Seimone Augustus

Seimone Augustus'a sadece skor yapıyor denilmiş. Yazık gerçekten, Galatasaray'a verilen emeklere saygımız da kalmamış artık...

Açın Eurocup finalini izleyin, sadece skor yapan Seimone'un neler yaptığını izleyin. Yetmezse bu sene WNBA'i izleyin, sadece skor yapan Seimone takımını nereye taşıyor görün.

Ben de seimone'u kişilik olarak belki de Işıl'dan bile çok seviyorum fakat sakatlığının ondan birçok şey götürdüğü de bir gerçek.Eurocup finalinde ben de maçtaydım,o yaptığı müthiş bloklara ben de tanık oldum fakat bu sene savunma yapmadı Augustus.Ben isterse savunma da yapsın yine de Catchings'i Augustus'a her platformda tercih ederim.Sizin tercihinize de saygı duyarım.Herkesin basketbol görüşü farklıdır.

Açıkçası Catchings'in bizdeki performansının şu kadar göklere çıkartılmasını anlamıyorum. Çok çok iyi oyuncu, o gelmese takım final serisindeki (bence hala tatmin edici olmaktan çok uzak olan) oyunu oynamazdı. Öte yandan, Angel'ın savunmasında başarısız oldu, zaten Augustus, Angel, Taurasi kadar gifted bir oyuncu değil, alsın öyle sürekli birebir oynasın, skor üretsin diyemiyoruz. Şu var, derseniz ki belli bir düzenin içinde oynayamamak onun suçu mu, elbette hayır derim. Son iki yılda da takımımız hücumda yeteri kadar iyi olmadığından oyunun en güçlü olmayan yanlarını zorlamak zorunda kaldı. Yine de, sonuç olarak baktığımızda bende final serisi hayal kırıklığı yarattı.

Eğer geçen seneki takımda herkesin çok net bir rolü olsaydı,çok daha farklı olurdu diye düşünüyorum.Sen hem topu getir,hem bire birde içeriye potaya kadar giden tek oyuncu ol,hem karşı tarafın en iyi ve sert oyuncusunu savun,hem de ortalama 7-8 ribaund al.5 maç sonunda yorul ve karşındaki oyuncu 33 sayı atsın,ben asla bunu çok görmem Catchings'e.Çünkü benim için bir oyuncunun topu hakeme göstercek kadar sinirlenmesi,bazı şeyleri sindirememesi,her top için yere atlaması çok değerlidir.Dünya üzerinde basketbolda herşeyi yapan oyuncu sayısı 2 ya da 3,ben bu yüzden Tamika'cıyım biraz da.Artı senelerdir Wnba ilk beş ve en iyi savunmacı ödüllerini kaç kez aldığı da ortada.

banane banane ben SEİMONE AUGUSTUS'u istiyorum ve eminim bu forumun %99'uda bunu istiyor. Ya benim anlamadığım bir nokta var acaba seimone neden istenmiyor.Savunması ortalamanın altında diye mi peki biz augustus'un açığını kimle kapatıcaz şaziye yada prince. Sanki istediğimiz oyuncu çok kötü sadece taraftarla bağı var diye burada kalsın diyoruz bu kız caferağaki bu sezon o salondan çıkabilen tek takımın spartak olduğu o salonda turgay demirel steps yapmasaydı bize getirecekti. Bu kız 2 sene önce bayan basketbolun uefa kupasının yarı final maçında rakip 39 sayı atmışken kendisi 38 sayı attı. Bu kız wnba draft 1 numarası yani (sanırım aynı yıl draft edildiler) erkek basketbolunda durantin karşılığı nasıl bu kadar kolay vazgeçebiliyoruz ben hiç anlamadım.

Ya en çok tav olduğum konu da hayatında Prince'i 3 defa seyretmemiş kişiler birden başımıza prince fanı kesildi. Herkesin ağzındaki tek kelime "Prince" oldu ama bizim princess den bahseden yok. Sanki hiç seyretmediniz onu. Sanki Princess'den değil de Ayhan Akman'dan Hasan Şaş'dan bahsediyoruz.

Bu yönetim ve bu koç ile olacak işler değil zaten bunlar. Ama yeni yönetimin ilk basket maçında (erkek maçı olacak tabii ki) "Bize Seimone Augustus'u geri getirin" diye bir pankart asmak gerekli hale geldi.

Kurulan bu kadro neresinden tutarsak bi yeri elimizde kalıcak gibi,,yine yeni sezon ve yine buruk bi açılış.yok işte boşuna hevesleniyoruz,heyecan yapıyoruz ama koç napıyo,aklımıza bile getirirken korktuğumuz seçeneği bi anda yapıyor,eğer bahsedilen o saçma yerli hamlesini de yaparsa tam olacak.umarım yanılan biz oluruz ama bu seimonue'nun olmayacağı gerçeğini değiştirmez,ve bu yüzden koça karşı önyargımı da...

Ya en çok tav olduğum konu da hayatında Prince'i 3 defa seyretmemiş kişiler birden başımıza prince fanı kesildi. Herkesin ağzındaki tek kelime "Prince" oldu ama bizim princess den bahseden yok. Sanki hiç seyretmediniz onu. Sanki Princess'den değil de Ayhan Akman'dan Hasan Şaş'dan bahsediyoruz.

Bu yönetim ve bu koç ile olacak işler değil zaten bunlar. Ama yeni yönetimin ilk basket maçında (erkek maçı olacak tabii ki) "Bize Seimone Augustus'u geri getirin" diye bir pankart asmak gerekli hale geldi.

çok iyi bir fikir gerçi ilk maç çok büyük ihtimalle olin play off 5.maç olacak ama o atmosferle pankart güme gidebilir :D

Augustus ile Prints'i kimse kıyaslayamaz zaten ama Prints'in çok büyük bir avantajı var o da Avrupa vatandaşlığı olması.

Bence Augustus konusunda Ceyhun hocanın çok üzerine gidiyoruz. Şimdi Ceyhun hoca taraftarı kırmayıp Augustus'u geri getirirse kafasındaki takımı bu yüzden kuramazsa takım başarısız olduğunda kendisine nasıl kızacağız. Sonra Ceyhun hoca istifa! nasıl diyebiliriz. Bu söylemeye bile hakkımız olmaz.
Bence BU KONUDA BASKI KURMAYALIM RAHAT BIRAKALIM KOÇU

Ben bu branşta yabancı bir oyuncunun bu kadar kalınmasının istendiğini ilk defa görüyorum, yada şu an için varsa bile aklıma gelmiyor. Sevgimizi düşünürsek geri dönebilmesi için elimizden gelen tüm desteği göstermeliyiz kesinlikle, Sühan abinin pankart fikri çok hoşuma gitti..

Ben de Seimone kalsın istiyorum ama hep aynı hataya düşüyoruz..

Kewell mı ? O dünyanın en büyük futbolcusu, daddy cool, hasta Galatasaraylı..
Işıl mı ? Ooo.. Ondan büyük Galatasaraylı yok, dünyanın en iyi guardı..
Arda mı ? oooo. Messi'den büyük adam..

Bu isimlerin hepsini ben de seviyorum ama önce Galatasaray.. Biz Galatasaraylıyız.. Şu oyuncuları, takımın önüne koyma sevdamızdan vazgeçemedik.

Sonuçta Seimone'yi de seviyoruz ama coach takımda düşünmüyorsa, baskı yapmanın ne faydası olacak.. Adam takım kuramıyorum, istediğim kadro olmuyor diyor.. Bundan daha net ne söyleneblir..

Artık buna da biraz saygı göstermek lazım.. Önce Galatasaray.. Biz Galatasaray'ın Seimone ile daha başarılı olacağına inanıyor olabiliriz ama coach inanmıyorsa yapacak bir şey yok.. Bu O'nun işi.. Beklenen başarı gelmezse hesap sorulacak olan da O çünkü..

O yüzden abartmamak lazım.. Sevmek, takımda görmek istemek güzel de hocaya neden hakarete varan yaklaşımlar var anlamıyorum..

Bende Emre Abi gibi düşünüyorum o özellikle şu yüzden : 'Biz Galatasaray'ın Seimone ile daha başarılı olacağına inanıyor olabiliriz ama coach inanmıyorsa yapacak bir şey yok.. Bu O'nun işi.. Beklenen başarı gelmezse hesap sorulacak olan da O çünkü..'

Ben de Seimone kalsın istiyorum ama hep aynı hataya düşüyoruz..

Kewell mı ? O dünyanın en büyük futbolcusu, daddy cool, hasta Galatasaraylı..
Işıl mı ? Ooo.. Ondan büyük Galatasaraylı yok, dünyanın en iyi guardı..
Arda mı ? oooo. Messi'den büyük adam..

Bu isimlerin hepsini ben de seviyorum ama önce Galatasaray.. Biz Galatasaraylıyız.. Şu oyuncuları, takımın önüne koyma sevdamızdan vazgeçemedik.

Sonuçta Seimone'yi de seviyoruz ama coach takımda düşünmüyorsa, yapmanın ne faydası olacak.. Adam takım kuramıyorum, istediğim kadro olmuyor diyor.. Bundan daha net ne söyleneblir..

Artık buna da biraz saygı göstermek lazım.. Önce Galatasaray.. Biz Galatasaray'ın Seimone ile daha başarılı olacağına inanıyor olabiliriz ama coach inanmıyorsa yapacak bir şey yok.. Bu O'nun işi.. Beklenen başarı gelmezse hesap sorulacak olan da O çünkü..

O yüzden abartmamak lazım.. Sevmek, takımda görmek istemek güzel de hocaya neden hakarete varan yaklaşımlar var anlamıyorum..
Augustusu bu saydigin orneklerden ayirmak lazim cunku o suan bir sporcunun en verimli yaslarini yasadigi donemde sakatliginin etkilerini atlatti ve eski Augustusa kavusturdu bizi son zamanlarda. Pondexterin onunde 1. sira draft edilmis wnbain en onemli yildizlarindan biri oldugunu unutuyoruz. Avrupada her takimda oynar ve kalitesyle o takimi ust seviyelere cikartir ama biz napiyoruz sanki Augustusu sadece tarafyar seviyo diye kalsin istiyomus gibi bir hava yaratiyoruz. Augustus en basta kalite olarak bu takimda kalmali cunku iki numarada yerini doldurabilecek br oyuncu bulamayiz bu o kadar acik ve net. Kewell ile benzer bir durumu sadece sozlesmelerinin bitmesi ama ortaya koydugu performans Augustusun yeter de artar kalmasi icin. Konustugumuz kisi Augustus ya bu yuzden hocanin verecegi ayrilik kararini saygiyla fln karsilayamam ben.

Augustus kalsın, Ceyhun Hoca gitsin.

Yerine kim gelecek diyenler için de Euroleague takımlarının herhangi birinden bir koç olabilir. Yabancı seçimlerini daha kötü yapacak bir koç olamaz sanırım.

Merak ediyorum. Son maçta Augustus 30 sayı atmasa, 4.periyotta her attığını sokmasa, maçı son saniyedeki hatalı kararla değil de 20 küsür sayı farkla kaybetsek Ceyhun Hoca haketmiştik diyebilecek miydi? Yada hangi yüzle burada kalacaktı, gerçekten çok merak ediyorum.

Galatasaray > Seimone diyenler de haklı ama olaya bu açıdan bakarsak, Galatasaray > Seimone > Ceyhun Yıldızoğlu.

http://www.galatasaray.org/basketbol/bayan/haber/3468.php
http://ultrasmovement.blogspot.com/2009/03/seimone-augustus.html
http://www.galatasaray.org/basketbol/bayan/haber/3473.php

Biz Seimone'u bu maçta sevdik, o günden beri de gitgide büyüdü sevgimiz. O Galatasaray'a herkesten fazlasını verdi belki de.

Eurocup Şampiyonu olduğumuz sene büyük yükün altına girdi. Off-season'da çoğu oyuncu tatil yaparken, o Galatasaray'ı her kulvarda sırtlıyordu, yukarıdaki maç gibi daha niceleri vardı. WNBA'e de müthiş başlamıştı, herkes onu ve Lynx'i konuşuyordu. MVP sıralamasını açtığımızda en üstte yenilgisiz Lynx'in yıldız oyuncusu Seimone Augustus gözüküyordu. Normal sezonda Galatasaray için o kadar uğraştı ki, belki de dizleri bu yükü kaldıramadı. Cappie Pondexter'la Diana Taurasi'yle tek başına mücadele edebilecek bir oyuncuydu ve ediyordu, avatarımdaki sakatlığın olduğu şu ana kadar.

Sene başında takımımızın başına Ceyhun Yıldızoğlu geliyor, seviniyoruz. Milli Takımımızın koçu, gençlere önem veriyor, herkes onunla çalışmak ister. Takım sene başında inanılmaz kötü bir grafik çiziyor, en basit maçlarda bile zorlanıyoruz. Ardından Fb yenilgisi geliyor, hocanın sığındığı konu Seimone'u ben almadım. Neyse diyoruz, Seimone en kritik anlarda çıkıp ne olduğunu gösterir, ki gösteriyor da.

Ceyhun Hoca şimdi Seimone'u istemiyor, yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Ama artık inanmadığımız bir hocanın takımına da destek olmak içimizden gelmiyor haliyle.

Seneye Ceyhun Hoca, muhtemelen elindeki dünya yıldızlarına rağmen Final-Four'u bile göremez ve ayrılır. Bu sırada Seimone Galatasaray'dan kopmuş olur, önümüzdeki sene çok uğraşırız belki geri döndürmek için ama o nasıl olsa Galatasaraylı, yine koşarak gelir yuvasına.

Şuan tek düşüncem seçilecek yeni yönetimin koç değişikliği yapması. Eminim yeni gelen koç Alba Torrens'i, Tina Charles'ı ben istemedim demez.

Benim bu yazılanlara itirazım yok..
Bana Augustus'u neden anlatıyorsunuz, ben de sizin kadar tanıyorum.
Neden seviyoruz da demiyorum, ben de seviyorum..
Kalitesiz, faydasız da demiyorum.
Hocayı istemeyenlere de saygı duyuyorum..
Ben sadece bir coachun, bir basketbolcuyu istememe hakkı vardır diyorum, yanlışsa kendi yanlışıdır..
Bu forumdakilerin çoğunun yaşı tutmaz, bir şey anlatayım..
90 ların başında Roman Kosecki diye bir futbolcumuz vardı..
O zaman futbol şubesi sorumlusu Adnan Polat idi..
Takıştılar, bir olaylar oldu..
Kosecki'yi gönderme kararı aldılar, adam çıktı televizyonda ağladı göndermeyin diye..
O zaman ülkenin ilk ve tek spor gazetesi Fotospor, her gün 2 tam sayfayı taraftardan gelen fakslara ayırıyordu..
Yüzbninlerce imza toplandı ama Kosecki, Osasuna'ya gönderildi..

Emir-komuta zincirine dikkat etmek lazım.. Hoca yanlış yapıyor olabilir, günahı boynunadır..
Anlatmak istediğim bu.
Hoca kendine göre doğru yaptığını düşünüyordur, yanlışsa sonuçlarına zaten katlanır..
Burada neyin doğru, neyin yanlış olduğuna taraftar karar veremez.

Emir-komuta zincirine dikkat etmek lazım.. Hoca yanlış yapıyor olabilir, günahı boynunadır..
Anlatmak istediğim bu.
Hoca kendine göre doğru yaptığını düşünüyordur, yanlışsa sonuçlarına zaten katlanır..
Burada neyin doğru, neyin yanlış olduğuna taraftar karar veremez.

Giden 1 senenin hesabını kim verecek Emre Abi?

Sonuçlarına katlanır diyoruz da ne olacak? En kötü takımı bırakır, yine Botaş'a döner, olan da bize olmuş olur. Ee nerde şimdi adalet? Yanlış tercihlerinin sonuçlarına katlanan o mu oldu şimdi, biz mi olduk?

Ya her şeyi geçtim, Şaziye'yi alıyor Emre Abi, var mı ötesi? Zafer Kalaycıoğlu'na diyorduk ya hani, bilerek yapıyor herhalde bunları, Fb kulübü sabote et diye gönderdi herhalde diye. Ceyhun Hoca'nın şu verdiği/vereceği zararı veren başka biri olmuş mudur acaba bu kulübe?

Şaziye-Yasemin H.-???

Sıradaki de Nilay olur herhalde. Biraz daha cesaret alırsa o hamleyi de yapacak bence, az kaldı...