NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Yarın 22:30 da çayınızı, kahvenizi, çerezinizi hazırlayın Lakers - Clippers maçını mutlaka izleyin. Hepsi oynayacak son dakikada aksilik olmazsa, hepsi de tam form tutmuş vaziyette. Kawhi, Lebron, Davis, George eğer erken kopma olmazsa mükemmel bir maç bekliyor bizi.

Yalnız maç acaip gergin başladı. Lebron fena bilenmiş. Ben en son Gsw-Houston serilerinde bu kadar yoğun atmosferli maç görmüştüm. Tam play-off maçı gibi. Beverley bi kavga çıkarırsa hiç şaşırmam. Kaan Kural da yorumluyor, bundan iyisi bulunmaz.

Umarım Clippers alır. Lakers'ı 3. kez yenecekler bu sezon eğer kazanırlarsa. Clippers daha komple takım. Kadro kalitesi daha iyi. Ama Lakers'da da Lebron ve Davis var. Kalan parçalar o kadar etkili değil bence. Yine de bu 2 takım muhtemelen NBA batı finalinde karşılaşacaklar. Ve muhtemelen yine bu 2 takımdan birisi şampiyon olacak.

Son düzenleme:
Clippers 103 - 112 Lakers

LeBron: 28 sayı 9 asist 7 ribaund 7-17 FG⠀
Davis: 30 sayı 8 ribaund 11-19 FG⠀
Bradley: 24 sayı 6 üçlük

Kawhi: 27 sayı 9-18 FG⠀
PG: 31 sayı 6 ribaund 3 top çalma 9-16

Lakers üst üste çok önemli 2 galibiyet aldı ve bende şampiyonluk yarışında varım deyip, rakiplerine gözdağı verdi.
Ama hâlâ şutör eksiklikleri var. Bugün Bradley çok iyi katkı verdi. Şampiyon olmak istiyorsa Green ve Kuzma'dan katkı alması gerekiyor.
Şu aşamada bence hâlâ şampiyonluk çok zor bu şutör kadrosu ile Lakers için...

Houston dağıldı bu ara. New York, Charlotte, Orlando bunlara yenildiler. Hadi Orlando neyse de diğerleri en zayıf takımlar arasında, hele New York'a yenilmek nedir. Yedinci sıraya düşebilirler bu gidişle, ilk turda veda ederler. Gsw'ye kök söktüren takımın bu hallere düşmesi üzücü.

Lebron çok büyük oynadı dün. Gerçek bir lider gibi oynadı. Adam öyle bir seviyede ki dört kişi sıkıştırmaya geliyor bazen, o da en uygun adama oradan çıkartabiliyor topu. Ve bu adam artık 36 yaşına geldi. Onunla beraber başlayanların çoğu bıraktı, bırakmayanlar da veteran sınıfında takılıyor. Gerçekten saygı duyulacak yaptıkları.

Brooklyn'de Kenny Atkinson gönderilmiş. Yemin ediyorum Kyrie giren eve güneş girmez. Adam gittiği yeri kurutuyor. Bostonlular iki sene neler çekti bunun yüzünden. Play-off başlamasına az zaman kala böyle bir değişiklik pek hatırlamıyorum daha önce. Koç olarak gayet de başarılıydı. Phila eğer istediğini alamazsa Brown gönderiliyor büyük ihtimal, Atkinson da onun yerine gelebilir. Şimdiden Brooklyn'nin yeni hocasına acıyorum, işi çok zor.

Kenny Atkinson'ın gönderilmesi hayatımda gördüğüm en saçma hoca gönderilmelerinden biri. O kadrolarla Nets'i doğuda bir pozisyona getirmeyi başardı. Bu sene playofflardan sonra umduğunu bulamayan takımlardan biri olsam koşa koşa giderim Kenny Atkinson'a.

Gelişmeye bak. Nba de maçlar süresiz durdurulmuş virüs yüzünden. Gobert de corona testi pozitif çıkmış. Oyuncuları falan karantinaya almışlar. İlginç olaylar oluyor.

En iyi, en olumlu senaryolarda bile play-off lar dahil ligin geri kalanının seyircisiz oynanması öngörülüyor. Ki zaten normal sezon maçlarında azalma olacak o kesin, lokavt dönemi gibi. Benim şahsi kanaatim bu sene bu lig burada biter. Ne Amerika ne Avrupa ülkeleri Çin gibi katı kurallar alamıyor, alamaz da. Onlar bile o katı kurallara rağmen durduramadılar bu işi. Bizler de Amerika da daha işin başındayız. Gidişat çok kötü yönde, inşallah bir mucize olur da tüm dünya kurtulur.