Rancik, Wilkinson, Jasaitis, Darius GİTMESİN !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Bir Taraftar Ricası: Rancik, Wilkinson, Jasaitis gitmesin!

Yabancı sınırı 3+2 di değil mi yanlış hatırlamıyorum? :roll:
Wash, Wilk, Rancik, Jasa 4ü de kalsa;
iyi bir yabancı pg de dahil edilse kadroya. 3-4 tane çok üst düzey olamayacağını biliyoruz ama ortalama yerli takviyeleriyle iyi olan takımımızı daha da iyi hale getirebiliriz. son yabancı hakkını pg ye kullandın 5 numara ne oldu diyeceksiniz, haklısınız :) Ama iyi bir oyun kurucu ile daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Yerli çok üst düzey olmasada ortalama bir 5 numara bulabiliriz, yani umarım :)

Bu takım şuanki kadrosuyla bile bu yabancılarımız sayesinde playoffa kalırsa şampiyonlugun en güçlü adayıdır..

Bu kadar özverili mücadele eden yabancılarımızdan erken ayrılmak istemiyoruz.

Yıllardır hasret kaldığımız ŞAMPİYONLUK KUPASI İÇİN,
önümüzdeki senede yabancılarımız kalmalı!

Aslında yerli transferinde avantajlı olabiliriz. Herkes ne kadar iyi basketbol oynadığımızı görüyor ve bu kadronun gelecek sene çok iyi işler yapabileceğini tahmin ediyordur. Bunu avantaj olarak kullanıp 2-3 tane iyi yerli getirebiliriz.

Emre ELMALIDEREOĞLU' Alıntı:
Son yabancı hakkını pg ye kullandın 5 numara ne oldu diyeceksiniz, haklısınız :) Ama iyi bir oyun kurucu ile daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Yerli çok üst düzey olmasada ortalama bir 5 numara bulabiliriz, yani umarım :)

Ben de tam tersi olarak iyi bir Türk guard bulacağımızı tahmin ediyorum.

GS TV de Cihan hoca bizden aldıklarından çok büyük paralar teklif edilir kesinlikle dedi kadromuzda tutmaya çalışıyoruz filan demedi hayal kırıklığına uğrattı bu beni

Bi kere istikrar sağlansın bu zor zamanda elini taşın altına koyan adamlar lazım bize 1 ay parası ödenmeyince kaçan yabancılar değil.Adları değil yürekleri yeter.Bence şimdiden yerli rotasyonu için araştırma yapılmalı.Yabancılar kalırsı 5.yabancı hakkımızı iyi bir pivot olarak kullanabiliriz.

ÖZellikle istikrar için tüm yabancılar kalmalı diye düşünüyorum. Hepsi egoloarı olmadan ve rotasyonda aldıkları sürelere itiraz etmeden özveri ile oynuyorlar. Açıkçası Washington'ın 5'te başlamayıp sonradan girmesi ve bu şekilde katkı vermesi çok önemli. Bence son haftalarda onun performansı bizi daha yukarılara taşıdı diye düşünüyorum.

Önümüzdeki sene de kadronun tamamını tutup (oynayanlar), yerli bir oyun kurucu ve 5 numara ile (neden bilmiyorum amma sanki Kaya bu sene gelecekmiş gibi geliyor :)) Kerem Gönlüm'ü alırsak rotasyonda 9-10 kişi ile oynayan bir takım oluruz ki bu isteklilikle tüm takımların korkulu rüyası haline gelip üst sıraları iyice sıkıştırabiliriz.

Bir de bugün açıklanacak olan sponsorluk anlaşması ile ilgili bilgii olan var mı? Yoksa Fener maçı nedeni ile gümbürtüye mi gitti?

Erdal Avcı' Alıntı:
Arkadaşlar bir noktada büyük bir yanılgıya düşüyoruz.

Hem Radoslav hem Mike hemde Simas aynı anda takımda kalırsa gelecek sene yabancı kontejyanına sadece 1 isim getirebiliriz.Eğer bu oyun kurucu olursa ceza aldıktan sonra olduğu gibi pivotsuz oynamaya devam ederiz ki bu felaket bir şey olur.Eğer bu hakkımızı pivot olarak kullanırsak bu sefer takımda Can Akın dışında oyun kurucu kalmaz ki bu öncekindende felaket bir durum olur.

Bu konuda "Canım n'olucak 5. yabancıyıda alıveririz olur biter..." dediğinizi duyar gibiyim.Ama bu da olacak bir iş değil.Çünkü biliyorsunuz 5. yabancıyı almak için 125.00 Dolar öderiz.Bu parada şube için azınsanamıyacak bir para.Diyelim ki bütçeyi yukarılara çıkardık ve 5. yabancıyı getirdik.Bu durumda 5 yabancımızın[Oyun kurucu,Simas,Mike Radoslav,Pivot] sadece 3'ü aynı anda durabileceği için takım rotasyonu allak bullak olur.Yabancıların verimi kesinlikle düşer.Hiç bir yabancıyı oynatma konusunda mutlu edemeyiz.

Çözüm ise eğer yapılabiliyorsa sadece Mike ve Simas'la sözleşme yenilenmesi olmalıdır.Radoslav'ın yerine bir yerli uzun forvet, Darius'un yerine daha aklı başında bir oyun kurucu ve 4. yabancı olarakda bir pivot gelecek sene tamamen handikapsız bir takım olmamızı sağlar.

Eğer efes, fener 5-6 yabancıyı oynatabiliyorsa ve bizimde bunlara kafa tutmamız gerekiyorsa bizimde 5 yabancıyla oynamamız lazım.Çünkü sezon içinde sakatlık , ceza v.s sorunlar olunca sıkıntı yaşamıyorsunuz.Ama sadece bu yeterli değil yerli oyuncularada ihtiyacımız var.En az birtane birinci sınıf yerli oyuncu kadromuza katabilirsek süper olur.Ençok istediğim yerli oyuncu Ömer Aşık.Şuanda bizde olsa banko şampiyonuz derim:)

Erdal Avcı' Alıntı:
[quote="Erdal Avcı":35jtxvqj]Arkadaşlar bir noktada büyük bir yanılgıya düşüyoruz.

Hem Radoslav hem Mike hemde Simas aynı anda takımda kalırsa gelecek sene yabancı kontejyanına sadece 1 isim getirebiliriz.Eğer bu oyun kurucu olursa ceza aldıktan sonra olduğu gibi pivotsuz oynamaya devam ederiz ki bu felaket bir şey olur.Eğer bu hakkımızı pivot olarak kullanırsak bu sefer takımda Can Akın dışında oyun kurucu kalmaz ki bu öncekindende felaket bir durum olur.

Bu konuda "Canım n'olucak 5. yabancıyıda alıveririz olur biter..." dediğinizi duyar gibiyim.Ama bu da olacak bir iş değil.Çünkü biliyorsunuz 5. yabancıyı almak için 125.00 Dolar öderiz.Bu parada şube için azınsanamıyacak bir para.Diyelim ki bütçeyi yukarılara çıkardık ve 5. yabancıyı getirdik.Bu durumda 5 yabancımızın[Oyun kurucu,Simas,Mike Radoslav,Pivot] sadece 3'ü aynı anda durabileceği için takım rotasyonu allak bullak olur.Yabancıların verimi kesinlikle düşer.Hiç bir yabancıyı oynatma konusunda mutlu edemeyiz.

Çözüm ise eğer yapılabiliyorsa sadece Mike ve Simas'la sözleşme yenilenmesi olmalıdır.Radoslav'ın yerine bir yerli uzun forvet, Darius'un yerine daha aklı başında bir oyun kurucu ve 4. yabancı olarakda bir pivot gelecek sene tamamen handikapsız bir takım olmamızı sağlar.
[/quote:35jtxvqj]
Erdal, Dairus takımda tutup yerli guard albiliriz. Engin Atsür olabilir.

barış ermiş daha iyi olur takıma...ayrıca sinan gülerde düşünülmeli ciddi anlamda..

Erdal 5.yabancıyı almadan şampiyonluğa oynayan bir takım hayal olur.Neden kısaca anlatayım.

1-) 5.yabancıyı getirmenin kulübe büyük külfet getireceğinden bahsetmişsin.Ama söylediğin gibi 4 yabancı alınırsa şampiyonluk için en iyi Türk oyunculardan 2-3'ünü getirmeliyiz ki bu tip oyuncuların da ne kadar maliyetli olduğunu sen de biliyorsun.

Maliyet konusunda Türk oyuncuların çoğu bizim getirebileceğimiz yabancıların maliyetini geçer.

2-) Rotasyon allak bullak olur demişsin.Buna da katılmıyorum.Darius gibi bir oyuncu bile benchten gelmeyi sorun etmiyorsa hiçbirşey sorun olmaz.Diyelim ki 5 yabancılıyız ve iyi bir Türk guardımız var.İlk 5'imiz;

T.Guard-Evren-Jasaitis-Rancik-Y.Pivot

Daha sonra pota altındaki oyunculardan biriyle Mike değişir.Jasaitis kenara geldiğinde Darius girer oyuna vs. vs. rotasyonda halledilir o konu.Toplam 200 dakika var paylaşılacak.5 yabancı ve Evren,Türk guard 25'er dakika 175 dakika oynasa kalan süre de paylaşılır zaten diğer oyuncular tarafından.

3-) Son olarak başta da dediğim gibi 4 yabancıyla şampiyon olmamız çok çok zor Efes'in,Fener'in 5 yabancıyla oynadığı ligde.

Gazanfer mükkemmel özetlemiş.Adeta 2010-2011sezonunu özetlemiş bizim açımızdan.Tamamen katılıyorum...d-wash,Jasaitis,Wilkinson,Rancik'in yanına;
1:Yabancı 5 numara
2:Hakan Köseoğlu yada Barış Ermiş(yerli guard)
3:kaya Peker yada İlkan Karaman(yerli pivot)
4:Sinan güler(2 numara)
Kendi takımımızdanda evren,tufan,caner, göksenin ve fatih olursa seneye bizi kimse tutamaz :) :)

Engin Atsür'e harcıyacağımız paraları Kaya ya da İlkan'a harcamak daha iyi olur.

Can Akın varken ve 1. oyun kurucumun yabancı olacağı belli iken ben Engin'i getirmem şu şartlarda.

Kaldı ki fanatik Beşiktaş'lı Engin'de ne teklif edersek edelim bize gelmez...

barış ermiş-sinan güler-furkan ve ilkan alınırsa önümüzdeki yıllar için ciddi atılım olucaktır.

ancak,

barış banviti kolay kolay bırakmaz
furkan'ı bilmiyorum ama bonservisi varsa bizim kulüp kesinlikle almaz
sinan da aynı şekilde olabilir ama bonserviside yoksa cenk gibi avrupaya gitmek ister
şu durumda ilkan kalır bize galiba

Bu üçlüye Darius'ta kesinlikle eklenmeli ve bu 4'lü seneyede aynen böyle devam etmeli.

Bu başlık değiştirilmezse aynı başlığın Darius'lu versiyonunu açacağım.

Bu adam son 3 maçı bize muhteşem oyunla kazandırıyor ve hala hakettiği değeri vermiyoruz biz ona..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...