Nihad Djedovic

Emir Preldzic'i Banvit macinda izledim de..Bu oyuncuyu milli takıma alanın aklından şaşarım..Gitsin doğduğu ülkeye Slovenyaya oranın milli takımında oynasın.. Bizim alt yapıdan gelen genç yetenekler mevcut..Şimdiden Emir Preldzic'e aciyorum Djedovic karşısında.

Emir Preldzic'i Banvit macinda izledim de..Bu oyuncuyu milli takıma alanın aklından şaşarım..Gitsin doğduğu ülkeye Slovenyaya oranın milli takımında oynasın.. Bizim alt yapıdan gelen genç yetenekler mevcut..Şimdiden Emir Preldzic'e aciyorum Djedovic karşısında.

Milli takıma alana neden şaşıyorsunuz anlamadım. Tamam Orhun Ene'yi eleştiriyoruz da eğer hatırlayamıyorsanız geçen sene Emir'in final serisinde bize karşı oynadığı oyunu bir daha izleyin derim.

Kesinlikle..Djedovic'i konuşmamız lazım burda Emir gibi 10.sınıf Türk duşmanı,istiklal marşını söylemekten aciz,milli takımı kariyer sıçraması olarak gören oyuncuları değil..

Ben Djedovic'e özellikle lig maratonunda çok güveniyorum..Takıma olan bağlılığı,hırsı,şutları,oyun disiplini vs..Shipp'i aratmıyor bir çok konuda. ve hatta şut bazında shipp'ten daha keskin nişancı.

herşeye eyvallah ama shipp başkadır...

eger dedo seneye takımda kalırsa shipp 2 numaraya geri dönecektir

gordon-shipp-dedo-velickovic-furkan
tutku-de colo-caner-ilkan-andric gibi bir rotasyon görmek güzel olur seneye...lakoyu da severim shumpiyi de severim ammavelakin EL seviyesinde pek olmadı gibi...ha bu sene şampiyonluk kupasını kaldıralım ve ikisini de o kupayla hatırlayalım isterim tabiki...

Nihad Djedovic : (29:23) - (3/7 2 Sayı - 1/4 3 Sayı - 2/2 Serbest Atış) - 11 Sayı - 4 Ribaund 2 Asist 4 Top Kaybı
Emir Preldzic : (28:18) - (0/2 2 Sayı - 1/2 3 Sayı - 3/4 Serbest Atış) - 6 Sayı - 4 Ribaund - 4 Asist - 3 Top Kaybı

eurosport türkiye ile röportaj yapmış kendisi..geleceği hakkında kendisi de kararsız görünüyor ifadelerinden anladıgım kadarıyla lakin türkiye'nın dogup büyüdügü memlekete benzedigini ve mahmuti faktörünü de dile getirmiş...
mahmuti ile sözleşme yenilendikten sonra gelecek bir şampiyonluk ve yapılması gereken ilk iş dedoya sözleşme imzalatabilmek...zira daha önce de söyledigim gibi iyi bir oyuncu da olsa çok potansiyelli de olsa şuanda barca rotasyonunda gelişimini sürdürebilecegi süreleri alamaz..

eurosport türkiye ile röportaj yapmış kendisi..geleceği hakkında kendisi de kararsız görünüyor ifadelerinden anladıgım kadarıyla lakin türkiye'nın dogup büyüdügü memlekete benzedigini ve mahmuti faktörünü de dile getirmiş...
mahmuti ile sözleşme yenilendikten sonra gelecek bir şampiyonluk ve yapılması gereken ilk iş dedoya sözleşme imzalatabilmek...zira daha önce de söyledigim gibi iyi bir oyuncu da olsa çok potansiyelli de olsa şuanda barca rotasyonunda gelişimini sürdürebilecegi süreleri alamaz..

Röportajı iyi analiz etmişin ama kesin bişey söylemek istemediğinden kararsız . Barca'da gönlü var gibi ama bir sene daha oynasa ısınır bize de . Taraftarı sevmiş .

tutku gordon barış ermiş
mccaleb(tepic,De colo) göksenin
alan anderson shıpp birkan batuk
cevher ilkan
furkan semih(Freland,Bonsu) Door fisher
gelecek seneki kadromuz bu şekilde olursa harika olurdu.

Olmayacak bişey değil.evet belki semih ve mccaleb'i getiremeyebiliriz ama diğer oyuncuların bize çok uzak olmadığını düşünüyorum.Örneğin Beşiktaşın bütçesi bizden iyimiki hawkıns,bonsu,arroyo gibi oyuncuları kadrosuna katıyor.Kadromuzda bu sezon iyi bir 3 numara ve pivotla Euroleague'de çeyrek final yapıp Final Four'u zorlayabilecek bir kadromuz varken maalesef bu hamleleri yapmadık.Başa dönecek olursak belki bu kadroyu kuramayabiliriz ama buna yakın bir kadro oluşturmak olmayacak bişey değil.Ayrıca hocamızın hayallerimi dersiniz hedeflerimi dersiniz Euroleague'de şampiyon olmak var.Onun için başarı için bu kadro ayarında oluşumlar gerekli.

Olmayacak bişey değil.evet belki semih ve mccaleb'i getiremeyebiliriz ama diğer oyuncuların bize çok uzak olmadığını düşünüyorum.Örneğin Beşiktaşın bütçesi bizden iyimiki hawkıns,bonsu,arroyo gibi oyuncuları kadrosuna katıyor.Kadromuzda bu sezon iyi bir 3 numara ve pivotla Euroleague'de çeyrek final yapıp Final Four'u zorlayabilecek bir kadromuz varken maalesef bu hamleleri yapmadık.Başa dönecek olursak belki bu kadroyu kuramayabiliriz ama buna yakın bir kadro oluşturmak olmayacak bişey değil.Ayrıca hocamızın hayallerimi dersiniz hedeflerimi dersiniz Euroleague'de şampiyon olmak var.Onun için başarı için bu kadro ayarında oluşumlar gerekli.

abi yine aynı şeyi söylemek zorundayım malesef:yanlış başlıktasın...

ayrıca bahsettigin kadro da imkansızdan öte dengesiz...
4tane birbirinin benzeri pivotu rotasyona dahil edip 2 tane 4 numarayla napmayı planlıyorsun?