Murat ÖZYER kalmalı mı?

Murat ÖZYER kalmalı mı?

• Evet, kalmalı

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    140
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MURAT ÖZYERİN HATALARI

Galatasaray basketbol takımı, Ülker grubunun ciddi sponsorluk desteğinin de yardımıyla uzun yıllardır rastlamadığımız kalite ve derinlikteki kadrosuyla bu yıl taraftarlarının karşısına çıktı. Galatasaray?da yıllardır ilk kez bir koç bu kadar zengin içeriğe sahip kadroya kavuşuyordu.Her pozisyonda 2 alternatife sahip,ligin üst seviye takımı olma iddiasında bir oluşum.Yenilmez armada geri mi dönüyordu?

Yenilmez armada geri dönmedi fakat teknik yönetim de işin açıkçası bu işi kotarma kabiliyetine haiz olamadı.İşin esasına girelim..

1.Murat Özyer,şampiyonluk sözünü ağzına alamayacak kadar çekingen davranarak,camiada arzulanan sinerjinin oluşmasına engel olmuştur.

-Elindeki potansiyelli kadroya rağmen, sezon içinde oldukça ihtiyatlı konuşan Özyer,hem oyuncularının hem de taraftarın hücrelerinde, şampiyonluk ateşinin yanmasına engel oldu.

2.Mücadeleci yanı ağır basan ve takımın dinamoları olmaya aday oyuncular takımdan küstürülmüştür.

-Fatih,Erdem ve Cemal gibi oyuncular,mevcut takımda belki de savunma bilinci en yüksek düzeydeki isimler.Onlar olmadan Galatasaray savunmasının istenilen seviyeye tam olarak gelemeyeceği kadro yapısından çok da rahat anlaşılabiliyordu,yani Murat Özyer,takımın gerekli mücadele seviyesine gelebilmesi için bu oyuncuları rotasyonda tutmaya mecburdu.Gerekli motivasyonun sağlanması ile rakibe parkeyi dar edebilen bu oyuncular Özyer?in ilginç tutumu ile adeta benche müebbet olarak mahkum edildiler.Özellikle Telekom serisinde hiç düşünülmemeleri, kaçınılmaz sonu hazırladı.

3.Murat Özyer, Avrupa ateşini canlı tutabilmek adına ligi gözardı etmiştir.

-Özellikle 2. yarıda takımın alt sıralardaki rakiplere gösterdiği düşük performans,Özyerin takımı 2.kulvarda(lig maçları) özellikle mental olarak tam hazırlayamadığını ortaya koymakta..

4.Murat Özyer, Dee Brown tercihiyle büyük bir kumar oynadı ve kaybetti.

Başarılı Ncaa kariyerine rağmen Nba?da istenileni veremeyen bu genç oyuncunun Avrupa basketboluna uyum göstermesi, çok şüpheli bir durumdu .Gerçekleşen durum şüpheleri haksız çıkarmadı?Ona verilen parayla Avrupa?da iş yapmış bir guardın alınabileceğini düşünürsek Murat hocanın burada da bir hataya düştüğünü belirtebiliriz.

5.Jonnsen yerine 3 numara alınmayışı büyük bir hatadır.

Sezon başında 3 numara almak istiyoruz diyen Özyer, Hite?ın gelebileceğini öğrenince bu mevkide yapacağı tercihi Tufan ve Murat?ın olduğu 2 numaraya yöneltti.2 numarada rakiplerine karşı üstün olabilecek Tufan, 3?e çekilmek zorunda kaldı böylece..Sezon başında Tufan sakatlanınca da Cenk transfer edildi.Böylece tek 3 numara opsiyonu, 2 yıldır istikrarsız çizgide olan Cenk?e kaldı.Cenk bazı maçlarda sivrilse de arzulanan seviyede olamadı.

Beşinci yabancının transferi durumunda, bunun 3 numara için kullanılması gerektiği çok açık duruyordu.Fakat Özyer,tercihini size?lı 3 numara yerine,Gaines ve Owens?le oldukça da verimli şekilde doldurulan 4 numarada kullandı.Neticenin tatminden uzak olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Son Telekom maçında da son 10 saniye içinde 2 sayı öndeyken ve Telekom?un ilk 5?inde Haluk,Tutku,El Amin ve Barış gibi 3?lük atma potansiyeli maksimum olan oyuncular dururken, maç boyunca tam olarak tutmayan savunmasına güvenmesi ve kozu Telekom?a vermesi büyük bir hataydı.Buna rağmen El Amin?in 2 sayıya yönelmesi bu hatanın gündeme gelmesini engelledi.Gs-Bjk Uleb Cup çeyrek finalinde Ataman?ın yapmış olduğu hatayı birebir olarak yaşayan Özyer?in bu riske girmesi de bu maç için büyük bir hatadır.

Özetle belirtirsek Murat Özyer, Türkiye Kupasında ilk grup karşılaşmalarında takımını ilk 2 sıraya sokamayarak ve ligde de geçen yılki performansı, gelişen, kaliteli kadroya rağmen yakalayamayarak ciddi bir hayal kırıklığı yaşatmıştır.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Su Telekom-BJK macını ızleyin,Murat Ozyerde izlesin,tum GS'lılar izlesin...VE Karar versin Murat OZYER kalmalı mı?????????

Şu maçı isledikten sonra kesinlikle kalmalı.Şu maçla bizim serinin tek farkı Telekomun 3lük yüzdesi.Bizim seride hiç bukadar boş şut imkanı bulmamışlardı.Sorun bu şutları sokamıyorlar yoksa görürdüm ben Beşiktaşıda öve öve bitiremediğiniz Ergin Ataman'ıda...

Murat İnal' Alıntı:
Emir basketbol sporu seni rezil etmeye devam ediyor. Bıkmayacak mısın merak ediyorum ?

1 aya kadar bıkıp,bıkmayacagım belli olur 8)

Su ana kadar yazdıklarımı hasbel kader GS yonetim kurulundan birisi okuyup,degerlendirmeye aldıysa,emin ol ki,bıkmaya az kaldı!!

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":2oiivu99]

Su ana kadar yazdıklarımı hasbel kader GS yonetim kurulundan birisi okuyup,degerlendirmeye aldıysa,emin ol ki,bıkmaya az kaldı!!

kendini bu kadar önemli görme bence[/quote:2oiivu99]

O zaman kimse burada onemli degil.Kimse degerlendirme yapmasın.Klupte taraftar onerilerini okumasın,Murat Ozyerle 7+3 kontrat imzalansın.Fatih Solak ilk 5 baslasın,seneyede 5 numaraya 3 tane yabancı transferi yapalim..Nasıl oldu ama? 8)

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Semih Ural":182upo9f][quote="Emir Kalyoncu":182upo9f]

kendini bu kadar önemli görme bence[/quote:182upo9f]

O zaman kimse burada onemli degil.Kimse degerlendirme yapmasın.Klupte taraftar onerilerini okumasın,Murat Ozyerle 7+3 kontrat imzalansın.Fatih Solak ilk 5 baslasın,seneyede 5 numaraya 3 tane yabancı transferi yapalim..Nasıl oldu ama? 8)[/quote:182upo9f]

değişen bişey yok. hala önemsizsin.

O zaman kimse burada onemli degil.Kimse degerlendirme yapmasın.Klupte taraftar onerilerini okumasın,Murat Ozyerle 7+3 kontrat imzalansın.Fatih Solak ilk 5 baslasın,seneyede 5 numaraya 3 tane yabancı transferi yapalim..Nasıl oldu ama? 8)[/quote]

değişen bişey yok. hala önemsizsin.[/quote]

Baskalarına gore onemsiz olmak acıkcası fasa-fiso..Onemli olan onemli tavsiyelerde bulunmak,birileri arada okur,bu inancla devam!

Murat İnal' Alıntı:
Nasrettin hoca gördüm seni bugün..
Göle maya tutarsa şekli :)

Tutmassada sorun degil..Aglayacak,zirlayacak halim yok.Alırlar benden gerekli saha dısı olumuz veya olumlu tepkiyi olur biter! Kenarda ciklet cigneyecegine bazıları o hain,karaktersiz,bazılarına gore şerefs.. Mirsadın oyununu ornek alsalar kariyerleri acısından iyi olur.Yoksa gidisatları bogazın diger yakası Beykozspor!

Emre Genc' Alıntı:
Boşa dil döküyoruz aslında arkadaşın örnek alın dediği adam Mirsad..:) bir laf var klavuzu... ... ..die giden :)

Mirsadı ornek almayın,her yonuyle berbattır ' diye yazmak yerine daha mantikli yorumlar gelmesi iyi olurdu .Mirsadın sevmedigim yonleri var.Ama burada bahsini ettigim oynadıgı oyun tarzı. Hala kapalı tribun agziyla olaya yaklasmak , at gozlugu ile yorumlara katilmak hakikaten dusundurucu.

Murat Özyer Hocamız iyi bir Gs'lı olabilir ama maalesef iyi bir hoca değil.Bu takımın başında iyi bir hoca olsaydı şu an Play Off'ları Tv'den izliyor olmazdık.

Ama elimiz mecbur.Ülker sponsor olduğu sürece Murat Hoca ile devam ederiz.

[quote="Çağlar Şentürk"
Ülker sponsor olduğu sürece Murat Hoca ile devam ederiz.[/quote]

Gerçekten şu cümle tam nokta atışı olmuş.Galatasaray Basketbol takımı malum sponsor elinde oyuncak olmuştur,Ahmet Dedehayır Özyer'i kesin olarak gönderecekken karşısında ne hikmetse malum sponsorun baskısını görüyor ve inanılmaz diretiyorlar şu anda,futbol takımınında belli transferlerine kaynak yarattıkları için kesip atılamıyorda.Eğer Özyer kalırsa bunun tek sorumlusu sponsordur bu böyle biline,gerisi hikayeden ibaret olacaktır

Tugay Aktepe' Alıntı:
Kapalı tribün ağzı derken?

Mirsad'a KAPALIYIZ!

Bizim lugatımızda böyle mesela..

Zamanında kefen giyerim GS forması giymem diyen Elvir Baliç içinde aynı laflar soyleniyordu.. :) :)

Buyuk lokma yememek lazım.Dun ve Gelecek yoktur..

Sen Mirsada Kapalı olabilirsin,ama basketbolunu degerlendirmeye alacaksak,Turk Milli Takımında ilk 5 olması gerektigini dusunuyorum..Burada kişiliklerini degil,oyuncuların oyun yapılarını konusuyorum,dikkat edersen!

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":2akn3dju]Nasıl şamar oğlanına çevirmiş Beşiktaş maçı acaba?
Maç son 2 dakikada koptu benim izlediğim kadarıyla.
koptu ya..ankarada da böyle kazanınca benim dediğime yaklaşırsınız[/quote:2akn3dju]
Salon: Atatürk Spor Salonu / Ankara
T.Telekom : 79 - Beşiktaş CT : 74

Özyer´e olan öfke gözünüzü karartmış, kral çıplak!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...