Joshua Ian Shipp

"Son topa kadar"...
Boş bir ifade mi?
İşte Shipp...
Tek başına giden rakibine sayı attırmamak için geriden koşup bloklamaya çıkan zihniyet...
"Son topa kadar" anlayışı...
2 sayı olacak eninde sonunda...
Değer mi sakatlanmaya?
"Son topa kadar" dedik ya...
İster "kanının son damlasına kadar" deyin...
Yahut "akacak son tere kadar"...
Kısaca artık "son topa kadar"ın çok daha başka anlamı var...
Teneke bir kupa için değil...
Arkadaşlık, dostluk, kardeşlik için savaş Galatasaray...
Ve...
Sene sonunda güldür yüzünü Joshua Shipp'in...

ultrasmovement.blogspot.com

Daha fazla söze gerek var mı ...

kırıpın ardından öyle 6-8 hafta imkansız gibi birşey. Anca alçısı çıkar o sürede. Düzenli antremanlara başlaması ve formunu yükseltmesi birkaç ayı bulacaktır.

Bunu söylemek ne kadar üzse de bana da 6-8 haftada dönmesi mantıksız geliyor.
Hele bileğinin halini görünce.

Yani kırığın kaynayıp, antremanlara başlayıp üstüne yere korkmadan basarak oynayabilecek seviyeye gelmesi çok ama çok zor :(..

Burak Kunduracıoğlu : Sabah Medical Park Hastanesi’nde yaptığımız tetkiklerde Joshua’nın fibulasında, ayak bileği eklemine yakın bir bölgede bir kırık tespit edildi. Ayak bileğindeki bağlarında yırtıklar ve kopmalar var. Bir de sindezmoz dediğimiz zarda bir yırtılma var. Spora dönüşünü hızlandırmak amacıyla cerrahi tedavi planlandı. Aşağı yukarı 2 ay sahalardan uzak kalacak.

galatasaray.org

Shipp nereden gelip blokladigini goremedim. Of ne blok oldu derken, rakip oyuncu geri dondu ve sayi ile tamamlaninca pozisyon, Shipp'in gayretine uzulmusdum. Bir de ne goreyim, Shipp yerde aci icin de yatiyor, saglik ekibini cagriyor. Osman Sakalioglu " Nur abi bakamiyorum" derken, moral olarak coktum. Ender'in gozleri dolmus idi saha kenarinda, Tutku'nun benzi solmus. Oktay hoca kosusturuyor. Jamon Gordon, Shipp'in basinda. Bilmiyorum bir talihsizlik gidiyor. Shipp o pozisyon blogu ne olursa olsun yapacak idi. Cunki karakteri o. Buyuk gecmis olsun. Gercekten cok uzdun bizleri. Umarim sagligina en yakin zamanda kavusursun.
Shipp icin kazanilacak bir sampiyonluk var, o gozyaslari parkenin uzerinde kalmayacak, sevince donusecek. Bunu yapacak gucumuz var.

Shipp icin saldir Galatasaray.

Burak Kunduracıoğlu : Sabah Medical Park Hastanesi’nde yaptığımız tetkiklerde Joshua’nın fibulasında, ayak bileği eklemine yakın bir bölgede bir kırık tespit edildi. Ayak bileğindeki bağlarında yırtıklar ve kopmalar var. Bir de sindezmoz dediğimiz zarda bir yırtılma var. Spora dönüşünü hızlandırmak amacıyla cerrahi tedavi planlandı. Aşağı yukarı 2 ay sahalardan uzak kalacak.

galatasaray.org
sezonu kapatır muhtemelen ama shipp güçlü karakterde bir insan seneye daha iyi bir şekilde aramıza dönecektir inşallah

Transfer yapacağız yapmasına da o beklediğimiz skorer oyuncu mu olacak yoksa rotasyona adam mı katılacak o var. Shipp'in sakatlığı kötü zamanda geldi, tekrar geçmiş olsun aslan parçası.

Arkadaşlar alçılar 3-4 haftaya çıkar ya ben her 2 ayda bir düzenli halı sahada ayağımı kıran biriyim ilk kırdığımda 3 yerden kırılmıştı ona rağmen 1,5 ayda alçılardan kurtulmuştum ki o shipp ve 1 yerden kırılmış çok güçlü ve 2 ay içinde dönecektir . :)

Arkadaşlar alçılar 3-4 haftaya çıkar ya ben her 2 ayda bir düzenli halı sahada ayağımı kıran biriyim ilk kırdığımda 3 yerden kırılmıştı ona rağmen 1,5 ayda alçılardan kurtulmuştum ki o shipp ve 1 yerden kırılmış çok güçlü ve 2 ay içinde dönecektir . :)

kırılan kemiklerin yeri önemli onur bence.. düz kemikler çabuk kaynar tabiikide bilekteki hassas kemiklerin tam oturması kısa zamanda olmaz sanki ?

Fibula kemiği düz bir kemik diz ve ayak bileğinin bağlantısını yapan 2 kemikten biri. Baldır diye tabir ettiğimiz yerde 2 tane uzun kemik vardır fibula ve tibia. Fibula bunun kısa ve ince olanı. İyileşmesi 2 ayı bulur. Doktorluğun da verdiği ağırlıkla biraz bilimsel bi açıklama oldu kusura bakmayın artık. :)

Fibula kemiği düz bir kemik diz ve ayak bileğinin bağlantısını yapan 2 kemikten biri. Baldır diye tabir ettiğimiz yerde 2 tane uzun kemik vardır fibula ve tibia. Fibula bunun kısa ve ince olanı. İyileşmesi 2 ayı bulur. Doktorluğun da verdiği ağırlıkla biraz bilimsel bi açıklama oldu kusura bakmayın artık. :)

bilimsel açıklamadan zarar gelmez , tşkr

iyi oldu bu öğrenmiş olduk ne güzel :)

Takımın en önemli parçalarından biri. Play-off'a sağlıklı yetişmesi şampiyonluk mücadelesinde Galatasaray için çok önemli olacaktır.

Sadece bizim değil senin gibi kendi ülkesinde dışında basketbol oynayan Amerikalı meslektaşlarının da teşekkürlerini de kazandığın fikrindeyim. Bundan önce hemen hemen bütün basketbol camiasında oluşan bir intibayı yıktın. Seni görene kadar bu forumdaki bir çok kişide Amerikalılar anca işin hücum kısmında varlar, asla savaşmazlar, yerdeki topa atlamazlar vs. düşüncelere sahiplerdi. Bu fikri yıkman bile senin ne kadar büyük bir yüreğinin olduğunun göstergesidir.

Ben seni gördüm diye sanşlıysam oğlum seni görmedi diye neden şansız olsun. Hep yuvanda kal.

Ayrıca senin kıymetini bilmeyenlere de Antalya maçı bir cevap olmuştur. Ligde bir sezonda 20 tane kadar az 3'lük atan bir SG yoktur ama. Dünyada da senin gibi canını dişine katıp oynayan bir başka SG yoktur.

Shipp in şu anki durumu hakkında hiç bilgi var mı? Sakatlanalı 2 ay olmuş. Oktay hoca, Amerika da ameliyat olduğunu söylemişti sanırım. Bir oyuncumuz sakatlanırsa final serisinde oynayabilir mi acaba... Gerçi oynamasa bile İstanbul a gelir diye düşünüyorum.