Murat Özyer'i protesto edelim !

Ali gibi sadece istifaya çağırmaktan başka hiçbirşey yapmayan

Sevgili Şamil, bak ben ne için bırakması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum, 1 numarasız bir oyun sistemi gibi dünyanın hiçbir Basketbol kökeninde olmayan çarpık bir sistem ile takım kurdu, Guardsız oynatıcam dedi, MS gibi 3.sınıf ABD'li oyuncuyu sözde Şampiyonluğa oynayan takımın Guardı yaptı, böyle çarpık ve taraftarı ile dalga geçen birisine ne için neden inanayım?

Bizi kaldıramıyor, oyuna müdahaleleri yetersiz, otorite kuramıyor daha da saymaya gerek var mı?

murat özyerin bırakması protestoya gerek yok sadece kuru gürültü olur keza yönetim göndermek istese son avrupadaki faciadan sonra gönderirdi...eh şuanda hangi coach gelirse gelsin ligi öle yada böle ilk 4 de bitirceğimizde malum...(4.cülük daha yakın)sonuç değişmeyeceğine göre neden gönderilsin görüşü hakim o yüzden sadece kuru gürültü olur protesto

bişey daha dikkatimi çekti geçen haftaki kepez maçı sonrası murat özyer ne olursa olsun buraya gs taraftarını çekicez dedi...yaa gs taraftarının düşüncesini isteklerini bilmiyo ve içerden herkes ona başka şeyler sölüyo yada dalga geçiyo pek anlamadım doğrusu...

MS gelmese kim gelecekti,eldeki para ile Hoca bir bölgedeki oyuncusunu düşük kalitede seçecekti,o da PG oldu. Tartışılabilir belki ama Murat Hoca Chatman'ı getirme imkanına sahipti de getirmedi değil...

Alperen Kaplan' Alıntı:
MS gelmese kim gelecekti,eldeki para ile Hoca bir bölgedeki oyuncusunu düşük kalitede seçecekti,o da PG oldu. Tartışılabilir belki ama Murat Hoca Chatman'ı getirme imkanına sahipti de getirmedi değil...

guroviçe ziziçe milojeviç gelirken eldeki para die bişey yoktu oyun kurucu seçiminde mi para olmuyo

kaldıki geçde olsa bir transfer yapıldı oraya atkins alındı demekki daha iyisi alınabiliyomuş yada para bulunabiliyomuş...

yani tek oyun kurucu alacakken 2 oyun kurucu almış oldun üstelik bide federasyona verilen para var 5. yabancı için şimdi karmı etmiş olduk yani

Bir oyuncu son iki sezon istikrarlı olarak TBL gibi önemli bir ligde takımını taşıyorsa,bunu savruk ve problemli bir görüntü çizmeden yapıyorsa iyidir zaten;sadece kimya tutmadı her zaman olabilir bu...

MS hazırlık kampında iyi iken Murat Hoca göklere çıkıyor kötü olunca....

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Ayrıca ben Murat hocanın bırakması gerektiğini artık takımda bir kan değişişkliğinin şart olduğunuda söyledim, ben sadece Volkan ve Ali gibi sadece istifaya çağırmaktan başka hiçbirşey yapmayan insanların söylemlerini ciddiye almadığımı söyledim. Ne alaka şimdi yok kaçıyosunuz yok yıllardır destek dedikde ne oldu falan.

Biz acıklama yapıyoruz sadece istifa demıyoruz bunları 1000 kere yazdık görmezlıkden gelıyosanız o sizin sorunuz sadece galatasaraylı diye kımse bu takımı bu hala getiremez he istersen neden yine sayarım samil bizim derdimiz bellı saydıklarıma cevap verebılırsenız ne ala !!!

Bizim basket anlayısımız bu kadar kapasitemiz bukadarına yetıyo M.Ö den galatasaray a hoca olmazderken dalga gecılırken kımse 3 sınıf takımdan neden 30 sayı fark yedıgımızı acıklayamıyo :) :) :)

Ne saydınızda ne ye cevap verecektikte kaçtık Volkan, Ayrıca Ali ben diyorumki, istediğin kadar sebep say, istersen hepsinde haklı ol ben senin gibi sadece hoca istifa etmeli diyen başka hiç bişey yapmayan insanların söylemlerini ciddiye almadığımı söyledim. Sorun yok beni sallamayın devam edin duruşunuz süper hiç bozmayın.

Ne saydınızda ne ye cevap verecektikte kaçtık Volkan, Ayrıca Ali ben diyorumki, istediğin kadar sebep say, istersen hepsinde haklı ol ben senin gibi sadece hoca istifa etmeli diyen başka hiç bişey yapmayan insanların söylemlerini ciddiye almadığımı söyledim. Sorun yok beni sallamayın devam edin duruşunuz süper hiç bozmayın.

Senın savundugun zattın takımı ne hale soktugunu göremiyosan nediyimki sen bu takım saha cıktıgında gurur duyuyormusun savasmadan ruhsuzca sahada bişeyler yapan bir takım

Sen nediyodun GALATASARAY ruhu bu takımda o ruh varmı söle ? !!! Ben ruh göremıyorum formanın hakkı bu degil !!!

Samil formanın hakkını oturdukları koltugun hakını versınler isterlerse 5 mac arka arkaya yenilsinler

Ama ne yazıkkı bir hocakı basımızda gelisi,kalısı yanlıs ;oynatıgı oyun , sectıgı oyuncular,yaptıgı acıklamalar hepsi yanlıs

Bunlar eger GALATASARAY durusuna yakısıyo vede siz desteklıyosanız süpersınız :) :) :)

Bir defa yazılarınızı özenle yazarsanız Volkan Abi memnun olurum,hoş olmasam da birşey değişmez ama...
Çok fazla imla,yazım hatası vs. vs. var,bu da elbette ki bilgisizliğinizden değil de özenmemenizden kaynaklanıyor,teşekkürler...

Alperen Kaplan' Alıntı:
Bir oyuncu son iki sezon istikrarlı olarak TBL gibi önemli bir ligde takımını taşıyorsa,bunu savruk ve problemli bir görüntü çizmeden yapıyorsa iyidir zaten;sadece kimya tutmadı her zaman olabilir bu...

MS hazırlık kampında iyi iken Murat Hoca göklere çıkıyor kötü olunca....

Alperen nereye taşıdı Alpella'yı arkadaş, bakıyoruz ikinci lige. Ömer Aşık gitmeseydi Alpella düşmezdi diyenler olabilir, gerçekten de olabilirdi bilmiyorum; ama bu adam Neal, Domercant (başka örnekler de gelebilir, KSK'dan sonra hemen sınıf atladıkları için bu iki isim aklıma geldi) gibi parlatabildi mi kendisini de bulunmaz Hint kumaşı muamelesi gördü. Üstelik, az bir paraya da oynadığını sanmıyorum.

MS hazırlık kampında da iyi değil bildiğim kadarıyla; ama yanlışımızdan geç döndük, transfer piyasasını çok bilmediğimden kesin yorumlar yapmak istemiyorum; ancak Türk oyuncu transferi olamdı diye yönetimi eleştirirken, bu kadar yumuşak potaaltı kuran, yanlış guard seçimi yapan, çok büyük sakatlıktan çıkmış Tufan ve Murat Kaya'ya ciddi sorumluluk yükleyen staffı da unutmamak lazım.

Murat Hoca'yı sevebilirsin; ama 1 numara o kadar önemli değil 4 numaradan kurduracağım oyunu deyip, Strickland'ı transfer etmek çok büyük hatadır, savunulacak yanı yok. Sonuçta elimizde C- Webb, Brad Miller ikilisi yok, ayrıca Prkacin gibi müthiş pasör ve zeki bir uzuna sahip Efes'in bile başarısız guard seçimleriyle ya da sakatlıklarla Ender Arslan'a kalmalarıyla ne kadar zor duruma düştüğünü gördük geçmiş yıllarda.

Evet, tek suçlu Özyer değil; ama Özyer'i savunmak için yanlışlarını eleştirmemek de doğru değil.

Ben de MS seçimini yanlış buluyorum,problem yok.
Bence de Zizic'e 1 Milyon Dolar verileceğine 700.000 dolara biri gelseydi de graves gibi 500.000 dolarlık bir oyun kurucu alsak daha iyi olurdu,ama bu hocanın tercihidir dedim saygı duydum.
Ayrıca MS 220. dolar alıyor yanlışsam düzeltin,çok da yüksek bir ücret sayılmaz;bize gelecek her oyuncu bu fiyattan açar kapıyı.
Bir de Murat o zaman sakat değildi abi(yaşım 16,sizinki daha büyüktür diye tahmin ediyorum).
Benim meselem hocaya yapılan saygısızlıklar.Hocaya özürlü bile denildi burada ayıp bence gerçekten ayıp.

Edit: Sonradan anladım,sadece Tufan'ın sakat olduğunu belirtmek istemişsiniz...

Volkan anlamakmı istemiyosun anlayamıyomusun kardeşim benim kimseyi savunduğum yok bunu kafana sok Murat hoca için bırakmalı dedim ben nasıl savunmaktır anlamıyorum. Bak bir kez daha söylüyorum istersen anlarsın istersen anlamamakta ısrar edersin o senin sorunun.

Ben diyorumki senin gibi Murat hoca istafa demekten başka bişey yapmayan insanların söylediklerini hiç ciddiye almıyorum, anlayabiliyomusun bunun ne demek olduğunu arkadaşım çok açık ve net. Bunu demek Murat hocayı savunmak demek değil.

Ayrıca bırak allah aşkına ruhla oynasınlarda isterlerse 5 maç yenilsinlermiş bunu en son söyleyebilecek kişilerden birisin, anlamıyorum yenilsende git yensende git diyebilen bi insan nasıl böyle konuşur.

Volkan anlamakmı istemiyosun anlayamıyomusun kardeşim benim kimseyi savunduğum yok bunu kafana sok Murat hoca için bırakmalı dedim ben nasıl savunmaktır anlamıyorum. Bak bir kez daha söylüyorum istersen anlarsın istersen anlamamakta ısrar edersin o senin sorunun.

Ben diyorumki senin gibi Murat hoca istafa demekten başka bişey yapmayan insanların söylediklerini hiç ciddiye almıyorum, anlayabiliyomusun bunun ne demek olduğunu arkadaşım çok açık ve net. Bunu demek Murat hocayı savunmak demek değil.

Ayrıca bırak allah aşkına ruhla oynasınlarda isterlerse 5 maç yenilsinlermiş bunu en son söyleyebilecek kişilerden birisin, anlamıyorum yenilsende git yensende git diyebilen bi insan nasıl böyle konuşur.

Benim GALATASARAY sevgım murat hoca sevgısınden daha agır basıyor ondandır murat hoca istifa dıyısım hep !!!

Alperen Kaplan' Alıntı:
Bir defa yazılarınızı özenle yazarsanız Volkan Abi memnun olurum,hoş olmasam da birşey değişmez ama...
Çok fazla imla,yazım hatası vs. vs. var,bu da elbette ki bilgisizliğinizden değil de özenmemenizden kaynaklanıyor,teşekkürler...

MS geçen sene ne kadar alıyormuş peki? Atkins ve MS'e verilen paranın toplamı artı 125 bin dolar fena bir meblağ değildir tahminimce. Ayrıca bonservis de ödedik. Maalesef Murat Özyer yabancı seçimlerinde ilk senesinden beri hatalar yapmaktadır. McGowan, Holman (bize gelmeden önce bacağını kırmıştı), Dixon'a bencil denip, daha bencil ve karakter sorunu da bulunan Fitch'in alınması, Johnsen, Avery, MS. Bu tabloya bakınca MS seçimini hoş görmek ve geçmiş yıllardan ders alınmamasını kanıksamak mümkün değil.

Yapılanmamız kötü ve başarısız olabilir; ama Özyer'in de özellikle geçen senenin ortasından itibaren başarılı olamadığı da açık.

Volkan Özger, kimsenin Özyer sevgisi, Galatasaray sevgisinden fazla değil burada, için rahat olsun.

Eleştiriyorum ...

Transfer Politikasını eleştiriyorum ...

Transferlerin bu şekilde gerçekleşmesinin sebebi Murat Özyer'se onu eleştiriyorum Ahmet Dedehayır'sa onu eleştiriyorum.Bütçemiz çok iyiydi.Zizic'le başladık transfer'e doğru hamleydi.Ama kaliteli yerlileri alamamıştık birinci hata yerli transferinde geç kaldık.Sonra Graves ve Strickland geldi.Graves'e eyvallah tanıyanlar için iyi oyuncuydu evet.Strickland ise hayalkırıklığı oldu ama onun iyi şeyler yapacağına inanlarda vardı olmadı yanıldılar.Sonra amaçsız yapılan 2 genç yerli transferi.İsyan etmemek elde değil oynatmayacağın belli bu oyuncuları ismet'i altay'ı oynatmıyorsun zaten bu 2 genci transfer etme sebebin nedir? Göz boyamak mı bakın bizde yerli transferi yapıyoruz diye böbürlenmek mi ? Sonra iki avrupalı Milojevic ve Gurovic ve transfer bitti.Gurovic isim olarak heyecanlandırdı herkesi iyi bir şutörümüz var diyebiliyorduk,Milojevic'i ise tanıyanlar olumlu konuşuyordu.Ama hala büyük bir sorun vardı Zizic,Milojevic,Gurovic,Graves gibi avrupa'nın kaliteli oyuncularını getiren sen bu takımın başına Strickland gibi 2.sınıf bir guard'ı getirdin.Zizic'i getiren,gurovic'i getiren sen el amin'i getiremezmiydin ? Veya onun gibi nice kaliteli guard'ı getiremezmiydin ? Dedikodular'a zemin hazıladılar Strickland transferiyle hem zaten Ülker'le olan işbirliğinden çoğu taraftar rahatsız iken sen gidip küme düşen takımın guard'ını getirip ŞAMPİYONLUĞA OYNUYORUZ dersen seni eleştirirler.Gerçekler bunlardır tabiki ben desteğimi veriyorum,vereceğimde her şartta ama yanlış olarak gördüklerim bunlar inşallah hatalardan ders çıkarılır Galatasaray için en iyisi olur.

Murat Özyer'i burada savunmuyorum, babamın oğlu da değil... Fakat ligde 2. olan takımın koçunu istifaya davet etmek saçmalıktır...

Beğenmiyor olabilirsiniz, ben de özellikle bu sene çocukça ve amatörce hatalarını gözlemliyorum. Eleştirilecek çok yanı var kabul. Ama bu bizebu işin en iyisini yapacakmış izlenimi vererek kimseyi istifaya davet etme hakkını vermez.

Eleştirelim, kızalım. Ama bakalım. Burada sadece Murat Özyer suçlu demek yanlış olur...

İş yönetim işidir. Geçen seneki yabancıların bir kısmı Murat Özyer'le anlaşılmadan gittiler. Murat Özyer elbette Ülker'in isteği üzerine gelmiştir ama iyi bir Galatasaraylıdır. Yani Ülker'in dayatmasıyla gelen el değildir...

Kombineden tutun, pembe koltukların kapatılmasına, maçlarda hakkımızın yenmesine, sakatların iyileşmemesine kadar bir çok konuda şube toptan hesap vermelidir.

Ligde büyük olarak kimi yendi de ikinci oldu?Şu ana kadar hangi büyük maçta iyi oynadık?Kazandığımız maçların hepsinde oyuncu kalitesi ile kazandık.

Eğerki Khimik maçını izlediysen hocanın 20-0 lık bi seride bile mola alma gereği duymadığını görebilirdin,ya da üzerine verdiği Milojevic'in ona göre yavaş olması sebebiyle Efes maçında Shumpert'le aynı üçlüğü 4 kez yediğimizi de göreblirdin.

Biz ufak maçları kazanmya devam ederiz bu küçük hocayla.