Murat Özyer İstifa (Kovulmadan İstifa)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Faruk Tanrıyar' Alıntı:
[quote="Mirsad Altın":1j8il10l]Bence tam aksine Zizic Olympiakos'tan sonra bir çıkış arıyor. Bunun için de en uygun yer bizim takımımız. Burada kalırsa tüm gücünü sahaya yansıtır ve faydalı olur. Yoksa piyasası düşecek ki Zizic de durumu çok iyi biliyor."

hahaha:) bu şaka değil mi? murat hoca böyle bir şey söyleyemez!

casa ted'e 35, erdemir'e 25 atıp mı piyasasını yükseltecek:))))))[/quote:1j8il10l]
söyledi renkdaş basket dergisinde yazıyo röportaj

konusmicam diyorum ama artık dayanamıyorum.Ülker hizmetcisi olan sevgili dindar kardeşimiz murat özyer'i destekleyenlere hiçbirşey söylemiyorum.Fakat bu sene Galatasaray altyapısından bir oyuncu bile A takıma cıkarmayan ve ülker altyapısı olan Alican Güney'i yani bir yerde evladını takıma olan bir hoca.Ardından Alpella'dan MS.Bu kadar çikolata sever bir hocayı ben Galatasaray'da istemiyorum.O alt yapıda ne degerler vardı ama evlatlarını tercih etti

İnsanların dindar olup olmadığını nereden biliyorsun?Bunu geçtim dindar olup olmaması seni veya beni neden ilgilendirir?Taktik teknik eleştiriyi bitirdik şimdi de bel altı vuruyoruz.Güzel.Sezon başında bende gitmesi taraftarıydım ama zorla adamı sevdirdiniz.2 gün sonrada evde kalan yemekleri çöpe atıyor diye eleştiririz...

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":12wwldpb]bende cevaplarım ama kulaktan duyma yalan yanlış bilgilerle karşıma geçip sen ne biliyorsun dersen işte durum o zaman değişir BURAK

Peki Mithat abi bilmediğim şeyleri size sormak istiyorum.

1-Erman Kunter döneminde sene içinde kaç oyuncu geldi gitti, kaç tanesi verimli oldu?
2-Halil Üner dönemimde sene içinde kaç oyuncu geldi gitti, kaç tanesi verimli oldu?
3-Klübün içinde olmak herşeyi bilmek demek midir yoksa dışardan objektif bakanlar sizden daha iyi görüyor olamaz mı ?[/quote:12wwldpb]

Sorularını cevaplayayım !! Burak

1- Erman hoca zamanı bütçe 800 milyardı. O zamanın şartlarıyla günümüzün şartları bir değil.Gelen oyuncu sayısı yanılmıyorsam 5 olmalı mitchel kontratı ocakta bitti.Yerine guard aldık,uyum sıkıntısı yüzünden onuda değiştirdik.Ama maalesef bu işler nasıl bir imkansızlıklar içinde yapıldığını bilemzsin.

2-Halil hoca zamanı tam bir kabustu para yok ,yardım yok sponsor yok 10 bin dolara oyuncu almaya çalışıyorduk.Oyüzden o günlerle şimdiki zaman arası dağlar kadar fark var!!

3- Hiç bir Galatasaray'lı söz konusu kulübün çıkarları ise objektif olamaz.Bunu iyi bilmelisin dışardan yalnızca gözlem yapabilirsin ama içerdeki insan her konuya vakıf olur.Neyin ne olduğunu bilir.Tabi ki bazı kişiler benden daha iyi görebilir.Ama sen bu kişiler içinde yoksun !!!! senin benle bir tartışmaya girmen bile abes kaçar.

Peki çok sevdiğin toz kondurmadığın Murat hoca zamanında kaç para harcanıp kaç oyuncu geldi ve gitti kaç oyuncu yabancı bazında bu takımda 1 den fazla sene görev aldı ? SEN BU SORULARA CEVAP VEREBİLİRMİSİN.

Bu işler maddi güçle orantılıdır,paran varsa istikrarda olur ,huzurda olur,başarıda gelir.

Eren Aydın' Alıntı:
İnsanların dindar olup olmadığını nereden biliyorsun?Bunu geçtim dindar olup olmaması seni veya beni neden ilgilendirir?Taktik teknik eleştiriyi bitirdik şimdi de bel altı vuruyoruz.Güzel.Sezon başında bende gitmesi taraftarıydım ama zorla adamı sevdirdiniz.2 gün sonrada evde kalan yemekleri çöpe atıyor diye eleştiririz...

Olay sence taktik teknik işimi sadece.Manevi olayları da bel altı olarak algılanmanda garip.Evet ben Ülker ve elemanlarına her zaman karsıyım.Bu benim özgür iradem ve görüsüm.

Mithat Duran' Alıntı:
3- Hiç bir Galatasaray'lı söz konusu kulübün çıkarları ise objektif olamaz.Bunu iyi bilmelisin dışardan yalnızca gözlem yapabilirsin ama içerdeki insan her konuya vakıf olur.Neyin ne olduğunu bilir.Tabi ki bazı kişiler benden daha iyi görebilir.Ama sen bu kişiler içinde yoksun !!!! senin benle bir tartışmaya girmen bile abes kaçar.

Mithat abi böyle bir çıkış yapman bence biraz yanlış.Sonuçta Burak'tan bende bazı konular hakkındaki fikirlerimizi senin,Onur abinin,Arda abinin,Murat Abi'nin yani kulübe yakın olduğunu bildiğimiz ve yorumlarını dikkate aldığımız kişilerin sözleriyle oluşturuyoruz.
Ben yaşımın daha 19 olmasına rağmen futbol takımıyla ilgili bir çok bilgiye 1.ağızdan ulaşabilirken basket takımı hakkında cidden bir haberim olamaz bu konudada seninle birlikte yukarda saydığım abilerim ve arkadaşlarımın sözleri benim için ciddi önem arz ediyor ve bunları kendi basket bilgimle yorumlamaya gayret ediyorum.Bu aşamada aynı soruyu soruları sormuş olsam banada aynı cevabı verebilirsin diye diyorum böyle bir cevap almak pek hoş değil.Yinede sen bilirsin.

Tolga Kaplan' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":1j62s1t4]İnsanların dindar olup olmadığını nereden biliyorsun?Bunu geçtim dindar olup olmaması seni veya beni neden ilgilendirir?Taktik teknik eleştiriyi bitirdik şimdi de bel altı vuruyoruz.Güzel.Sezon başında bende gitmesi taraftarıydım ama zorla adamı sevdirdiniz.2 gün sonrada evde kalan yemekleri çöpe atıyor diye eleştiririz...

Olay sence taktik teknik işimi sadece.Manevi olayları da bel altı olarak algılanmanda garip.Evet ben Ülker ve elemanlarına her zaman karsıyım.Bu benim özgür iradem ve görüsüm.[/quote:1j62s1t4]
Ne güzel özgür irade bu bana da biraz versene... Biri hakkında atıp tutmak ne zamandan beri özür irade oldu.Eğer ülkere karşıysan onu belirt.Başka şeyleri karıştırma.Ben sana laf bilmez veya boşboğaz diyince bu özgür irade oluyorsa bak bende özgür irade mi kullandım.Ayrıca belaltı deyimi hoş olmayan yakıştırmalar yapınca da kullanılır.
Şimdi de içinden ülker sempatızanı, dinci herif demişsindir bana ama kim ne olduğumu bilir, araştırmak istersen facebook a gir bak...

Tolga Kaplan' Alıntı:
konusmicam diyorum ama artık dayanamıyorum.Ülker hizmetcisi olan sevgili dindar kardeşimiz murat özyer'i destekleyenlere hiçbirşey söylemiyorum.Fakat bu sene Galatasaray altyapısından bir oyuncu bile A takıma cıkarmayan ve ülker altyapısı olan Alican Güney'i yani bir yerde evladını takıma olan bir hoca.Ardından Alpella'dan MS.Bu kadar çikolata sever bir hocayı ben Galatasaray'da istemiyorum.O alt yapıda ne degerler vardı ama evlatlarını tercih etti
tam tersi Avrupa Yakası izleyen birisinin dindar olabileceğini düşünümüyorum.Olsada takımı toplu namaza götürmüyorsa sorun yok

Kerem Ersuna' Alıntı:
Arkadaşlar Erman Hoca,Halil Hoca ve Koray Hoca dönemlerinde transferlerin içerisinde bulunduğumdan dolayı şunu söylemeliyimki Zizic'in aldığı paraya o dönemlerde bayan ve erkek takımımız hem kuruluyor hem de yıl içerisindeki harcamaları karşılanıyordu, o dönemlerde Adidas bize forma vermek bile istememiş, Fehmi Hoca ile Fila'nın kapılarını hergün aşındırıp binbir ricalarda bulunmuştuk, Floryaya gittiğim dönemlerde oyuncular evlerine taksi ile masraf yapmasın diye ben bırakır olmuştum. Bu sebeple bence bilmeden kaç oyuncu alınmıştıda kaçı tutmuştu gibisinden yorum yapmayalım. Ama tutmadı diyenlere şunu söyleyeyim bir Biran Boddicker, JR Koch, Lyday,Aaron Mitchell, Koul, Brian Tolbert, sanırım bu oyuncuları unutan yoktur yakın zamanda ve en maliyetlisi sanırım klübe 100 bin dolara mal olmuştur. Tolbert 20000 dolara, Aaron Mitchell ayda 3500 dolara oynamışlardı. Bugün MS 280.000 alıyorsa birileri biryerlerde başarısız demektir!

280.000 dolar alan ms gitmek ister mi?gitmek istemez ise sözleşmesinden dolayı tazminat ödermiyiz merak ettim açıkçası.ben olsam gitmem çünkü hiçbir takım bu ücreti ödemez kendisine.alpella da bu ücretin çok altında bir rakama oynadığını düşünüyorum.kaç takım istedi de fiyatı bu kadar arttı ?

ayrıca 40 50 bin dolara alınan hosley,gary neal gibi oyuncuları düşününce insan daha da üzülüyor.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":3l2ei85v]3- Hiç bir Galatasaray'lı söz konusu kulübün çıkarları ise objektif olamaz.Bunu iyi bilmelisin dışardan yalnızca gözlem yapabilirsin ama içerdeki insan her konuya vakıf olur.Neyin ne olduğunu bilir.Tabi ki bazı kişiler benden daha iyi görebilir.Ama sen bu kişiler içinde yoksun !!!! senin benle bir tartışmaya girmen bile abes kaçar.

Mithat abi böyle bir çıkış yapman bence biraz yanlış.Sonuçta Burak'tan bende bazı konular hakkındaki fikirlerimizi senin,Onur abinin,Arda abinin,Murat Abi'nin yani kulübe yakın olduğunu bildiğimiz ve yorumlarını dikkate aldığımız kişilerin sözleriyle oluşturuyoruz.
Ben yaşımın daha 19 olmasına rağmen futbol takımıyla ilgili bir çok bilgiye 1.ağızdan ulaşabilirken basket takımı hakkında cidden bir haberim olamaz bu konudada seninle birlikte yukarda saydığım abilerim ve arkadaşlarımın sözleri benim için ciddi önem arz ediyor ve bunları kendi basket bilgimle yorumlamaya gayret ediyorum.Bu aşamada aynı soruyu soruları sormuş olsam banada aynı cevabı verebilirsin diye diyorum böyle bir cevap almak pek hoş değil.Yinede sen bilirsin.[/quote:3l2ei85v]

Sevgili Doğan kardeşim.

Aslında sakin bir yapıya sahibim ama bazen böyle sıkıntılarda olmuyor değil!!!Burak kardeşim sorduğu sorularda bir art niyet sezinlediğm için böyle bir çıkışa gerek duydum.Yoksa şahsıma sorulan her soruya bire,bir her cevabı doğru bir şekilde vermişimdir.

Bu forumda bana özel mesajla olsun veya siteden direk soran insanlara bir sor nasıl cevap veriyorum.Burda asıl önemli olan niyet Burak bu soruları öğrenmek adına değil bir nevi sıkıştırmak adına sorduğunu bildiğimden bende bu tarz bir cevap verme yoluna gittim.

Ne güzel özgür irade bu bana da biraz versene... Biri hakkında atıp tutmak ne zamandan beri özür irade oldu.Eğer ülkere karşıysan onu belirt.Başka şeyleri karıştırma.Ben sana laf bilmez veya boşboğaz diyince bu özgür irade oluyorsa bak bende özgür irade mi kullandım.Ayrıca belaltı deyimi hoş olmayan yakıştırmalar yapınca da kullanılır.
Şimdi de içinden ülker sempatızanı, dinci herif demişsindir bana ama kim ne olduğumu bilir, araştırmak istersen facebook a gir bak...[/quote]

Beni sen ilgilendirmiyorsun.Ve kimse hakkında da atıp tutmuyorum ülkerin bir elemanını galatasaray da görmek istemem bunun nesi anormal ?.Evlatlarını da dolduruyo takıma bu da bir gercek burda lafbilmezlik nerde ve ayrıca bosbogazlılıkta sende mevcut hemen kişiselleştiriyorsun olayı.

Tolga Kaplan' Alıntı:
Beni sen ilgilendirmiyorsun.Ve kimse hakkında da atıp tutmuyorum ülkerin bir elemanını galatasaray da görmek istemem bunun nesi anormal ?.Evlatlarını da dolduruyo takıma bu da bir gercek burda lafbilmezlik nerde ve ayrıca bosbogazlılıkta sende mevcut hemen kişiselleştiriyorsun olayı.

Tolga Bey bir kaç sorum olacak ?

Murat Özyer hangi lise mezunudur ?
Murat Özyer ilk antrenörlük deneyimini 94 yılında nerede yaşamıştır?
Murat Özyer'in karısının ismi nedir? ve Hangi takımda Kaptan-ı Derya diye anılmıştır?

Bu soruların cevaplarını verin bende sizin Murat Özyer'in Ülker'in çoçuğu mu yoksa GERÇEK GALATASARAY EVLADI mı olduğunun cevabını vereyim...

Sorularımın cevaplarını verin kendi laf bilmezliğiniz çıkacaktır ortaya...

Özyer'in coaching bakımından yetersizliğini düşünebilirsiniz ancak onun Galatasaraylılığına laf edemezsiniz...

Arkadaşlar,

Lütfen konuyu daha farklı noktalara taşımayalım, daha önceki yazımda da söylediğim gibi çözüm fikirleri ile buraya yazalım, Forum alanı dini temaların işleneceği bir yer değil, kaldı ki bu kadar eleştirmeme rağmen Murat Özyer gibi bir Galatasaraylıdan bahsediyoruz.

Bnece şuanda konuşmamız gereken nokta Zizic ve MS'in yerine kimler takıma kazandırılabilir zira fikstür avantajımız artık bitmek üzere ve asıl rakiplerimizle oynamaya başlayacağız.

Bana göre Galatasaray Bu sezon ortalama 2.5 üst düzey maç yaptı, bunlardan bana göre 0.5'luk Banvit deplasmanını aldı, Buducnost ve Efes maçlarını kaybetti(hemde açık farklarla)bu sebepten dolayı şunu gördük ki henüz takım kimyamız ve kadro kalitemiz bir Efesi bir Telekomu(bana göre Türkiye liglerinin ve Euroleague'in en kuvvetli takımı) bir FB'yi zorlayacak düzeyde değil.

Konunun bu yönüne odaklanırsak çok şeyler yapabiliriz.

Açık Davet: Bilemiyorum Murat Özyer bu forumu okuyor mu ama kendisine bir önerim olacak, yıllar önce Fehmi Sadıkoğlu ile yaptığımız bir organizasyonun yapılmasını teklif ediyorum ve diyorum ki, takımdan, stafftan ve taraftarlarımızdan kendi belirleyeceği 3 kişi, toplamda 6-7 kişilik bir ekip ile Brain Storming ekibi kurulsun, seyirci organizasyonlarından takım içi organizasyonlara kadar bir çok konuda SWOT analizleri yapılsın ve bunlar üzerine yoğunlaşılsın.

Burak bey sordugunuz soruların cevaplarını biliyorum ayriyetten murat özyer'in Galatasaray'lılıgını sorgulamıyorum ama bazen sadece Galatasaray'lı olmak yetmiyor.Bazen ülkerli olmak yetiyor sanırım.Ne gerek var GS altyapısından oyuncu cıkarmaya Ülkerli gencleri alalım efendim.Sonra bizim cocuklarmız gitsin bölgesel ligde oynasın.Ya da Efes kapsın kontenjan oynatsın gencler liginde sonra 2 sene içerisinde bir yıldız dogsun.Ama benim yazımdan sadece dini kısmına yöneldiginiz için biografi soruları soruyorsunuz.Ülker elemanı işte bunu ben görüyorum kardesim.

murat özyerin galatasaraylı olup olmadığı camiadan yetişip yetişmemesi beni hiç ilgilendirmiyor açıkcası çok da önemli değil...aynen bu camiadan yetişip daha sonra holigancı bir fenerli olan remzi dilli olduğu gibi bu camiadan yetişmeyip ama çok iyi görevini yapmış yönetici ve antrönörler de olmuştur...

ama benim için sorun bir sponsor baskısıyla bir antrönörün zorla bir takımın başında tutulmasıdır şahıs önemli değil murat özyer ahmet veya mehmet...başarılıda olursa ne ala ama başarısızda olsa zorla mecburi biçimde bu takımın başında tutulmak zorunda olması çok büyük sorun

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Tolga Kaplan":ks24x6zh]

Tolga Bey bir kaç sorum olacak ?

Murat Özyer hangi lise mezunudur ?
Murat Özyer ilk antrenörlük deneyimini 94 yılında nerede yaşamıştır?
Murat Özyer'in karısının ismi nedir? ve Hangi takımda Kaptan-ı Derya diye anılmıştır?

Bu soruların cevaplarını verin bende sizin Murat Özyer'in Ülker'in çoçuğu mu yoksa GERÇEK GALATASARAY EVLADI mı olduğunun cevabını vereyim...

Sorularımın cevaplarını verin kendi laf bilmezliğiniz çıkacaktır ortaya...

Özyer'in coaching bakımından yetersizliğini düşünebilirsiniz ancak onun Galatasaraylılığına laf edemezsiniz...[/quote:ks24x6zh]

eğer GALATASARAYLILIK koc olmak için yeterliyse rahmetli metin oktayın sülelesini koç yapalım ne dersi, en az mö kadar burak barutta hasan kösede GALATASARAYLIDIR. ama yeterli değildir.

benim sana tek sorum var burak bey ERDEM sadece bir erkek ismimidir?

burak bey siz cevap vermezseniz erdem akbaş kardeşim cevap verir bu soruma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...