Playoff hesapları....

normal sezonunun bitimine 9 hafta kaldı. bu süre uzun gibi gözükse de, içinde bulunduğumuz sezon itibariyle playoff hesaplarını şimdiden yapmamız gerekiyor.

zira mevcut puan tablosunda, playoff'a giren takımların hepsi birbirinden kaliteli.... örneğin playoff bu hafta başlasa; ilk rakibimiz (3. sıradayız) 6. sıradaki telekom olacak! yani bir şampiyonluk adayıyla çeyrek finalde karşılaşmayı kim ister ki??!

onu geçsek, rakip efes (2. sıradalar)! (bu sene yenemediğimiz tek "büyük" takım)

herhalde kimse böyle talihsiz eşleşmeler istemez.... oysa ideal olan; sene başından beri gönlümden geçen (ki sanırım renkdaşlarım katılırlar), çeyrek finalde kepez gibi bir orta sıra takımını, yarı finalde beşiktaş gibi iyinin kötüsünü eleyip finalde fener gibi vasat bir "büyük"le karşılaşmak........ yani efes gibi, telekom gibi bu işe büyük yatırım yapan takımlarla erken final oynamamak...... (onlara şansımızın tutmadığını düşünüyorum. bu ayrıca tartışılır. diğer kulüp takımlarına karşı daha iyi motive oluyoruz çünkü....)

gelelim işin özetine: böyle iyi bir playoff eşleşmesi için artık KÜÇÜK zannedilen tüm maçları kazanmamız ve ligi en yüksekte bitirmemiz gerekiyor.... şu anda lig lideriyle lig 6'sı telekom arasında sadece 2 galibiyet fark var..... yani talihsiz bir mersin maçı bile bizi bir anda cadı kazanına itebilir ve bütün sezonun emeğini berbat edebilirdi.....

o nedenle artık büyük - küçük maç ayrımı yapmaksızın takımımıza yüksek konsantrasyon, biz taraftara da daha büyük destek görevi düşüyor.....

herkese sarı kırmızı selamlar ve iyi haftalar!

Çok güzel özetlemişssin Faruk Abi teşekkür ederim.Evet , artık büyük-küçük maç ayrımı yapmak yanlış olur önümüzdeki her maç önemli 1 yenilgi bile 3-4 sıra birden oynatıyor ve burada en çok görev taraftara düşüyor takımımızı dolu salonlarla desteklememiz lazım bununla beraber takımımızda sakatlığı sona eren Hüseyin Beşok ve Tufan'ın da takıma dönmesi ile takımın yine iyi bir grafik yakalayacağına inanıyorum !

fülker bu takımla final oynayamaz oyuzden play- off` larda karsımıza cıksınlar ceyrek yarı farketmez ben acık acık sunu dıyorum fulkerle eslesmek için ona gore macları cıkıp oynamayı mantıklı bulurum.Bana sımdı burda vay efendım nasıl olurda bole fıkır solenır diye laf atanlar olucak :) ama önemsemem.Kaldıkı bu sampiyonlukta aday olan takımları arasında en cabuk yıkılıcak ekıptir fulker mental vede kendı aralarında ki iç sorunlar yüzünden. Galatasarayımıza play- off larda yenılerek baslarlarsa darmadagın olurlar.
( fülkerle eşleşmek için sezonda diger maclarda yenılmeyı kabullenırım kendi görüsümdür)

Ozan Öztekin' Alıntı:
finalden önce efesle eşleşmeyelim yeter. gerisi farketmez.

Efesin EL maçı öncesi yaşanan bir durum haber yapılmış. Buna göre Nicolas başta ABDliler gidiyor. MAça çıkmacak 8 oyuncuları kalmış; bu saatten sonra gelecek oyuncu kalitesi ne olur bilinmez.

Kaynak: Milliyet.com.tr (27/02/2008-15:30 tarihli haber )Efes Pilsen'de şok gelişme
ULEB Avrupa Ligi?nde Sırbistan?ın Partizan Igokea takımıyla yarın yapacağı maç için başkent Belgrad?a gelen Efes Pilsen?de, ABD?li 4 oyuncunun İstanbul?da kalması şok etkisi yarattı.
Efes Pilsen Basketbol Takımı Genel Menajeri Engin Özerhun, uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD?li oyunculardan Nicholas, Woods, Wright ve Hutson?un güvenlik gerekçesiyle Belgrad?a gelmediğini bildirdi.
ABD?li oyuncuların bu konuda sıkıntılı olduğunu bildiklerini kaydeden Özerhun, "Bunu çok da anormal karşılamadık. Çünkü ABD hükümeti, Sırbistan?a ABD vatandaşlarının seyahat etmesinin sakıncalı olduğunu bildirmiş. Buna saygı duyuyorum. Ama öte yandan Sırbistan hükümetinin Türk Büyükelçiliği?ne verdiği garanti var. Bu durumda bizim gelmekten başka alternatifimiz yoktu" diye konuştu.
Sırbistan?a gelmeyen ABD?li oyuncuların, dayandığı noktanın ülkelerinin yayınladığı bildiri olduğunu kaydeden Özerhun, şöyle devam etti:
"Buna rağmen ABD?li oyunculardan Penn ve Gregory geldi. Antrenörümüz David Blatt da geldi. Arnavutluk hükümeti de Arnavutluk vatandaşlarının Sırbistan?a gitmesinin tehlikeli olabileceği konusunda bildiri yayınlamıştı. Buna rağmen, aynı zamanda Arnavutluk vatandaşı da olan Ermal bizimle beraber geldi. Biz bu oyuncuları son ana kadar, uçağa bininceye kadar bekledik. Ama ABD?lilerden 2?si geldi, 4?ü gelmedi."

"BUNDAN SONRA EFES PİLSEN FORMASINI GİYMEYECEKLER"
Özerhun, Belgrad?a gelmeyen 4 oyuncunun bundan sonra Efes Pilsen forması giymeyeceğini açıkladı.
Kesinlikle bu oyuncuları bundan sonra oynatmayacaklarını vurgulayan Özerhun, "Bu oyuncular Efes Pilsen formasını bundan sonra kesinlikle giyemeyecekler. 4 Nisan?a kadar yabancı oyuncu transfer hakkımız var.
Bakacağız, bulabilirsek alacağız" diye konuştu.

ÖZERHUN, ULEB YETKİLİSİYLE GÖRÜŞECEK
ABD?li 4 oyuncunun bulunmaması nedeniyle Belgrad?a 8 oyuncuyla gelen Efes Pilsen, sahaya çıkabilmek için ULEB yetkilisiyle görüşme yapacak.
Bu konuda Belgrad?a gelen ULEB yetkilisiyle görüşeceğini kaydeden Özerhun, "Maçı oynamamız için kurallara göre 10 oyuncuyla sahaya çıkmamız gerekiyor. Şu anda 8 oyuncu geldi. Bu durumda 8 kişiyle sahaya çıkmak için konuşacağım. Sanıyorum problem çıkmaz" diye konuştu.
Bu arada, uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünden geçmeden oyuncular ve teknik heyete bir konuşma yapan Engin Özerhun, durumu anlatıp gelen oyunculara teşekkür etti.

evet haber doğru ama basketbol dünyası bölümünde haberi yazdık efes bu saatten sonra kesinlikle üst düzey oyuncu bulamaz hemde 4 tane işleri zor

final oynamaya en yakın gördüğüm takım olan efespilsen in bu amerikalı skandalından sonra ligte artık final oynayamayacağını düşünüyorum.güçlü bir efes in olduğu lig te şampiyon olmak daha güzel olurdu.bizim transfer etme yada ligten baska bir takımın transfer etme olasılığı varmı bu oyuncuları.kişisel görüşüm hiç birinin gelmelerini istemem böyle bir olaydan sonra.nicholas ın baska bir ülkeye gitmesini istemem ligin kalitesi açısından.

Ligde 2 takım hakimken ortaya cıkmıs bir anlaşma.Simdi ligde 4-5 iyi takım varken biraz bayat kalıyor ama tabi bu yükselen takımların yatırım istikrarını gösterebilecek olmasının kesin olmamasıda soru işareti.

Bundan sonra her maçı aynı ciddiyetle oynamamız gerekir. Şu ana kadar alırız dediğimiz maçlradna çok çektik. Eğer şimdi kendimizi sıkmazsak play-off lada çok zorlanabiliriz. umarım bundan sonra böyle kayıplar yaşamayız...

belki de tüm zamanların en tuhaf ligini yaşıyoruz......

her hafta hesaplar altüst oluyor......

bitime 8 hafta kala; bugünkü tabloya göre playoff'a başlasak....... 4. sıradayız ve rakip telekom (5)......

elersek, yarı finalde fenerbahçe ülker (6. sırada!!)......... finalde efes (2) ya da beşiktaş (1) ile karşılaşacağız..........

antalya BŞB çaktırmadan 3. sıraya yükseldi bile......... biz ise liderden 2 galibiyet gerideyiz..... işin en ilginç kısmı; hani olmaz ama, ligi 8. tamamlasak önce beşiktaş, ardından telekom'la oynayacağız!

yani inanılır gibi değil ama 3. olmaktansa 8. olmak daha avantajlı........... üstelik her hafta hesaplar altüst oluyor: bakınız daçka!

son bir söz, diğer topic'e de yazmıştım: efes ve ülker gibi ekollerin bu kadar zayıf olduğu bir ligde şampiyon olamazsak, bir daha uzun süre de olamayız.......... yani bu sene şampiyon olmak "zorundayız" - nokta!

arkadaslar ben anlayamiyorum yaaaa.....
sampiyon olursak bilene niye euroleague gidemiyoruz???
futbol gibi degilmi bu is ne kadar karisik.......

kisaca bana biri anlatsin ..
tskler

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
belki de tüm zamanların en tuhaf ligini yaşıyoruz......

her hafta hesaplar altüst oluyor......

bitime 8 hafta kala; bugünkü tabloya göre playoff'a başlasak....... 4. sıradayız ve rakip telekom (5)......

elersek, yarı finalde fenerbahçe ülker (6. sırada!!)......... finalde efes (2) ya da beşiktaş (1) ile karşılaşacağız..........

antalya BŞB çaktırmadan 3. sıraya yükseldi bile......... biz ise liderden 2 galibiyet gerideyiz..... işin en ilginç kısmı; hani olmaz ama, ligi 8. tamamlasak önce beşiktaş, ardından telekom'la oynayacağız!

yani inanılır gibi değil ama 3. olmaktansa 8. olmak daha avantajlı........... üstelik her hafta hesaplar altüst oluyor: bakınız daçka!

son bir söz, diğer topic'e de yazmıştım: efes ve ülker gibi ekollerin bu kadar zayıf olduğu bir ligde şampiyon olamazsak, bir daha uzun süre de olamayız.......... yani bu sene şampiyon olmak "zorundayız" - nokta!

valla lig bugün bitti,tablo bu deseler hemen kabulümdür..telekom-fb-bjk yolu hoşuma gider 8)

şuan ki tabloya göre telekom ile eşleceğiz fakat ben kendi açımdan efes ile eşleşmeyi tercih ederim.bunun nedenleri ise aynı şehir olduğundan dolayı uzun yolculuk olmayacak,efes in coach u yok yabancıları gıttı yenı gelenlerin alışma süresi,ipekçi de oynayacağımız maçlarda ki taraftar desteğimiz.bu nedenenlerden dolayı ummadık mağlubiyetler alabiliriz diye düşünüyorum.çok ince düşünmek gerekiyor ilerisi için.şuan en sağlam fener duruyor ne yazık ki şampiyonluk için.

Volkan Çoban' Alıntı:
şuan ki tabloya göre telekom ile eşleceğiz fakat ben kendi açımdan efes ile eşleşmeyi tercih ederim.bunun nedenleri ise aynı şehir olduğundan dolayı uzun yolculuk olmayacak,efes in coach u yok yabancıları gıttı yenı gelenlerin alışma süresi,ipekçi de oynayacağımız maçlarda ki taraftar desteğimiz.bu nedenenlerden dolayı ummadık mağlubiyetler alabiliriz diye düşünüyorum.çok ince düşünmek gerekiyor ilerisi için.şuan en sağlam fener duruyor ne yazık ki şampiyonluk için.
Coach'u yok?

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Volkan Çoban":2xn9dquh]şuan ki tabloya göre telekom ile eşleceğiz fakat ben kendi açımdan efes ile eşleşmeyi tercih ederim.bunun nedenleri ise aynı şehir olduğundan dolayı uzun yolculuk olmayacak,efes in coach u yok yabancıları gıttı yenı gelenlerin alışma süresi,ipekçi de oynayacağımız maçlarda ki taraftar desteğimiz.bu nedenenlerden dolayı ummadık mağlubiyetler alabiliriz diye düşünüyorum.çok ince düşünmek gerekiyor ilerisi için.şuan en sağlam fener duruyor ne yazık ki şampiyonluk için.
Coach'u yok?[/quote:2xn9dquh]

tamam murat hoca da ülker i şampiyon yaptı.fakat david blatt ın olmadığını düşünürsek buda bir avantaj olabilir tabi bana göre.david blatt ın kalması daha iyi olurdu diyorsan buda senin düşüncendir saygı duyarım.