Malik Dixon

Bence üzülmemizi gerektirecek bir durum yok. Teknik heyet kalmasını çok isterken o başka bir kulübe imza atmış değil. Bize bir çok maç kazandırdı ancak bunun yanı sıra birçok maçta da takımı frenleyen oyuncu olarak söylendi. Ve bu görüşü destekleyen bir soru takılıyor aklıma; Madem Dixon çok iyi oyuncuydu neden sözleşmesi bittiği anda bir kulüp transfer etmedi? Dixon´a yeni kulübünde başarılar dilerim.

sonuna kadar katılıyorum onur...

mulaömeroviç olimpiakos'a gidince malik de paok'a gitti. yalnız yunan liginde malik'in pek tutunabileceğini sanmıyorum. oldukça sert savunma yapılan bir lig.

renkdaşlar hep aynı şeyi söylüyorsunuz malik bi kaç maçta frenledi diye ama ondan önceki seneyi hesaba katarsak ne kadar faydalı ve gerekli olduğunu gördük uzun yıl sonra onun sayesinde efes galibiyeti ve play-out değil play-off gördük.zaten bizede büyük bir ligden gelmedi onun için transferi geç kalınmıştır paok tarafından

Evvelsi seneyi hatırlayın takım nerdeyse küme düşüyordu.Ve birde geçen seneyi hatırlayın takım play offları oynadı.Bu tamamen malik'in insan üstü performansı sayesindeydi.Geçen sene canlı olarak takımımızın 20'ye yakın maçını izledim.Ve inanın Malik durduğu yada bencde olduğu durumlarda takımın ne hallere düştüğü ortadaydı.Bütün maç boyunca oyun hep malik'in üzerinde oluyordu.Yaptığımız hucumlarda elinden çıkardığı bütün toplarda takımın diğer oyuncularının nasıl top kaptırma yarışına girdiğini ve seçilen şutların ne kadar isabetsiz ve çemberi dövme şeklinde olduğunu ne çabukda unuttuk.

Futbol takımızda Hagi uefa kupası döneminde diğer oyunculara göre 2 hatta 3 katı para alıyordu.Günümüzdede bunun pek çok örneğini görmekteyiz.Ama oynadığı oyunla bunu kapatıyordu.Ve takımdada dengeler değişmiyordu.Malik'in kalmasıda takımda dengeleri hiç bir zaman bozmuyacaktı.Ama ne varki Malik nasıl olsa bencil oyuncuydu büyük maçları oynamıyordu diye belkide kendimizi kandırarak moral vermeye devam edeceğiz.

Konuyla ilgili son yazımı tekrar okudum acaba düşüncelerimi yanlış mı ifade ettim diye ama yanlış anlamaya neden olacak bir bulanıklık göremedim. Benim söylediğim Malik´in iyi maçları da oldu kötü maçları da. Tamam artısı eksisinden fazla ancak yeni teknik heyet kendisiyle çalışmayı düşünmediğini bildirdikten sonra üzülmenin bir anlamı yok. Galatasaray var olduğu sürece çok Malik´ler gelir çok Malik´ler gider. İyi oyuncuların arkasından ağlayacaksak spor salonunun yanına yönetime rica edip ağlama duvarı da yaptıralım. Stadın protokolünü bile 6 senede yapıyorlar ağlama duvarına bel bağlamayalım en iyisi...

Dixon dixon dixon...
Biz bütün sene başka birinimi izledik acaba.Yararı zararı..
Neymiş Dixon dışında kimse şut bulamıyormuş.Bunun nededi Dixonınmı çok iyi olması yoksa koç hatasından kaynaklanan sistem bozukluğumu bunu düşünün öncelikle.

X' Alıntı:
Dixon dixon dixon...
Biz bütün sene başka birinimi izledik acaba.Yararı zararı..
Neymiş Dixon dışında kimse şut bulamıyormuş.Bunun nededi Dixonınmı çok iyi olması yoksa koç hatasından kaynaklanan sistem bozukluğumu bunu düşünün öncelikle.
gercekten ya sıktı artık bu dixon hayranlıgı
top dagıtmayan,aatakların 15-17 sniyeye kadar belki sut cıkar dıye topu sektıren bi oyuncu bıraz duzgun bı bilek ve yetenegiyle sayı kralıda olur ort larak 4 assistte yapar
unutmayalımkı buyuk oyuncular buyuk maclarda bellı olur dixon bu ornege uymuyor bana fenerbahce ve efes maclarını solemeyin bu 2 macıda kazanmayı sadece dixon degil takım istedi diye kazanmıstık
kısasa kısas cok iyi ve kısmen yararlı bı oyuncuydu ama mitcell mithat ve murat geldikten sonra ozellikle murat kalmasının bu 3 oyuncu rotasyonu ıcın kotu olacagı kanaatındeydım ve bunuda daha once soylemıstım
ona yeni takımında basarılar dılerım

arkadaşlar sizleri anlayamıyorum takım oyunu oynanan sporlarda takım sadece bir oyuncunun eline bakıyorsa o yii bir takım değildir yani bu dixon dediğmiz adam michael jordan değilki yahu o bile her maç süper yüzde ile oynamazdı zaten gitti vah ne yapacağız diye karalar bağlayan arkadaşlar allah aşkına metin şentürk bile geçen seneki gs ile bu seneki gs arasındaki farkı görür bence gs dixonu göndererek yapabileceği en doğru hamleyi yapmış ve takım olma yolundaki kararlığını göstermiştir halen daha dixon diye uzatmanın bence şu an takımın formasını giyen oyuncuları aşağılamaktan başka bir işe yaramadığını düşünüyorum

Efes maçı hele..Canlı izleme zevkine de sahip olduk.
Söylesin biri bana arkada Fatih önde Serhat o gün o kadar iyi savuma yapmasa ne halde olurduk.Dixon adamını kaçırıyor bu ikisi kapatıyorde bütün maç boyunca.
Dixonun son saniyelerde attığı şutlar potanın yanından şutlar kaptırdığı toplar gözümün önünde benim sürekli.Bir tane son saniye şutu atamadı.
Bakın laf söylediğni Mitchell son hücumu attı Mersinde rahatlıkla mesala.
Bırakın artık Dixonun gölgesinde Galatasarayı değerlendirmeyi.Yeni bir takım kuruldu yeni bir hocayla.Artık düzenli birşeyler görelim şu takımda.

almighty' Alıntı:
arkadaşlar sizleri anlayamıyorum takım oyunu oynanan sporlarda takım sadece bir oyuncunun eline bakıyorsa o yii bir takım değildir yani bu dixon dediğmiz adam michael jordan değilki yahu o bile her maç süper yüzde ile oynamazdı zaten gitti vah ne yapacağız diye karalar bağlayan arkadaşlar allah aşkına metin şentürk bile geçen seneki gs ile bu seneki gs arasındaki farkı görür bence gs dixonu göndererek yapabileceği en doğru hamleyi yapmış ve takım olma yolundaki kararlığını göstermiştir halen daha dixon diye uzatmanın bence şu an takımın formasını giyen oyuncuları aşağılamaktan başka bir işe yaramadığını düşünüyorum
ama unutulmamasi gereken gs dixon i göndermedi dixon gs dan ayrildi ve gsdan daha iyi 1 basketbol klübü olan panellinios a gitmistir

vallahı dıxon netten takıp ettıgım kadarıyla 500.000euro yada dolar ıstemıs dıxon gıttı dıye uzulmeye gerek yok daha makul fıyatlara cok cok ıı oyuncu getırıleblır...

şu an için takımda sanırm ama transfer süresi ne zman son buluyor?