düşünüyordum ancak 1-2 oynayabilen sayı potansiyeli olan bir isim alınacağı söylentisi var dahası bu isim bazılarına göre Lakovic bizde şeklinde lanse ediliyor an itibariyle. Böyle olursa şayet olumlu bulurum demiştim dün de... Netice olarak Oly'den geliyor adam ve istikrarlı bir şekilde yükselişi var Türkiye'yi biliyor bence gayet olumlu hamle, dün çok saçma bulmuştum tekrar takdir ettim yönetimi helal olsun...

Umarim gelistirmistir. Zira Antalya da tahammul sinirlarini zorluyordu. Zaten benim o zaman ki adamim Ricardo Marsh idi.

Demek istedigim su Shipp'in yerine ise ondan bayagi ustun olmaliydi. Oktay Hoca'ya laf diyecek son insanim dunya uzerinde. Oktay Hoca'yi takip etmeye basladigimda 17 yasindaydim. Simdi ise 5 gun sonra 34 oluyorum. Onu tapacak derece de seviyorum. Sende bunu iyi biliyorsun. Umarim Lucas gelistirmistir kendini. Oktay hoca onu da iyi kullanir sanirim.

Bari sen yapma Nilay Abla. 4 sene önce izlemişsin adamı mutlaka her yönden geliştirmiştir kendini. Hem zaten daha bilmiyoruz Shipp' in yerine mi alındı yoksa şut atsın diye mi alındı önce bunu tam olarak anlamak için şu Lakovic olayı aydınlansın ondan sonra yapalım eleştrilerimizi. Hem biz demedik mi Oktay Hoca naparsa kabulümüz ? Ben Oktay Hoca'nın yanlış birşey yapıcağına ihtimal vermiyorum Hoca'ya güveniyorum.

Umarim gelistirmistir. Zira Antalya da tahammul sinirlarini zorluyordu. Zaten benim o zaman ki adamim Ricardo Marsh idi.

Demek istedigim su Shipp'in yerine ise ondan bayagi ustun olmaliydi. Oktay Hoca'ya laf diyecek son insanim dunya uzerinde. Oktay Hoca'yi takip etmeye basladigimda 17 yasindaydim. Simdi ise 5 gun sonra 34 oluyorum. Onu tapacak derece de seviyorum. Sende bunu iyi biliyorsun. Umarim Lucas gelistirmistir kendini. Oktay hoca onu da iyi kullanir sanirim.

Nilay Abla şimdi bizim bu sezon Shipp'e verdiğimiz görevi Olympiakos bu adama verdiyse doğru transferdir bence :)

gordona bnde önyargılı yaklaşıyorum aslında daha iyi biri alınabilirdi hem savunma hemde hucumda iyi olan bu durumda shipp i gönderip daha iyi birini almalıyız ama herşeye rağmen oktay hoca güvenip aldıysa kendini gösterecektir gordon ..

Öncelikle hayırlı olsun,gordon'un transferi bana bu sezon için 6 yabancı oyuncuyla oynayacağız gibi bir izlenim veriyor.gordon savunması,atletizmi ve ortalama skor katkısıyla takıma illaki katkı verecektir.3 yabancı daha alacağımızı varsayarsak.bu alınacak 1-3-5 numara oyuncuların eksikliğini hissettiğimiz skor yükünü karşılayacak potansiyelde olacakları muhtemel.o yüzden karamsar olan arkadaşların yapılacak takviyeleri görmeden bu psikolojiye girmemeleri gerektiğini ve oktay hoca'ya güvenmeleri gerektiğini tavsiye ediyorum,çünkü yaşadıkları kaygıyı oktay hoca gibi tecrübeli birinin en az 100 defa düşündüğüne inanıyorum.

Başka bir guard alınmayacak zannederek hücumda zayıf kalacağımız düşünmüştüm.Bu sebepten dolayı Gordon'un ihtiyacımıza uygun oyuncu olmadığı için bu transferi eleştirmiştim.Keşke bir kaç gün bekleseymişim. Lakovic transferinden sonra gayet yerinde bir hamle olduğunu anladım.

Yabancılar içerisinde bu sene en fazla verim alacağımız oyuncu olacağını düşünüyorum, umarım beni yanıltmaz diyeyim.

Jamon Gordon, Lakovic hamlesinden sonra biraz daha anlamlaşmaya başladı kafamda. O zaman o hamlenin yapılacağını düşünmediğimden ötürü pek olumlu yaklaşmamıştım, epey de eleştirmiştim doğrusu.