Jerry Johnson

http://bc.lrytas.lt/index.php?option=co ... 11&lang=lt

Lietuvos Rytas'ın resmi sitesinden açıklandığı üzere takımımız Jerry Johnson ile anlaştı. Resmi açıklama yok ama Jasikevicius transferinde de Fb Ülker'den önce haberi geçmişlerdi.

Ayrı başlıktan konuşabiliriz diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun...

Edit: Galatasaray Cafe Crown, 2010-11 sezonunda Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımında forma giyen ABD'li guard Jerry Johnson ile kesin anlaşmaya varmıştır.

Sporcumuza Galatasaray kariyeri boyunca üstün başarılar dileriz.

Re: Jerry Johnson Galatasaray'da(?)

Litvanyalı bir basketbolseverle Twitter üzerinden konuştum.

Daha çok pasa dayalı bir oyun oynadığını, hücumda genelde şut atmak yerine pası tercih ettiğini yazdı. Pasa dayalı oyunumuzda bize yardımcı olabilir. Sakatlığını da tamamen atlattığını söyledi.

Ayrıca 6. yabancı olarak tercih edildi sanırım.

Gazanfer bey 6. yabancı olarak alındı sanırım yazmışsınız, 3 Amerikalı kuralı maç kadrosu içinmi geçerli, genel kadro için mi?

6 yabancı olarak tercih yapılcaksa ben uzun olarak bu tercihin yapılmasından yanayım . Benim bilmediğim oyuncu herelde bakıyorumda bu oyuncuyu tanıyanda çok az ama Taylor'ı yollayıp bir uzun alınabilir 6. yabancı olarak bence en mantıklısı da bu olur

Muzaffer Sert' Alıntı:
6 yabancı olarak tercih yapılcaksa ben uzun olarak bu tercihin yapılmasından yanayım . Benim bilmediğim oyuncu herelde bakıyorumda bu oyuncuyu tanıyanda çok az ama Taylor'ı yollayıp bir uzun alınabilir 6. yabancı olarak bence en mantıklısı da bu olur

Bence istediğimiz tarz bir uzun bulamadık. Yoksa uzun eksiğimizin hoca da farkındadır doğal olarak. Bu oyuncu ya tutarsa mantığıyla alınmış olabilir. 2 ay sonunda karar verilir Taylor mu Jerry mi daha yararlı diye hangisi daha az katkı koyuyorsa yollanır. Yerine 4 numara alınır playofflar için. Bu benim senaryom tabiki :)

Bence de öncelikle tercihimiz uzun olmalı Charles Gaines tarzında biri idare ederdi. Marcus Haslip çok iyi giderdi.

ALINTI; Başka forumdan

video=youtube;H98_wnNkaRk]http://www.youtube.com/watch?v=H98_wnNkaRk
video=youtube;nO6DY93HEW8]http://www.youtube.com/watch?v=nO6DY93HEW8&feature=related

vayyy bizim eski mersinli jerry gelmiş.. çok severdik kendisini mersinde iyi izlenim bırakıp gitti o zamanlar msn nickime TBL'nin en iyi ayaklarına sahip adamı jerry johnson yazdığımı hatırlarım müthiş hızlı hareketleri var ayaklarıyla çok iyi deliciydi hayırlı olsun

3 amerikalı sınırlaması yok mu ligimzde? Bence Taylor yollanacak ve transfer öyle açıklanacak.

Melih Özkul' Alıntı:
3 amerikalı sınırlaması yok mu ligimzde? Bence Taylor yollanacak ve transfer öyle açıklanacak.

3 Amerikalı maç kadrosu için sınır.

Her maç 1 Amerikalı tribüne çıkar, sorun yok yani.

Oldukça vasat bir oyuncuydu mersin dönemlerinde.Deliciliği ve atletikliğiyle aklımda kalmış öyle ekstra özellikleri olan bir oyuncu değildi.

Bu transfer beni hayal kırıklığına uğrattı ayrıca.Mahmudi ısrarla istemiş deniyor.ne görmüşte istemiş bilmiyorum açıkçası kendisine sormak lazım

Diğer taraftan takım iyi giderken yönetimin birazcık fedakarlık yaparak daha farklı oyuncularla anlaşmasını beklerdim.Mesela ben olsam fenerbahçenin yaptığını yapar Sarası alırdım

Onur Karakuzu' Alıntı:
[quote="Gökhan Ay":3jta7zwb]shipp le shumpert mı tribüne çıkacak hiç sanmam
her maç taylor tribünde o zaman böyle delici bir isme ihtiyacımız vardı ama o zmana tayloruda gönderip neden uzun için yer açılmaz ...[/quote:3jta7zwb]

Yabancı bir uzunla zaten anlaşamayız artık Taylor'ı yollasak bile. Diğelim Taylor'ı yolladık ve 5 yabancımız kaldı. O zaman o uzunu oynatmak için Shumpert veya Shipp'i tribüne çıkarmamız gerekecek. Jerry zaten çıkamaz, Tutku'nun tüm maçı tek başına oynaması son derece zor olur. Ben bu saatten sonra ancak bir Türk zuunn gelebileceğini düşünüyorum.

Aldıysak süper oyuncu. Rochestie'den hiç bir eksiği yok ama sakatlığı var diye biliyordum adam bi ay önce iyileşmiş Yiğit söyledi şimdi bunu da. Euroleague guardıdır benim gözümde bu adam. Penetresi çok da baba değil yalnız en azından bana göre değil. En azından Washington gibi değil . Biraz Pooh Jeter'a benziyor stili hızlı , ortalama üstü penetresi olan bir oyuncu. Bir de Mersin'deki haliyle alakası yok o zamanlar hiç şutu yoktu ve yeni çocuktu Avrupa'da. Emin olun öğrendi basketbolu :)

Deniz Baskın' Alıntı:
Aldıysak süper oyuncu. Rochestie'den hiç bir eksiği yok ama sakatlığı var diye biliyordum adam bi ay önce iyileşmiş Yiğit söyledi şimdi bunu da. Euroleague guardıdır benim gözümde bu adam. Penetresi çok da baba değil yalnız en azından bana göre değil. En azından Washington gibi değil . Biraz Pooh Jeter'a benziyor stili hızlı , ortalama üstü penetresi olan bir oyuncu. Bir de Mersin'deki haliyle alakası yok o zamanlar hiç şutu yoktu ve yeni çocuktu Avrupa'da. Emin olun öğrendi basketbolu :)
evet işte mersindeyken hiç şutu yoktu.Rookie guardlar gibiydi sadece top getiriyordu:)

Deniz Baskın' Alıntı:
Aldıysak süper oyuncu. Rochestie'den hiç bir eksiği yok ama

Bu cümle garip olmamışmı Deniz...Rochestie'den eksiği varsa zaten vay halimize,eksiği yok demek denk sayılabilecek bir oyuncu demek o zaman yine vay halimize...:)

Yanlışmı yazdın yoksa Rochestie'de süper bir oyuncu olarakmı görüyordun?

Hani böyle level atlatacak alıp götürecek bir oyun kurucu alamıyosan eğer neden johnsonlarla filan uğraşıyorsun ki

Dee brown yeniden düşünülemez miydi mesela? oyununu çok geliştirdiğinden eminim

Şu kıyaslamayı lütfen Rochestie ile yapmayalım adamı tanımadan soğuttunuz :) Tutku'dan iyi mi kötü mü?

Oyuncunun son dönemlerinde ne yaptığını bilmiyorum ancak biraz vasat bir transfer oldu gibi,hayırlısı yinede...Dee Brown konusunda Can'a katılıyorum,bence çokta güzel olurdu,kendisini beğenerek takip ederiz ailece...

Bu arada şutu çok düzeldi denmişte,son dönemini izlemedim ancak istatistikleri pekte öyle söylemiyor...