NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Birazdan Lakers - Boston maçı başlayacak ama S sport vermiyormuş maçı. Şu fetocuyla ilgili net bir tavır alamadılar. Spikersiz yayınladılar bir iki maç ama erken saat olunca heralde yayınlamıyorlar.
Bizim için gayet keyifli bir geceyi böyle bir maçla kapatmak çok iyi olurdu. Boston formda alır diye düşünüyorum artık internetten izleriz.

Sene başından beri çok beğendiğim Ja Morant hem oyunuyla hem de karakter olarak sorunlar yaşamaya başladı. O sene başındaki hali be formu yok. Daha çaylak normaldir ama şu yediği blok gerçekten rencide edici. Yılın çaylağı seçilecek o kesin ama düzgün bir rakibi olsa belki bu kadar salmazdı kendini.

Hakan bey son maçlarda Zion Williamson da bomba gibi geliyor. Çok da ilgi topladı. Sizce yılın çaylağı ödülü alma şansı yok mu? Bence eğer Morant böyle devam ederse ve MEmphis playoff yapamayıp Pelicans yaparsa, Williamson yılın çaylağı seçilebilir.

Hakan bey son maçlarda Zion Williamson da bomba gibi geliyor. Çok da ilgi topladı. Sizce yılın çaylağı ödülü alma şansı yok mu? Bence eğer Morant böyle devam ederse ve MEmphis playoff yapamayıp Pelicans yaparsa, Williamson yılın çaylağı seçilebilir.
Çok maç kaçırdığı için Zion seçilmez dedim ama çok iyi oynuyor bilmiyorum belli olmaz belki de seçerler. Şu ana kadar Morant 50, Zion sadece 12 maç yapmış. Oynanacak da 25 maç var. Yani aradaki fark çok ve mesafe de kısa. Eğer biraz yakın olsa kesin Zion derdim. Zion esas yılın çaylağı seçilemese bile play-off'a kalırsa orada sürpriz yapabilir. Ben Portland sekizde Lakers'a sürpriz yapabilir diyordum ama Lillard'ın sakatlanmasıyla o ihtimal bitti gibi ama New Orleans gümbür gümbür geliyor. Lebron-Zion kapışması çok iyi olur.

Son düzenleme:
Çok maç kaçırdığı için Zion seçilmez dedim ama çok iyi oynuyor bilmiyorum belli olmaz belki de seçerler. Şu ana kadar Morant 50, Zion sadece 12 maç yapmış. Oynanacak da 25 maç var. Yani aradaki fark çok ve mesafe de kısa. Eğer biraz yakın olsa kesin Zion derdim. Zion esas yılın çaylağı seçilemese bile play-off'a kalırsa orada sürpriz yapabilir. Ben Portland sekizde Lakers'a sürpriz yapabilir diyordum ama Lillard'ın sakatlanmasıyla o ihtimal bitti gibi ama New Orleans gümbür gümbür geliyor. Lebron-Zion kapışması çok iyi olur.
Zion'un takıma dönmesi Brandon İngram için kötü oldu. Sayı ortalamaları düştü. Ama Pelicans adına müthiş bir durum. Pelicansın fikstürü de rakiplerine göre daha kolay. O yüzden 8. olabilirler. Memphisle yanılmıyorsam 3 maç fark var. Pelicans eğer bu nüveyi korursa ilerleyen yıllarda süper bir takıma dönüşme şansları mevcut.

Ne zamandır yazmak istiyordum bir türlü yazamamıştım. Toroto'nun ve Nick Nurse'un hakkını mutlaka vermemiz lazım. Adamlar son 19 maçta 17 galibiyet almış. Sene başında Kawhi gibi bir superstar ve Green gibi ilk beşinin önemli bir adamını kaybettiler. Sene içinde de sürekli sakatlıklar geldi ama buna rağmen doğuda ikinciler. Nick Nurse zaten kesinlikle yılın koçu olmalı adam sanat icra ediyor resmen. Play-off larda Bucks'ı geçebileceklerini sanmıyorum ama Bucks hariç her takımı eleyebilirler. Yine doğu finali yaparlarsa hiç şaşırmam.

Dün gece Phila - Clippers maçını izledim. Furkan etkisizdi yine. Ben Simmons olmayınca Furkan oynayamıyor, onu takımda en iyi besleyen resmen kol kanat geren adam Simmons. Zaten sadece Furkan değil komple takım da organize olamıyor o olmadan. Çok büyük oyuncu biraz şutu olsa Lebron'dan sonraki Nba yüzü olabilirdi aslında.

Dün gece Phila - Clippers maçını izledim. Furkan etkisizdi yine. Ben Simmons olmayınca Furkan oynayamıyor, onu takımda en iyi besleyen resmen kol kanat geren adam Simmons. Zaten sadece Furkan değil komple takım da organize olamıyor o olmadan. Çok büyük oyuncu biraz şutu olsa Lebron'dan sonraki Nba yüzü olabilirdi aslında.
Clippers maçını ben de izledim. Shake Milton şovu vardı resmen. 39 sayı attı, kariyer rekoru kırdı. Furkan açısından kötü oldu. Ona verilen şansı iyi değerlendiremedi maalesef. Ulusal yayında olması da kötü oldu. Maçı izleyenler Milton'un daha iyi oyuncu olduğunu görmüşlerdir.

Bu arada Clippers harika bir takım oldu. Dün Phila ekstra şut sokmasına rağmen 136 sayı attılar. Kawhi 32 dk da 30 sayı attı. Çok verimli oynuyor. Maçın sıkıştığı anlarda hep ön planda. PG, Lou Williams ve Harrell da 24'er sayı attılar, daha Morris, JAckson ve Beverley de var. İStedikleri zaman hem savunma yapabiliyorlar hem de hücum edebiliyorlar. Bence şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Giderek daha da iyi olacaklar.

Son düzenleme:
Batı sekizinci sıra için San Antanio, Portland, New Orleans derken hiç hesapta yokken Sacramento koşarak geliyor resmen. Bikaç hafta önce kopmuş gibilerdi tamamen. Şimdi dokuzuncu sıraya geldiler. Memphis'e yaklaştılar epey. De'Aaron Fox forma girince epey toparlandılar. Fox biraz arkada kaldı ama o da Trae Young ayarında bir adam. İleride o da all-star olabilir. Bakalım Lebron'a kim toslayacak ilk turda.

Maçı izleyemedim ama Houston fark yemiş Clippers'dan. Houson'un yaptığı bu deneyinin tutmayacağı tek takım belki Clippers zaten. Adam halihazırda vites de artırmış durumda, tam olması gereken şekilde play-off'a giriyor Kawhi ve arkadaşları. Houston'un karşılarında durması çok zordu ve duramamışlar. Harden da bu yeni sistemde bir türlü toparlayamadı kendini. Capela gitmeden önce de formsuzdu şu anda da değişen bişey yok. Harden eski efsane seviyesine ulaşamazsa Houston ne yaparsa yapsın şampiyonluk potasına giremez.
Şimdi Lakers arka arkaya Bucks ve Clippers ile oynayacak. Tam test maçları. Lebron gümbür gümbür gelen Clippers'ı durdurabilecek mi çok merak ediyorum.

Maçı izleyemedim ama Houston fark yemiş Clippers'dan. Houson'un yaptığı bu deneyinin tutmayacağı tek takım belki Clippers zaten. Adam halihazırda vites de artırmış durumda, tam olması gereken şekilde play-off'a giriyor Kawhi ve arkadaşları. Houston'un karşılarında durması çok zordu ve duramamışlar. Harden da bu yeni sistemde bir türlü toparlayamadı kendini. Capela gitmeden önce de formsuzdu şu anda da değişen bişey yok. Harden eski efsane seviyesine ulaşamazsa Houston ne yaparsa yapsın şampiyonluk potasına giremez.
Şimdi Lakers arka arkaya Bucks ve Clippers ile oynayacak. Tam test maçları. Lebron gümbür gümbür gelen Clippers'ı durdurabilecek mi çok merak ediyorum.
Maçı izledim. Clippers Houston'ın fişini 2. çeyrekte çekti. Fark 30 sayıya kadar çıktı. Son çeyrek tamamen yedekler girdi de fark 15 lere kadar düştü. Harden çok etkisizdi. 8/0 üçlük attı 16 sayıda kaldı. Bir tek Westbrook'un çabaları yeterli olmadı. Clippers harika savunma yaptı. Bir de Houston'un pota altı defoları bu maçta ortaya çıktı. Bu bir test maçıydı. Clippers da Harrel ve Zubac ikilisi pota altını kararttılar resmen. Clippers üst üste 6 maç kazandı. Şimdi önlerinde Lakers maçı var. O maçı da alırlarsa şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını göstereceklerdir.

Espn 25 yaş altı en yetenekli beş oyuncuyu seçmiş.
1) Luka Doncic
2) Zion Williamson
3) Jayson Tatum
4) Ben Simmons
5) Karl Anthony Towns

Benim şahsen sıralamam şöyle olurdu

1) Ben Simmons
2) Jayson Tatum
3) Luka Doncic
4) Zion Williamson
5) Trae Young

daha buraya giremeyen Ja Morant, Fox, Kat gibi çok oyuncu var.

Sizin listeleri de görelim.