Malik Dixon

son 3-4 senede türkiyeye gelen en iyi yabancı başka hiçbirşeye gerek yok sanırım adam gibi adam

sutlarıda füze gibi giriyor.el-amin den baska böyle tip oyuncu görmedim

türkiyenin görüp görebileceği en iyi 3 5 yabancıdan biri

türkiyeye gelen en iyi 3-5 yabancı oyuncudan biri mükemmel bir basketbol yeteneğine sahip onun için denecek tek kelime ADAM GİBİ ADAM... :atki

SONSUZA KADAR GALATASARAY!!!

ŞEREFTİR SENİN RENGİNE ÖLMEK
ANDIMDIR SENİ KEFEN DİYE ÖRTMEK

böyle bir yetenek var elimizde ama hep kendi kişisel yeteneğiyle bişiler yapmaya çalışıyor beceremeyince mıçtı gb gözüküyor.biraz ona göre oynasak fena olmaz.

malık ınsallah seneyede kalır..
galatasarayda benım bıldıgım ıkı sene ust uste oynayan yabancı yok galıba :?

Federasyon Dergisinde Malik Dixon röportajı

Galatasaray Cafe Crown'un ABD'li oyuncusu Malix Dixon, Türkiye Basketbol Ligi'ne övgüler yağdırırken, TBL'yi değerlendirdi

Basketbol Federasyonu'nu tarafından yayınlanan 20/10 Basketbol Dergisi'ne röportaj veren ABD'li oyun kurucu, şu anda ''Sayı Kralı'' durumunda bulunduğu TBL'nin kalitesine dikkat çekerek, ''Bana kalırsa, TBL Avrupa'nın en iyi 4 liginden bir tanesi'' dedi.

Kendisinin Avrupa kariyeri boyunca İsrail, İtalya ve Fransa liglerinde oynadığını kaydeden Dixon, ''TBL kesin olarak İsrail Ligi'nden daha iyi. Bunun sebebi de Türk oyuncuların İsrailli oyunculardan daha iyi olması. Fransa Ligi'nden de daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bence TBL kalite ve çekişme anlamında İtalya ve İspanya liglerinin hemen ardından geliyor ki, bu iki lig zaten Avrupa'nın en iyi ligleri'' diye konuştu.

''YETENEKLİ GENÇ OYUNCULAR VAR''

Türkiye'ye geldiğinde, özellikle yerli oyuncuların ne kadar yetenekli olduklarını görünce bir hayli şaşırdığını dile getiren başarılı oyuncu, ''Türk basketbolu çok yetenekli genç oyunculara sahip. Bunu hem takımım Galatasaray'da, hem de diğer takımlarda görmek mümkün. Sonuç itibariyle TBL, rekabet düzeyi son derece yüksek olan ve zorlu bir lig'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Cafe Crown takımının en etkili silahı olan Dixon, hücumda elinden geldiğince potaya bakmaya çalıştığını, ancak ABD'de fiziksel yönü daha ön planda basketbol oynanması nedeniyle Türkiye'de kendisini bu konuda frenlemek zorunda kaldığını kaydederken, savunma konusunda ise kendisini halen geliştirmeye çalıştığını ve takıma faydalı olmak için daha iyi savunma yapması gerektiğini bildiğini ifade etti.

''TAKIM OLARAK BİRBİRİMİZE ALIŞTIK"

Dixon, sezon başında yaşadıkları tüm sorunlara karşın her geçen gün takım olarak daha iyiye gittiklerini vurgulayarak, ''Sezonun ilk haftalarında belimden bir sakatlık yaşadım ve bu da benim performansımı etkiledi. Birkaç maç kaçırdım. Takımda başka sakatlıklar da olunca, tüm bunlar ilk haftalarda istediğimiz sonuçları alamamamıza neden oldu. Şu anda ise hiçbir problemimiz yok. Takım olarak da artık birbirimize alışma sürecini tamamladık. Sezonun ikinci yarısında önemli galibiyetler alacağımıza ve play-off'larda kendimize yer bulacağımıza inanıyorum. Zaten bunun gerisinde bir sonuç bizim için kabul edilemez.'' diyerek sözlerine tamamladı.

Re: Federasyon Dergisinde Malik Dixon röportajı

X' Alıntı:
Galatasaray Cafe Crown'un ABD'li oyuncusu Malix Dixon, Türkiye Basketbol Ligi'ne övgüler yağdırırken, TBL'yi değerlendirdi

Basketbol Federasyonu'nu tarafından yayınlanan 20/10 Basketbol Dergisi'ne röportaj veren ABD'li oyun kurucu, şu anda ''Sayı Kralı'' durumunda bulunduğu TBL'nin kalitesine dikkat çekerek, ''Bana kalırsa, TBL Avrupa'nın en iyi 4 liginden bir tanesi'' dedi.

Kendisinin Avrupa kariyeri boyunca İsrail, İtalya ve Fransa liglerinde oynadığını kaydeden Dixon, ''TBL kesin olarak İsrail Ligi'nden daha iyi. Bunun sebebi de Türk oyuncuların İsrailli oyunculardan daha iyi olması. Fransa Ligi'nden de daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bence TBL kalite ve çekişme anlamında İtalya ve İspanya liglerinin hemen ardından geliyor ki, bu iki lig zaten Avrupa'nın en iyi ligleri'' diye konuştu.

''YETENEKLİ GENÇ OYUNCULAR VAR''

Türkiye'ye geldiğinde, özellikle yerli oyuncuların ne kadar yetenekli olduklarını görünce bir hayli şaşırdığını dile getiren başarılı oyuncu, ''Türk basketbolu çok yetenekli genç oyunculara sahip. Bunu hem takımım Galatasaray'da, hem de diğer takımlarda görmek mümkün. Sonuç itibariyle TBL, rekabet düzeyi son derece yüksek olan ve zorlu bir lig'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Cafe Crown takımının en etkili silahı olan Dixon, hücumda elinden geldiğince potaya bakmaya çalıştığını, ancak ABD'de fiziksel yönü daha ön planda basketbol oynanması nedeniyle Türkiye'de kendisini bu konuda frenlemek zorunda kaldığını kaydederken, savunma konusunda ise kendisini halen geliştirmeye çalıştığını ve takıma faydalı olmak için daha iyi savunma yapması gerektiğini bildiğini ifade etti.

''TAKIM OLARAK BİRBİRİMİZE ALIŞTIK"

Dixon, sezon başında yaşadıkları tüm sorunlara karşın her geçen gün takım olarak daha iyiye gittiklerini vurgulayarak, ''Sezonun ilk haftalarında belimden bir sakatlık yaşadım ve bu da benim performansımı etkiledi .Birkaç maç kaçırdım. Takımda başka sakatlıklar da olunca, tüm bunlar ilk haftalarda istediğimiz sonuçları alamamamıza neden oldu. Şu anda ise hiçbir problemimiz yok. Takım olarak da artık birbirimize alışma sürecini tamamladık. Sezonun ikinci yarısında önemli galibiyetler alacağımıza ve play-off'larda kendimize yer bulacağımıza inanıyorum. Zaten bunun gerisinde bir sonuç bizim için kabul edilemez.'' diyerek sözlerine tamamladı.

İyide Malik her maç oynadı :)

evet her maçta oynadı :)

SONSUZA KADAR GALATASARAY!!!

ŞEREFTİR SENİN RENGİNE ÖLMEK
ANDIMDIR SENİ KEFEN DİYE ÖRTMEK

Malik Dixon Gidiyor mu?

Evt arkadaşlar bugün maçı anlatırken Murat Muratanoğlu ve Yiğiter Uluğ Malik'in İtalya 2.Ligi takımlarından birisi ile anlaştığını P.Tesi gidebileceğini sölediler.

Bu doğru mu?

Eğer böle bişi olursa gercekten bu sezon ki yapılan yatırıma ve emeğe yazık olur......

bence dogrudur ne amacımız varki malik!i takımda tutalım ligde kalalım yeter bu yönetimle o bile fazla ama :( :(

Eğer sadece İtalya 2. Liginden teklif geldiyse gitmesinin bir mantığı yok. Ama kafası gitmekte olan bir oyuncu kalsa bile ne kadar verimli olabilir ki?