Malik Dixon

“DİXON FACİASI”!!! Böyle bi konu açan arkadaşın mantalitesini anlamakta grçektn güçlük çekiyorum..yıllardır hep ucuz ve vasat oyuncularla oynayıp,rakiplerimizdeki yıldızları(mrsiç,el amin) gıptayla izledik..Bu yıl sponsor desteğiyle,basketbolun adeta bir din kabul edildği İsrail liginde sayı kralı olmuş,maç kazandıran yıldız niteliğinde bi oyuncu getirmişiz..şimdi kalkıpta “facia” “macia” diyerk haksızlık etmeyelim..
ben yayınlanan bütün maçlarımızı izledim ve hiçbir maçta adamın kendine oynadğını,bencillik yaptığını görmedim..daha ilk maçta mersin maçının ilk yarısında doğru dürüst top kullanmadığını hatırlatırım…kaldıki takım zaten Malik’in eline bakıyo,o atamazsa maç kazanamıyoruz,adamda çıkıp 40 s atıyor ve maçı alıveriyor..
ben queencounty arkadaşımın affına sığınarak,adminlerden bu konunun silinmesini rica ediyorum,çünkü şuanda takımımızın en büyük yıldızının facia olarak nitelendirilmesi,basketbol takımımızın kalbi olan gsbasket.org sitesine yakışmıyor.

ya zaten bu konuyu acan arkadas da telekom macının gazıyla acmıstır sanırım orada son birkac top batırınca orda da cok yorulmustu)sanıırm kendisinin de özellikle son birkac mactan sonra boyle değişik bir görüşü yoktur hala

Iyıdır ıyı.Ne zamandır boylesıne sut atan yuksek sorla oynayan gır oyuncumuz yoktu.Basket maclarına gelmeyenler bıle gazateye bakarken '2napmıs bızım basket takımı'' dıye bır bakarlar.Malık'ın 30-40 sayı attıgı maclardan sonra,bırde sayı kralı oldugunu gorunce mutlaka bır kısmının maclara gıtmeye baslayacagını dusunuyorum.Su an tartısma konusu olması bıle guzel.Bırde bu sayede taraftar cekebılırse.....
Iyıdır ıyı.

konuyu açan bendim.bi arkadaş yazmış telekom maçının hemen ertesinde açmıştır diye doğru söylemiş.telekom maçının gecesi sinirden zor uyudum ctesi sabah işe gelir gelmez açtım konuyu.
bu konunun ilk mesajlarından birinde demiştimki:dixon bu ligin sayı kralı olur ve olurken de maalesef bizim takım güme gider bu şekilde oynarsa,her maç 30 değil 50 sayıda atsa takımı oynatmadığı müddetçe işimiz zor demiştim.hala aynı görüşteyim.zaten kalitesine hiçbir zaman laf etmemiştim dixon ın.ama bir guard olarak takımı oynatması gerekiyor herşeyden önce.haa birde savunma yapması.elini bile kaldırmaya tenezzül etmiyo rakip şut atarken.surat ifadeleri ayrı bi alemdi zaten.
ama dixonın bu handikaplarının tamamen kendisinin hatası olmadığı ortada.coach tarafından kendisine yüklenen bir misyon olduğu çok açık.
artı takımın diğer yabancıları bana göre çok yetersiz olduğundan herkes dixonın eline bakma zorunluluğu da hissediyo.
neyse benim temel olarak anlatmak istediğim nokta dixonın guard olarak takımı oynatması gerektiğidir.kalitesine laf etmemiştim zaten.son bikaç maçtır benim beklediğim yönde gelişme kaydetmiş durumda ama hala yeterli değil.
not:mrsiç ten oldum olası hazzetmem.aydın örs onu bu takımın başında nasıl tuttu sene başı hayret ettim.orta sıra takımlarının başına buyruk satıcı oyuncusu.

queencounty arkadaşım,benim senin iyi niyetinden hiçbi şüphem yok,fikirlerine saygı duyuyorum,yanlız Malik mevcut imkanlar dahilinde alabileceğimz en ii oyunculardan biri..ve ben asla bencil oynadıına inanmıyorum...takımın koçu tarafından hazırlanmış güzel setler olsa çok güzel oynatırdı arkadaşlarını;ama ne yazıkki öyle bi lüksü yok adamın!!!
bilmem anlatabildimmi

yazdığınız cok yanlıs . bunu halil üner facia sı olarak adlandırmalıyz

slm

Halil üneri günahım kadar sevmem ama scoutlarda gerçekten iyi işler yapıyor..malik dixonu getirmesi desanhadleyi getirmesi kesinlikle büyük işler kücük bütceyle..helal yani...

Çok iddialı bi laf edicem belki ama efes eger popovic yerine dixonu alsa daha güclü olurdu euroleaugte:D :atki :atki

Önder haklısın umarım kaçırmayız...Son yıllarda taraftarı bu kadar heyacanlandıran bir oyuncu daha gelmemişti GS'a......Nedense aklıma hep Rıbery geliyor.....Umarım sonu ona benzemez....

queencounty' Alıntı:
takımdan gtmesi gereken kişilerin(halil üner le birlikte)başında geliyor.

takıma faydadan çok zararı dokunuyor.2. bir lloyd daniels vakası yaşamaktayız.

bir takım ancak bu kadar sabote edilir.dixon efendinin takım umurunda değil,tamamen kendi istatistiklerine oynuyor.

ligin savunma yapamayan tek takımıyız ve ne acıdır ki kümeye gidiyoruz.dixon efendide küme düşen bi takımdan ligin sayı kralı olarak çıkarak gelecek sezon kendini avrupada bi takıma pazarlayacak.

savunma gayreti sıfır hatta sıfırın altında olmakla beraber takımı açıkça sabote ediyor.

her maç 30 değil 50 sayıda atsa böyle oyunkuruculuk olmaz.takımı oynatacağına tamamen kendine oynuyor.

birde maç içindeki yüz hareketlerine dikkat edin.takım kazanmış kazanmamış umurunda değil.birde livingstona bakalım.
dixondan daha kariyerli bi oyuncu olmasına rağmen savunma gayreti,arkadaşlarını motive etme isteği ve takımı oynatmak için çırpınmasını görünce dixon denen şişirme yıldızdan bir kere daha soğuyorum.

bu dixon anca caddebostan sahilinde tek pota basketbol oynarsa verim sağlar.acilen gönderilmesi gerekiyor.

giderken yanına desean hadley ide alsa çok iyi olur.onunda hiçbir özelliği yok.onun yerine orta halli,boş şut yakaladımı sokan,birazda savunma gayreti içinde olan bbi forvet alınsa çok daha yararlı olur.
Y apolemik yaratmak için mi açıyosun bunları..oyun kuruculuk görüvini layıkıyla yerine getiriyor...desean hadleyde bu takımıma çok yakışıyor....mesela anelka godlen sonra hiç tepki vermiyor..bu tamamen profosyonelliktir...eğer umrun da olmasa o adam her maçta 25 sayıdan aşağı atmazdı.....sen biraz desean hadleyi izle de gleen ile ribauntları gör...sonra konuş.....

alan_savunması_dixon' Alıntı:
queencounty' Alıntı:

bir takım ancak bu kadar sabote edilir.dixon efendinin takım umurunda değil,tamamen kendi istatistiklerine oynuyor.

ligin savunma yapamayan tek takımıyız ve ne acıdır ki kümeye gidiyoruz.dixon efendide küme düşen bi takımdan ligin sayı kralı olarak çıkarak gelecek sezon kendini avrupada bi takıma pazarlayacak.

savunma gayreti sıfır hatta sıfırın altında olmakla beraber takımı açıkça sabote ediyor.

her maç 30 değil 50 sayıda atsa böyle oyunkuruculuk olmaz.takımı oynatacağına tamamen kendine oynuyor.

birde maç içindeki yüz hareketlerine dikkat edin.takım kazanmış kazanmamış umurunda değil.birde livingstona bakalım.
dixondan daha kariyerli bi oyuncu olmasına rağmen savunma gayreti,arkadaşlarını motive etme isteği ve takımı oynatmak için çırpınmasını görünce dixon denen şişirme yıldızdan bir kere daha soğuyorum.

bu dixon anca caddebostan sahilinde tek pota basketbol oynarsa verim sağlar.acilen gönderilmesi gerekiyor.

giderken yanına desean hadley ide alsa çok iyi olur.onunda hiçbir özelliği yok.onun yerine orta halli,boş şut yakaladımı sokan,birazda savunma gayreti içinde olan bbi forvet alınsa çok daha yararlı olur.
Y apolemik yaratmak için mi açıyosun bunları..oyun kuruculuk görüvini layıkıyla yerine getiriyor...desean hadleyde bu takımıma çok yakışıyor....mesela anelka godlen sonra hiç tepki vermiyor..bu tamamen profosyonelliktir...eğer umrun da olmasa o adam her maçta 25 sayıdan aşağı atmazdı.....sen biraz desean hadleyi izle de gleen ile ribauntları gör...sonra konuş.....
Arkadaşım basketbol konusunda fikirlerimiz paralel de bence biraz daha sakin yazsan daha iyi olur.Queencounty'nin görüşüdür yazmıştır.Sert üslupla yazdığın için insanlar yanlış anlıyor.

queencounty' Alıntı:

sen dıxon gıbı adam buldun da bı de ıtıraz edıosan sana tek sey derım basketbolu bılmıoorsun sen dostum
adam tek basına mac goturuo krıtık anlarda topu elıne alıo bu adam 1 mac kaybettırmısse 15 mac alır bunu gıbı adamlar kolay kolay bulunmaz varsın savunma yapmasın bu bı takım oyunu herkes bırbırının eksıgını kapatmak zorunda yıllardır eksık olan bolgemızı super bı oyuuncuyla doldurmak ne kadr konusursan konus ben o salona o adama ızlemeye gıderım sana da gulerım

herşeyden önce adam gibi bir üslupla terbiye sınırlarını aşmadan görüş belirtin.ondan sonra varsa karşı fikriniz söylersiniz.

sen dıxon gıbı adam buldun da bı de ıtıraz edıosan sana tek sey derım basketbolu bılmıoorsun sen dostum
adam tek basına mac goturuo krıtık anlarda topu elıne alıo bu adam 1 mac kaybettırmısse 15 mac alır bunu gıbı adamlar kolay kolay bulunmaz varsın savunma yapmasın bu bı takım oyunu herkes bırbırının eksıgını kapatmak zorunda yıllardır eksık olan bolgemızı super bı oyuuncuyla doldurmak ne kadr konusursan konus ben o salona o adama ızlemeye gıderım sana da gulerım

Ne mUtLu tUrkUM DıYeNe....
gel bugün maça orda gülersin bana karşıma geçip.

Tartışma hoş olmayan bir moda kaydı.
Zaten açılış amacındanda saptı.
Kadro bölümüne her oyuncu için topic açtık.

Bütün bu nedenlerle kilitlenmiştir.

galatasaray ın en iyi oyuncusu. ligin en iyi guardlarından bir tanesi . cok iyi faul atıyo. ayrıca ligin en iyi üclükcüleri sıralamasında 4. sırada. el-amin ve rasheed atkins gibi oyuncuların değisik versiyonu. hatta bizi buraya kadar getiren adamların basında geliyor. kendi sutunu kendi yaratabiliyo.semsettin,burak,malik bir takıma yetiyor. demekki bukadar iyi
oyuncucularımız var