Nihad Djedovic

Ben Djedovic'in bu sezonluk alındığını düşünüyorum.Evet belli bir seviyede savunma yapıyor, delici , arkadaşlarına pozisyon yaratabiliyor ama en önemlisi istikrarlı bir şutu yok.

Tofaş çeyrek final serisinde 13.5 sayı[%60 saha içi,%25 üçlük,%75 serbest atış ], 4.5 rebound, 3 asist, 2.5 top çalma ortalamalarıyla oynamış ki rollerin eşit bir şekilde dağıldığı bir takımda gerçekten etkileyici istatistikler bunlar.[ortalama 27 dk süre aldığınıda belirteyim]

Caner in Djedovic out.İstersen 50 sayı at ama sen takım savunmasının en kritik bölgelerinden birinde oynayan biri olarak savunma yapmazsan hiç bir değeri yok.Ön alanda Djedovicin ciddiyetsiz savunması tüm takım savunmasını çökertti.Mümkünse kalan şu kritik maçlarda süre falan almasın

İlk birkaç maçından sonra göklere çıkaranlar olmuştu kendisini, ben birkaç maç daha izlememiz gerektiğini düşünmüştüm erken konuşmamak için... Seneye bizde kalma ihtimali yok bana göre. Oktay Mahmuti'nin savunma sisteminde ciddi biçimde aksıyor. Belki hücum olarak iyi maçlar çıkardığı oluyor lakin başlarda savunma yapmıyor diye eleştirilen Lakovic'in bile bu konuda gösterdiği gayreti hesaba katarsak savunması ağır fiyasko..

hiç dedo'ya fatura kesilmesin...sanki takımın geri kalanı muazzam savunma yaptı da sadece dedo aksadı...beşiktaş hiç öle zorlama şutlar da degil gayet boş atışlar buldu set içerisinde ya da yaratıcı oyuncuları sayesinde..ve bizimkiler takımca izlediler benden farksız birşekilde...

bu takımın hiçbir guard'ı BJK'taki Serhat, Mehmet Yağmur kadar katkı vermiyorken (Arroyo, Hawkins demiyorum dikkat) kimse Djedovic'e kızmasın, fatura kesmesin. Evet bu takım için hele de Shipp'in rolü için hiç uygun bir adam değil ama bu serinin burada olmasında son faktörlerden biri Djedovic, ona gelene kadar sırada çok adam var.

Bana göre de tam tersi takımın kimliğini kaybetmesinin baş sorumlusu.Kendi adamı Hawkinse en kritik anlarda çok kolay geçilip sayı yedirmesi bütün takımı moralmen dibe indiriyor

hiç dedo'ya fatura kesilmesin...sanki takımın geri kalanı muazzam savunma yaptı da sadece dedo aksadı...beşiktaş hiç öle zorlama şutlar da degil gayet boş atışlar buldu set içerisinde ya da yaratıcı oyuncuları sayesinde..ve bizimkiler takımca izlediler benden farksız birşekilde...

Kusura bakmayın da, daha adamın 1. maçındaki performansından sonra '' seneye bu adam bizimle olmalı! '' demiştiniz. Bir oyuncuyu 1 maç izleyip karar veren birinden kime fatura kesip kesmeyeceğimi öğrenecek değilim, tekrar kusura bakmayın.

Herkesin fikrine kendinedir. Shipp'in yerine alındığına göre Shipp ile karşılaştırırım ben, aralarında da dağlar kadar fark var. Shipp'in rolü için uygun olup olmaması beni ilgilendirmez, Shipp yerine alındıysa o rolü üstlenebilir diye alınmıştır sonuç olarak. Hawkins'i bire birde tamamen durduramayacağının ben de farkındayım ama bir önceki iletimde de dediğim gibi Lakovic'in gösterdiği savunma gayretini görmüyorum kendisinde.

Kusura bakmayın da, daha adamın 1. maçındaki performansından sonra '' seneye bu adam bizimle olmalı! '' demiştiniz. Bir oyuncuyu 1 maç izleyip karar veren birinden kime fatura kesip kesmeyeceğimi öğrenecek değilim, tekrar kusura bakmayın.

Herkesin fikrine kendinedir. Shipp'in yerine alındığına göre Shipp ile karşılaştırırım ben, aralarında da dağlar kadar fark var. Shipp'in rolü için uygun olup olmaması beni ilgilendirmez, Shipp yerine alındıysa o rolü üstlenebilir diye alınmıştır sonuç olarak. Hawkins'i bire birde tamamen durduramayacağının ben de farkındayım ama bir önceki iletimde de dediğim gibi Lakovic'in gösterdiği savunma gayretini görmüyorum kendisinde.

evet hala takımda içeriye penetre edip sayı bulabilen,faul alıp kolay sayı şansı kazandıran tek oyuncu... geldigi ilk maçta da bunları yaptı son maçında da...kaybettigimiz 2 maçın büyük bir bölümünde 3 kısayla oynadık ve hawkins sürekli gordonla eşleşti dedo ile degil...
furkan pota dibinde bitiremiyorken vurdugu smac potadan sekiyorken,tutku ender lako buldukları boş atışlarda tugla atıyorken çıkıp da dedo'ya sallamanın alemi yok...lakovic sabaha kadar savunma gayreti gösterse nolacak bire birde yine geçiliyor yine geçiliyor...

edit: ha basketbol bilgisine dair birşeyler ögrenmek istiyorsan haftasonu yapılacak turnuvaya buyur gel hem sohbet ederiz hem de maçları seyretme şansı bulursun :) eminim güzel turnuva olacak...

Ne güzel bir ikili tartışmadır bu!..

İletilerde düzeltilecek pek bir şey yok ama iletilerin bütününe baktığında hoş olmadığı da kesin.

evet hala takımda içeriye penetre edip sayı bulabilen,faul alıp kolay sayı şansı kazandıran tek oyuncu... geldigi ilk maçta da bunları yaptı son maçında da...kaybettigimiz 2 maçın büyük bir bölümünde 3 kısayla oynadık ve hawkins sürekli gordonla eşleşti dedo ile degil...
furkan pota dibinde bitiremiyorken vurdugu smac potadan sekiyorken,tutku ender lako buldukları boş atışlarda tugla atıyorken çıkıp da dedo'ya sallamanın alemi yok...lakovic sabaha kadar savunma gayreti gösterse nolacak bire birde yine geçiliyor yine geçiliyor...

edit: ha basketbol bilgisine dair birşeyler ögrenmek istiyorsan haftasonu yapılacak turnuvaya buyur gel hem sohbet ederiz hem de maçları seyretme şansı bulursun :) eminim güzel turnuva olacak...

Ben işin Djedovic kısmı hakkında yorum yaptım dediğim gibi. Kendisine gelene kadar tabiki eleştirilerek oyuncular var ama bu Djedovic'i eleştiremeyeceğim anlamına gelmez. Sizin ilk yaptığınız yorum üzerinden değerlendirirsem de, bir maç ile bir oyuncunun kalitesine karar veremeyiz bana göre. Örneğin, Shipp'i sürekli eleştiren biriydim bu forumda en başlarda ancak şimdi takımda en vazgeçilmez gördüğüm 2-3 isimden biridir. Demekki 2-3 maçla asıp kesmemek gerekiyormuş, en azından kendi açımdan öyle...

Djedovic'in hücum yönüne en ufak bir eleştirim yok ama Oktay Hoca sisteminde bu kadar savunma açığı yapan birini önümüzdeki sene düşünmez. Lakovic'i ben sadece Beşiktaş serisinden yola çıkarak örnek vermedim, ilk geldiğinde savunmada aksar deniliyordu ancak sezon içinde savunma açısında önemli derecede seviye atladı, en azından benim görüşüm bu yönde. Siz şu an sadece Beşiktaş serisini ele alarak değerlendirme yapıyorsunuz, ben bugüne kadar gösterilen performanslara göre yorum yapıyorum elimden geldiğince..

( Eğer ayağımdaki sakatlık düzelirse turnuvada elimden geldiği kadar oynayacağım zaten, en kötü ihtimal tribündeki yerimi alacağım. Tanışmaktan memnuniyet duyarım, görüşmek dileğiyle.. )

Daha önce dediğim gibi ben djedovic'in bu sezonluk alındığını düşünüyorum.Daha ilk maçında öve öve bitirilemeyen djedovic şimdi yerden yere vuruluyor.Gelecek sezon gordon ve shıp dışındaki bütün yabancılar gönderilmeli.Sıradan yabancılar sayesinde olası bir şampiyonluktan olduk.Artık savoviç , andriç , lakoviç , djedoviç ,songaila gibi oyuncuları takımızda görmeye tahammül edemiyorum.

Daha önce dediğim gibi ben djedovic'in bu sezonluk alındığını düşünüyorum.Daha ilk maçında öve öve bitirilemeyen djedovic şimdi yerden yere vuruluyor.Gelecek sezon gordon ve shıp dışındaki bütün yabancılar gönderilmeli.Sıradan yabancılar sayesinde olası bir şampiyonluktan olduk.Artık savoviç , andriç , lakoviç , djedoviç ,songaila gibi oyuncuları takımızda görmeye tahammül edemiyorum.

Sıradan???

Lakoviç sıradan değil Songaila sıradan değil takıma uyum diyoruz ya onu beceremediler..Bonsu da belki de bize uymayacaktı yada başka takımda iyi oynayan bir isim takıma uyum önemli..Hemen bu kadar kolay laflar etmeyelim..Basketbol formu ama Lako için sıradan cümlesi komik aynısı Sarunas için karşı taraf dedi bu sene neler yaptı?