Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden gelemiyor..

Bu gece Nets deplasmanındayız.. Umarım bıraktığımız yerden devam edeceğiz.
Coach Collins'in yeni gözdesi J.Meeks'in kontratına baktım.
Yıllık 762.000 USD ve önümüzdeki yaz istersek kontratını 1 sene uzatma opsiyonu Sixers'ta.. O senenin rakamı ise 884.000 USD.. Bedava gibi bir şey..

Songaila, Battie ve Kapono rotasyonda yer almıyorlar ve yazın serbest kalacakları için iyi bir takas parçası gibi duruyorlar.. Zaten bir takasa girmezsek yaza serbest kalacaklar..S.Hawes da sınırlı serbest kalıyor.. Onun da tutulması düşük ihtimal..

Bizim başımızı ağrıtacak olan Thad Young.. Piyasada mutlaka iyi bir kontrat bulacaktır kendine.. O kontratı karşılayıp takımda tutmamız lazım.. Bu çocuğa kıyarlarsa onları hiç affetmem..

Kazık anlamında ise Nocioni'nin 6 milyon USD lik kontratı elimizde.. Atsan atılmaz, satsan satılmaz.. Dalembert'in pisliğini temizlemeye devam işte..

İlk çeyrek sonucu.. nets: 20- sixers: 26...
Herhalde nba.com'daki istatistiklerin yanlış olma ihtimali yoktur..
S.Hawes 2/2 üçlük atarak 8 sayı kaydetmiş görünüyor..
İnanılır gibi değil..3 yılda bir kere falan olur böyle bir şey..
Sağlam link bulduk, Allah bozmasın.

ilk yarı sonucu nets:34- sixers: 40..
çok kötü bir maç oluyor, kalite yerlerde..
kötü hücum etmemize rağmen sadece 34 sayı yediğimiz için idare ettik ilk yarı.
brook lopez dışındaki silahları çalışmadı nets'in..
yalnız k.humphries girdikten sonra fark kapandı.. Humphries sayı yapmadı ama 13 dakikada 9 ribaunt çekti.. Önemliydi..
Yüzü dönük şut sokabilecek adamlarımız Lou Williams ve AI kötü bir ilk yarı oynadılar..
Neyse ki şut atarak değil potaya giderek, sürekli drive üzerinde hücum etmeye çalışıyoruz da ekmek çıkıyor pota altından..
İkinci yarı da maç böyle giderse işimiz zor..
Hücumu biraz daha çeşitlendirmemiz lazım ki Jrue fena oynamıyor.. 7 sayı, 5 asist yaptı.. Biraz daha direksiyona sıkı sarılması lazım.

Spencer Hawes kendi adına gerçekten tarih yazdı şimdiye kadar..
2/2 üçlük, 6/8 saha içi isabetle 14 sayı, oynadığı süre de 12-13 dakika sadece..
Meeks , spikerin dediği gibi sharp shooter..
Iguodala çok kötü bir gününde..
Brook Lopez'i durduramıyoruz hala..

3.periyot sonunda 59-55 öndeyiz ama hiç iyi gitmiyor..
Kaybetmek için çabalıyoruz..
Lou-W,Evan Turner ve Iguodala'dan hücum anlamında hiç katkı yok..
Üçü toplam 5 sayı atmış..Olacak iş değil..
Brand iyi bu gece.. Hawes'ın beklenmedik katkısı gelmese yanmıştık.
Son periyodda hücum anlamında bazı makaraların çözülmesi lazım artık.
Skordan, durumun vehameti anlaşılıyor..
Ayrıca garip bir istatistik..
Hücum ribaunları; nets: 17- sixers: 3

maç sonu.. nets:77 - sixers:82
nets sonlarda biraz alevlendi ama ateşlerini çabuk söndürdük..
bütün maç kontrolumuz altındaydı..
böylece son 8 maçta 6. galibiyetimiz geldi..
yarın gece de clippers'ı yenersek ne ala ama böyle kısır bir maç olmaz bir kez daha herhalde..iki maçtır rakipler 70 lerde kaldı..
S.Hawes 18 sayı, 5 ribaunt, 4 asist, 2 top çalma ve 2 blokla oynadı. İnanılmaz şutlar soktu.. Bir PG gibi bounce-pass asist yaptı, dipten sırtı potaya dönükken şutunda isabet sağladı falan. Özel bir gecesindeydi.. Yarın gece böyle olmazsa kızmayacağım.
Jrue Holiday ve Elton Brand de bizi ayakta tutan diğer isimlerdi..
Iguodala kötü oynamasına rağmen yine gecenin hareketini yaptı ve ters smacı vurdu.. Sky Walker..Maçın sonunda da , sıkıştığımız yerde drive ederek kazandırdığı faulleri sokarak, takımı rahatlattı..
Artık amaç Clippers'ı yenmek.. Sonrası Lakers zaten..

82-77 kazandık, güzel oldu.
Yalnız 78-70 önde ve son 50 saniyedeyken önce Harris'in turnikesi daha sonra ön alanda kaptırılan topta Outlaw'ın 3lüğü ile 78-75 e gelmişti ki skor neyse ki Iguodala içeri drive edip faul almayı başardı ve 2de 2 atıp işi bitirdi.
Hawes baya iyi oynadı :)

Izleyemedim maci ama onemli galibiyet, yarin da Clippers'i yenmek sart. Sonrasi ise baya zor...

Maç için sabahlamalar başlamış . İşte aranılan heyecan yaratıldı :)

105-91 galip geldik.
24 Sayı 6 Ribaund 5 asist Jrue
20 Sayı 5 asist 4 ribaund Iguodala
16 sayı 12 ribaund 5 blok Hawes baya şaşırtıcı. Griffin'e 2 kere üst üste blok koydu ki fenaydı.
15 sayı 6 ribaund 3 asist Elton
ve bençten gelip 12 sayı 5 tibaund Taddeus Young.

Çift hanelere ulaşan oyuncularımız oldu. Maçı devreye kadar önde götüren Clipperstı yalnız 3. çeyrekte oyunu çevirdik ve galibiyeti aldık. Bu galibiyet ile 10-15 olduk.

Clippers'ı da alt ederek, son 9 maçta 7. galibiyetimizi aldık ve " biz burdayız, biz de varız " dedik.. Doğu Konferansının 9.sırasına kadar tırmandık..

Şimdi asfalt yoldan çıkıp stabilizeye giriyoruz.. Lakers, Orlando (d), Chicago(d), Boston(d) ve Denver (d) şeklinde 5 maçlık bir olası mağlubiyet serisi ile karşı karşıyayız.. Ben bu 5 maçtan 2 galibiyete fitim ama işimiz hiç kolay olmayacak..

Avantajımız şu anda ayarlarımız çok iyi, moralliyiz , iyi gidiyoruz.. Dezavantajımız, hepsi bizden iyi takımlar..

Enseyi karartmıyoruz.. Ocak'ta her şey daha güzel olacak.. Fikstürümüz çiçek açacak.. Yolumuz uzun..

Şu 5 maçtan çıkıcak 2 galibiyet gerçekten güzel olur.Takım güzel hava yakaladı, olmayacak şey değil.Sevindirici olan Jrue'nun performansı özellikle, Hawes de iyi oynuyor ancak böyle devam eder mi orası meçhul :) Fakat bir şekilde Evan Turner'ı kazanmalı ve Thad Young'ı daha aktif hale getirmeliyiz.Anlamıyorum Thad Young'ın aldığı süreleri, şu takımın en etkili oyuncusu bana göre; kesinlilkle daha fazla süre ve sorumluluk almalı.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Sixers, geliyoruz bu gece... :)

Gelin Tugay, bekleriz... Biz heybeyi doldurduk, buralarda kaybetme hakkımız var biraz.. 80-90 sayı atabilen bir takım olarak Lakers karşısında şansımızın sıfır olduğunu düşünüyorum ama deneyeceğiz işte, bakalım noluyor.

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":3cp90uus]Sixers, geliyoruz bu gece... :)

Gelin Tugay, bekleriz... Biz heybeyi doldurduk, buralarda kaybetme hakkımız var biraz.. 80-90 sayı atabilen bir takım olarak Lakers karşısında şansımızın sıfır olduğunu düşünüyorum ama deneyeceğiz işte, bakalım noluyor.[/quote:3cp90uus]

Alt oynadım abi 197,5 sınıra. Bakalım ne olacak.. :)

Cepte bil Tugay.. Son zamanlarda kazandığımız neredeyse her maçta ancak 70-80 sayı yemiştik..O sayede kazandık.. Hücum gücümüz sınırlı ve dış atıcılarımız zayıf.. 100-80 civarı biter işte : ))