Jamon Lucas Gordon

Hayırlı olsun. Umarım sarı-kırmızı altında önemli işler yapar. Tarz olarak hatalı tercih olduğunu daha önce söylemiştim ama bu yapılacak diğer transferler ile telafi edilip, yükseltilebilecek bir hamle. O yüzden çok da katı değilim. Ama dediğim bundan sonraki hamleler ile daha net yorumlar yapabiliriz.

Hayırlı olur inşallah, iyi savunmacı, görev adamı fakat ihtiyacımızı karşılayacak seviyede bir skor-sut katkısı vereceğini sanmıyorum. Jerry'den daha disiplinli olur ama toplamda arada pek bir fark yok. Ortalama bir transfer. Jaaber'i tercih ederdim.

Eee yani o zaman 24 idi simdi 27. 24'unden sonra super mi olmus.

Bu benim fikrim orta duzey bence. Herkesle ayni fikir icinde olamam.

Kusura bakmayin.

Abla orta düzey bir oyuncu Olympiaskosda 20 dk civarı oynayabilir mi? :)
Tamam süper değil ama bence iyi bir oyuncu savunması muazzam,atlet,şutu fena değildir.
Ama senin görüşünüde saygılıyım abla.

geçen sene bize neredeyse şampiyonluğu getirecek olan oyuncular şu anda vasat takımlara doğru yol aldılar azovmash ve özbekistan takımına gittiler. biz olimpiakos gibi avrupa nın en büyük basketbol kültürünün ortalama 20 dakika oynayan oyuncusunu beğenmiyoruz vasat diyoruz vay be ne takım olduk. biz bir de euroleague de a lisans alırsak Gasol'lara Howardlara da gereksiz transferler deriz. sabırsız bir milletiz hemen en iyisi olmak istiyoruz. hiç bir plan yapmadan hemen yıldızları alıp euroleague e damga vuracağız sanki. yavaş yavaş olur bu işler. bir ülkenin kültürünün oluşması için asırlar geçiyor. basketbol kültürünün oluşması için de bırakın bir kaç yıl geçsin. tuğlaları üst
üste koyalım çimentoyu ekleyip harç yapalım sonra bina yaparız. bu takım geçen sene son anda düşmekten kurtuldu. jamon gordonlara vasat diyecek konumda olduğumu düşünmüyorum. şimdi aramızdan Gs Basketbolu kültür olarak çok büyüktür öyledir böyledir diyenler olacaktır. ben de fanatik galatasaray lıyım ama şu 6-7 yaşındaki herşey bir an önce olsun düşüncesindeki çocuklar gibi davranmayı bırakalım. güzel günler yakında. ama yavaş yavaş olur bu işler biz hep b undan kaybetmedik mi?

shipp i hiç skor opsiyonu olarak görmeyen arkadaşlar acaba bornovada sayı kralı olduğunu bilmezlermi?
geçen sezon takımımızın en fazla süre alan oyuncusu oldunudamı bilmezler?
takımımızın rebo. lideri oldunudami bilmezler?
nasıl savunma yaptını zaten herkes biliyo
sayı atamıyo denen adam 9.3 sayı ortalamasıyla oynamış
heralde başka bişey söylemeye gerek yok.

gordon gelişiyle birlikte 2 numara harika oldu bence hem savunma hem hücum anlamında süreleri eşit paylaşırlarsa 2 numaradan müthiş verim alacağımız kesin...
Hayırlı olsun harika transfer

geçen sene bize neredeyse şampiyonluğu getirecek olan oyuncular şu anda vasat takımlara doğru yol aldılar azovmash ve özbekistan takımına gittiler. biz olimpiakos gibi avrupa nın en büyük basketbol kültürünün ortalama 20 dakika oynayan oyuncusunu beğenmiyoruz vasat diyoruz vay be ne takım olduk. biz bir de euroleague de a lisans alırsak Gasol'lara Howardlara da gereksiz transferler deriz. sabırsız bir milletiz hemen en iyisi olmak istiyoruz. hiç bir plan yapmadan hemen yıldızları alıp euroleague e damga vuracağız sanki. yavaş yavaş olur bu işler. bir ülkenin kültürünün oluşması için asırlar geçiyor. basketbol kültürünün oluşması için de bırakın bir kaç yıl geçsin. tuğlaları üst
üste koyalım çimentoyu ekleyip harç yapalım sonra bina yaparız. bu takım geçen sene son anda düşmekten kurtuldu. jamon gordonlara vasat diyecek konumda olduğumu düşünmüyorum. şimdi aramızdan Gs Basketbolu kültür olarak çok büyüktür öyledir böyledir diyenler olacaktır. ben de fanatik galatasaray lıyım ama şu 6-7 yaşındaki herşey bir an önce olsun düşüncesindeki çocuklar gibi davranmayı bırakalım. güzel günler yakında. ama yavaş yavaş olur bu işler biz hep b undan kaybetmedik mi?

Eğer bu transferi mesela FB Ülker yapsaydı, ihtiyaçları doğrultusunda harika transfer olurdu...
Çünkü skorer guarda zaten ihtiyaçları yok...
Ancak bizim skorer oynayan bir Combo guarda ihtiyacımız var...

çok yerinde bir hamle gibi gözüksede
çok savunma dönük bir takım olduk
3-4-5 numaralara kesinlikle transfer yapılmalı ve 3-4 numaralar skor gücü olan oyuncular olmalı
bence tabi :)

Arkadaşlar Öyle bi guard aldık ki bazen 2 numara bazen 1 numara da oynucak bana kalırsa ki 1 numarada başlayıp maçların ilerleyen sürelerinde tutku 1 e geçip lukas 2 ye geçicek ve bana kalırsa öyle bir 3 numara ile öyle bi 5 numara alıcaz ki onlarda bu takımın en skorerleri olucak bize tek başına 25 sayı atan adam değilde takım halinde herkesin sayı attığı adamlar lazım biz böyle bir takım olucaz bu sene ve tüm herşeyde de iddaalı oluca belki süpriz 1 numara transferi bile gelebilir bakıp görücez artık. Ama lukas iyi oyuncudur top çalar smaç basar inanılmaz asistler yapar bekleyip de görelim şu adamı. geçen sene sezon başında aldığımız guard'ı görünce bu seneki guard transferimiz muhteşem eğer mükemmel bir takım istiyosanız sabırlı olun merdivenler 10'ar 10'ar çıkılmaz en fazla 3'er 3'er çıkarsın o da biraz zordur ama biz geçen sene 5 basamak birden atladık ;)

E abi tamam işte Jamon Lucas geldi, Shipp'in yerine de daha skorer bir isim gelecek diyorlar, daha ne istiyorsunuz? Lakovic gelse örneğin... Şimdi Lakovic gelse de "Ender'le Tutku'ya niye güvenmiyoruz" olacak. Rahat olun, taş gibi bir takım izleyeceğiz seneye, keyfini çıkaralım.

Abicim rica ediyorum yeni Shipp'in Gordon olmasın.

Takımdaki diğer guardlar Spanolis,Teodosic,Papoloukas gibi ultra yaratıcı isimler olursa onların yanına bir tane çok iyi savunmacı olarak Gordon'u alırsın.Ama kısalardan sayı katkısı alamadığımız şu kadroya Gordon'ı ilave etmek çok mantıksız bir hamle açıkçası

Bende Emrah bey gibi düşünüyorum. Bizim ihtiyacımız daha skora yönelik bir combo guard gibi gozukuyordu. Bu tabikide Gordon kotu oyuncu anlamında deil, ama oyunun sıkıştığı noktalarda bazen bir oyuncun sazı eline alması gerek. Örneğin Barcelona'da Navarro, pana'da diamantidis, oly'de spanoulis veya eski formundaki saras gibi. Tabi bunlar cok üst düzey ama bizde bunların bir alt versiyonlarından birini secebilirdik. Ama sonucta Mahmudi'nin transferde bir plan üzerinden gittiği baz alınarak bekleyip görmek gerek. Bu arada eğer lakoviç gelirse bence ya shipp gider yada bu sezon 6 yabancı olur. Ben 6 yabancı formulune uzak deilim. Olası bir euroleague katılımı dusunulerek kadronun kaliteli 15 oyuncudan olusması fikri gayet mantıklı.