Lig Maçları 5 yıl Spormax'te

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Lig Yayın Hakkı ?

Bana kalırsa bende açık kanal taraftarıyım Türkiyede basketbolun sevilmesi ve yaygınlaşması açısından çok olumlu olur ve takımımızın deplasmanda oynuyacağı maçlarda daha cok taraftar cekebiliriz

Kerem; devlet kanalı almalı ve bunu da iyi şekilde sunmalı. Burada sadece televizyon politikasından bahsetmiyorum, bu gibi ikinci sınıf muamelesi gören spor dallarını yayınlayp insanlara aşılaması lazım. Tıpkı eskiden yaptıkları gibi, gerçi o zamanlarda tek kanal vardı ama olsun. Eğer ilgi alaka bekleniyorsa böyle olur, gerçi TRT yerine Ntv'de alsa sorun değil, yeter ki şifresiz yayınlasınlar..

Vallah ben NTV'nin vermesini istemiyorum. Tabii kimse evrmeyecekse onalr versin ama adamalr FB lilik konusunda bu kadar yandaş iken ligin kaderini etkilerler.

TRT spora destek vermeli ama basketbol TRT'nin destek vereceği türden bir branş kesinlikle değil. Voleybol olabilir, kadın basketbolu olabilir, diğer sporlar da olabilir ama erkek basketbolu profesyonel seviyede oynanıyor artık. Ortada hiç de az olmayan paralar dönüyor. Siz bir kere erkek basketbolu hentbol ile neredeyse birlikte anıyorsunuz.

Sühan abi fox tv serie a maçlarının yayın hakkını tamamen almamıış bir yerde okuduğuma göre deneme amaçlı yayın yapıyorlarmış italyan kanalı aracılığıyla. Salsa baskette okuduğum spormax in yayın ihalesinde bir adım önde haberi nedeniyle benim için açık kanal olduktan sonra trt fox ntv pek farketmiyor açıkçası nefes alsın yeter :p

Tabii ki bir değil Kerem ama bir spor dalı ne kadar profosyonel olursa olsun devlet kanalı bu işe el atmalı, ha olur olmaz onu bilemeyiz tabii ama para verip alsın. Bu kurum nasılsa amme hizmeti yapmıyor mu, benim her faturamdan TRT payı kesilmiyor mu? Madem bunları yapıyorsun yayın haklarını al ve milletine izlet.

Tamam da Barış sorun şu. Erkek basketbolunun alıcısı var. Özel televizyonlar buna ilgi gösteriyor. Benim bahsettiğim TRT'nin rekabete girmemesi gerektiği. Alıcısı olmayan branşları yayınlayarak halka açması. Spormax ile yarışa girip milyonları saçması amme hizmeti değil bence. Bu maçlar zaten yayınlanıyor. Sizin dediğiniz yayınlanmadığı zaman geçerli olmalı. Haksız mıyım?

Bu yönden bakarsan da doğru. Alıcı varsa ve bizlere şifreli izlettiriyorsa o alıcılar yerine bana göre devlet kanalı yayınlasın. Aslında benim demek istediğim buydu, yayın haklarını alabilecek çok fazla kanal potansiyeli yok maalesef. Eğer bir başka kanal alıp şifre koyacaksa TRT alsın ve amme hizmeti yapsın, bunun fiyatı da hiç önemli değil.

Sonuçta benc eilk önemli olan haftada en azından 3-4 maçı verebilecek bir kanalda yayınlanması. Bu analdma Kerem Basketbol liginin hakkını almak para saçmak değildir. Para saçmak İspanya basketbol liginin yayın hakkını almaktır. TBBL'yi Seyredecek ve bir şekidle bunu reklamalra dönüştürecektir kanallar. Sonuçta hangi kanal verirse versin şifresiz verme zorunluluğu var. Spormax şifresiz verdiğine göre ve buna rağmen o hakları almak istiyorsa demekki bunun karşılığınıda reklam olarak alıyordur.

Abi TRT İspanya Ligi'ne ne kadar para veriyordur sence. Çok cüzi bir miktardır. Önemli bir para ise katılırım söylediğinize. ;)

Ben genel görüşümü belirteyim de uyumam lazım.

Ben TRT'nin futbol ve basketbol gibi hatta Formula 1 gibi diğer kanalların ilgi gösterdiği sporlara el atmasını iyi bulmuyorum. Buna İspanya Basketbol Ligi ve yabancı futbol ligleri de dahil.

TRT gösterecekse voleybol maçlarını göstermeli, ki buna da ilgi var ama çok kısıtılı, kadın basketbolunu göstermeli, hentbolu göstermeli, tekerlekli sandalye maçlarını göstermeli. Hatta erkek basketbolda ikinci ligi bile gösterebilir. Neyse diyip yatalım. ;)

Son olarak demek istediğimi şununla da pekiştireyim; TRT maçları alırsa hiçbirimiz yayın kalitesinden memnun olmayacağız. Çünkü bu maçları daha iyi yayınlayacak kanallar var. Ben TRT'nin yayınlarından gerçekten memnun olacağım diyen varsa bilemiyorum gerçi. Avni Küpeli diyorum, Ömer Üründül diyorum :)

Bu arada Bayram ben yılbaşında saçılan paralara da karşıyım. Yazmayı unutmuşum ekleyeyim bunu da. Para saçmaması gerektiğini düşünüyorum ben de. Yani TRT savunucusu olduğum anlaşılmasın ;)

Spormax şifresiz veriyorda onu da Digitürk'ü olmayanlar izleyemiyor, yani ekstradan yine ücret ödeyip izleniyor. Spora ilgisi olan ama bu parayı veremeyen ya da önceliğini buna vermeyen milyon tane insan var bu ülke de. Ha ben takımın hemen hemen bütün maçlarını izledim, zaten kendim içinde konuşmuyorum ancak diğer insanlarda düşünülmeli bu konuda. İlla parayı veren düdüğü çalar mantığı olmamalı, bunda da en iyi çözüm yolu ya devlet kanalının vermesi ya da her insanın ulaşabileceği bir kanalın vermesi ki bu şekilde maç yayınlarını alan kanal da öyle bugün şu var ben vermiyorum, bugün bu var banttan yayınlıyorum gibi şeyler yapmamalı. Haftada kaç maç verilecekse adam gibi verilsin, herkeste rahat rahat evinde izlesin. Verdiği paraları nasılsa reklamlarla çıkartırlar, hemde fazla fazla..

Kerem Seçer' Alıntı:
Bu arada Bayram ben yılbaşında saçılan paralara da karşıyım. Yazmayı unutmuşum ekleyeyim bunu da. Para saçmaması gerektiğini düşünüyorum ben de. Yani TRT savunucusu olduğum anlaşılmasın ;)
Trt = Kalite olmalı , Diğer kanallardan bir farkı olmalı.Çünkü Trt ne yapıyorsa halkın parasıyla yapıyor,Türkiye'de yaşamayan sanatçılara daha doğrusu şarkıcılara bu millet'in parasını verme hakları yok,onlar zaten zengin, halkın parasını onlara vererek onları daha zenginleştirmenin anlamı yok.

Sadece Beko ve efes den alacağı reklam paraları var. Ülker reklam veriyor, TT var, Garanti ve buna benzer bankalar ile araba firmaları reklam veriyor. Sonuçta Basketbol izleyecisi, üst düzey gelir grubu gibi gözüktüğünden reklam vereni çok. Ben şahsen spor kanalı kuracak Trt'nin almasında sakınca görmüyorum. Dünyanın her tarafı maçlarımızı ücretsiz izler. Üstelik TRT Spor kanalının oturmasını istiyorum. NTV FBlileşti resmen FB2 gibi hizmet veriyor. O kanalın verimi bu tarz yayınalrı alarak artar. Bir spor kanalı kurar sadece artistik patinaj verirsen bitirirsin kanalı. TBBL'yi de ver Misal İngiltere ligini satın al onuda ver Bank Asya'yı da ver bu arada bu maçlar arasına, atıver araya eskrim Hentbol Voleybol.

Seyredilmeyen bir kanalda voleybol versen ne olur vermesen ne olur. Kanalı da izlenir kılacaksın ki diğer verdiğin sporlar iş yapsın.

Bayram sen neyi savunuyorsun Allah aşkına? Hem diyorsun ki TRT=kalite olmalı hem diyorsun ki onlar zaten zengin para vermelerine gerek yok. Ne yani o zaman para kazanmayan sanatçıları çıkararak mı kaliteyi sağlayacak?

Ben diyorum ki hepsine karşıyım. TRT'nin varlığına bile karşıyım hatta. Sen bir kalite diyorsun bir para saçıyorlar diyorsun. Bir karar ver istersen.

Kerem Seçer' Alıntı:
Bayram sen neyi savunuyorsun Allah aşkına? Hem diyorsun ki TRT=kalite olmalı hem diyorsun ki onlar zaten zengin para vermelerine gerek yok. Ne yani o zaman para kazanmayan sanatçıları çıkararak mı kaliteyi sağlayacak?

Ben diyorum ki hepsine karşıyım. TRT'nin varlığına bile karşıyım hatta. Sen bir kalite diyorsun bir para saçıyorlar diyorsun. Bir karar ver istersen.
Kalite paraylamı oluyor ?

Bu tartışmaya nokta koymak istiyorum. Konudan uzaklaşıyoruz. Kalite parayla mı oluyor bilmiyorum ama parayla getirilenlerin kalitesizliği de kişiden kişiye değişir, sen de çıkanların kalitesiz olduğuna karar veremezsin o zaman.

Neyse ben uzatmak istemiyorum.

Ben kaliteyi sadece ekrana çıkan sanatçılar anlamında demedim,kalite'nin içine yapılan programlarda giriyor,illa kaliteli yapımlar yapmak için büyük bütçeler gerekmiyor.Neyse konuyu uzatmayalım o zaman,ben Trt'nin kaliteli yayınlar yaptığına inanmıyorum deyip konuyu kapatıyorum.

arkadaşlar bende bugün bu konuyu merak ettim forumda ana sayfada göremeyince biraz şaşırdım ama burda okuduğum mesajlara göre hala net bi şey yok .yok bi bilgisi olan hafat sonu lig başlıyo hala bi ihale falan yapılmadı mı TRT alacak deniyordu hiç öyle bi çabaaları yok gibi sanki yine spormax alacak gibi...