Kalise Canaria-Galatasarayımız(Tur bizimdir)

Re: Kalise Canaria-Galatasarayımız(1.maç 74-99)

ULEB Kupası | Kalise Gran Canaria-Galatasaray Cafe Crown

Galatasaray Cafe Crown, 18 Mart Salı günü saat 22:30?da ULEB Kupası 1/16 finali 2. maçında İspanya temsilcisi Kalise Gran Canaria ile deplasmanda karşılaşacak. Kalise Gran Canaria karşısında ilk maçı 99-74 kazanan takımımız her türlü galibiyet ve 25 sayının altında alacağı mağlubiyetlerde sekizli finale kalacak.

Galatasaray Cafe Crown, dün akşam saatlerinde Las Palmas kentine ulaştı. Takımımız, bugün sabah ve akşam saatlerinde maçın oynanacağı salonda iki antrenman gerçekleştirecek.

Maç Info
Maç: ULEB Kupası 1/16 finali 2. maçı
Salon: Insular
Tarih: 18 Mart 2008 Salı / 22:30
Tv: Kanal 24

ULEB Kupası?nda Galatasaray Cafe Crown
Galatasaray Cafe Crown, ULEB Kupası?nda ilk turunda grubunda oynadığı 10 maçta 7 galibiyet, 3 mağlubiyet alarak grubunu 2. sırada tamamlamıştı. İkinci turda Asvel Basket ile eşleşen takımımız ilk maçta rakibiyle Fransa?da 69-69 berabere kalmış, İstanbul?da ise Asvel?i 76-75 mağlup ederek bir üst tura çıkan taraf olmuştu. Takımımız, ULEB Kupası?nda 79.2 sayı ortalaması ile oynarken, kendi potasında maç başına 72.0 sayı gördü. Takımımızda ULEB Kupası maçlarında Dee Brown 16.8 sayı ile oynayarak en skorer isim oldu. Oyuncu ayrıca 4.1 asistle oynadı.

Bir diğer etkili isim ise Robert Hite, 14.4 sayı, 4.5 ribaunt ve 1.6 asist ortalamaları ile oynadı. Bu oyuncuyu 13.8 sayı ve 7.6 ribaunt ortalamalarını yakalayan Charles Gaines izledi. Chris Owens ise 11.5 sayı ve 4.9 ribaunt ortalamaları ile oynadı. Takımımız ULEB Kupası maçlarında iki sayılık atışlarda %56.5 gibi bir oranı yakalarken, üç sayılık atışlarda ise %33.3 isabet oranı ile oynadı.

Kalise Gran Canaria
Bu sezon, ULEB Kupası 1. turunda G grubunda Asvel Basket ile aynı grupta mücadele eden Gran Canaria, grubunda oynadığı 10 maçta, 8 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı. Grubunu 18 puanla birinci sırada tamamlayan İspanya ekibi bu maçlarda 82.0 sayı ortalaması ile oynadı. Gran Canaria, kendi potasında ise maç başına ortalama 75.2 sayı gördü. İkinci turda Bosna Hersek ekibi KK Bosna ile eşleşen Gran Canaria, ilk maçı 89-82 kaybetse de, ikinci maçı 89-69 kazanarak bir üst tura çıktı. Gran Canaria, ULEB Kupası?nda çıktığı 12 maç sonunda %54.6 şut yüzdesi ile oynarken, üç sayılık şut yüzdesinde de %34.5?i yakaladı.

Bu maçlarda Kalise Gran Canaria?da en göze batan oyuncu ABD?li Carl English oldu. English, ULEB Kupası?nda tüm maçlarda forma giydi ve 15.6 sayı ortalaması ile oynadı. Takımın diğer skorerleri ise maç başına 14.6 sayı ile oynayan ABD?li Niklas Madley ve 9.8 sayı ile oynayan ABD?li Marcus Noris oldu. Bu oyuncu ayrıca üç sayılık atışlarda %46 isabet yüzdesi ile oynadı. Kalise Gran Canaria, 13 kişilik oyuncu kadrosu 4 İspanyol, 3 Amerikan, 2 Senegalli, birer İrlandalı, İtalyan, Macar ve İngiliz oyuncudan oluşuyor. Kalise Gran Canaria, İspanya Basketbol Ligi ACB?de 25. hafta sonunda 12 galibiyet, 13 mağlubiyet aldı. İspanya temsilcisi ACB?de 9. sırada yer alıyor. Gran Canaria maçlarını, Las Palmas?taki 5 bin koltuk kapasiteli Insular Spor Salonu?nda oynuyor.

Kalise Gran Canaria
7 Sıtapha Savane, Senegal / Forvet / 2.01 / 1978
8 Marco Leon, İspanya / Guard / 1.93 / 1990
9 Kornel Davıd, Macaristan / Pivot / 2.08 / 1971
11 Roberto Guerra, İspanya / Guard / 1.98 / 1983
13 Marcus Norrıs, Abd / Guard / 1.85 / 1974
14 Sergıo Perez, İspanya / Forvet / 2.04 / 1979
17 Mbao Youssoupha, Senegal / Pivot / 2.15 / 1990
19 Joel Freeland, İngiltere / Pivot / 2.08 / 1987
20 Jım Moran, İrlanda / Forvet / 2.02 / 1978
22 Nıklas Caner-Medley, Abd / Forvet / 2.03 / 1983
23 Carl Englısh, Abd / Guard / 1.92 / 1981
25 Vıctor Baldo, İtalya / Forvet / 2.00 / 1977
34 Marıo Fernandez, İspanya / Guard / 1.92 / 1983

Antrenör
Savla Maldonado, İspanya

Kaynak: Galatasaray.org

Takım uzun bir yolculuktan sonra pazar akşam saatlerinde las palmas'a varmış.İnsallah onların yaptığı hatayı yapmamışızdır.çünkü onlar çok yorgun gözüküyorlardı.uzun yolculuk,saat farkı falan etkilenmeyiz onlar gibi insallah...

Çok uzak bir deplasman şanslı olduğumuz nokta hafta sonu maçımız yok All-Star a da bizden yine fazla oyuncu çağıracaklarını sanmam :(

Burdan kesinlikle çıkacağımıza inanıyorum.İster yenilgi,ister galibiyetleher türlü çıkacağımızı düşünüyorum.Çünkü Asvel bunlardan daha kaliteli bir ekip ve onları eledik.Niye bunları elemeyelimki ? :)

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Burdan kesinlikle çıkacağımıza inanıyorum.İster yenilgi,ister galibiyetleher türlü çıkacağımızı düşünüyorum.Çünkü Asvel bunlardan daha kaliteli bir ekip ve onları eledik.Niye bunları elemeyelimki ? :)
Burda aldığımız 25 sayılık fark kandırmasın bu takım asvelin olduğu gruptan lider olarak çıktılar.sadece murat hocanın dediğine göre biraz geç gelmişler istanbula,uzun yolculuk falan döküldüler.bizde çok iyi yüzdelerle attık.bu sene bu yüzde ile kaç maç attık ki...
O yüzden dikkatli olmak lazım genede...

Bence Murat Hoca'da bu yüzden 25 sayı yetmeyebilir diye konustu.Son dönemlerimizdeki en extra oyunumuzdu.Açıkcası Canaria'yı takip etmedim hiç ama görünen kendi sahalarında iyi oynuyolar.Bize 25 sayı yenilgi bile yeter diye cıkarsa oyuncular işimizin cok zor olduğunu düşünüyorum.İnşallah oyuncular ilk maçın havasından cıkmıştır. Son zamanlarda basketbolda yaşadığımız en güzel günleri yaşıyoruz burda bitmez umarım. Her zaman arkalarındayız..

25 sayı farkla yenilmemiz için maça genç takımla çıkmamız gerekiyo.25 sayılık fark çok büyük bir avantaj diyelim kötü oynadık ispanya'da günümüzde değildik 15 sayı fark yedik yine biz çıkıyoruz yani bu noktadan sonra bu turu vermek almaktan daha zor.O yüzden bir mucize olmazsa bu turu geçicez inşallah.Güzel bir maç olacak ispanya'da dee brown'dan artık patlama bekliyorum.

Tamam Canaria iyi bir takım ama 25 sayıdan da turu geçmeleri zor. Yani hadi sıradan bir takım olsa neyse. Bizim gibi gerektiğinde sert savunma ile oyanyan ve akıcı hücum yapabilen(son zamanlarda pek olmasada) bir takımı kolay kolay o kadar farkla yenemezler...

uleb'in resmi sitesinden maçla ilgili yorumlar vardı.bunlardan en dikkat çekici olanı Galatasarayımızın İstanbul'daki muhteşem oyunundan ve 25 sayı attığı farktan bahsetmiş ki; uleb cup tarihinde bu seviyelerde atılan en fazla fark 26.yazının sonunda canaria'nın Galatasarayımızı elemesi için bir tarih yazması gerektiğini söylüyordu.ancak çok zorlu bir maç olacak maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar aynı konsantrasyon içinde olmamız şart.başarılar aslanlarımız.

Umarim takimimiz GS Bayan Basketbol Takiminin durumuna dusmez...

Canaria macin basinda 3-4 ucluk isabet atis bulup amaclari 10-0 lik bir seri yakalamak olacaktir...

Murat Ozyerin macin basinda ilk hava atisi ile baskiya baslamalidir..Hani olurya son dakikalarda yenik girersen tam saha baskiya baslarsin aynen oyle...

Ilk hava atisi ile tam saha baski yaparsak,karsi takimi sasirtiriz ve oynayamaz olurlar..Bunu dusunmek ise bence coachun zeki ve kurnazligina kalmis bir sey...

Dusunebiliyormusunuz ilk hava atisi ve bir anda tam saha baski,bence ilk periyot farkli geriye dusmemek icin bu sart...Yoksa English koseden,sagdan soldan atmaya baslarsa zor durumlara dusebiliriz.

Kesinlikle Akatlar deplasmaninda oynadigimiz gibi oynamaliyiz.
Tempoyu bizim ayarlamamız lazım,kolay basketler işimize yarıyacaktır ve düşük tempoda oynamamız lazım.

Bence turu kesinlikle geçicez ama kolay olmayacak kesinlikle. Eğer ilk yarı 10 sayı veya üzerinde önde bitirirlerse bizi baya bi zor duruma düşürebilirler. Tam saha baskı konusunda haklısın ama tam saha baskıyı eğer doğru yapamazsak boşta adam bırakırsak işte o zaman korktuğumuz 10 - 0 lık seri ile başlayahbilirler o yüzden bizim kesinlikle sakin oynamamız lazım her hücumu ortalama 20 saniyede yapmamız gerekiyor. Tabi 20 saniyede yapmak içinde cüneyt yada dee topu alıp 20 saniye top sürdükten sonra sallama 3lük atmamamız lazım. Çünkü maçlarda dikkat ediyorum periyot sonlarında özellikle son top kullanıcakken genellikle karşı uzun adam show up yaptığı zaman top oyun kurucunun elinde patlıyor, sonra 8 metreden 3lük deniyoruz.

dikkat etmemiz gereken konulardan biri de fauller. atislardan bahsetmiyorum, alinan faul sayisindan bahsediyorum. buradaki macta oyuncularimiz cok fazla faul yapti, ama cok iyi dagildi faullerimiz, kaynadi arada. buna neden olan hakemlerin kotu yonetimi degil, canaria'li oyuncularin bizimkilere gore bariz cabukluguydu. 21 faul yapmisiz o macta, buna karsin onlar 15 faul yapmis. 3 faulden yukari yapanlar, bizim takimda erdem, tufan, dee ve owens ; onlarda ise carl english, ki ucuncu periyot ortalarinda yapmisti 4. faulunu. yani 2 ve 3 numara savunmasinda zorlanmisiz. onlarin ozellikle 2 ve 3 numaradaki bu cabukluguna yenilmemek icin yardimlasma yapmak denenebilir ama cok riskli, her an bos uclukleri yiyebiliriz. bence boyle ufak detaylar turu kazandiracak bize, erken faul problemine girmek hem hucum ve defans setlerimizi bozacak hem de ilk macta %75 ile faul atmis bir takima kolay sayi kazandiracak. boyali alan savunmamizda kulac uzunlugu avantaji nedeniyle fatih solak'i kullanacak bence murat ozyer ve bu bizim icin buyuk risk cunku fatih blok sevdasina dusup cok faul yapabiliyor.

Açıkçası bu maçta müdafayı düşünmeliyiz amaç hucüm olmamalı.O yüzden Owens yerine gaines oynamalı maç içinde fatih solak'a yer yer şans verilmeli erdem türetken'den yararlanılmalı tufan ersöz ile rakip üzerinde baskı kurulmalı.İsterse Skor 50'lerde gezinsin önemli değil bu maçı sıkıntı yaşamadan geçmek istiyorsak maç boyunca sert savunma yapmalıyız burda faul probleminide göze almalıyız ona göre elimizdeki kadroyu ayarlamalıyız .Ben turu sıkıntı yaşamadan geçeceğimize inanıyorum.

Yaklaşık 24 saat sonra tarihi bir maça çıkacağız.Basketbol takımımızın 10 sene sonra katıldığı avrupada çeyrek finalin eşiğinde olması tarif edilemez bir heyecan yaratıyor ben de.Sizlerin de aynı duyguları paylaştığınızdan eminim.Geçtiğimiz senelerde eurosportda imrenerek izlediğim çeyrek final maçlarında artık Galatasarayımızda olucak.Bu heyecanı yaşamaya sadece 24 saat kaldı.Yarınki maçta çok dikkatli olmalıyız ve bence kesinlikle galibiyete oynar gibi maça hazırlanmalıyız.Tempoyu da elimizde tutmaya çalışmalıyız.Rakibe maçın herhangi bir anında eleyebileceği hissini vermemeliyiz.Bunları yaparsak yarın Turindeyiz.Bi aksilik,sakatlık olmazsa bu takımın yarı finali de oynayacağını düşünüyorum.Takımımız bjkdan da red star dan daha iyi.Ama ondan sonrası tabii çok zor.Kuvvetle muhtemel rakibimiz Badalona olucaktır ve onları geçmek hiç ama hiç kolay değil ama imkansız da değil.Sonuçta çeyrek final de büyük başarı ama ben yarı final potansiyelimizi de en az çeyrek final kadar fazla görüyorum.Önce yarın turin vizesini alalım da yarı finali de uzun uzun konuşuruz.

umarım yarın ki maçta güzel bi sonuçlar çeyrek finale çıkarız beliktaşla avrupada karşılaşamk ayrı bi olay.. tam bilmiyom ama avrupada herhanigi bir spor dalında ilk defa karşı kaşrıya gelcekler. gerçetken çok güzel. ve biz beşiktaşıda geçeriz yetterki biraz olsun günümüzde olalım ve saçma sapan sakaltıklar ortaya çıkmasın......

Maçın sonucu ne olur bilmiyorum ama turu geçeceğimizden eminim. Bu saatten sonra turu verecek kadar tecrübesiz bir takım olmadığımızı düşünüyorum.

Konuşmak için bir 24 saate daha ihtiyaç var ama rakibimizin Beşiktaş olmayacağını düşünüyorum ya da gönlümden öyle geçiyor. Kızılyıldız´ı tercih etmemin nedeni Beşiktaş´tan korktuğumuz için değil Beşiktaş´la eşleşirsek maçın farklı bir havaya sokularak oyuncularımızda stres yaratacağını düşündüğüm için.

Neyse hele bir turu geçenl belli olsun. Ne de olsa yeterince konuşacak zamanımız olacak.

tam saha presti, üçlüklerdi:) 25 sayı farklı kazanan bir galatasaray'dan bahsediyoruz..... paniğe gerek yok....... bu takım ankara memuru kılıklı türk telekom değil ki 30 sayı fark yesin şaşkın şaşkın!......

ayrıca spor dalında iddiaya girecekseniz bu ay gönül rahatlığıyla "bikini" esprisi yapılacak 2 maçtan biridir bu....... galatasaray, gran kanarya maçı, 1........ chelsea'nin şampiyonlar ligi maçında laf ola beri gele bir rakibi varmış, 2......

ben bu maçı kazanabileceğimizi bile düşünüyorum maça 25 sayı diferansıyla deilde eğer 0-0 gibi çıkarsak nie yenmeyelim
bu canaria fenerden zayıf takım 3 gün sonra feneri yenebiliriz ama canaria yı yenemeyiz bu saçma olur
büyük bi takımız ve gideriz canaria yı oradada yeneriz bu kadar
ama kötü bi günde bile ben eleneceğimizi aklımın ucundan geçiremiyorum fark 20 ye bile çıksa biz bu maçı vermiyecek tecrübe ve olgunlukdayız
yeter ki hakemler deşmesin maçı..