Murat Özyer'i protesto edelim !

Ben bu oyuncu kalitesini anlamıyorum. Geçen sene başında yanlış oyuncular aldı hoca dediniz, sene sonu oldu Avrupa'da başarıyı ve birçok önemli galibiyeti oyuncular aldı, koç almadı dediniz. Bu sene yine transfer yanlışları üzerinde duruyorsunuz ve yine oyuncular alıyor maçı. E şimdi hoca oyuncuları iyi seçiyor mu seçmiyor mu ona karar verseniz?

Keremcim, arkadaşların kastettiği şu,

9.5 milyon euro yu kepezi yenmek için değil Efesle kafa kafaya oynamak için avrupa da ortalama bir takımdan 30 sayı yememek için, basketbolun uefasından intertotosuna düşmemek için, düşünce rezil rüsva sonuçlar almamak için harcanması isteniyor

Geçen yılki kadro da Türkiye liginde yine yüklü maliyetli kadrosuyla play-off birinci turunda elenilsin diye verilmedi.
Hedef Türkiyede Efes-Telekom ve FBÜ'i yenmek. (diğerlerini tabi kazanacaksın söylememe gerek yok, 5te1i maliyetli takımları yenemeyeceksen zaten konuşmaya değmez)
Hedef Avrupada zaten kalmadı gibi birşey, başarısız olunmuştur şu saatten sonra.

Ben artık istifa etsin demiyorum, nasılsa etmeyecek kendimizi yırtmanın manası yok, Özyer gittiği gün, 36 yıl sonra yani görüşürüz salonda.

Abi ben de illa kalsın demiyorum ki ama Kerem abinin de dediği gibi 9-1 ile yukarıda olan bir takımın koçunu istifaya davet etmek için bizim olduğumuz seviyenin altında olmamız gerekiyor. En azından tribünde bunu yapamazsınız, tribünde birlik gerekir, birlik olmadığı zaman geçmişte bu tür girişimlerde bulunanların başlarına neler geldiğini biliyoruz.

Ayrıca ben geçen sene ezildiğimizi düşünmüyorum çünkü Telekom'a son anda yenildik hep ama hata hocadaydı tabiki. Ama ezilmedik kesinlikle. Ve şunu da iddia ediyorum o ufak hatalar olmasaydı finaldeydik geçen sene. Sanırım birçok insan da inanıyordu finalde olacağımıza. E şimdi bu inancı kim verdi bu taraftara bu taraftara? Pardon bu inancı alamayan da çok kişi var bunu unutmayalım. Onlar 2 sene önceden olmaz dedikleri için her şartta olumsuz konuşuyorlar. Son bildik oluyorlar. Bu önceden bilmek değil muhalefet etmektir. Neyse o inanç bize verildi ama diyorlarki oyuncular verdi ama aynı anda hoca oyuncuları iyi seçemiyor diyorlar. Benim karşı çıktığım bu. Yoksa ben de bu kadar paraya kendime göre çok daha iyi bir kadro kurabilirim ama koç o ne yapalım. Onun kafasında bir basketbol felsefesi var ve ona göre oyuncular seçiyor. Bizim istediğimiz oyuncuları alacaksa bizim koça ihtiyacımız mı var acaba? Oraya bi kukla koyalım daha iyi.

Sonuç olarak ben burada hoca istifa etmesin diye bi iddia içinde değilim ama devamlı devamlı istifa istifa yazıları bıktırıyor artık. Ben bu forumda basketbol konuşmak istiyorum ama kaç kişiyle konuşacağım. Ben bu forumda hataları yazmak istiyorum ama karşımda bazı ilkokul bebeleri gibi, yazınca "aaa bak bilemedin, ben bildim ben bildim" diye seviniyorlar :) Mağlup oldukça seviniyorlar yemin ediyorum ya :)

Neyse ben burada hocanın binbir türlü hatasını yazarım ama basketbol konuşacak adam sayısı çok az ve çoğu da yazmıyorlar şu anki seviyeden ötürü. Çünkü bazılarının çözüm önerileri sadece ve sadece hocayı göndermek kadar sığ kalmış durumda.

istifa istifa die bağırmak evet kuru gürültü olur...ultraslan aslında tepkisiz tepkiyi veren en iyi taraftar grubu bence...nasılki sahada hırs ve azim göstermiyo oyuncular taraftarda aynı şekilde maçta susabilir bağırmayabilir...

hemen aklıma lincolnü tribüne çağırılmaması geldi tribündeki abiler gerçek lincolnü istiyorsanız olumlu yada olumsuz hiçbir tepki vermeyin demişti bikaç çatlak ses çıksada uyuldu buna ve artık gözümüz gönlümüz lincoln gördü..adam o tepkiden sonra kendini buldu...delgadoya yapılan ıslıklanmadan aleyhte bir tezahurat olmadan yada alexe yapılıp tesis basılıp oyuncu üzerine yürümeden bir protesto...

zaten bunuda ancak GALATASARAY taraftarı yapar

Gs'da emeği geçen herkes, günahıyla-sevabıyla sahiplenilir. Murat Özyer hakkında ne denildiyse direkt karşı çıkıldı. Karşı çıkanlar da iyi niyetli. Ancak Murat Özyer, Gs takımı için yetersiz bir coachtur. Galatasaraylı olması ve kişiliği ön plana çıkarılamaz ki... O zaman bu takım, Hagi'yi hiç gönderemezdi.

Galatasaray'ın Erkek basketbol şubesine ayıracak parası yoktur. Basketbolda bütçeler gittikçe yükseliyor. Bayanlarda Işıl-Esra gibi kendi yeteneklerimiz olmasa yine tutunamazdık. Tekerlekli sandalye, doğalından azimle başarılar elde etmese, kulüp orayada yeterli ilgiyi göstermezdi.

Galatasaray Erkek Takımı, sene başında alınan isimlerin, geçmişi ve yaşına bakılınca ORTALAMA bir takımdır. Bu takım Türkiye'de play-off a kalacak ve Avrupa'da hiçbir şey yapamayacak bir yapıya sahip. Senelerdir maçlarını takip ediyorum, bu sene herhangi bir şekilde merak etmediğimden tek maça gitmedim. Halil Özyer'i kovdurana kadar anamız ağladı; şimdi Murat Özyer kanayan yaramız oluyor.

Bizim istediğimiz, kendi içimizde beslenen, as oyuncuları Galatasaray'dan yetişmiş bir takımdır, Galatasaraylı bir takımdır. Bayan basketi, engellilere baksınlar.

Bu senenin böyle gitmemesi için ilk önce hoca değişmeli ve Türkiye liginden iyi transferler gerçekleştirmeli. Belki heyecanlandıran bir şeyler olur.

9-1 içinde Banvit deplasmanınıda çıkaralım Efes maçı ile birlikte diğer maçlardaki rakiplerin durumuna bakın. Bizim en büyük rakibimize farklı yeniliyoruz, Avrupa da başarı diyoruz 30 sayılarla eleniyoruz, 1 numarasız takım kuruluyor, takım içinde otorite kuramıyor, büyük maçlarda kenarda küçük kalıyor eziliyoruz ama sizler tutturmuş yalancı sonuçları hocanın üzerine koruyucu kalkan olarak kullanıyorsunuz.

Daha ilk maçlarda başladı Fiyaskoya. Türkiye Kupasında ezeli rakibinin son saniye 3lüğü ile çıkabildi!

Avrupa da yaşanan hüsran. Ligde çerez takımlara karşı alınan galibiyetler bunların hepsini örtmeye yetiyor öyle mi?

Bu Hoca ile Play-Off serilerinde ilk turdan ileri gidemeyiz. Ülker Sponsor olduğu sürece de bu hoca gitmez.

Çok merak ediyorum daha çağdaş basketbolun gereğini yerine getiremeyen, temel felsefeyi uygulayamayan takımın Basketbol forumunda basketboldan konuşmak istemek ne kadar gerçekçi?

O zaman Ali Abi buyur Eurolig maçlarını konuşalım.Tbl'deki diğer maçları konuşalım.Takımdan konuşmak istemezsen basketbol konuşabileceğin daha bir sürü yer var...

Ali Bey geçen sene küçük maçları kazanamıyoruz diye eleştiriyordunuz bu sene büyük maçları kazanamıyor diye. Ki 1 tane büyük maç oynadık ve o Efes Fener'i de yendi, Telekom'u da.

Avrupa'da 30 fark diyorsunuz, geçen sene Avrupa önemsiz diyordunuz.

Azıcık forumdaki basketbol sohbetine katkıda bulunun da ondan sonra çağdaş basketbol diyin. Futbolda Skibbe'yi istifaya davet ediyorsunuz, baskette Özyer'i. Bu mu sizin çağdaş spor yorumlarınız.

Ayrıca çerez takım diyorsunuz ama Mersin'e yeniliriz demiştiniz. Onu geçtim Daçka Fener'i yenmedi mi? Aliağa hem Fener'i hem Telekom'u yendi onu yenersek o da mı çerez olacak?

Bağırmaya çağırmaya gerek yok..
Alkışlayalım yeter..

Bütün maç boyunca alkış..
Tek bir söz yok..
Hep alkış..

İster istemez anlayacaktır ne olduğunu..

Ali Demirci' Alıntı:
Çok merak ediyorum daha çağdaş basketbolun gereğini yerine getiremeyen, temel felsefeyi uygulayamayan takımın Basketbol forumunda basketboldan konuşmak istemek ne kadar gerçekçi?

Temcit pilavı gibi aynı şeyleri yazmaktansa konuşacak ya da yazacak başka birşey de bulamıyorsanız yazmayıverirsiniz olur biter. Ne siz yorulursunuz ne de biz...

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ali Bey geçen sene küçük maçları kazanamıyoruz diye eleştiriyordunuz bu sene büyük maçları kazanamıyor diye. Ki 1 tane büyük maç oynadık ve o Efes Fener'i de yendi, Telekom'u da.

Avrupa'da 30 fark diyorsunuz, geçen sene Avrupa önemsiz diyordunuz.

Azıcık forumdaki basketbol sohbetine katkıda bulunun da ondan sonra çağdaş basketbol diyin. Futbolda Skibbe'yi istifaya davet ediyorsunuz, baskette Özyer'i. Bu mu sizin çağdaş spor yorumlarınız.

Ayrıca çerez takım diyorsunuz ama Mersin'e yeniliriz demiştiniz. Onu geçtim Daçka Fener'i yenmedi mi? Aliağa hem Fener'i hem Telekom'u yendi onu yenersek o da mı çerez olacak?

Kerem Bey, geçen yılki 1 periyotta atılan 4 sayılar, deplasmanda alınan mağlubiyetler, ligin 2.yarısı itibari ile önlenemeyen düşüş ve Federasyon ve hakemler nedeniyle elenilen bir play-off fiyaskosu!

Tabii Efes onları yeniyorsa bizi muhakkak yenmesi gerekir, çok ezici bir kadrosu var, imkan desen tonlarca, biz yenilince neden eleştiriyorizki ne de olsa diğerlerinide yenmiş, bizide yenmiş çok mu!

Geçen yıl Avrupa da planlanan bir başarı yoktu. Gruptan 3. çıkmak başarı sayılıyordu, maç maç düşünüldü. Sonuçta kimsenin tahmin edemediği bir 4.lük ile turnuvayı kapattık. Bu yıl daha iddialı hedefler koyanlar daha 2.tur da takkeyi düşürdüler. Ama kral çıplak diyen yok habire yamalıklarla örtbas edilmeye çalışılıyor, ama gerçekler şamar gibi...

Sizlere göre Avrupa da 30 sayı ile elenilmemiz normal öyle mi?

Galatasaray'ın bu takımları yenmesi kadar doğal bir durum yoktur ve yapılan yatırımlara göre de beklentinin büyük olması normaldir. Bakalım asıl hedef maçlar olan TT, FBüLKER maçları ne olacak? Yense ya da yenilse de birşey değişmez açılır yine Destek konuları, Play-Off gelir yine kahır çöker foruma...

FBüLKER, bu mağlubiyetleri alırken Euroleage dönüşü ve Griçek gibi bir elemından yoksun olduğunu unutmayın.

Skibbe o içinde bulunduğu dönem itibari ile kimselere güven vermiyordu bu kadar sindirilen birisinin devam etmesi bence doğru olmazdı ama sonradan sakatların gelişi ile işler yoluna girer gibi oldu ama ben hâlâ tereddüt yaşıyorum.

Bu kadar fiyasko ve yetersizlik sonuçlarından sonra Özyer için ne yapılmasını bekliyorsunuz sizin gibi destek konularımı açalım sürekli!

Özyer ile gerçekten Şampiyon olunacağına inanıyor musunuz?

Kendi gerçek evladımız olan Orhun ENE ile yola devam etmek daha mantıklı. En kötü dönemlerde oyunculuğunda Kaptanlık görevi yapmış, gemisini yanlız bırakmamıştır...

Ben hiç destek konusu açmadım. Murat Hoca kalmalı diye bir iddiam da yok, şampiyonluk iddiam olmadığı gibi.

Ben size tek birşey sormak istiyorum;

Devamlı Erman Kunter gelsin şampiyon olacağız diyordunuz. Cholet Fransa liginde 14.sıradaydı, bu hafta 11.sırada. Üstelik çok da kısıtlı bir bütçesi yok. Fransız sitelerine göre 4 milyon euro. Ne oldu sizin Erman Hoca sevdanız? Şimdi de Orhun Ene sevdanız mı başladı?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ben hiç destek konusu açmadım. Murat Hoca kalmalı diye bir iddiam da yok, şampiyonluk iddiam olmadığı gibi.

Ben size tek birşey sormak istiyorum;

Devamlı Erman Kunter gelsin şampiyon olacağız diyordunuz. Cholet Fransa liginde 14.sıradaydı, bu hafta 11.sırada. Üstelik çok da kısıtlı bir bütçesi yok. Fransız sitelerine göre 4 milyon euro. Ne oldu sizin Erman Hoca sevdanız? Şimdi de Orhun Ene sevdanız mı başladı?

Emin ol Kerem,Kunter'in takımının adınıda kaçıncı sırada olduğunuda senden öğreniyorlar :).Kunter bir takıntı olmuş.

Mersin deplasmanını sıradan basit bir galibiyet olarak gören toplumun bunları söylemesini hor görmemek gerek tabi .

Pankart için bana özel mesaj atan kardeşlerime geri maliyetleri çıkardıktan sonra ayrıntılı bilgi vereceğim, herkese teşekkürler.

Kerem SEÇER' Alıntı:

Bizim sevdamız kişi sevdası değil! Sizin gibilerle en büyük farkımız bu zaten.

İnandığımız, basketbol tecrübesine güvendiğimiz kişileri söylüyoruz. Erman Hoca en son M.A.Selçukta geçen yıl oynayan K.Braswell aldı ve bir çıkış yakalamaları muhtemel.

Bu imkanlar emin olun ona verilseydi ne bu kadar para ile rezil olurduk ne de hiç bir basketbol temelinde olmayan Guardsız sistem gibi uçuk işlere girip, rezalet sonuçlar almazdık. Sizler Mersin gibi mağlubiyetler ile göklere çıkıp, bulutlar üzerinde gezinebilirsiniz ama gerçekleri değiştirmeye ya da balçık ile sıvama çabalarınız boşuna.

Bu takım Özyer ile yalancı sonuçlar alıp, hüsran yaşamaya mecbur.

Sizin 2 katı bütçe ile takım kuran M.Özyer ile daha Şampiyon olacağının hayallarini kuramıyorsunuz.

Kişi sevdası mı?

Ben tekerlekli sandalyeden sutopuna kadar kimsenin gitmediği yerlere gidiyorum karşılıksız, arma için. Oturduğum yerden sallamıyorum Ali Bey. Kişi sevdasını dile getireceğiniz en son kişilerden biri benim.

Takımın başında Özyer de olsa desteklerim Halil Üner de. Gurovic gelse de desteklerim, İbrahim Kutluay da Mirsad da. Sizin gibi o geldi maçlara gitmem bizden cacık olmaz, bu geldi şansımız kalmadı istifa demekten başka şeyler de yapıyorum.

Şu forumda kişi muhabbeti yapan sadece sizlersiniz. Mesajlarınızın yüzde kaçı Özyer acaba? Hadi sizi geçtim öyle arkadaşlar var ki mesajlarının yüzde 80'i Özyer'le ilgili. Bu mu Galatasaray sevdası?

Erman Hoca da ne büyük hocaymış be. Öve öve bitiremediniz. O kadar para harcayı çakma Fransa Ligi'nde küme düşmekten kurtulmaya çalışıyor, hala kral oluyor.

Barış Çamur' Alıntı:
Bağırmaya çağırmaya gerek yok..
Alkışlayalım yeter..

Bütün maç boyunca alkış..
Tek bir söz yok..
Hep alkış..

İster istemez anlayacaktır ne olduğunu..

Dikkat et kardesim alkıslarken bu seferde sükrü saracoglu migros tribününde mac izlıyo olursun :) :) :)

Alkıslarsak dogru bir seyler yapıyorum sanır bazıları havaya girerler :)

Bana Cholet'in kadrosu pek 4 milyon Avro'luk gibi gelmedi ama ahkam kesebilecek kadar bilgi sahibi değilim tabi .

Sonuçta tarihinde en büyük ve tek başarısı Fransa kupasını almak olan takıma geçen sezon Fransa Kupasında final oynattı.3. numaralı kupa poziyonunda olan kupayı da aldılar(Bir kez Fransa kupasını almışlar buda aldıkları ikinci kupa ) Play-off'da da bizim gibi çeyrek finalde elendiler.
Sonuçta 2 numaralı kupada final oynattı 3. numaralı kupayı kazandı.

Bu sezon lige iyi giremediler 11. sıradalar (kaldı ki Fransa lig'inde takımlar birbirleri ile oldukça yakın sıralanıyorlar Cholet 4 galibiyet ile 11. sırada ama üstündeki 3 takımın da 5 galibiyeti var ) tamam ama bizim grup sonuncusu olduğumuz kupada da3/3 ile grup lideriler . Grupta yer alan Ukrayna takımı BC Sumykhimprom üç maçta tek galibiyet alabildi son maçta onları deplasmada yendi Cholet .
Aynı takım Ukrayna lig'inde bizi dağıtan Khimik'in üzerinde yer alıyor. Dahası bu takım iki hafta önce bizi dağıtan Khimik'i 120-76 yenmişti .

Bizim bütçemiz 7,5 milyon dolar civarıdır. Bunun içinde aklınıza gelebilecek herşey vardır. Cholet'nin bütçesi de 4,01 milyon eurodur. Bunun içinde de herşey vardır. Fransa'da oyuncu vergileri yaklaşık %30 civarında. Ve bu bütçe ile ligin en pahalı sekizinci takımı durumundalar.

http://www.ballineurope.com/countries/f ... ch-league/

Konumuz zaten Erman Kunter değil ama o gelecek tüm dertler bitecek düşüncesi üzerine verdim bu bilgileri. Lige göre çok da kısıtlı bir bütçeleri olmadığı apaçık ortadadır. Aynı şekilde Orhun Ene gelecek tüm dertler bitecek düşüncesi de içi boş bir düşüncedir.