NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
O değil de dün gece Denver-Houston maçında Orkun-İnan ikilisinin maça dair hiçbir şey anlatmaması benim için fiyaskodur. Seyirciye baştan sona saygısızlıktır.

NOT: Bu mesaja tepki geleceğini biliyorum ama umrumda bile değil.

Maçın oynanması daha büyük skandal bence öyle bir ortamda.

Talep gelmediği sürece keyfi olarak maç ertelenmemesini doğru buluyorum. NBA'de oynamış her oyuncunun vefatında olmasa da bu tip ikon karakterlerde olmalı diyorsan da kanaate dayalı bir sınıflandırmaya girer ki bence bu da yanlış. NBA'de faal oynayan oyuncuların birçoğunun bir şekilde yakınlığı olduğundan bazı takımlar kendileri talep edebilirdi böyle bir şey o ayrı ama.

Amerikalı spikerler maçı anlattı. Bizimkilerin yaptığı biraz kraldan çok kralcılıktı. Elbette Kobe’yi konuş ama tüm maçı anlatmamak yanlış oldu benim için de. Ki Kobe benim için o kadar özel bir isimdir. Zaten Kobe için ayrı bir sürü program yapacaksınız. Orkun Çolakoğlu çok duygusal davrandı. Başka yerde olsa kovarlar bunları.

Ben de günlerdir cesaretle bu konuyu dile getiriyorum, sosyal medyada adamı tanrı katına çıkarmalarına rağmen. 2000'li yıllarda her gittiği salonda ıslıklanan Kobe yaş alıp olgunlaştığı 2010'lu yıllarla beraber bir ikon haline getirtildi. Tam olarak esrar perdesini kapatmadan kapanan tecavüz davası sonrası sanki yaşananlar hiç yaşanmamış gibi davranıldı. Neymiş efendim sahada müthiş işler yapan birinden zevk alınmalıymış. Dünyaya hiç böyle dar bakmadığımdan olacak ki her şeyi oluruna bırakıp kafam rahat şekilde işin eğlencesinde olamıyorum ama onun hep başarısızlığını istemiştim. Durup dururken ölümüne sevinecek değilim ama ölümünün ardından ona methiye yarışının bayrak taşıyıcısı olmak zorunda da değilim. Ancak işte maalesef işin içine yorum da katmadan sadece bazı şeyleri hatırlatmaktan öteye geçmeyen paylaşımlar bile ABD'de bir nevi sansür yemiş. Kobe bir kanaat önderi de mi bu hassasiyetle yaklaşılıyor anlayamıyorum.

Sources: 2020 NBA All-Star reserves:

East: Jimmy Butler, Kyle Lowry, Ben Simmons, Khris Middleton, Jayson Tatum, Bam Adebayo, Domas Sabonis

West: Damian Lillard, Donovan Mitchell, Nikola Jokic, Rudy Gobert, Brandon Ingram, Russell Westbrook, Chris Paul

Batıda son zamanlarda alev alan Booker'a yazık oldu.Cp3 veya ingram yerine olabilirdi. Okcnin beklenmedik başarısından dolayı birini almak zorunda kaldılar.
Doğuda ise Jaylen Brown seçilememesi ayıptan ziyade başka birşeyde neyse. Simmons kadar hypelanan bir adam daha görmedim Nba'de herif Embiid saatken 3-5 maç top oynadı all star oldu.

Ben şu listeden bir tek Westbrook'u gereksiz gördüm. Ne yaptı ki seçilmek için son maçlar biraz kıpırdandı sadece. Sene başında beklediğimden daha az katkı veriyor kesinlikle. Eminim Houston da pişmandır Chris Paul ile takas ettiklerine. Play-off larda başka oynarsa bilemem ama şu ana kadar all-star performansı göstermedi WB. Booker olabilirdi onun yerine.

Ben de günlerdir cesaretle bu konuyu dile getiriyorum, sosyal medyada adamı tanrı katına çıkarmalarına rağmen. 2000'li yıllarda her gittiği salonda ıslıklanan Kobe yaş alıp olgunlaştığı 2010'lu yıllarla beraber bir ikon haline getirtildi. Tam olarak esrar perdesini kapatmadan kapanan tecavüz davası sonrası sanki yaşananlar hiç yaşanmamış gibi davranıldı. Neymiş efendim sahada müthiş işler yapan birinden zevk alınmalıymış. Dünyaya hiç böyle dar bakmadığımdan olacak ki her şeyi oluruna bırakıp kafam rahat şekilde işin eğlencesinde olamıyorum ama onun hep başarısızlığını istemiştim. Durup dururken ölümüne sevinecek değilim ama ölümünün ardından ona methiye yarışının bayrak taşıyıcısı olmak zorunda da değilim. Ancak işte maalesef işin içine yorum da katmadan sadece bazı şeyleri hatırlatmaktan öteye geçmeyen paylaşımlar bile ABD'de bir nevi sansür yemiş. Kobe bir kanaat önderi de mi bu hassasiyetle yaklaşılıyor anlayamıyorum.

Kimse zaten bu dünyada pür değil. Her şeye siyah ya da beyaz bakacak olursak bu dünyada zaten bir avuç insan kalır ki zaten bu dünyada olaylar böyle de gelişmiyor. O davadan sonra Kobe kaç yıl kötü takımlarla oynamak zorunda kaldı ve dünyada en çok önemsediği şampiyonluğu o sene bu dava yüzünden kaçırdı. Elbette herkes kimseyi sevmek zorunda değil hatta ölümünden sonra bu konuyu gündeme getiren kadına verilen tepkileri de abartılı buluyorum. Ama günahlarıyla sevaplarıyla Kobe Bryant ben gibi milyonlarca insana bir şekilde dokunmuş biri. Kobe bir kanaat önderi de değil ki zaten hiç böyle bir amacı da olmadı. Atıyorum Zvonimir Boban gibi Sırplara karşı Hırvatları harekete getirecek tarzda bir eylemde bulunmadı ya da Lebron James gibi Trump karşıtlığının sembol isimlerinden biri olmadı ama bir oyuncunun mental açıdan gelebilecek top noktası olduğu için bir çok insana örnek oldu. Sabah okula gitmeden önce daha erken uyanıp bir Lakers maçı izlemenin ayrıcalığını yaşadığım ve okula mutlu gitmemi sağlayan biri olduğu için benim gönlümde her zaman ayrı bir yeri olacak.

Lakers bu gece sahaya çıkıyor. Sabah daha doğrusu aslında. 06:30 Portland ile oynayacak. Bakalım anma töreni gibi olacak heralde maç. Lebron nasıl bir ruh halinde olacak merak ediyorum. Lillard da çok formda, aslında normal koşullarda iyi maç olurdu ama işte normal koşullarda değiliz. Kobe için bu maçı alırlar diye düşünüyorum.

Dün gece Houston - New Orleans maçını izledim. Bu Zion gerçekten acaip bir adam. Uzaktan baktığında basketbolcuya benzer bir yanı yok. Kaan Kural maçta sanki banyo terliği ile koşuyor gibi dedi. Hakikaten öyle koşması bile değişik adamın. Şutu bir kere hiç yok, neredeyse Ben Simmons ayarında. Faul bile zor atıyor. O ilk maçta nasıl 4/4 üçlük attı çok ilginç, o bir daha zor görülür. Asist, pas yeteneği de yok, yani oyunu yönlendirebilecek bir adam değil. Ayrıca ne oynadığı, pozisyonu falan da belli değil. 3,4,5 numara ne dersen olur. Ama işte adam tank gibi. Pota altında rakibini ezip geçme potansiyeli var. Aynı Ante gibi bunun etrafına dört kişiyi dizecekler bu da içeriden yardıracak. Yani hücumda beş numara gibi oynayacak o 1,98 lik boyu ile. Başka çaresi yok çünkü potadan uzaklaştıkça hiç bir etkisi olmuyor adamın. Yavru Shaq gibi resmen. Aynı Milwaukee gibi bütün oyun sistemi bu adamın içeriden oynayacağı şekilde kurgulanabilirse bu da pota altında ezer geçer milleti.

Yani benim gördüğüm herkes Lebron olur mu diyor ama bu adamın Lebron ile alakası yok. Onun gibi oyunu yönlendirecek, oyuna hükmedecek, takımını oynatacak, pas görüşü olan bir adam değil. Bu tamamen Shaq gibi potanın dibinde topu alıp orada işi bitirecek. Bunun Shaq'a nazaran dezavantajı boyu kısa olması. Shaq hem kalındı hem uzun. O yüzden eziyordu arkasındakini. Bu o kadar dominant olur mu sanmıyorum.

Bakalım gelişimini çok merak ediyorum. Shaq'ın dominantlığının ucuna bile yaklaşsa büyük iş yapmış olur.

Nbanin en lanet başkanı pinti fertitta yine lüks vergisi vermemek için bir taraflarını yırtıyor. Capela takaslanacak Atlanta ve bostondan birine büyük ihtimal. Gönlümden geçen John Collinsin içinde bulunduğu bir takasla atlanta ya gitmesi. Boston alırsa ise Theis +pick olacak gibi duruyor.

TAKAS GERÇEKLEŞTİ (@wojespn)

Rockets - Robert Covington, Jordan Bell

Hawks - Clint Capela, Nene

Timberwolves - Malik Beasley, Juancho Hernangomez, Evan Turner, ATL 1. tur, Jarred Vanderbilt

Nuggets - Gerald Green, Keita Bates-Diop, Noah Vonleh, Shabazz Napier

Amaç Harden ve Westbrooka alan açmak Capela'nın şutunun olmaması gitmesine sebep oldu. Şuan 12 milyon boşluk açıldı rockets da bir uzun hamlesi gelecek. Bu arada bizim en verimli olduğumuz beş zaten Tuckerın pivot oynadığı beş. Ama adam gibi bir 3&D lazımdı oda geldi. Minnesota ise bu takasın net kazananı hem ilk tur draft hakkı aldılar hemde malik beasley ve hernangomezi aldılar hemde Atlanta ilk tur ayakta soydular resmen.

John henson, Brandon Knight ve ikinci tur draft hakkı karşılığında Drummond Cavse gitti. Tamam uzunun değeri çok düştü Drummondı da beğenmem ama öyle yada böyle ligin en iyi ribaund alan adamının değeri de bu olmamalı yani.

Hayaller KAT gerçekler Wiggins olmuş GSW için. D’angelo karşılığı Wiggins. Eh iki takım için de idare eder bir takas olmuş.