Justin Dentmon

Russ'a ilk başta verdiği gazlı mesajları, güveni Dentmon'a verip onun üzerine oynasaydı şu an takım çok daha iyi bir yerde olabilir Ataman da yeni kurtarıcısını bulmuş olabilirdi. Ataman'ın son şansı hala Dentmon.

Şu maccabi maçını izleyin gerçekten, furkan'ın attığı bir buçuk dakikalık videoda da gözüküyor, 4 asisti var 3ü çok klas, 2tane sinana boş üçlük 1tane deon'a pota altı pozisyonu hazırladı. %50 ile de üçlük atmış.

Şimdi soruyorum avrupanın en iyi şutörü diye aldığımız dieblerdan beklentimiz ne, ona pozisyon hazırlanacak da üçlük atacak, sezonu %50 ile kapatırsa da çok iyi. Peki dentmon'a ne diyoruz sürekli kafasına göre saçma sapan yerlerden üçlük atıyor, ama bakarsak göreceğiz ki her maç %40 üstünde atıyor.
Dentmon'ın defansı kötüymüş, Allah aşkına şu diebler'ın kara delikliğine laf etmiyoruz da dentmon'a mı ediyoruz.

Şimdi soruyorum "üzerine çok yük binen" kaptanımız sinan ne yapmış, 3 asist, takımı organize eden sinan. Sürekli kafasına göre sallayan dentmon 4.
ne yapmış sinan 4/11 üçlük, 24 iki sayılık atış denediğimiz maçta 11 üçlük sinandan, keskin nişancı maşaallah, ve bu üçlüklerin çoğu da pas üstü değil, dentmon'ınkiler gibi dribbling üzeri. (Attığı 4 üçlüğün 2 tanesinin dentmon'ın muhteşem asistleri olması kısmına da girmiyorum)
Peki diyeceksiniz bir maç özelinde değerlendirme, çok sevgili kaptanımız sinan geçen sene eurocup alırken sindiğimiz bütün deplasmanlarda en az 7 üçlük denemiş mi denememiş mi, deplasmandaki üçlük yüzdesi %30un altında mı değil mi?

Velhasılı kelam Dentmon gelmiş geçmiş en kötü transferimizmişmiş, gözlerinize sağlık kardeşler.

İpekçideki maçlarda dentmon-göksenin-micov-daye-tyus beşiyle başlayıp maç içinde 20dk bu beşle oynayıp,
deplasmanda da dentmon-schilb-micov-daye-tyus beşine sorumluluk verildiğinde bu kadronun ayağa kalkacağını görmek gerek artık.

Bir de schilb düşmanları yığılacak buraya, sinan organizasyon yapıyormuş, schilb de saçma sapan şutlar atıyormuş, sadece 15dk'da 4asist ortalamasıyla oynuyor schilb, bütün deplasmanlarda oyunu rahatlatan adam, bir gran canaria maçında kötü oynadı, adı çıktı, bütün taraftar düşman oldu, kenarda otururken bile tribünden ana bacı sövenler var. Eurocupta da ilk 3 çeyrek top elindeyken micovla beraber huzur veren iki kişiden biriydi(mr.last quarter mccolluma sevgiler), hala da o huzuru veriyor bana, en çok asist yapan oyuncumuz olarak sezonu kapattığını da unutmayalım.

dentmon-göksenin-schilb-micov-daye-tyus-sinan(10-15dk)-emir-thompson rotasyonuna geçsek bu takım çok rahatlayacak.

Euroleague'de bu yıl en fazla üç sayı isabeti bulan oyuncular arasında 5.sırada.

1.Bobby Dixon - 5 maç 24.2 dakika - 17/28 %60
2.Keith Langford - 5 maç 35 dakika - 13/30 %41
3.Devin Smith - 5 maç 26 dakika - 12/22 %54.5
4. Jaycee Caroll - 5 maç 18 dakika - 12/20 %60
5. Justin Dentmon - 4 maç 22 dakika - 11/24 %45

Top kaybı ortalaması 0.8. Neden ağır bir şekilde eleştirildiğini gerçekten açıklamak isteyen var mı?

İpekçideki maçlarda dentmon-göksenin-micov-daye-tyus beşiyle başlayıp maç içinde 20dk bu beşle oynayıp,
deplasmanda da dentmon-schilb-micov-daye-tyus beşine sorumluluk verildiğinde bu kadronun ayağa kalkacağını görmek gerek artık.

Bir de schilb düşmanları yığılacak buraya, sinan organizasyon yapıyormuş, schilb de saçma sapan şutlar atıyormuş, sadece 15dk'da 4asist ortalamasıyla oynuyor schilb, bütün deplasmanlarda oyunu rahatlatan adam, bir gran canaria maçında kötü oynadı, adı çıktı, bütün taraftar düşman oldu, kenarda otururken bile tribünden ana bacı sövenler var. Eurocupta da ilk 3 çeyrek top elindeyken micovla beraber huzur veren iki kişiden biriydi(mr.last quarter mccolluma sevgiler), hala da o huzuru veriyor bana, en çok asist yapan oyuncumuz olarak sezonu kapattığını da unutmayalım.

dentmon-göksenin-schilb-micov-daye-tyus-sinan(10-15dk)-emir-thompson rotasyonuna geçsek bu takım çok rahatlayacak.

Pleise te katkı verir. Rotasyon yapayım diye iki ayrı farklı 5 sahaya sürmesek bu takım çoktan adam olmuştu.

Geçen sene ki oluşumla bu sene ki oluşumu karıştırırsak hata yaparız. Geçen sene 4 numarasız oynadık koca sezonu. Özellikle son 3 ay Lasme-davis lasme yorulduğunda da davis i beş 4 e de micov oynattık yani ortalama her oyuncunun süresi nereyse +30 du. 30 dakika da kötü oynayan bir basketbolcu zaten emekliye ayrılsın. Ne kadar süre o kadar istatistiktir basketbol da . Schilb farkını koyacaksa bu rotasyon da koyacak. Eleştirilen Sinan ı iki dakika kenara alamıyorsun. Aldığın da hem hücum da tıkanıyorsun hemde olmayan savunman iyice düşüyor. Geçen seneki dar rotasyon da Sinan zaten vazgeçilmezdi bu sene daha geniş kadro olmasına rağmen sinan hala vazgeçilmezse diğer oyuncular da da bunu beklemek normal. Sinanı en çok eleştirenler bile Sinan soluklanmaya kenara geldiğin de hadi hoca al sinanı diye içinden geçiriyordur. Ben bu duyguyu bu sene bir tyus da bir de Sinan da yaşıyorum .

Schilb yaptığı asistleri büyük kısmını top getirdiğin de dışarı çıkan oyuncuya attığı ilk pasta ya da 4 numara oynadığın da yine dışarıya açılan oyuncuya verdiği paslar da yapıyor. İyi güzel hoşta bu saha için de ne kadar fark yaratıyor? Genele vuralım açalım bakalım. Saha için de fark yaratan asistten kastım pota altına indirilen paslardır. Lasme geçen sene attığı sayıların kaçını Schilb den almış? Yoksa dışarı açılan ya da boştaki adama pas vermekle ve onun becerisi ile attığı şutun girmesi ile yazılan asistlerin rakibi bozma da etkisi çok yoktur ne yazık ki. Schilb de Savunma dengesini bozabilmeli ikili oyunları sıkça oynamalı 3 numara oynadığın da şut tehditi oluşturup ve skor yapabilmeli ki benim Fransa da hatırladığım bunu yapan bayağı skor tehditi olan bir oyuncuydu. Sırtı dönük alıp teke tek oynayıp kobe vari geri çekilip atışlar felan bunlar schilbin ne oyun karakteri ne de atışları. Bu şekilde çok düz ve sade kalıyor

Dentmon'ın ayak bileğinde burkulma varmış, doktorlar koruyucu bir cihaz önermiş ancak maçı kaçıracağından ötürü Dentmon bu cihazı kullanmayı reddetmiş. Şiddetli ağrıya rağmen akşamki maçta oynayacakmış.

Daha fazla süre alması şart. Aksi takdirde takım liderliğine soyunması mümkün değil. Ligdede oynayabileceği statüye kavuşturulmalıdır kendisi bir an önce.

Dentmon'ın şu ana kadar gözüken tek özelliği bazı zor anlarda çıkıp 3'lük atması. Bunun haricinde bizim guard pozisyonumuzu dolduracak hiçbir özelliğe sahip değil. Bu kadar kötü kadro mühendisliği olmaz. Son yılların en başarısız oyuncu tercihleri...

Thedore bile tek başına banviti sırtlıyor . Havasından mıdır suyundan mı kimi transfer etsek elimizde kalıyor . Adım gibi eminim şu Dentmon herhangi bir anadolu takımına transfer olsa burada agzimizin suyu akarak izliyorduk . Üzerimizdeki ölü topragini atmak gerekiyor ...

Dentmonı biz böyle bilmiyorduk zalgris zamanından. Adam resmen iki numaraya kaymış. Hatta biraz uzun olsa 3 bile oynuycam diyecek. Hiç içeri dalma yok, doğru düzgün asist yok. En iyi yaptığı şey 3 lükleri zorlayıp sallamak.

Dentmonı biz böyle bilmiyorduk zalgris zamanından. Adam resmen iki numaraya kaymış. Hatta biraz uzun olsa 3 bile oynuycam diyecek. Hiç içeri dalma yok, doğru düzgün asist yok. En iyi yaptığı şey 3 lükleri zorlayıp sallamak.

Abi kusura bakmayın ama aslında Zalgris'deki Dentmon'dan farklı bir Dentmon yok sahada. Dentmon o zamanda penetre etmeyi sevmeyen daha şuta bağımlı bir adamdı yine öyle. Zalgris kariyerinde de 3'lük denemesi, 2'lik denemesinden fazla olan bir oyuncuydu yine öyle. Bunu ezbere yazmıyorum istatistikler gösteriyor zaten. Sayı ortalaması, asist ortalaması orada daha fazla süre aldığı için doğal olarak daha yüksek tek fark bu. Aslında Zalgris'de 4 asist ortalaması falan var bu az mı diyen olabilir ama şuan da yanılmıyorsam Sinan 5 'e yakın asist ortalamasıyla oynuyor bizde bu onun guard olduğunu göstermez. Bu topu daha çok kullanmasıyla açıklanabilir durum. Kabul edelim ki o Zalgris çok kaliteli, F4 hedefi olan bir takım değildi ve Dentmon orada eline bakılan bir isimdi. F4 hedefi olan hiçbir takımın gitmedi bir adam Dentmon, çünkü tamamen topa bağımlı bir oyuncu.

Şu anda Ergin hocanın tek bir felsefesi var! Hata yapanı kenara alırım felsefesi. Daha önce rotasyon darlığından oyuncu olarak maalesef pek önemsemediği(!) Göksenin dışında kimseyi dışarı alamıyordu. Dentmon'ın 1 gözü kenarda olduğu müddetçe bugünkü durumundan 1 adım bile ileri gidemez. Daha önce değinildiği gibi Anadolu takımında çok değerli olurdu çünkü hocasının ona güvendiğini ve kolay kolay çıkarmayacağını bildiği için kafası hep sahada olurdu.