Lig Maçları 5 yıl Spormax'te

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Lig Yayın Hakkı ?

Ligin başlamasına çok kısa bir süre kaldı ama hala nerede yayınlanacağına dair bir açıklama yok. Sonra da herkes pay çıkarmaya çalışıyor şöyle Dünya ikincisiyiz falan diye.

Yanlış bilmiyorsam önümüzdeki haftasonu başlayacak lig.

Kerem Seçer' Alıntı:
Ligin başlamasına çok kısa bir süre kaldı ama hala nerede yayınlanacağına dair bir açıklama yok. Sonra da herkes pay çıkarmaya çalışıyor şöyle Dünya ikincisiyiz falan diye.

Yanlış bilmiyorsam önümüzdeki haftasonu başlayacak lig.

futboldaki gibi bir kulüpler birliği kuruldu basketbolda..
sanıyorum kulüpler daha fazla söz sahibi olmak istiyorlar paranın dağılımı aşamasında..
spormax'in imzaya yakın olduğu yazıldı orada burada ama kesinleşmedi herhalde.

Kupa haftasonu başlıyor, onun için bile birşey yok henüz ortada. Teklife çıktılar, sadece onu biliyoruz. Lig için ise teklif bile açılmadı henüz ama Spormax harici olmaz gibi geliyor bana.

Erkek basket hadi neysede kadın basket,kadın voleybol,erkek voleybol bunların neden TRT tarafından yayınlanmadığını anlamıyorum,böyle bir kurum neden amatör branşları geliştirmek için çaba vermez?
Saçma sapan futbol programları yapıp özel kanallarla sidik yarışına gireceğine bu ülkenin amatör sporlarına ilgi gösterse onları yayınlasa hatta fazladan para verse nolacakki?
Gerçi şimdi düşündümde bunlar parayı verir ihaleyi alırlar aydada 1 maç yayınlarlar...Buna karşın 10001 tane kanalının hepsindede saçmalardan seçmeler tarzında programlara devam ederler...

TRT'de Murat Murathanoğlu için pozisyon yaratılmak için uğraşılıyorsa İspanya ligi maçalrı yerine Türkiye ligi maçalrını vermek daha yararlı olur ülke insanı için de TRT içinde. Ama sahi Murat Murathanoğlu o zaman il il gemek zorunda kalacak onun işine gelemz. TV'den bakıp izlemek anlatmak daha kolay onun için.

Umarım açık kanallardan biri alır. Ntv ve Trt gibi birden çok kanala sahip televizyonların alması maç yayın akışını kolaylaştıracaktır. Şifreli kanallar daha iyi teklifler verse bile, maçların açık kanalda yayınlanması orta ve uzun vade de daha faydalı olacaktır. Cunku hala temel sorun, bana gore basketbolsever bir kitle olusturmakta, bu sağladıktan sonra gelir elde etmek zor değil. Yoksa bugun için kapalı kanallardan alacağın 3 kuruş fazlanın kendini geliştirme(talep arttığı için verilen teklifin zamanla artma) potansiyeli oldukça sınırlıdır.

Alperen Küçük' Alıntı:
Ben şifreli kanalların almasından yanayım daha çok kişi gelir maçlara :)

Basket maçını seyretmek için zaman ayıran adam, tuttuğu takımın maçına da gider. Ama kanallarda spor luk bişiler yok, "aha basket maçı var bari ona bakayım" diyen adam şifreli-şifresiz farketmez o maça gitmez. :)

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Alperen Küçük":2tuuuedn]Ben şifreli kanalların almasından yanayım daha çok kişi gelir maçlara :)

Basket maçını seyretmek için zaman ayıran adam, tuttuğu takımın maçına da gider. Ama kanallarda spor luk bişiler yok, "aha basket maçı var bari ona bakayım" diyen adam şifreli-şifresiz farketmez o maça gitmez. :)[/quote:2tuuuedn]

Bir de şöyle düşünelim Sühan abi, Baba-oğul-anne hafta sonu Galatasaray-Banvitspor maçına gitsek mi diyolar ancak sky türk maçları şifresiz vercek diye hiç gidilmez evden rahat rahat izleriz diyolar ve maça gelmiyolar eğer şifreli olursa bir çok aileyi vs. maçlara çekebiliriz :)

Ben de şifresiz yayınlanmasından yanayım. Olaya sadece İstanbul olarak bakmamalıyız. Anadolu'daki insanlar lig hakkında artık çok bilgi sahibi değiller. Ancak bizim gibi internet üzerinden izleyebilenler ligi takip edebiliyor. Ki internet üzerinden izlemek bana göre salona gitmekten daha çileli :)

Maçın yayınlanıp yayınlanmamasına gore karar vermez çoğu basketbol taraftarı. Hatta hiç aklında basket maçları yokken, tuttuğu takımın zevkli bir maçını oylesine, denk geliş izleyen biri zamanla ısınıp maça gelmeye karar verebilir diye dusunuyorum.

İstanbul dısı taraftar için de yayın olmazsa ligi istatistiklerden ve trt'nin verdigi 3dklık ozetlerinden izlemeye mahkum etmek gunah.

Alperen Küçük' Alıntı:
Bir de şöyle düşünelim Sühan abi, Baba-oğul-anne hafta sonu Galatasaray-Banvitspor maçına gitsek mi diyolar ancak sky türk maçları şifresiz vercek diye hiç gidilmez evden rahat rahat izleriz diyolar ve maça gelmiyolar eğer şifreli olursa bir çok aileyi vs. maçlara çekebiliriz :)

Basket maçları futbol maçlarına göre oldukça konforlu bence. ASY'de ustu açık, yapısı eski bir statta ve fubol taraftarıyla maç izlemek var; bir de kapalı salonda(sıcağı, sogugu, yağmuru var bu işin) daha modern bir yapı ve daha medeni bir taraftar kitlesiyle birlikte izlemek. Aileler hala futbol maçına gitmekte çekinirken, basketbol maçlarında boyle bir sorun yok.

Bir de basketmaçının erken olma gibi bir avantajı var. Kışın o soğuk havada ısıtmalı salonda çocuğun at koşturur sen hanımla koltukta maçına bakarsın. Böylelikle ayrıca çocuğuna Spor ve GS sevgisi aşıalrsın. Ne yazıkki ben yeğenimi Futbol maçalrına götüremiyorum. Henüz 4 yaşında ve bizim maçın bittiği saatlerde onnu çoktan uyuması gerekiyor. Basketbolun bu anlamda çok yararı var. Bu yüzden maçlar şifresiz kanalda yayınlansın İstanbula gelemeyen taraftara baba oğul otursunlar (yada ana kız farketmez) seyretsinler rahatça maçı. İStanbuldalar ise gelsinler maçımıza. Sonuçta maç antalyada da olyuor bandırmadada bende onlara gidemiyorum şifresizin benim içinde avantajı var.

Futbol harici diğer spor dallarının hepsi açık kanalda olmalı, bunu normalde devlet kanalı yapar ama bizdeki devlet kanalı, kanal değil. Turnuvalar, organizasyonlar ve aldığı lig yayınlardaki kalitesizlik, beceriksizlik ortada. Mümküne diğer kanallar almalı ama açık yayınlamak şartı ile, o kadar övünüyoruz şöyle böyle diye ama ortada bir şey yok.

Açık kanallardan verilirse ilgi daha da artacaktır, yoksa diğer türlü ancak bizim gibi bu işlere ilgi duyanlar takip eder..

Barış Şişman' Alıntı:
Futbol harici diğer spor dallarının hepsi açık kanalda olmalı, bunu normalde devlet kanalı yapar ama bizdeki devlet kanalı, kanal değil. Turnuvalar, organizasyonlar ve aldığı lig yayınlardaki kalitesizlik, beceriksizlik ortada. Mümküne diğer kanallar almalı ama açık yayınlamak şartı ile, o kadar övünüyoruz şöyle böyle diye ama ortada bir şey yok.

Açık kanallardan verilirse ilgi daha da artacaktır, yoksa diğer türlü ancak bizim gibi bu işlere ilgi duyanlar takip eder..
Bizim devlet kanalı en iyi iktidar'ın propagandasını yapar.Trt İspanya Basketbol liginin maçlarını veriyor,kendi ülkesinin basketbol maçlarını vermiyor,bari ntv alsa en azından işi hakkını vererek yaparlar murat kosova geri döndü,kaan kural'da orada daha iyi olur.

Bayram TRT İspanya Ligi'ne ne kadar para veriyor ki? Lig için sağlam para vermek gerekiyor. Aynı şey değilki.

Ayrıca zaten devlet televizyonu yerine özel televizyonların alması taraftarıyım zaten. Gerçi açık yayın yapan sadece Ntvspor alabilir ama göreceğiz.

Para TRT için sorun mu ?

Yılbaşı gecelerinde bazı sanatçıları ekrana çıkarmak için uçuk rakamlar teklif ediyorlar,isteseler alırlar basketbol liginin yayın haklarını ama işlerine gelmez inşallah ntvspor alır.

Kerem, Trt Spor kanalı açıl(dı)ıyor bu kanalı neyle dolduracaklar:) Alman ligi ispanya basketbol ligi başka da bişi yok benim bildiğim ellerinde Bankasyayı zaten trtden veriyorlar. Bence TRT'nin kaçırmamak zorunda olduğu bir mevzu bu. Kim alırsa alsın ama FoxTV almasın. Adamalr Seri A'yı aldılar maç vermiyorlar canlı. Basketbolu hayatta vermezler.