NTV gelecek sezon salonlarda yok

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
peki kardeşim ben seni anladım ama eminim sende benim ne demek istediğimi anladın ayrıca belki burası yeri değil ama ordu asker bu milletin gözbebeğidir benim göz bebeğimdir allah ne ordumuzu nede devletimizi başımızdan eksik etmesin bak gürcistana güçsüz devlet yüzünden bazı ülkelerin oyuncağı oldular onlar ne derse onu yapıyolar, güçsüz orduları yüzünden bir sürü masum sivil canından oldu ordu da devletde bizim gözbebeğimizdir
anladım kardes sen biraz ordu benzetmeme kırılmışsın bi daha yapmamaya özen gösteririm ayrıca dediklerin çok doğru ordusu olmayan milllet esarete mahkumdur...

her ne kadar yanlı yayında yapsa ntv iyidi.ama eğer skytürk ve 24 de kabulumdur.ama dıgıtürk veya dsmart olursa çoğu kişi izleyemeyecektir.çoğu kişide digitürk veya dsmart üyeliği yok.umarım 2 si dışındaki herhangi bir kanal alır.heryerde izleme fırsatı buluruz.

arkadaşlar benim bildiğim basketbol maçları için uydudan ya da kabloludan yayın yapan yani halka umumi bir kanalın maçları vermesi gibi bir kural var.geçen sene d spor bayanlar baskebol ligi ve erkekler voleybol ligini vermişti ve şifreli yayın yapan bu kanal maçlar sırasında şifreli yayını kaldırarak umumi yayına geçmiştir.tahminimce digitürk alsa bile skytürk veya show tv aracılığında maçları izleriz ama büyük bir ihtimal kanal 24 alacaktır.doğan yayın kuruluşunun alması halinde maçlarımızın çoğu gs tv'de yaınlanır zaten ama spiker konusunda çok tartışmalara neden olur.

eğer lig tv bünyesinde bi kanal vericekse digitürke yeni bir kanal geldi spormax diye büyük ihtimal orada verirler ama inş vermezler çünkü oda şifreli bir kanal

feneriNTV den en sonunda kurtulduk :)

insallah yeni yayıncı tarafsız yayın yapar ama hic inanmıyorum :oops:
bence dspor (dogan ne yapar eder) alır macları :roll:

"Yayın Hakkı Sahibi : İşbu ihale neticesinde BBL yayın haklarını kazanan yayıncı
kuruluşu,
A-Grubu Kanal : TBF tarafından kabul edilen, imajı ve izlenirliliği yüksek,
anten, uydu ve Kablo-TV platformlarının en az ikisi üzerinden
yayın yapabilen şifresiz ve ulusal kanalları,
B-Grubu Kanal : Anten, uydu, Kablo-TV ve/veya dijital bir platform üzerinden
yayın yapabilen şifresiz kanalları ifade etmektedir."

"4.1. Yayın Hakları:
Yayın haklarını almaya hak kazanan televizyon kanalı/medya grubu, tercih ettiği taktirde
ve TBF?nin işbu TVD?de belirttiği esaslar dahilinde BBL müsabakalarını, sezon öncesi
TBF?nin yazılı onayını alarak, kendi yayın grubu içerisinde bulunan bir (1) (A-Grubu) veya
en fazla iki (2) TV kanalında canlı olarak naklen yayınlayabilir. Bu iki TV kanalından en az
bir tanesinin işbu TVD?de ?A-Grubu? olarak tanımlanan bir kanal olması gerekmektedir.
Ayrıca yayın hakkı sahibi medya grubu, 4.3.1.?deki şartları yerine getirmek ve sezon öncesi
TBF?nin yazılı onayını almak koşuluyla en fazla 45 maçın canlı yayın hakkını başka bir
medya kuruluşuna (şifresiz bir kanalda yayınlanması kaydıyla) devredebilir. Bu anlaşmanın
tüm sezonu kapsaması ve sadece bir (1) sezonluk olması zorunludur."

"4.3. Müsabaka Yayın Kriterleri:
4.3.1. Yayın kuruluşu, sahip olduğu yayınları iki kanaldan yayınlaması durumunda her hafta
en az bir (1) maç olmak üzere sezon boyunca en az kırk beş (45) maçı A-Grubu
Kanaldan canlı yayınlamayı kabul ve taahhüt eder."

"4.5. Play-Off Yayınları:
Yayın hakkı sahibi, BBL Play-off?ları kapsamında oynanacak olan, toplam dört (4)
Çeyrek Final, iki (2) Yarı Final ve Final Serisinin tamamını canlı ve naklen
yayınlamakla yükümlüdür. BBL Play-off Final Serisi müsabakalarının tamamının ?A
Grubu? kanaldan canlı yayınlanması zorunludur."

kaynak:www.tbf.org.tr

Arkadaşlar yukarıdaki bölümü dikkatlice okuyun lütfen. Belki Ntv alamayabilir ama Lig Tv bünyesindeki bir kanalın yayınlayabilmesi maddelere uyuyor mu? Anten, uydu ve Kablo-TV platformlarının en az ikisi üzerinden yayın yapabiliyor mu? Bence bu haber tamamen masa başında hazırlanmış bir haber. İki gün önce de bu site sürekli bizim forumumuzdan haberleri çalıyor diye suçlanmıyor muydu, bir anda bu siteye güven nereden geldi merak ediyorum. Benim oradan buradan aldığım bir duyum yok ama yine de içimiz rahat olsun. Sonuçta ihale öncesi kurallar belirlendi ve bunun dışına çıkamazlar.

Arkadaşlar dün kapalı zarf üsulu teklifler verildi sonucu nezaman açıklanacak???

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar dün kapalı zarf üsulu teklifler verildi sonucu nezaman açıklanacak???
Eyüp Abi onu ben de araştırdım ama bulamadım fakat aklıma şu soru geldi; dün kapalı zarf halinde verilen tekliflere rağmen bugün bu haber hemen nasıl çıkabiliyor?

ntv nin olmaması iyi ama lig tv nin alabilecek olması çok kötü.çünkü şifreli kanal ve birçok taraftar ulaşamaz. bence bu işi yapsa yapsa en iyi skytürk yapar.

üzülmedim. nedeni basit. NTV spor acildigindan beri bütün Galatasaray maclarini ordan vermeye basladilar. NTV de Fenerin en dandik macini bile verdi. hic fire vermedi. mac anlatimlarinin rezalet olmasi da cabasi.

En son CİNE5 zamanında şifreli yapmışlardı diye hatırlıyorum.

İhaleye kimlerin girdiğinden bilgimiz olmadığı için net birşey söylemek zor.

Şifreli kanalda yayınlanacağını düşünmüyorum.En azından Grupları bilseydik fikir yürütebilirdik.

Yarın (14.08.2008) TBF Yönetim Kurulu Toplantısı var imiş. Yayın hakları konusunda yarın açıklama yapabilirler... Ancak TBF'nin sağı-solu belli olmaz. TBL 16 takımla mı olsun, 18 takımla mı olsun mevzusunu verdikleri tarihten çok sonra deklare etmişlerdi! Bu konu da uzayabilir...

basket forumlarından okudum tbl nin ntv ile anlaşmamasının en büyük sebebi trt'miş arkadaşlar trtspor kanalı kuracağından basketbol maçlarını almak için kolları sıvamış hayırlı olsun

Olan olmuş ve NTV'den alınmış. Ben NTV'nin kaliteli ve iyi bir yayıncılık yaptığını düşünüyordum. Yorumcular(İhsan ve Osman Bey ikilisi) maç anlatmayı pek bilmese ve içlerindeki duyguları saklayamamaları nedeni ile tepkimizi çekmişlerdi. NTV basketbola çok önemli katkılar yaptı. Basketbolu çoğu kişiye tekrardan sevdirdiler. Umarım yeni alacak kanal daha iyi işler yapar. Kanal 24 geçen sene ULEB maçlarında Murat Murathanoğlu ve Yiğiter Uluğ ikilisine yorum yaptırıyordu. Eğer onlar kalmışsa orası benim içinde makuldür. Ayrıca TRT alıp yorumculuğu Ömer Üründül'e verirse ben dayanamam. Maçı yorumsuz verseler daha iyi olur...

Hasan Köse' Alıntı:
basket forumlarından okudum tbl nin ntv ile anlaşmamasının en büyük sebebi trt'miş arkadaşlar trtspor kanalı kuracağından basketbol maçlarını almak için kolları sıvamış hayırlı olsun

Hayırlı değil de daha çok geçmiş olsun :? Avni Küpeli,Gökhan Telkenar gibi adamlar maç anlattıkça ben her nedense hiç zevk almıyorum...