Kombine alacaklar listesi!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Kombine alıyoruz, şubeye sahip çıkıyoruz!

Ahmet önder kardeş , ben genel yazdım onu. Kavga etmeden birbirimizi kırmadan yazalım diye söyledim. ;)

Cahilliğimi maruz görmenizi rica ederek bir kaç soru yönelticem. Artık kim üstüne alınırsa,

İlk olarak, Abdi İpekçi'de oynayacağımız nereden çıktı. Neden Ahmet Cömert değil mesela, Avrupa'ya gitmeyeceğimizi de varsayarak söylüyorum tabi ki. Bu da geçen sene ki gibi, Abdi İpekçi kampanyasının bir değişiği mi oluyor yoksa.

İkincisi hadi diyelim, seneye Abdi İpekçi'de oynayacağız. Neden bu ön koltuk sevdası. Tribündeki koltuklara kombine çıkmıyor mu ? Yoksa bu da, Fenerbahçe'deki önkoltuk burjuvazisine içten içe duyulan bir heves mi ? -Bu sorunun cevabı, daha çok baskı, daha yakın gibi bir cevap olmasın ama..-

Bunlar, tabi ki ilk posttan aklıma takılanlar, daha ilk postu anlayamadığımdan, mesele ile ilgili başka yorum yapamıyorum.

Spor Sergi zamanından beri takip etmeyen biri olarak
, ve üstüne bir de İpekçi zamanında orada olan biri olarak, hele bir de bütçe küçülmesi, yeni koç vs gibi sorunları yaşayacağımız bir sene de bu salona geçmek, yine bizi en başa kadar döndürecektir. Şimdi elimizde olan kazançlardan, yapımızdan, seneye belki de elimizde koca bir hiç kalacaktır.

Aslında mesele ne tam olarak salon, ne tam olarak kombine, ne de tam olarak başka birşey. Herkes kendi ölçüsünde, kendi şeklinde bu şubeye yardımını yaparsa, sahip çıkarsa, ne mutlu ona.

Saygılar..

Hasan Temizel' Alıntı:
Cahilliğimi maruz görmenizi rica ederek bir kaç soru yönelticem. Artık kim üstüne alınırsa,

İlk olarak, Abdi İpekçi'de oynayacağımız nereden çıktı. Neden Ahmet Cömert değil mesela, Avrupa'ya gitmeyeceğimizi de varsayarak söylüyorum tabi ki. Bu da geçen sene ki gibi, Abdi İpekçi kampanyasının bir değişiği mi oluyor yoksa.

İkincisi hadi diyelim, seneye Abdi İpekçi'de oynayacağız. Neden bu ön koltuk sevdası. Tribündeki koltuklara kombine çıkmıyor mu ? Yoksa bu da, Fenerbahçe'deki önkoltuk burjuvazisine içten içe duyulan bir heves mi ? -Bu sorunun cevabı, daha çok baskı, daha yakın gibi bir cevap olmasın ama..-

Bunlar, tabi ki ilk posttan aklıma takılanlar, daha ilk postu anlayamadığımdan, mesele ile ilgili başka yorum yapamıyorum.

Spor Sergi zamanından beri takip etmeyen biri olarak
, ve üstüne bir de İpekçi zamanında orada olan biri olarak, hele bir de bütçe küçülmesi, yeni koç vs gibi sorunları yaşayacağımız bir sene de bu salona geçmek, yine bizi en başa kadar döndürecektir. Şimdi elimizde olan kazançlardan, yapımızdan, seneye belki de elimizde koca bir hiç kalacaktır.

Aslında mesele ne tam olarak salon, ne tam olarak kombine, ne de tam olarak başka birşey. Herkes kendi ölçüsünde, kendi şeklinde bu şubeye yardımını yaparsa, sahip çıkarsa, ne mutlu ona.

Saygılar..
Yoksa bu da, Fenerbahçe'deki önkoltuk burjuvazisine içten içe duyulan bir heves mi ? bu sorunu yanıtlamak istiyorum. Basketbol maçlarında sahaya yakın olmak ne zaman burjuva oldu ? Basketbol futbol gibi değildir , sahaya ne kadar yakın olursan o kadar maça etkili olursun.

Görüntü kirliliği olmasın diye alıntı yapmıyorum ama cevap vermek gerekirse sorunuza.

Ben öyle bir bağlantı kurmadım, öyle bir anlam çıkıyorsa yazdıklarımdan şöyle anlatmaya çalışayım.
Genel manada neden ön koltuklar diye sordum. Üstüne de dedim ki, sorunun cevabı, baskı vs gibi nedenler olmaz umarım diye ekledim.

Oradaki burjuvazi benzetmesi, malum takımın orada bulunan taraftar tipiyle ilgili bir cümleydi. Yoksa sahaya yakınlaştıkça burjuvazilik oluşur diye bir iddiam yok tabiki.

Saygılar...

Hasan soruların her nekadar art niyetli olsada sana cevap vereceğim!

A.İpekçi ile ilgili bir kampanya değil bu, A.İpekçi'de oynayacağımızı bazı basket siteleri ve yöneticiler söylediler zaten, neden A.Cömert değil onuda sen araştırabilirsin diye düşünüyorum!

Gelecek sezon avrupaya hem bayan takımımız hemde erkek takımımız gidecek, istersen bu konudada bilgiler alabilirsin şube idarecilerinden.

Ön koltuk sevdası ve koltuk burjuvazisi vs... garip kavramlar kullanmışsın, 100 ytl ile kombine alarak burjuvamı olacağız???

Meseleye öyle bakarsan bende şöyle derim, neden salonun en güzel yerinde bizler seyretmeyelim???

Yada emekçi, halkçı, hatta devrimci taraftar olmak için tribünün en arka koltuğundanmı seyretmek gerekiyor???

Benim düşüncelerim böyle, insan inandığı düşünceler için çalışır mücadele eder, bende bunu yapıyorum, herkeste kendi doğruları için çalışsın, haklı olmak bunu gerektirir.

Ayrıca şunuda belirteyim, yönetim A.Cömert'te oynayacağız derse o salonun kombineleri içinde çalışırım, A.Şahenk'te kalırsakta çalışırım!

Ben A.İpekçi'yi doğru buluyorum ama takımıma destek olmak için her salona giderim, bunuda herkes bilsin!

Demekki hasan bu durumda öğrenmiş oldun neden sahaya yakın olmamız gerektiğini.

Saygılar

Galatasaray Cafe Crown'un gelecek sezon maçlarını Maslak'ta oynamayacağı belirtildi.

Beko Basketbol Ligi'nde maçlarını Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynayan Galatasaray Cafe Crown'un gelecek sezon maçlarını Maslak'ta yapmayacağı belirtildi. Darüşşafaka yönetiminin de Sarı - Kırmızılıların salondan çıkmasına olumlu baktığı ifade edilirken Galatasaray Cafe Crown'un maçlarını yüksek ihtimalle Abdi İpekçi'de oynayacağı öğrenildi.

http://www.basketdergisi.com
--------------------
Ayrıca şubeden bir yöneticimizin bana söylediklerini paylaşıyorum!

Bu sene A.Şahenk yönetimi kesinlikle bizi istemiyor, A.Cömert ise avrupa maçlarına uygun değil, büyük bir ihtimalle bu sene A.İpekçi'deyiz!
------------------------
Hal ve vaziyet böyleyken laf olsun torba dolsun diye yazılar yazmak hoşdeğil.....

Ben niye artniyetli olayım yahu, elime ne geçecek.
Topice girince, son sayfadan değil, ilk posttan itibaren okumaya başlıyorum.
Daha ilk posttan aklıma takılan soruları yönelttim.
Üstelik cahilliğimi de maruz görün diye en başta dedim.

Yıllardır tek bir şey için mücadele ediyoruz, o kadar da kalabalığız ama hala bir araya gelmiş, etkin bir güç değiliz malesef, o da işte birbirimizi hala tanımadığımızdan ve aramızdaki iletişimsizlikten kaynaklanıyor malesef.

Neyse, boşa konuştuğumu hissettim, uzatmanın anlamı yok. İpekçi'de lig maçlarında montla oturulurdu her daim. Bundan mütevellit, olan bir avuç insan da birbirine yakın olurdu. Mekanik tesisat da bir değişiklik olmamışsa, seneye de öyle olur. Bol bol muhabbet ederiz bu konular üzerine, gençleşen takımımızı izlerken.

Saygılar..

Diye gönder butonuna bastım ki, bir de ne göreyim 2 post gelmiş, ben bunları yazarken..

Ben sahaya neden yakın olmamız gerektiğini sormamıştım ki, neyse mühim değil, uzatmayalım, benden önce yeterince gerginmiş zaten buralar.

Laf olur, torba doldurur, laf olur başka şeyler de doldurur. Aman gözünüzü seveyim.

Laf olsun diye değil, hakkaten saygılar..

Hasan sen siyasi literatüre ön koltuk burjuvazisi kavramını kazandırdın, bunun için bile saygı duyulmayı hakediyorsun!

Kaldıki her branşta takımına destek olan müstesna bir taraftarsın, bunun için zaten çok büyük saygıyı her zaman duydum, duymaya devam edeceğim!

Kısaca sorun saygı sorunu değil, ama art niyetlisin, bundan eminim, ben A.İpekçi'de oynamamızı istediğimi hep söyledim, ve inandım, bunun için her daim çalışmada yaparım, ama bu konuda durum ortadayken, ilk postumdada bunun cevabı varken yaptığın giriş herşeyi açıkça anlatıyor!!!

Son olarak ön koltukta sahaya yakın olmak dışında başka ne amaçla orada oturmak isteyebiliriz???

Yada pembe koltuklar kapandığında neden isyan ettik???

Pembe koltuk burjuvazisi olmak içinmi???

Neyse senin için toparlayayım, sorularının cevaplarını!

1-A.Şahenkten kovulduk
2-A.Cömert'i avrupa kupalarına uygun değil diye düşünmüyor yöneticiler.
3-100 ytl ye burjuva olunmaz:)
4-A.İpekçi'ye geçeceğimiz çeşitli ağızlardan ve sitelerden deklare edildi.
5-Kombine almayı biz doğru buluyoruz sen özgürsün sen almama hakkına sahipsin.
Bütün sorularının cevabını aldın, emin ol samimiyetle verdim cevapları.

SAYGILARIMLA

Bütün postlar, ua.com basitliğinde olsa keşke değil mi ?
Ben size burjuva demedim ki, Fenerbahçedeki ön koltuk burjuvazisinden bahsettim. Diğer sorularım da, bunun gibiydi. Tamamiyle ilk postun en tepesinde belirttiğim gibi, cahilliğimdendi. Alacağım cevaplara göre de mevzuyla ilgili fikirler, düşünceler yazacaktım, ama kısmet değilmiş ne yapalım..

Daha da uzamasın bu mevzu, gittikçe tıkanıyor çünkü.

Bir dahakine, özne ve yüklemden oluşan cümlelerle yazarım foruma, olmadı birde hatırınız için dolaylı tümleç.

Saygılar..

Ben bütün sorularına konuyu açan biri olarak gayet mantıklı cevaplar verdim, tıkanıklık varsa sende olmuştur kanımca!

Koltuk burjuvazisi kavramı ile zaten ne anlatmak istedin anlamadım, ama ben ön koltuklarda oturup sahaya yakın olmak istiyorum, şayet yönetim bunu uygun fiyatlarla satarsa bizlerde oradan izleriz gayette hoş olur!

Uzatmak istemiyorum, ama lütfen biraz insaf!

Forumda genel bir problem var galiba. Şirketten oturum açamıyorum bir türlü. Bayadır devam ediyor ama ilgilenirseniz sevinirim.

Sabahtan beri okuyorum iki kelam yazalım dedik yazamadık. baya da muhabbet dönmüş. Özellikle kombine almayanlar topiği kapandıgı için mecburen buraya yazmak zorunda kalıyoruz.

Öncelikle bu beceriksiz şube yönetimiyle bu sene kombine satmaya kalkışmak zaten çok büyük bir risk. Diyelim ki salon içi kombine çıkartıldı. Almaya gerek yok. Hele ki Abdi İpekçi gibi bir salonda zaten maça gelen çogu kişi ön koltuklardan maçların tamamını ücretsiz olarak izleyebilir.

Bundan iki sene önce maçlara bedava girilmesine en çok karşı çıkan kişilerden birisi bendim. Eger dogru politikalar uygulanmış olsaydı bugün hala ben olurdum o kişi ancak artık o kadar ısrarcı değilim. Sebebine gelirsek bundan iki sene önce 2000 kombine satan şube bugün salonun kapılarını açsa ancak 250-300 kişiyi toplayabilir salona. Bu sayıda koskoca sezonda sadece Fenerbahce maçlarında 4000-5000e vurur. Bunun 4700 kişilik kısmı da sırf Fener nefretini dışa vurmak için gelir salona.

Murat yazmış ben de yazıyım. Senelerdir erkek - bayan demeden kaçırdıgımız maçlar bir elin parmaklarını gecmezdi. Bu sene birçok maçta ayagım salona gitmedi diycem ama elim kumandaya bile gitmedi olanları izlemek için evdeyken. Benim tepkim ne başarısızlıga, ne küçülmeye aslında. Bu takımın play out oynadıgı sene, kız takımının küme düştüğü sene hiç bıkmadan usanmadan gittik her maça. Yenildiğinde ağladık, kazandığında alkışladık. Hiç bir zaman da başarı taraftarı olmadık.

Bu sene benim için bardagın taştığı, Galatasaray sevgimin şubeyi oyuncagı zanneden insanlar tarafından sömürüldüğü sene oldu. Kişisel hırsların, egoların, belli çevrelerin Galatasarayın önüne geçtiği sene oldu. Taraftarla dalga gecildiği sene oldu.

Ben zaten bu sene kombine almam, almak isteyene almaması yönünde tavsiyemi yaparım. Taraftarı salak yerine koyanlara gider ilk maçta protestomu yapar Galatasarayıma da sahip çıkarım. Ancak amatör şubeler defterini bir süre kapatma kararı aldım bu süreçten sonra. Kimse gitmez de bize ihtiyaç olursa her zaman sarıyla kırmızının yanında oluruz en ufak çıkar gözetmeden.

Bu arada kombine demişken Kapalı kombineleri bitmek üzere. Kaçırmayın derim.

Eyüp Abi Keşke Seni Ahmet Dedehayirin yerine gecirebilsek cok iyi olr..Hem Sende İnancta Var Senin Sayende EuroLegue Şampiyonu Bile Oluruz Valla :)

Hasan kardeş kelime oyunları yapmana gerek yok , aldın cevaplarını gerisini kurcalama istersen. Bu yazdıklarına güzel cevaplar verilirdi ama neyse boş laftasın.

Saygılar

Eyüp Yıldıza eyüp abi diyen bu kombineyi alır!büyük sözü dinleyelim.şuana kadar annemiz babamız yanlış birşey söyledimi bize?bir abi tavsiyesi Eyüp abiden bize.kombine almayan fenerli olsun.en güzel taktiktir. :p

seneye kombinemi spormax tribününden alıcam.

Zafer kalaycıoğlundan sonra iyice soğuttular. çok yazık

Eyüp Abi'ye karşı olan sevgim ve saygım bu gün itibariyle iki katına yükseldi. Çok sevdiği insanları kırmak pahasına dahi olsa bu işin arkasında durması armasına karşı olan sevgisini bize yeterince net ifade ediyor diye düşünüyorum.

Çok sevdiğim, yani gerçekten sevdiğim insanlarla da tartışmış Eyüp Abi,üzüldüm. İsim vereceğim, Kerem Abi ile Eyüp Abi'nin birbirlerini çok sevdiklerini bilirim ve böyle bir sebepten dolayı, ortak sevdaları için farklı düşüncelere sahip olduklarından dolayı birbirlerini kırmış olmalarına üzüldüm ama yakın zamanda barışacaklardır. Devam edeyim, çok sevip saydığım başka insanlara karşı; kendisinin de sevdiği başka insanlara karşı da tavır almış Eyüp Abi. Bunu yaparken kimi yerlerde sert çıktığı da olmuş, ama Alperen Kaplan'ın felsefesinde ameller niyetlere göredir! Eyüp Abi'nin niyetinden şüphesi olan haddini bilmez var mı aramızda?*

Bravo Eyüp Abi, umarım bu arma senin gibilerle birlikte hak ettiği yere basketbol branşında da tekrardan ulaşacaktır.

*Haddini bilmez derken Eyüp Abi gibi düşünmeyen insanları değil, Eyüp Abi'nin niyetinden şüphe edenleri(yok zaten şu an) kastettim, yanlış anlaşılmak yahut 'haddini bilmezlik' etmek istemem.

bu başlığa son mesajımdır.

şubenin veya erkek basket takımının problemi kombine değildir ve alınacak kombineyle sorunun çözüleceğine inanmıyorum.

şubede bir hava yok.gözükmüyorda.

burda yapılması gereken basket taraftar platformlarında küçülüyoruz kelimesinin açıklamasının yapılması,küçülcekleri kendilerimi taraftarmı?

iki sene önce havaya giren basket tribün kültürünü bizzat kaybeden yönetim mi suçlu yoksa bizlermi?

kendi adıma konuşayayım önemli olan kombine alıp almamak değildir.

sonuçta ben yine herzamanki gibi hermaçta salonda olacğım veya olacağız.
belki kahrolmak için belki kaybetmemek için.

son lafımda şudur.

bizden kombine alın ,potansiyel oluşturun diyen insanlar yine cemalle,muratla, alicanla,belirsiz amerikalı ve sırplarla oynayacaklarsa erkek basketi fülkerin efesin idman takımı yapmasınlar boşuna.

bazı şeyleri görmek için basketboldan çok çok iyi anlamaya gerek yok.

yine söylüyorum orda olacağım sadece galatasaray için.