Murat hoca bırakmalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Özyer İstifa!!!

bence en iyisi bu sezon liglere katılmayalım:D:D

olmıycak bu sene ilk 10 bile zor bence bazen hucümda iyiiz bazen defansta ikisi bi arada olmuyo olmuyooooo erman kunter gelse 3 4 türk alsaydık ii bir pg alsaydık bölemi olurduu

Antrenörler bir günde bu mevkiye gelmezler, şüphesiz ki Murat Özyer de 1 günde antrenör olmadı ve ne yapması gerektiğini çok iyi biliyordur. Bazı profesyonel hareketler bekleniyor doğrudur fakat Murat Özyer e ne kadar profesyonelce davranıldı ayrıca nice antrenörler nice hatalara rağmen büyük antrenörlerdir. Hep kazanan antrenör de yoktur herhalde sonuç olarak kendisini ne karar verirse versin en iyisini yapacaktır.

Maç sonu yaptığı açıklama Ertuğrul Sağlam' ın olay yaratan"Hayat devam ediyo"açıklamasından farksız,"Eksiklerimizi gördük ligde gidericez" ya koca kupa gitti hiçmi önemi yok be hocam sanki hazırlık maçıydı bu turnuva, 20 sayıdan bi pilot takıma kaybetmek bu kadarmı basit açıklanabilir ayıptır yazıktır ya...

Maçtan çıktık, biraz dışarıda bekledik. Takım çıktı. Aldırma Gönül tezahüratı söylendi. Murat Kaya'nın tepkisizliği biraz tepki çekti taraftarda. Tabi yüzüne de değil. Biz Fenerli değiliz. O kadar da değil. Bu sırada düşündüm bilet bulabilirsem gideyim diye. Takımın kaldığı otel terminalin yanında. Hocam dedim geleyim ben de sizle, bilet alacağım. Hoca dedi ben yürümek istiyorum Kerem, sen bin otobüse. Sonra hoca da geldi. Herkes üzgün ve herkes suçlu. 1 kişi değil. Otobüs geldi durağa ve vedalaştım teknik kadroyla. Ben gidiyorum abi, kusura bakmayın dedim. Dediler sen kusura bakma Kerem. Ve sanki üzüldüler baya. Hoca dışarıdaydı takım otele girdikten sonra. Belki de yürüyecekti, düşünecekti. O sırada yanına gidip Hocam bence bırakın. Siz de üzülmeyin, yıpranmayın demek istedim ama gidemedim. Hoca belki de bu gece düşünecektir. Ama unutmayın. Siz üzgünseniz hoca da üzgün. Siz üzgünseniz Çorumlu Aslanlar daha çok üzgün. Siz üzgünseniz ben hayli hayli üzgünüm. Hocaya istifaya davet etmek de sizlerin hakkı. Ama herkes üzgün. Bunu yaparken dikkatli olalım.

Çorum'dan son gecemden iyi geceler hepinize.

furkanbalkan' Alıntı:
Arkadaşlar bunun böyle olacağı belliydi illa rezil olmamızımı beleyecektik ben Murat Hocama kızmıyorum bayan basketboluna yapılan transferleri erkek basketboluna yapmayan yönetime kızıyorum.

furkan yok öyle kötü transfer felan hoca üç sezondur takımın başında takımın ne durumda olduğunu ondan daha iyi bilecek bir insan yok, marshallı alan o deil mi ve gstv de onu yere göğe sığdıramayan o deilmi, yok eğer takımın zaafiyetini biliyorsan sene başında yok kardeşim bana güvenen insanları daha fazla mahçup etmek istemiyorum deyip erdemli bir şekilde istifa etmesi gerikordu ki bunun için geç değil.......

Yaşadığım üzüntü Kerem'in yazdıklarından sonra 1000 kat daha arttı, inşallah hocamız ve yöneticilerimiz oturup doğru kararı vereceklerdir.
Başka bir şey yazamıyorum:(

Herkese Merhaba;

Uzun zaman sonra foruma bu şekilde yazmak istemezdim ama ne yapalım. Ben de Murat Hocaya sevgi ve saygıma rağmen Galatasarayımızın başarısını ön planda tutmak durumundayım ve kendisini istifaya davet ediyorum

Murat Hoca istifa etmesin ya tamam hata yapabilir ama o GALATASARAY lı olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor biz üzülüyoruz ama o bizden belki daha çok üzülüyor o da bazı oyuncuları anlamıştır artık (Stickland-Cemal-Cüneyt)ben Murat Kaya'yı savunuyordum ama artık o da gitmeli skor üretmeyen bi oyuncu burda olmamalı Murat Özyer kalıp takımı toparlayacaktır.Tek üzüldüğüm şey alabileceğimiz tek kupadan elenmiş olmamız.

Tek kelimeyle YAZIKLAR OLSUN DİYORUM
maçı 3.periyot bitimine kadar takip ettim yanılmıyorsamda 3.çeyrek skoru 63-47 gibi bişeydi iyi bir fark vardı yani bu maçı alıcaz dedim kendi kendime...
ve öylede umuyordum ne yalan söyleyeyim
sonra dışarı çıktım kız arkadaşımla takıldım biraz bişeyler yedik falan saat 23.30 gibi eve döndüm ilk iş tabi maçın skoruna baktım tabi büyük bir şok ardından kalbime saplanan bir bıçakın verdiği bir sızıya benzer tarifsiz bir sızı....

Bu bir birikim aslında son bir kaç yıldır en kritik yerlerde çuvallıyoruz.Bununda en büyük sorumlusu hiç kuşkusuz Murat Özyer.Bunu defalarca söyledim Murat Özyer çok saygı duyulması gereken altın gibi bir kalbi olan biri ama coachluk vasıfları yetersiz bunu çok kez söyledim.Er ya da geç lastik bir yerde patlayacaktı bende bir çok arkadaşım gibi onun kalbine iyiliğine efendiliğine sonuna kadar destek verdim ve sonsuz bir saygı duydum Murat Özyere.Hep dedim Murat Özyer mükemmel bir insan Fakat hala ''STAJYER COACH'' ve Murat Özyere sonsuz krediyi bir çok arkadaşım gibi bende verdim saydığım insani özelliklerinden dolayı...

Ama artık bence kendine yakışanı yapmalı ve istifa etmelidir.Çünkü Galatasaray Cafe Crown bir kaç senedir freni patlamış kamyon gibi er ya da geç manevi bir facia olabilir ve bu facia olmadan murat özyer GS taraftarının gözündeki saygısını yitirmeden görevi bırakmalıdır.Beni tanıyanlar Murat Özyeri ne kadar sevdiğimi bilir ama bazı su götürmez gerçekler var ve ben bunları söylemezsem kendimi manevi olarak huzurlu hissetmem

Maçın teknik analizini yapmayacam çünkü buna dermanım yok kalbimden vurulmuş gibiyim...

Eğer Murat Özyer şayet görevi bırakırsa
yine çok önemli bir dönemeç olan yeni coach seçimi olacaktır çok iyi seçim yapılmalıdır riske girmeden bazı arkadaşlar Ahmet Çakı demiş Ahmet çakıyla falan olmaz bu işler zaten şu an kendisi air avelinoda yardımcı antrenör

bize salt antrenör lazım ama şu an kimi bulabiliriz
Erman Kuntere sarılalım desek bu kadar hengameden sonra choleti bırakıp bize gelir mi?
Murat Didin in kapısını çalsak Opel skylinersını bırakıp gelir mi?
Oktay Mahmutiye gel aslanım dümene geç desek Benettonı bırakıp gelirmi
Hadi olmadı Boşta olan Çetin Yılmaz a gitsek takımı al hocam desek

Bu soruların cevaplarını sormadan bilemeyiz.Ama Gs taraftarını daha fazla üzmemek adına bence sormayı denemeliyiz.

Saygılarla...

Dayımın rahatsızlığından dolayı tüm gün hastanedeydim moralim dipte zaten üstüne maç sonucunu öğrenince üzüntüm katmerlendi. Ama beni asıl üzen şu tutumumuz bize hiç yakışmadığını düşünüyorum. Biz Galatasaraylıyız ve doğal olarak çok üzülüyoruz. Birde murat hocayı düşünelim birazcık: hem galatasaraylı hem takımın başında ne kadar üzüldüğünü ben çok iyi tahmin edebiliyorum.
Ben murat hocayı çok seviyorum maçlarıda izlemedim ama aksaklık olduğuda kesin, geçen senede kötü başlamıştık diye kendimi avutuyorum.
Hocayı istemeyenler tabikide olacaktır sonuna kadar saygılıyım ama şu tutumun bize hiç yakışmadığı kanatindeyim. Forumda hoca istifa diye başlık açıyoruz, başıralar gelip geçiyor ama murat hocanın kalbini kırmamak gerekli, şart. Ben inanıyorum Murat hoca da düşünüyodur takım için Galatasarayımız için ne iyiyse ne hayırlıysa onu yapacaktır bundan zerre şüphem yok, ama tamamen kendi görüşüm Murat Hocam senin kalbinin kırılmaması senin gibi bi insanın, senin gibi bi Galatasaraylının kalbinin kırılmaması şahsen benim için herşeyden daha önemlidir. Bizi biz yapan değerlerin unutulmaması dileğiyle saygılar arkadaşlar.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Dayımın rahatsızlığından dolayı tüm gün hastanedeydim moralim dipte zaten maç sonucunu öğrenince üzüntüm katmerlendi ama beni asıl üzen şu tutumumuz bize hiç yakışmadığını düşünüyorum. Biz galatasaraylıyız ve doğal olaraqk çok üzülüyoruz ama murat hocayı düşünelim birazda hem galatasaraylı hem takımın başında ne kadar üzüldüğünü ben çok iyi tahmin edebiliyorum.
Ben murat hocayı çok seviyorum maçlarıda izlemedim ama aksaklık olduğu kesin geçen senede kötü başlamıştık diye kendimi avutuyorum.
Hocayı istemeyenler tabikide olacaktır ama şu tutumun bize hiç yakışmadığı kanatindeyim forumda hoca istifa diye başlık açıyoruz başıralar gelip geçiyor ama murat hocanın kalbini kırmamak gerekli. Ben inanıyorum Murat hocada düşünüyodur takım için Galatasarayımız için ne iyiyse ne hayırlıysa onu yapacaktır bundan zerre şüphem yok ama tamamen kendi görüşüm Murat Hocam senin kalbinin kırılmaması senin gibi bi insanın, senin gibi bi Galatasaraylının kalbinin kırılmaması şahsen benim için herşeyden daha önemlidir. Bizi biz yapan değerlerin unutulmaması dileğiyle saygılar arkadaşlar.
İmza atıyorum bu yazıya!

Arkadaşlar Murat ÖZYER dönemi bitmelidir.

Acaba kendisi saçma sapan 1 numara tercihleri ve rotasyon kurguları yaparken, play-off da 3-0 ile elenirken, ezeli rakibine 30 sayı farkla evinde yenilirken hiç mi kendi taraftarının onurunu, gururunu, kalbini düşünmedi!

Ya bizim hayallerimiz, düşüncelerimiz, kalbimiz ne olacak!

Bu skandalın faturasını birileri ödemeli, duygusal edebiyatlar ile boş laflar ile bu işler yürümez.

Elindeki kadroyu kendisi kurdu, ne mazereti, Galatasaray'lılara saygısı, çalıştığı kuruma sevgisi ve saygısı var ise çekip gitmelidir.

Yeter daha ne kadar kandırılıcaz!

Sezon başında sözleşme yenilenmesini bile çok yanlış bulmuştum...

Bir de üstüne bu Türkiye Kupası rezaleti...

Resmen fiyasko.. Çok yazık..

Yol yakınken, her iki taraf da daha fazla üzülmeden;

MURAT ÖZYER İSTİFA.

Arkadaşlar bu ne ya!.Silkinin ve Kendinize gelin.Ben bu forumun gerçek Galatasaray taraftarlarıyla dolu olduğunu düşünüyordum.Bizim Galatasaray taraftarı bu değil bence.Kesin sonuçtan etkilenip böyle yorumlar yazırsunuz.Sinirinize veriyorum.Biraz hava alın,elinizi,yüzünüzü yıkayın.Soruyorum size " yensende yenilsende kalbimizdesin " bu sözler nerde kaldı? Ben kimsenin Galatasaray sevgisini sorgulayamam ama sizinde belli etmeniz lazım.Yenildik ne oldu? Kupadan elendik.Benim için skordan önce takımımızda çalışan,oynayan,personelin adam gibi adam olması önce gelir.Efendiliği,duruşu,karakteri.Karakter olarak Galatasaray a yakışan kişiler olmalı takımda.Murat Özyer'in efendiliğinden,kişiliğinden kimsenin şüphesi yoktur.Kimseye sataşması,ona buna laf atması var mı ? Ha taktik bilgisi yeterli olmayabilir.Ama hiç bir hocada maça yenilmek için çıkmaz.Yeni kurulmuş bir takımdan nasıl hemen başarı beklenir.Galatasaray Uefa yı kaç yılda kazandı ? 4 yılda.Herşey zamanla." Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır " Diyeceksinizki nereye kadar sabır.Biz taraftarların sabırla işi yok.Herzaman antrenörümüzün,oyuncularımızın,yönetmimizin takımımızın arkasında olmamız lazım olacağızda.Herkesten yenilsekte,yensekte takımızın arkasında olmalıyız.Gerçek taraftar zor günlerde belli olur.Aklınıza ilk getireceğinz şey "Ahlak,terbiye,kişilik " olamalıdır.

İstifa!
Herşeyin çözümümü? Eğer çözüm olsaydı yönetim ya kovardı yada kendisi istifa ederdi.Lütfen arkadaşlar sinirmizden ağzımızdan çıkan kelimeleri düzgün seçelim." Öfkeyle kalkan zararla oturur "

Ben herzaman takımımızın, oyuncularımızın , yönetimimizin arkasındayım.Çünkü "adam gibiadamlar"
var bizde.

Son sözlerimi şu sözlerle bitiryorum

Senin İçin Ölmek Ne ki Senin İçin Yaşamak Var ya
Şereftir Seni Sevmek Senle Ağlayıp Gülmek.Galatasaray Sevgisi Sürecek Sonsuza Dek
Ölüm Varmış Korku Varmış.Bu Dünya'nın Sonu Varmış.Bizim İçin Yoktur Tasa.Kalbimde Sen Yaşadıkça
Başarılar Gelir Geçer.Asaletin Bize Yeter

Şimdi yazılanları okuyorum gece saat 02 .12 hele bazı arkadaşların yazıları daha çok ilgimi çekiyor. Bu nasıl profesyonellik takım 20 sayı farktan çaylak bir takıma maçı veriyor.Bütün takımda sıfır moral takım otobüsüne bir taraftar binip oyuncularla ve teknik ekiple diyolağa giriyor sevgili Kerem yanlış anlama lütfen sonuç olarak ne kadar gönül verirsen ver sen bir taraftarsın sonuçta birde seni otobüse davet eden kişi takımın koçu vay be bu nasıl profesyonellik sonra basında en ufak bir demeçte biz profeyoneliz diyorlar.Daha ilginç olanı hocanın sadık savunucuları bu forumda ona asla laf etmeyen arkadaşlar belliki!!hocayla bir gönül bağları var.Bu çok normal yalnız hiç biri maçın 20 sayıdan nasıl verildiği hakkında bir yorum yapmıyor buda ilginç diyemiyorlar suçlu bu yanlış bu onlarda biliyor hatanın en büyüğü kime ait olduğunu birde Onur arkadaşımız var hocaya toz kondurmayan guruptan ben mi? kaçırdım yoksa o mu yazmadı bilemem? ama iki günde alınan iki mağlubiyetle ilgili bir tek yorum yok bu da ilginç demek yalnızca yalandan kazanılan maçlardan sonra iletilerini okuyacağız .Hani benim arkamdan o bu forumda yazmasın diyen kardeşim ben öyle veya böyle doğruları yazıyorum sonuçta bu cesareti sendende bekliyorum.Birde aziz dostum Eyüp var ondanda detaylı bir yorum yok yalnızca geçiştirmeler arkadaşlar bu yenilgilerin sebebi nedir kimdir birde sizin klavyenizden dökülen yazılarla yazın ki! bizde bilelim .Ama yok neden çünkü hoca onlara gönül koyar peki bir soru soruyorum ?baki olan kulüpmüdür yoksa hocamıdır.Eğer kulüpse siz yanlış yoldasınız yok eğer hocaysa ben yanlışım özür dilerim bu gün adam gibi adamlık nasıl olur ezeli rakibimizin hocası sayın Ertuğrul SAĞLAM en güzel bir şekilde gösterdi.Kendisini bir rakip taraftarı olarak candan kutluyorum işte emeğe saygı budur, erdemlik budur ,işine saygı budur ,adam gibi adamlık budur.Atıp tutmakla bu işler olmuyor koltuk sevdası insanın nefsini körletir sonuçta en yakınındakiler bile seni terk eder.Ama arkadaşlarıma kızmakta elimden gelmiyor sonuç olarak kendileri bu güne kadar profesyonel olarak bu takımla ilgilenmedi .Bilmemeleri gayet doğal yapılması gereken tek bir eylem var hoca için oda bu topiğin adı olmalı istifa etmeli yapamadığını kabul etmeli ama inanıyorum ki!! görevine devam edip sene sonunda biz cafe crown olarak bu sene başarılıyız diyecektir.Olan yine cefakar Galatasaray taraftarına olacak işte beni kahreden bu.

saygılarımla

M.DURAN

Afedersin kardesde o 4 senede GS lige ambargo koydu, kadro 2006 senesinin ilk 2-3 ayi disinda bagiriyodu biz oynuyoruz kardesim, bizim kalitemiz var, biz farkliyiz diye. Simdi donelim bakalim Murat ozyerin ilk 2 senesine, bakin altini ciziyorum 2-3 AY DEGiL!! 2 SENE=104 HAFTA ve yaptiklarina bakiyorum.

harcanan 15 milyon dolar, belki daha fazla

alinan dereceler: 2 kez Turkiye kupasindan ilk turda elendik, ezeli rakibimizden 1'i tarihi bir hezimet olmak uzere alinan sayisiz maglubiyete karsilik 1 galibiyet, ustumuzde ligi bitiren takimlara karsi sadece 1 galibiyet ( ezeli rakibimize karsi alindi ) ve gene sayisiz farkli yenilgi, play-off ilk turlarinda gelen supurulmeler. Tek olumlu sey avrupada alinan 4. luk.

gelip giden sayisiz yabanci, ki bunlari begenip alan, hatta bazilarini antremanlarda deneyip tamam diyen sonrada geri yollayan, bir takim GUARD i KADAR KONUSUR gercegini unutup GUARD likla alakasi olmayan, maclari 1 assit ortalamasi ile bile zor bitiren oyunculara emanet eden bir coach tan bahsediyoruz. Kendisi dememismiydi ilk geldiginde bu kadroyu onumuzdeki 2-3 senenin cekirdegi olsun diye kurduk diye.
Nerde o takim, kim kaldi? bir tek Cemal Nalga - bu arada kusura bakmayinda Cemal Nalga danda hic bisi olmaz, verilen paraya yazik.

Fatih Solak in oyun karakterini hic begenmezdim cunku ne yapicagi belli olmuyodu, bi bakiyodunuz maci bloklariyla karartan ( toplasan sezonda 3-4 mac ) bir oyuncu bi bakiyosunuz 3 dk da 3 faul almis, blok sevdasina kendini kaybetmis bir oyuncuydu. Onu bile ariycaz bu gidisle. Gelir gelmez Malik Dixon gibi takimi tasiyan, taraftarin sevgilisi olmus bir oyuncuya veto veren, oyun sistemine uymadigini soleyen daha sonrada fazla para istedigi icin yolladik bahanesine siginan bir antrenoren bahsediyoruz. Hemen arkasindanda sanki Malik Dixon dan farkli bir oyun yapisina sahipmis ve ucuzmus gibi Gerald Finch in alinmasina onay verdigini gorduk. Bu NE PERHiZ BU NE LAHANA TURSUSU derler buna.

Daha bunun gibi bi suru ayrinti gibi gorunen ancak total e vurdugumuzda Murat Ozyer in ne kadar yetersiz bir antrenor oldugunu gosteren tablo ortaya cikiyo karsimiza 2 seneden sonra.

Beni Murat Ozyerin karakteri, GS liligi, beyefendi olmasi filan hic ilgilendirmiyo cunku bunlar karin doyurmuyo arkadaslar. Burda Profesyonel Basketbol oynaniyo, Milyon dolarlar donuyo, biz taraftarlar basari bekliyoruz eminimki yonetimde bekliyo. O yuzden artik vazgecin bole duygusal bahanelerin arkasina siginmayi. Murat Ozyer bu isi beceremiyo, bu 2 senelik tablo bunu acikca ortaya koyuyo. Bu takima daha fazla bisi verebilicek kapasitede degil kendisi, bu yuzdende bu isi birakmasi gerekli.

Son soz, iSTiFA ETMEKTE BiR ERDEMDiR!! Eger Murat Ozyer GERCEK BiR GALATASARAY li ise bu takima daha fazla zarar vermeden, daha fazla hayal satmadan, daha fazla bahane ileri surmeden iSTiFA ETMELiDiR!!

Benim karnim artik tok her mactan sonra, eksiklerimizi gorduk, daha iyi olucaz, sapkamizi onumuze koyup dusunucez teranesini dinlemeye!!

Bu başlık bu foruma hiç ama hiç yakışmıyor. Bana göre de Murat hoca bırakmalı ama bu tip antuvari başlıkların böyle bir forumda olması gerçekten çok üzücü. Üzülerek görüyorum ki Murat hocaya sallamak için fırsat kollayan insanlar.

Başarıyla gelen taraftar kitlesini hiç sevmiyorum.

Mithat Bey, ilgili başlıkları incelerseniz kısa da olsa düşüncelerimi dile getirdim. Alınan iki mağlubiyetten sonra başımı kuma gömecek bir anlayışa sahip değilim.

İki günden beri Ertuğrul Sağlam örneğini veriyorsunuz. Ancak Ertuğrul Sağlam hayal kırıklığı yaratan Metalisk maçından sonra istifa etmedi, bir süre bekledi ve gerekçesini de açıkladı. Biraz daha beklemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Arkanızdan foruma yazmamanızı istedim çünkü forum kurallarını hiçe sayıyor, eleştiri ile hakaret arasındaki ince çizgiyi bir türlü ayırt edemiyordunuz. Böyle seviyeli yazdıktan sonra muhalif seslerden neden rahatsız olayım ki? Muhalefet iyi olursa şube eleştiilerin önünü kesmek için kendini geliştirmeye çalışır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...