Nihad Djedovic

Artık bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma huyundan bir vazgeçeriz umarım..

Dediğin gibi daha kendisini izlemeden yorum yapmış olan arkadaşlar, hata yaptıklarını anlayacaklardır. Nihad Dedovic' i dün akşam birçok insan çıplak gözle ya da televizyon karşısında izleme imkanı buldu; ben de Abdi İpekçi' de Önder Çiçekoğlu ile beraber kendisini izlerken büyük keyif aldığımı söylemeliyim.

Tekrar etmek gerekirse; daha ilk transfer söylentileri çıktığında yazdığım yorumların hala arkasındayım.
Ne yazmıştık hatırlayalım;

* Nihad Dedovic delici penetre özellikleriyle takımda fark yaratacaktır.
* Oyun görüşü ve zekasıyla takımda forvet pozisyonunda asist katkısı verebilecek bir oyuncu.
* Emir Preldzic gibi ki ondan daha kısa olmasına karşın uzun kollarıyla oyunun her iki tarafında da farklı pozisyonlarda katkı verecektir.

Galatasaray' a en önemli faydası diklemesine penetre yaparak kendisine ve boş arkadaşlarına yaratacağı hücum seçenekleri olacaktır.

Sadece bir maçını izlediğimiz Dedovic' in bu yazılan yorumlardan eksik bir tarafı var mıydı? Bence daha fazlası bile yazılabilirmiş. Tek maç kesinlikle ölçü değildir tabi ki ama dün izlediğimiz maçta çok fazla uyum sorunu yaşadığı duygusuna da kapılmadık. Takımdaki Mahmudi dahil aynı dili konuşan beş kişinin olması Dedovic' in işini de kolaştırıyor. Akşam 17 sayı attı ama skorda genelde takımın ilk opsiyonu değildi ve çok da pas aldığı söylenemezdi. Kısacası Mahmudi' nin oyun setlerini biraz daha Dedovic üzerine kurmasıyla hucümdaki potansiyelini daha fazla görebiliriz.

Ben şahsen tipik bir Yugoslav basketbolcu olan Nihad Dedovic' e güveniyorum; umarım bu sene yeterli faydayı sağlar ve gelecek sezon da Galatasaray'da kalması için şartlar zorlanır.

Oyuncuyu izlemeden asanlar gibi 1 maçta kral ilan edenler de yanlış yapıyor.
Şahsi fikrim delici özelliğiyle hücuma çeşitlilik getirecek gibi. Beşiktaş yanildiğimiz iki maçta da bizi dışarı püskürtmüştü ve bu sayede el üzerinden zor atışlara kalmıştık. Ama dün Nihad'ın deliciliği sayesinde alan savunmaları darmadağın oldu ve boş üçlüklerle perişan ettik. İlk iki maç ile aradaki en büyük fark üçlük yüzdesinden ziyade içeriden delinerek dışarı gelen toplar ve bu sayede bulunan boş 3lüklerdi.

Herkes ilk maç bu kadar top kaybı normal demiş. Bence bu Nihad'ın oyun yapısını açıkça gösteriyor ve takıma yeni katılmayla çok da alakalı olduğunu düşünmüyorum. Biraz riski seven bir oyuncu profili ve sahada herşeyi yapmak isteyen bir tarzı var. Dolayısıyla ileriki maçlarda da olacak top kayıplarına şimdiden hazırlıklı olalım derim. Bir nevi iki ucu keskin bıçak. Bugün Beşiktaş'ın göğsüne saplandı yarın da ters tepebilir. Ama bu tarz delici bir oyuncu eksikliğimiz vardı ve Nihad'ın bunu gidereceği kesin.

Belki Önümüzdeki sene LAkovic'in yerinede düşünülebilir. Gerçi sözleşmesi önümzdeki sene devam ediyor ama bekleyip göreceğiz.

shumpert tbl de aslan kesiliyor,fakat eurolegue hali ortada , nihadı'da göreceğiz bana shumpert,nihad avrupada lazım , tbl için alındıysa sorun yok

Bana da şu an ligde lazım. Hafta sonu ben kullanayım sen Hafta içi avrupa maçlarında kullanırsın olur mu?

Şaka gibi yorumlar geliyor. Benim mi kafam basmıyor yoksa şu an Avrupada oynuyoruz da benim mi haberim yok. Djedovic bize sezon sonuna kadar kiralık mı geldi yoksa 3 senelik sözleşme yaptık da benimmi haberim yok!!

Bir eleştiri yapacaksanız bari bir zemine oturtun. Haklı çıkmak için cılkını çıkartayım saçmalayayım triplerine girmeyin. Adam zaten bize 3 aylığına gelmiş. Eğer gerçekten yararı olacaksa seneye kalması için çaba sarf ederiz. Ki seneye kalması zor. Adamın hakları Barcelona'da. Ama birilerine avrupada lazımmış. Ne yapacaksınız Paris moda fuarına mı götürecektiniz?

ricam şu adamı emir çulsuzuna benzetmeyelim...zira gerçekten fundementalı çok iyi görünüyor ki bu emirde olmayan ve bu saatten sonra olmayacak birşey...tek maç üzerinden yorumlamak saglıklı olmayabilir ama hiç zorlama şut da denemedi,emir tam tersine nerede gereksiz şut var ona yönelen yanlış tercih konusunda kitap yazabilecek seviyede bir çulsuz...
hele o milli takımdaki zorlama şutlarını giren panyalı üçlüklerini düşünüyorum da yok aga öyle girecekse hiç girmesin o şut...

ricam şu adamı emir çulsuzuna benzetmeyelim...zira gerçekten fundementalı çok iyi görünüyor ki bu emirde olmayan ve bu saatten sonra olmayacak birşey...tek maç üzerinden yorumlamak saglıklı olmayabilir ama hiç zorlama şut da denemedi,emir tam tersine nerede gereksiz şut var ona yönelen yanlış tercih konusunda kitap yazabilecek seviyede bir çulsuz...
hele o milli takımdaki zorlama şutlarını giren panyalı üçlüklerini düşünüyorum da yok aga öyle girecekse hiç girmesin o şut...

Emir Preldzic konusunda katılmıyorum size. Emir bence çok özel bir oyuncu. Oyunu zekasıyla oynayan nadir oyunculardan. Fenerbahçe'de olmasaydı ben takımımda görmek isterdim şahsen.

Emir Preldzic konusunda katılmıyorum size. Emir bence çok özel bir oyuncu. Oyunu zekasıyla oynayan nadir oyunculardan. Fenerbahçe'de olmasaydı ben takımımda görmek isterdim şahsen.

kesinlikle katılıyorum..bu fenerbahçe'de ve o felaket derece kötü hücum yapan milli takımdaki emir'e bakıp yorum yapmak haksızlık..emir hakikaten çok özel bir potansiyel,ama bunu henüz tam gösteremedi..

nihad ile ilgili olarak da beklemek lazım..eğer ilk maçki performansına yakın ortalamalarla oynayabilirse uzun vadede de onu düşüneceğiz gibi duruyor..

kesinlikle katılıyorum..bu fenerbahçe'de ve o felaket derece kötü hücum yapan milli takımdaki emir'e bakıp yorum yapmak haksızlık..emir hakikaten çok özel bir potansiyel,ama bunu henüz tam gösteremedi..

nihad ile ilgili olarak da beklemek lazım..eğer ilk maçki performansına yakın ortalamalarla oynayabilirse uzun vadede de onu düşüneceğiz gibi duruyor..

emir 4 sezondur fb ülker'de oynuyor ve hala tam gösteremedigi şeyler var aslında büyük potansiyel denebiliyorsa,yanarım bi iki maçta asılıp kesilen kendi oyuncuma...meger ne hoşgörülü taraftar profilimiz varmış...

emir 4 sezondur fb ülker'de oynuyor ve hala tam gösteremedigi şeyler var aslında büyük potansiyel denebiliyorsa,yanarım bi iki maçta asılıp kesilen kendi oyuncuma...meger ne hoşgörülü taraftar profilimiz varmış...

kimi atıp kesmişiz bugüne kadar iki maçta..Galatasaray'a layık gördüğü en iyi 4 numara Antic olan biriyle taraftarlığımı tartışacak değilim..evet elimde olsa,Emir'i getirir benim takımıma koyarım..fenerde oynuyor diyor adamın hakkını teslim etmeyelim mi?o zaman fenerliden ne farkımız kalır?

Emir konusunda bence taraftarlığı geride bırakalım. Çünkü yazın oynanan Avrupa şampiyonasında Enes ile beraber çaba gösteren tek oyuncu olması bile ne kadar iyi olduğu konusunda bize yeterli bir donedir.

Emir Preldzic'te kim ya..Avrupada gördük nasıl olduğunu.. Bence çok dandik bir oyuncu..Nihad Djedovic Emir'e basketbol dersi verecek çok yakında..Emir daha dünkü süt çocuğu.Ancak Tofaşa Erdemire oynar..Panathinaikos,Efes karşısında süt dökmüş kedi gibi miyavlar.

telekom maçındada beklentilerimizi karşılayan bir performans gösterdiğini düşünüyorum kumaşının iyi olduğu belli sezon ortasında riskli olur genellikle yapılan transferler ama savovicin aksine doğru bir tercih yaptı takımımız ama bence onemli maç olan fenerbahçe maçında etkili performans gostermesi bu bizi çok mutlu edicek..düzen dışına genelde çıkmadı 2 maçtır içeri penetre etmeleride shippi anımsattı bana.. gosterdiği performansın devamını diliyorum fenerbahçe ve playoff maçlarında...

kimi atıp kesmişiz bugüne kadar iki maçta..Galatasaray'a layık gördüğü en iyi 4 numara Antic olan biriyle taraftarlığımı tartışacak değilim..evet elimde olsa,Emir'i getirir benim takımıma koyarım..fenerde oynuyor diyor adamın hakkını teslim etmeyelim mi?o zaman fenerliden ne farkımız kalır?

evet seneye teletovic veyahut lorbek getirilmeli 4 numaraya muhakkak...kusura bakma birader ayıp ettim...madem eski mesajları takip ediyorsun o antic önerisinin şuanki bütçe ve avrupadaki konum itibariyle yapıldıgını da görmen gerek yoksa ben de yazmasını biliyorum avrupanın elit 4 numaralarının isimlerini..ama malesef ben yazınca gelmiyorlar...

bu forum tarafından shipp gönderildi caner'e yer yok dendi andric zaten allaha emanet edildi gordon ilk transfer edildiginde shipp2 ne gerek var dendi...daha saymanın lüzumu yok ama tutup da 4 sezondur fb ülker de oynayıp hala vasatın üstüne çıkamayan ve milli takımımızın evlere şenlik kısa rotasyonu yüzünden milli takımda kendine yer bulan birisi için hala potansiyeli var ama sahaya yansıtamıyor denildiginde tepki gösteririm...

Bu forumda herkes kendi hür fikrini söylemek gibi bir hakkı olduğu kanaatindeyim. Neden bir kişi bir isim ortaya attığın aşırı tepkiler veriliyor anlamıyorum.

bana kalırsa konuyu uzatmanın veya saptırmanın manası yok.. herkesin fikri kendine..ama şunu da ekleyerek kapatayım.bana kalırsa emir avrupa'da en üst düzey takımlarında önemli roller alarak oynayabilir.ancak henüz 'tam' hazır değil..yoksa halihazırda zaten iyi bir oyuncu..erişemediği potansiyelden kastım oydu..yanlış anlaşılma olmasın..yoksa göksenin gibi önünde daha alacağı çok yol var anlamında söylemedim..

Nihad Djedovic 3 seneye Washington Wizards formasi giyerse kimse şaşırmasın derim. Avrupa'yı,NBA'yi sallayacak bu oyuncu çok yakında..Alışma dönemi bitti şimdi yıldız olma zamanı.

Gerçekten çok iyi bir doku uyuşması yaşandı, sezon sonu bizim gibi sistem odaklı bir takıma gelip, direk katkı verdi. Bu açıdan çok önemliydi. Umarım Djedovic'in bu performansı artarak devam eder..