Şampiyonlar Ligi Kuraları

Kura çekimi öncesi tahminleri ve sonrasındaki yorumları bu başlık altında alalım.

Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu olarak 2012-2013 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasında yer alacak olan Galatasaray’ın muhtemel rakipleri belli oldu. Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi için oynanan son eleme maçlarının ardından grup aşaması için üçüncü torbadan kura çekimine katılma hakkı kazandı.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2012-2013 sezonundaki gruplar, bu akşam, saat 18.45'te, Monaco kentinde düzenlenecek törenle belirlenecek.

Galatasaray, üçüncü torbada yer alan Olympiakos (Yunanistan), Ajax (Hollanda), Anderlecht (Belçika), Juventus (İtalya), Spartak Moskova (Rusya), Paris Saint-Germain (Fransa) ve OSC Lille (Fransa) ile eşleşmeyecek.

Üçüncü torbadan kura çekimine katılacak olan Galatasaray’ın muhtemel rakipleri şöyle:

I. TORBA
Chelsea - İngiltere 135.882 *
FC Barcelona - İspanya 157.837
Manchester United - İngiltere 141.882
Bayern Münih - Almanya 133.037
Real Madrid - İspanya 121.837
Arsenal - İngiltere 113.882
FC Porto - Portekiz 98.069
AC Milan - İtalya 89.996

II. TORBA
Valencia - İspanya 89.837
Benfica - Portekiz 87.069
Shakhtar Donetsk - Ukrayna 84.026
Zenit St. Petersburg - Rusya 79.066
Schalke 04 - Almanya 78.037
Manchester City - İngiltere 63.882
Sporting Braga - Portekiz 63.069
Dinamo Kiev - Ukrayna 62.026

III. TORBA
Olympiakos - Yunanistan 61.420
Ajax - Hollanda 58.103
Anderlecht - Belçika 48.480
Juventus - İtalya 46.996
Spartak Moskova - Rusya 46.066
Paris Saint-Germain - Fransa 45.835
OSC Lille - Fransa 38.835
Galatasaray - Türkiye 38.310

IV. TORBA
Celtic - İskoçya 32.728
Borussia Dortmund - Almanya 31.037
BATE Borisov - Beyaz Rusya 29.641
Dinamo Zagreb - Hırvatistan 24.774
CFR Cluj - Romanya 18.764
Malaga - İspanya 16.837
Montpellier - Fransa 11.835
Nordsjaelland - Danimarka 8.005

Arsenal-Benfica-Galatasaray-Montpellier böyle hissediyorum ama 2den Schalke gelirse hem City hem de 4.torbadan Dortmund'dan kurtulmuş olabiliriz. O da olabilir.

Ben de Milan, Schalke, Nordsjaelland gelsin isterim.

Milan'ı yenmeyi çok özledim. O yüzden istiyorum. Hem dişimize de uygun Arsenal ile birlikte.

Schalke de bence iyi futbol oynamıyor. Ayrıca o mevkide akrabalarım oturuyor. Onlar için de Schalke gelsin isterim. Maddi durumu ayarlarsam ben de gitmek isterim.

Son takım olarak da Nordsjaelland takımı gelsin. Orta ve Doğu Avrupa takımı istemiyorum. Deplasmanlar zor olur.

Milan-Braga-Cluj benim istediğim rakipler..Zaten 1.torbada genellikle bir Milan beklentisi var.Ne olursa olsun Arsenal'e tercih ederim onları..2'den Braga gelsin istiyorum..Bence 2 maçta da yeneriz onları..Son torbadan da Dortmund hariç kim gelirse gelsin diyeceğim ama tercihim Cluj..Özel bir sebebi yok..Nordsjaelland kağıt üstünde daha zayıf gibi duruyor ama İskandinav takımlarından tırsıyorum..BATE de güzel olur..Savunmaları çok açık veriyor,Selçuk'un atacağı paslar onları dağıtır..Neyse hadi hayırlısı..2'den City çekmediğimiz sürece grupta ilk 2'ye kesin adayız..

Real Madrid
Benfica
Galatasaray
Celtic

Ben ilk torbadan her takımı içeride-dışarıda yenebilecek güçlü bir ekibin gelmesini isterim. Torba 4'ten gelen takımın dengeleri çok fazla bozmayacağı düşünülürse 2. ve 3. torbadan gelen takım kozlarını paylaşırlar.. Kısaca er meydanına çıkarlar.

İlk torbadan ingiliz takımı istiyorum gönlüm Arsenalden yana
2. torbada D.kiev ya da Braga dan birisi gelir
4.torbadan B.Dortmund Malagadan birisi gelmez ise tur hazırlıklarına başlayabilirz

GALATASARAY-Real Madrid-M.City-Dortmund grubunu istiyorum aslında Arena'da bu grupla oynamak güzel olur ama son 2 yılda Avrupa'dan neredeyse hiç puan alamadığımızdan özellikle önümüzdeki 3 sezon Avrupa kupalarında iyi işler yapmak zorundayız. O yüzden bu sezon gruptan çıkmak veya Avrupa Liginde devam etmek önemli, GALATASARAY-Porto(Milan)-Schalke(Braga)-Nordsjaeland olsun.

Çok uzun bir aradan sonra katıldığımız bu turnuvada zevk alabileceğimiz maçlar izlemeyi çok istiyorum.Bu yüzden çok basit bir gruba da düşmeyelim.Şöyle güzel maçların olabileceği renkli bir grup olur umarım.

Bugün hiç usanmadan sıkılmadan vakit geçsin diye isimleri kağıda yazdım.Kendimce bir kura çektim .Bayern Munih -M.City-Montpellier geldi umarım böyle bir şey olmaz.İstediğim Kura Milan -Braga - Nordjsaeland veya Bate Borisov En zor kura :Barcelona -M.city-Dortmund İçemee doğan kura :Arsenal -Schalke-Celtic umarım bizim adımıza hayırlı olur .

1.Torbadan Barca & Real Madrid gelmez Insallah, Milan veya Porto´yu isterim.
2.Torbadan Schalke olsun, alman birtane arkadasim var, eski Dormund taraftari, pek hazetmez Schalke´den bir maclik taraftar kazanmis oluruz.:)
3.Torba GS.
4.Torbadanda Nordsjaelland gelsin isterim, ancak havalara pek güvenemiyorum, soguk olur mu ki?

Manchester Şampiypnlşar liginde gruplarda genelde deplasmanlarda sorun yaşıyor bu gruptan birinci çıkma ihtimalimiz yüksek 4. torba da güzel gelsin inşallah..