Kupa Bizim | Galatasaray MP 85 - 78 Fenerbahçe

Her yönüyle harika bir hafta sonunu tamamladık ve okula döndük tekrar. Bu güzel anlarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler öncelikle.

Maçtan bir gün önce; Onur Abi, Uğur Abi, Serdar Abi, Kurtuluş Abi ve Barış Abi ile beraber otele takıma hoşgeldin demeye ve maç öncesi destek olmaya gittik. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra istisnasız herkes maçı kazanacağımızdan emin olmuştu. Takım bunu bize hissettirdi, kaptanı olsun, oyuncusu olsun, menajeri olsun biz buraya 8. Cumhurbaşkanlığı kupamızı almaya geldik dedi...

Maç sabahı Karanfil' den salona 2000 kişi ile beraber(Onur Abi okurken gülme, inanmıyorsan Şamil Abi' ye sor :) ) yürüyüşümüz harikaydı.

Maç hakkında ise söylenecek fazla bir şey yok. Bu tip maçlardan sonra teknik-taktik konular konuşmayı sevmiyorum. Her yönüyle harikaydı. Baştan sona üstün götürdüğümüz maçı eze eze kazandık. Her oyuncuya tek tek teşekkür ediyorum ama Bahar kesinlikle özel bir teşekkürü hak ediyor. Bu şekilde inanarak oynadığında en iyilerdensin. Lütfen böyle devam!

Bu harika anları yaşamamızda pay sahibi olan herkese tekrar teşekkürler. Çok çok daha güzel günler göreceğimize eminim.

Ankara'da canlı olarak maçı izleyip bu güzel zafere ortak olmak çok büyük keyifti.Tüm oyuncular ellerinden geleni fazlası ile yaptılar.Hepsinin yüreğine sağlık.Teknik ekibinde eline sağlık

Tutku bey ağır bir ironi yapmış.

Benim site yönetiminden ricam sürekli insanlara laf sokup şu maçtan sonra buraya bir teşekkür bile yazmayan bütün kullanıcılara ceza verilmesi. Art niyetlerini yeterince belli ediyor bu durum. Kapatılan koç konusuna bakabilirsiniz.

Biraz geç olacak ama bende yorumumu yazayım :)
Maçı izleyemedim ama yenmek beni şaşırttı doğrusu...Yanıldığım için de çok mutluyum...
FB maçındaki kadroya bakınca, bu takımda geçen sene yan yana oynayan 2 oyuncu yok...
Ve biz kadrosu oturmuş bir takımı ilk kez oynayan tam 8 oyuncuyla, en etkili silahları sadece 1 hafta önce gelmiş bir takımla yendik...
Demek bizde bu sene herşeyi gerçekleştirecek potansiyel var, yeterki inanalım...
Demekki hakem desteksiz FB bizim karşımızda koca bir "hiçmiş"...

Daha oncede yazdim tekrar yazayim.Sevinelim ama bu mac bizi yaniltmasin.Cunku Fenerbahcede bir sorun oldugu acikca belli oluyordu.Bu sorun buyuk ihtimal kocla Birsel ve Nevriye arasinda.Buda Birsel,Nevriye,Esmeral ve Nevlinin performanslarina yansidi.Benim sahada gordugum Babkina istenmiyor bu takimda.Penny zaten Fenerbahce ile baglari koparmis.Sezon bitsede gitsem modunda oynuyor.Angelda bu atmosferi gorunce fazla sikmadi kendini.Bu yuzden biz kendi isimize bakalim ve bu galibiyet bizi yaniltmasin.Aslinda bu mac hakemlerin olaganustu cabasi olmasaydi arti 20 olacak bir macti.Hakemler bu sekilde bir takimi bile oyunda tuttular.Bizde yerli oyuncularimizin katkisinin mutlaka artmasi lazim.Sadece Baharin gercek performansini gostermesi ne kadar fark ettirdi buna mutlaka Saziye,Isil ve Gulsahinda sadece savunma degil hucum katkisida ekleyerek buyuk hedeflerde takimi rahatlatmalari lazim.

Çok haklısınız Ali Bey! Eğer Fenerbahçe kendine has oyununu sahaya yansıtsaydı bizi ezer geçerdi! Yoksa biz kimiz ki ezeli rakibimizi yenebilelim!..

Yerli oyuncu kalite ve tecrübelerinin bize oranla daha iyi olduğunu gözardı etmiyorum ama Birsel, Nevriye ve Nevlin koçlarını sabote etti, Penny zoraki geldi, bunları gören Angel da oynamak istemedi görüşünden ziyade; Bahar çok güzel bir oyun ortaya koydu, Şaziye çok iyi mücadele etti, takıma yeni katılan isimler uyum sorununu çabuk atmışa benziyor... Bu da takım olma yolunda önemli adımlar atılıyor hissini veriyor vb. cümlelerini okumak isterdim.

Kusura bakmayın ama sizin bakış açınız testi kırılmadan uyarmak değil kanımca.

Daha oncede yazdim tekrar yazayim.Sevinelim ama bu mac bizi yaniltmasin.Cunku Fenerbahcede bir sorun oldugu acikca belli oluyordu.Bu sorun buyuk ihtimal kocla Birsel ve Nevriye arasinda.Buda Birsel,Nevriye,Esmeral ve Nevlinin performanslarina yansidi.Benim sahada gordugum Babkina istenmiyor bu takimda.Penny zaten Fenerbahce ile baglari koparmis.Sezon bitsede gitsem modunda oynuyor.Angelda bu atmosferi gorunce fazla sikmadi kendini.Bu yuzden biz kendi isimize bakalim ve bu galibiyet bizi yaniltmasin.Aslinda bu mac hakemlerin olaganustu cabasi olmasaydi arti 20 olacak bir macti.Hakemler bu sekilde bir takimi bile oyunda tuttular.Bizde yerli oyuncularimizin katkisinin mutlaka artmasi lazim.Sadece Baharin gercek performansini gostermesi ne kadar fark ettirdi buna mutlaka Saziye,Isil ve Gulsahinda sadece savunma degil hucum katkisida ekleyerek buyuk hedeflerde takimi rahatlatmalari lazim.

Bu sorun buyuk ihtimal kocla Birsel ve Nevriye arasinda.Buda Birsel,Nevriye,Esmeral ve Nevlinin performanslarina yansidi.Benim sahada gordugum Babkina istenmiyor bu takimda.Penny zaten Fenerbahce ile baglari koparmis.Sezon bitsede gitsem modunda oynuyor.Angelda bu atmosferi gorunce fazla sikmadi kendini.

Ali Saygın bey,

Şu yazdıklarınızın hiçbiri doğru olmamakla birlikte eğer bir mazeret listesi oluşturursak emin olun bizim çok altımızda kalırlar ki bu yüzden şahsen ben bu maçtan çok korkuyordum.

Gayet güzel açıklayıcı bi yorum olmuş ! bu kadar niye tepki gördü forum abileri tarafından anlamak güç !?!
Gerçi maç içinde fb nin durumun ne olduğu bizi pek ilgilendirmez ama bizim yerli oyuncularımız hakkında yazdıklarınıza katılıyorum ve artı olarak hocamızdan daha iyi setler uygulatmasını bekliyorum.Zira böyle bi kadroyu çoğu hoca rüyasında bile göremez !!

Gayet güzel açıklayıcı bi yorum olmuş ! bu kadar niye tepki gördü forum abileri tarafından anlamak güç !?!
Gerçi maç içinde fb nin durumun ne olduğu bizi pek ilgilendirmez ama bizim yerli oyuncularımız hakkında yazdıklarınıza katılıyorum ve artı olarak hocamızdan daha iyi setler uygulatmasını bekliyorum.Zira böyle bi kadroyu çoğu hoca rüyasında bile göremez !!

Siz ve sizin gibi insanlar olduğu sürece daha çok tepki görürsünüz. Fenerbahçe' nin sıkıntıları vardı da biz tam takım ve hazırdık değil mi?

Siz ve sizin gibi insanlar olduğu sürece daha çok tepki görürsünüz. Fenerbahçe' nin sıkıntıları vardı da biz tam takım ve hazırdık değil mi?

Önder bey yukarıda yazdığım bir basketbol alakalı yorum yüzünden insanlığımı karıştırmanız ve analizini yapmanız çok şaşırtıcı ! Bizim gibi insanların kendi sınırlı bilgisi dahilinde yorum yapmaktan başka size karşı ne zararı olabilirki ?
Sizin katılmadığınız fikirleri yazarken izinmi almamız gerekir ? ve daha da önemlisi niye tepki görüyoruz ? Şu yukarıdaki Ali bey'in yazdığı yorum yüzünden mi ? Bu yazı böyle bi tepki için hiç ama hiç yeterli değil ! ...

Önder bey yukarıda yazdığım bir basketbol alakalı yorum yüzünden insanlığımı karıştırmanız ve analizini yapmanız çok şaşırtıcı ! Bizim gibi insanların kendi sınırlı bilgisi dahilinde yorum yapmaktan başka size karşı ne zararı olabilirki ?
Sizin katılmadığınız fikirleri yazarken izinmi almamız gerekir ? ve daha da önemlisi niye tepki görüyoruz ? Şu yukarıdaki Ali bey'in yazdığı yorum yüzünden mi ? Bu yazı böyle bi tepki için hiç ama hiç yeterli değil ! ...

Benim soruma cevap vermeye çalışırsanız ve sonra yukarda Ali Saygın beyin yalan yanlış neler yazdığına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

geçen seneyi tartışabiliriz ama daha önceki sezonlarda fenerbahçe herzaman kadro ve organizasyon olarak bizden üstündü..aksini kimse idda edemez ve bizde saygı duyduk ve kabul ettik bu durumu ve bu eksikliği mücadele ederek rakipten daha da fazla mücadele ederek kapatmaya çalıştık..Kimi zaman başardık kimi zaman başaramadık..ha geçen sene finalde başardık ama farklı etkenler devreye girdi ve ona gücümüz yetmedi

Neyse..2-3 gündür fenerbahçeli arkadaşlarımı dinliyorum yok penny kötüydü yok koçun ilk derbi maçıydı yok nevriye bir daha asla böle kötü olamaz yok atmosfer den etkilendiler (sanki fener maçında bizim taraftar ilk defa üstünlük sağlamışta rakip oyuncularda etkilenmiş gibi) vs...Bir sürü mazeretler..ha işin kötü yanı bizim taraftarlarında çok az bir kısmı bunları düşünmüş

Kimse kusura bakmasın ve bunu kabul etsin hazmetsin..Biz nasıl geçtiğimiz senelerde fenerbahçenin kadro ve organizasyon üstünlüğünü kabul ettiysek bu senede onlar edecek..bu sezon 10 maç yapalım 9unu kazanırız birini kaybederiz oda rehavetten olur..Bırakın arkadaşlar yok fener şöyleydi böyleydi demeyi..fenerbahçe buydu bundan daha iyi olamazdı biz bundan daha iyi olabilirdik ondada fark 15 ten aşağı inmesi mucize olurdu bu kadar basit..

Fenerbahçeliler mazeret araya dursunlar sıkıntı yok onlar birtek şeyi yapamazlar zaten oda kabullenip çözüm aramayı..örtbas etmeyi iyi bilirler takımımız aslında bizim çok çok iyi diyeceklerini yahu daha önceki sezonlarda onların bize yaptığı gibi kenetlenip mücadele edelim son topa kadar savaşalım demezler..maçın bitimine 30 saniye kala benchdeki oyuncuları havluyu omuzlarına atıp bence yönelir ondada coach uyarısıyla geri gelir işte onlar bu

ali beyin görüşlerine katılmayabiliriz( ki bende katılmıyorum)ama bu kadar sert demiyimde ,hani kızgın cevaplar yazmaya gerek yok....
büyüğümüzdür abimizdir belki bizim göremediğimiz birşeyleri görmüştür
o kadar kolay sayı attık ki sanki onlar hiç oynamıyormuş gibi bi izlenim verdiler ama bunu kolay gösterende tinanın muhteşem ezici oyunuydu...
onlar tam kadro ve genel de ana roldeki oyuncuları değişmemiş bir takım, biz ise fazlaca oyuncusu değişmiş ve eksik olan bir kadroyla maça çıktık
birselin ve nevriyenin cok kötü olması belki koçsal sorunlar belkide formsuzluk ama her iki takımında ful kadro ve formda oldugu bir final maçı nasıl olur işte mesele bu!!!
bence büyük oyuncular ve fark yaratanlar bizde oldugu için yine biz kazanırız
bu maç aynı zamanda bir mesaj maçıydı bu kadar yeni ve eksikken bile yenebiliyorsak onların umudunu kırmışızdır

İster hayalci deyin,ister doğru..Işıl-Taurasi-Şaziye-Tina-Fowles 5 i 40 dk oynasın biz yinede her maç fenere fark atarız!! Onun için yok Birsel,Nevriye oynamadı,Penny zaten gitmek istiyor falan demeyin burda!!Sahada mücadele edip onları oynatmayan oyunculara haksızlık ediyorsunuz.Evet Birsel kötüydü,Penny ilk yarıda felaketti ama bizde iyi savunma yaptık..Matovic dışında etkili olan 1 oyuncusunu söyleyin bana karşı tarafın?Bende Pazar günü saat 15:00'e kadar çok umutsuzdum ancak kızlarımız beni gerçekten çok utandırdı.Yeri değil belki ama bu Tina,Fowles'ı geçer..Ancak ikisi birden kimseye geçit vermez!!

fowles ve ışıl'dan yoksun ve yabancı kadrosu tamamen yenilenmiş bir takım..
karşısındaki takımda uzun senelerdir beraber oynayan,uyum sorununu çoktan aşmış ve senelerdir bize üstünlük kurmuş bir takım ..
ve biz bu takımı sahada amiyane tabirle eze eze yeniyoruz ve hala burada bazı ulemalar hala fenerin sorunları,fenerin eksikleri diye ahkam kesiyor ..

şu takımın galibiyetine gölge düşürmek kimsenin haddine degil .. eksiklerimiz var çünkü yeni bir takımız,eksiklerimiz vardı çünkü ısıl ve fowles gibi 2 önemli
oyuncumuz sahada yoktu..

fenerin sorunları beni hiç ilgilendirmiyor ve galibiyete bu gölgeyi düşürmek isteyenlere de allah akıl fikir versin ..

Pes yani şu yazılanları okuduktan sonra söylenecek söz bulamıyorum Onur abi ve Önder abi ve Tolga kardeşim zaten gerekenleri yazmışta benim merak ettiğim bir şey var geçen sene hakemler tarafından katledilen erkek ve kadın basketbol takımlarımız hakkında böyle koruyucu ve takımlarımızı savunucu yazılar yazdınız mı çok merak ediyorum.

Tamam bizim kadromuz iyi. Özellikle yabancılarımız muhteşem. Ancak bir gerçek var ki onu göz ardı etmemek gerekli. Bize karşı oynadıkları hemen her maçta 20-30 sayı bulan Birsel-Nevriye bu maçta oldukça verimsizdi. Bunu bizim savunmamız sağlamış olabilir, takımdaki kaostan etk,lenmiş olabilirler, başka bir problem olabilir, ya da hepsi birlikte etkilemiş olabilir. .ancak bir gerçek var ki bu oyuncular oyuna hiç giremedi.

Şunu da söylemek lazım; 2 yıl önce oynadığımız bir maçta 15 civarı önde götürmemize rağmen maçın sonunu getiremeyeceğimizi tahmin edebiliyordum ve maç sonunda da fener acaip kolay sayılar bulup bize fark ataraK kazanabiliyordu. Pazar fark 4 sayı olduğunda bile bu maçı bir şekilde alacağımızı biliyordum. Takımın bu güven ve psiolojik üstünlükle oynaması çok önemli.

Geçen yıl Ceyhun Hoca'yı çok eleştirdim. Galatasaray'ı çalıştırabilecek bir özelliğini göremiyordum. Zamansız döndüğü alan savunması, zamanında alamadığı molalar, hücumların çeşitsiz oluşu, Fowles'in 40 dk oynaması, gibi bir çok nedenim de vardı. Ancak bu maçta Esmeral'in son saniye üçlüğünden sonra kenarda verdiği tepki bile buraya alıştığını gösteriyor. Ayrıca savunmada yaptığı hamleler de yerinde idi. Elindeki kadronun geniş ve çeşitli olması da işini kolaylaştırıyor şüphesiz. Biraz sabır bence. Bu yıldan çok ümitliyim. Özellikle Matic'ten alacağımız verim ile doğru orantılı olarak Eurolegue'da final four oynayabileceğimizi bile düşünüyorum.