Nihad Djedovic

savovic gibi ismi cismi duyulmamış bir isim
bende hayal kırıklığı oldu
çok iyi bir takımımız var
bu sene şampiyonluğa olan inancımız ve mücadelemiz bu kadar yüksekken
daha nokta bir transfer bekliyordum
inşallah takımımıza faydası olur

Nihad Djedovic takımımızı öncelikle hayırlı olsun.Pek tanımadığımız bir isim ama teknik kadronun seçimene güveniyorum.Herkes takımında tanınmış çok kaliteli isimler görmek ister.Kabul edelim Shipp'in sakatlığı çok zamansız bir anda geldi ve bu zamanda çok kaliteli oyuncu bulmak zor.Genç bir oyuncu seçimi yaptık yine doğru bir hamle bence.Oktay hocamızında tecrübesi ile Djedovic'in verimli bir dönem geçireceğini düşünüyorum ...

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=000007&clubcode=ROM&seasoncode=e2010

işte parametre'ler %20 ile üçlük atıyor.
Bu yüzde bizdeki herkesden daha kötü... Bırakın Lakaviç, Ender, Tutku, Hüseyin, Haluk..... Caner'den bile kötü....
Lakovic yenı oyuncumuz heralde hayırlı ugurlu olsun bu forma onada yakısır elbet.
gecen sene shıpp sallayanlar yok dış atısı kotu diyenler sımdı ıyılessın dıye gozunun ıcıne bakıyor.

galasataray kulubüne özelliklede a lisansı peşinde koşan takıma böyle transferleri yakıştıramıyorum, kumaşı belli oyuncular alamazsak eurolegue hayal bu yıl

Gelecek vaadeden bir isim olduğunu düşünürsek iyi bir transfer ancak zamanlama ne kadar doğru tartışılır ancak HOCA'nın tercihi olduğunu düşünürsek en büyük destekçisi olmalıyız... Ekonomik düşünürsek yararlı olduğunda methiyeler düzülecek bir hamle ayrıca, inşallah bazı arkadaşların olumsuz düşüncelerinin aksine çok faydalı ve aranan kan olur...
BOL ŞANSLAR DJEDOVİC HOŞGELDİN BASKETBOL CEHENNEMİNE :))

galasataray kulubüne özelliklede a lisansı peşinde koşan takıma böyle transferleri yakıştıramıyorum, kumaşı belli oyuncular alamazsak eurolegue hayal bu yıl

Bu dönemde kimin alınmasını bekliyordun?Fener aylardır oyuncu almaya çalışıyor alamıyor.Bu işler sizin sandınız kadar kolay değil.Özellikle de play-off yaklaşmış,liglerin sonu gelmişken. O yüzden eleştirirken boş eleştiri yapmak yerine biraz mantıklı eleştiri yapmak daha iyi olur. Djedovic genç ve gelişime açık bir oyuncu bence yararlı olacaktır.

Şu anda zaten böyle bir isim almamız bile iyi..Ortada çok isim yok Alan Anderson için uğraştık adam istememiş çokta eleştirmeden güvenmeliyiz hocaya.Zor dönemdeyiz oyuncu bulma konusunda bence en mantıklı transfer..

Savovicin ismi duyulmamış olabilir ama Djedovicin ismini duymamışsan basketbolla pek alakan olduğu konusunda şüpheliyim. 2 sene önce 20 yaşında Euroleague de gayet iyi istatistiklere sahip bir oyuncu için ismi cismi duyulmamış diyorsan senin basketbolla alakn pek yok gibi. Sadece eleştirmek için konuşmuşsun

Yiğiter Uluğ Djordjevic(Corceviç) örneğinden yola çıkarak kendisine ''Cedoviç'' dememiz gerektiğini söyledi.Yok mudur Balkan dillerine vakıf olan? :)

Yiğiter Uluğ Djordjevic(Corceviç) örneğinden yola çıkarak kendisine ''Cedoviç'' dememiz gerektiğini söyledi.Yok mudur Balkan dillerine vakıf olan? :)

D ve j harfleri yanyana geldiği zaman zaten "c" olarak okunuyor diye biliyorum ben.
Aklıma gelen bütün isimlerde böyle bu.
Mesela Djibril Cisse. Cibril diye okunuyor ismi. Yabancı spikerler tarafından da onaylandı :).

kaan kural asiri dengesiz oldugunu bir mac 30, bir mac 2 sayida kalabildigini, alakasiz yerlerde cogu zaman sutlari hic dusunmeden denedigini soyledi. kisacasi sezon basinda gelseydi galatasaray sistemine oktay mahtudi onu sistem adami yapardi cok ise yarardi ama, kisa surede djedovic galatasaray sistemine adepte olamayabilir dedi. ayrica galatasaray icin djedovic bir sans degil, djedovic icin galatasaray buyuk bir sans diyerek de ekledi.

Şu anda alınabilecek en iyi oyunculardan biridir kendisi. Eğer potansiyelini ortaya çıkarabilirsek bir yıldız yaratma şansımız da var. Ben çok inanıyorum Nihad'a.

Bu dönemde kimin alınmasını bekliyordun?Fener aylardır oyuncu almaya çalışıyor alamıyor.Bu işler sizin sandınız kadar kolay değil.Özellikle de play-off yaklaşmış,liglerin sonu gelmişken. O yüzden eleştirirken boş eleştiri yapmak yerine biraz mantıklı eleştiri yapmak daha iyi olur. Djedovic genç ve gelişime açık bir oyuncu bence yararlı olacaktır.

arkadaşım galatasaray gibi büyük bir kulüb , oyuncu deneme yetiştirme merkezi değil, büyük takımlar kumar oynayamaz , yerli altyapıdan çıkacak oyunculara hiç kimse zaten bir şey diyemez , 3.sınıf oyuncular alıp ya tutarsa mantığıyla bu işler olmaz, kazan hep kumaşı belli oyuncuları aldım top 8 e kadar geldiler

Boş bir transfer.Romanın sezon ortasında bedavaya serbest bıraktığı,beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Boşnak Aydın Yılmaz

Roma' nın sezon ortasında serbest bıraktığını iddaa ettiğin adam iki gün önce İtalya Ligi' nde Caserta deplasmanında Acea Roma formasını 31 dakika giydi. Lütfen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım beyler ...

Nihad Djedovic' in ismini cismini duymamış ve basketbol uzmanı edasında yorum yapan insanların bu forumda varlığı bile beni düşündürüyor. Yapmayın beyler; kendinizi güldürmeyin, burası alelade bir forum değil, Türkiye' nin ilk ve en çok hit alan basketbol platformu.

galasataray kulubüne özelliklede a lisansı peşinde koşan takıma böyle transferleri yakıştıramıyorum, kumaşı belli oyuncular alamazsak euroleague hayal bu yıl

Kumaşı belli oyuncular kimler oluyor? Nihad Djedovic Bosna Milli Takımı' nı Mirza Teletovic ile beraber sırtlayan en önemli isim; kumaşından en ufak bir şüphemizin olmaması gerekir. Burada önemli olan kumaş değil, gerçekten potansiyelini sahaya yansıtabilip yansıtamayacağı sorunsalı olmalıdır. Yoksa Djedovic' in Drazen Petrovic, Arijan Komazec, Predrag Danilovic tarzı bir basketbol anlayışına sahip olduğunu avrupa basketbolunu biraz takip olan tüm basketbolseverler biliyor. Ayrıca ben şahsen kendisini yıllarca NBA' de forma giymiş Çek oyuncu Jiri Welsch' e benzetiyorum.

Şu anda alınabilecek en iyi oyunculardan biridir kendisi. Eğer potansiyelini ortaya çıkarabilirsek bir yıldız yaratma şansımız da var. Ben çok inanıyorum Nihad'a.

Arkadaşlar lütfen benden duyduklarınızı kendi fikriniz gibi lanse etmeyiniz. Emeğe saygı ....

arkadaşım galatasaray gibi büyük bir kulüb , oyuncu deneme yetiştirme merkezi değil, büyük takımlar kumar oynayamaz , yerli altyapıdan çıkacak oyunculara hiç kimse zaten bir şey diyemez , 3.sınıf oyuncular alıp ya tutarsa mantığıyla bu işler olmaz, kazan hep kumaşı belli oyuncuları aldım top 8 e kadar geldiler

Sen benim yukarıda yazdıklarımın hiçbirini ya okumamışsın yaa anlamamışsın.Bu dönemde transfer yapmanın ne kadar zor oldduğunun farkında değilsin.Kazan dediğin takım bu oyuncuları sen başında transfer etti. Sene başında bizde kumaşı belli oyuncular aldık.Songalia bunun en başında geliyordu ama ne oldu takımdan yollandı. Öncelikle şunu anla bence liglerin sonuna doğru oyuncu transfer etmek sandığın kadar kolay değildir. Fener 1 aydır oyuncu almaya çalışıyor alamıyor.

Sen benim yukarıda yazdıklarımın hiçbirini ya okumamışsın yaa anlamamışsın.Bu dönemde transfer yapmanın ne kadar zor oldduğunun farkında değilsin.Kazan dediğin takım bu oyuncuları sen başında transfer etti. Sene başında bizde kumaşı belli oyuncular aldık.Songalia bunun en başında geliyordu ama ne oldu takımdan yollandı. Öncelikle şunu anla bence liglerin sonuna doğru oyuncu transfer etmek sandığın kadar kolay değildir. Fener 1 aydır oyuncu almaya çalışıyor alamıyor.

iki tane yarım olacağına bir tane tam olsun, bjk nasıl arroyu aldı ,bunlar sudan sebepler , mantık ya tutarsa mantığı