SpeeDee!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yaptığımız baskılı savunma ve kaptığımız toplarla fast break sayıları bulucas oyun sete set döndüğünde ise bence hüseyine çok iş düşüyo zor anlarımızda bizi rahatlatacak isim olması lazım ayrıca fatihinde eski formuna çıkıp boyalı alanı karartması lazım bir noktada 3 sayı performansımızı merakla bekliyorum saygılar.

evet arkadaşlar kaan kural'ın yazısını okudum vatanda,gs'nin çok sabrettiğini panik yapmadığını ve turnayı gözünden vurduğunu sölüyor yaptıklarından bahsediyor arada bir böle oyuncuların nba'den kaçıp avrupaya geldiğini ancak gs'nin almasnın büyük başarı olduğunu sölüyor emin olduğu bir şey var çokbaşarılı olacak
bir uzman görüşü daha size saygılar...

Re:

Alperen Bozkurt' Alıntı:
Dee Brown 1 numara yukarda size oyuncuyla ilgili her türlüyü bilgiyi içeren yazıyı yazdım.ha nasıl olur avery ile birlikte iki guard oynatırız o da bir basketbol taktigidir ki miami heat bunu son yıllarda epeyi kullanmıştı denver nuggets da kullanıyor.
Forumun ikinci Onur Uncu vakası :) 9 yaşındaki arkadaşımızın yaptığı yorumlar, Türkçe´yi kullanırken kurallara özen göstermesi dikkat çekici...

Sadece istatistiklere bakılarak yapılan yorum sağlıklı olamaz. Dee Brown hakkında yorum yaparken bu gerçeği gözardı etmemek gerektiğini düşünüyorum. Ama bizim ihtiyacımız Dee Brown değil 3 numaraydı diyebilirsiniz. Ancak ortada bir gerçek var ki Murat Hoca´nın oyun taktiği farklı olacak ve onun için bu transferin yapılmasına onay verdi. Takımın taktik anlayışını siz belirleyecek, takımı sahaya siz çıkaracak olsaydınız bu transferi taktiksel anlamda eleştirme hakkınız da vardı elbet.

evet bencede murat hoca bu oyunculara gore bı sıstem gercekleştırecektir. dusunulmeden uzun gorusmeler yapılmaz son dakıka transferı degıl ki bu.

Re: DEE BROWN

Transfer smacı

G.Saray, potada son bombayı NBA?den patlattı

28.jpg

Sadece ?yabancı olsun da nasıl olursa olsun? demeyen ve doğru ismi bekleyen G.Saray Cafe Crown sabrının ödülünü Utah Jazz?ın oyun kurucu Dee Brown?la aldı.

Potada Türkiye Kupası elemeleriyle birlikte sezonun başlamasına 1 hafta kala G.Saray transfer bombasını patlattı. Uzun süredir yabancı arayışında olan G.Saray zaman daralmasına karşın paniğe kapılmayıp sabredince ödülü Utah Jazz?de Mehmet Okur?un takım arkadaşı olan Dee Brown oldu. İki sezon Utah forması giyen Brown?un sözleşmesi bu sezon sona ermişti ancak NBA?de oynamak istediği için yaz boyunca Olympiakos ve Tau Ceramica gibi takımların 1 milyon dolar civarındaki tekliflerini değerlendirmeyen Brown, NBA?de sezon öncesi kampların başlamasına 1 hafta kala takım bulamayınca bir anda tercihleri sınırlı kaldı. Yaklaşık 10 gündür Brown?la görüşmelerini sürdüren G.Saray önceki gün nihayet NBA hayallerini bir kenara bırakarak sarı-kırmızılıların teklifini kabul etti. Kendi internet sitesinde de transferi doğrulayan Brown ?Çarşamba günü Türkiye?ye hareket edeceğim. NBA?de oynamayı çok istiyordum ama şartlar böyle gelişti. Açıkçası basketbol oynamayı çok seviyorum ve çok da iyi bir fırsat yakaladım. Bunu kendimi hem insan hem de basketbolcu olarak geliştirmek için çok önemli bir fırsat olarak görüyorum? açıklamasını yaptı.

WİLLİAMS?IN YEDEĞİYDİ

Dee Brown, Illinois Üniversitesi?nde çok başarılı bir kolej kariyerinin ardından 2006 yılında NBA?de Utah Jazz tarafından seçilmişti. Brown Illinois Üniversitesi?yle 2004-2005 sezonunu ilk sırada bitirmiş, NCAA turnuvasında ise finale kadar yükselmişti. Utah?da Deron Williams?ın arkasında kaldığı için fazla forma fırsatı bulamasa da oynadığı bölümlerde çok göz doldurmuş, geçen yıl play-off?da Williams faul problemine girdiğinde baskı altında çok başarılı bir performans sergilemişti.

Brown bir arada çok nadir bulunan basketbol özelliklerini tek başına bünyesinde bulunduran bir yıldız. Genelde siyahi oyun kurucular ya çok iyi atlet ve savunmacı olurlar ama şutları istikrarsızdır ya da tersi. Dee Brown hem çok iyi bir savunmacı, aynı zamanda da iyi bir şutör. Yetmezmiş gibi kolejde kendisine ?tek kişilik fast break? lakabı takılacak kadar hızlı ve bitirici ama aynı zamanda gerçek oyun kurucu içgüdülerine sahip olduğu için kontrollü ve takımı oynatan bir isim.

OLYMPİAKOS?UN ELİNDEN

Aslında NBA?de pek çok takımda rahatlıkla forma giyebilecek bir isim ama zaman zaman NBA?in radarından böyle değerli oyuncular kaçabiliyor. Ama daha da önemlisi oyunu Avrupa basketboluna çok çok uygun. Zaten bu yüzden yaz boyunca Final Four için takım kuran Olympiakos peşinde koştu Brown?un. Ondan ümidi kesince ancak Sarunas Jasikevicius?a yöneldiler. Sarı-kırmızılılar bu defa turnayı gözünden vurdu...

Kaynak: Vatan / Kaan Kural

geçmiş sayfalarda birkaç mesajda solomon karşılaştırması yapılmış.. bende katılıyım.. dee brown savunma etkinliği açsından solomon kadar etkilidir.. ancak solomonun hücum yetenekleri brown a epey ağır basar.. tecrübe ve avrupa basketbolunu bilmek te başka artıları olur solomonun..

çok ses getiren bi transfer olmasında ilk açıklanan fiyatı, olympiakos a hayır demiş olması ve m.murathanoğlu nun açıklamalarının büyük etkisi vardır..

takım için çok güzel bir transferdir, çok faydalı olacaktır...

Re: Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Alperen Bozkurt":708ec]Dee Brown 1 numara yukarda size oyuncuyla ilgili her türlüyü bilgiyi içeren yazıyı yazdım.ha nasıl olur avery ile birlikte iki guard oynatırız o da bir basketbol taktigidir ki miami heat bunu son yıllarda epeyi kullanmıştı denver nuggets da kullanıyor.
Forumun ikinci Onur Uncu vakası :) 9 yaşındaki arkadaşımızın yaptığı yorumlar, Türkçe´yi kullanırken kurallara özen göstermesi dikkat çekici...

Sadece istatistiklere bakılarak yapılan yorum sağlıklı olamaz. Dee Brown hakkında yorum yaparken bu gerçeği gözardı etmemek gerektiğini düşünüyorum. Ama bizim ihtiyacımız Dee Brown değil 3 numaraydı diyebilirsiniz. Ancak ortada bir gerçek var ki Murat Hoca´nın oyun taktiği farklı olacak ve onun için bu transferin yapılmasına onay verdi. Takımın taktik anlayışını siz belirleyecek, takımı sahaya siz çıkaracak olsaydınız bu transferi taktiksel anlamda eleştirme hakkınız da vardı elbet.[/quote:708ec]

Onur abi Alperen yanlış yazmış 98'li değil de 88'li ben uyarırım onu :D

Re: DEE BROWN

Dee Brown iyi oyuncu(En azından üniversitede öyleydi)Son yıllarda yaptığımız en flaş transferlerden.

Lakin Dee Brown ligi sarsar,harikalar yaratır diyemiyorum ne yazık ki şu anda.Bekleyip göreceğiz.Böyle nice oyuncular geldi geçti ne yazık ki(En yakın örneği Fitch)

Bahsi geçen paralar da milyon dolar civarındaysa,gerçekten çok para.Bu paraya çok daha tecrübeli ve ne yapacağı belli olan bir oyuncu alınabilirdi.

Adaptsayonu halledebilirse Avrupa'nın en önemli oyun kurucularından biri olacaktır. Ancak kendi blog'unda yazdıklarına bakıldığında NBA'den ayrılmak, daha doğrusu kontrat yapamamak onu bir hayli üzmüş. hatta onur meselesi haline getirmiş. NBA'e döneceğim diye istatistiklere oynarsa bizim için pek hayırlı olmaz. Ancak özellikle kaan kural'ın yazısında belirttiklerine dikkat edersek: karşımızda solomonun kontrollüsü, solomon'un özelliklerine ek olarak oyun kuruculuk güdüleri gelişmiş bir oyuncu portresi var. Dee bu çizilen portreyi realize ederse Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından birisi olabilir.

Re: Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Alperen Bozkurt":264e1]Dee Brown 1 numara yukarda size oyuncuyla ilgili her türlüyü bilgiyi içeren yazıyı yazdım.ha nasıl olur avery ile birlikte iki guard oynatırız o da bir basketbol taktigidir ki miami heat bunu son yıllarda epeyi kullanmıştı denver nuggets da kullanıyor.

Sadece istatistiklere bakılarak yapılan yorum sağlıklı olamaz. Dee Brown hakkında yorum yaparken bu gerçeği gözardı etmemek gerektiğini düşünüyorum. Ama bizim ihtiyacımız Dee Brown değil 3 numaraydı diyebilirsiniz. Ancak ortada bir gerçek var ki Murat Hoca´nın oyun taktiği farklı olacak ve onun için bu transferin yapılmasına onay verdi. Takımın taktik anlayışını siz belirleyecek, takımı sahaya siz çıkaracak olsaydınız bu transferi taktiksel anlamda eleştirme hakkınız da vardı elbet.[/quote:264e1]

Onur uncunun vakasının ne oldugunu bilmiyorum ama Dee Brownu kendi eyaletinde universitede 1 sene izlemek sadece istatistiklerle konuşmak mı demektir onu anlayamadım
Bu mesajdan önce 1 sayfalık bilgi verdik adam hakkında hala birşeyler yazılıp çiziliyor .İstatistige bakarak konuşsam şöyle derim geçen sene bir nokta bilmem kaç sayı ortalamasıyla oynayan birinin bizim takımımızda ne işi var?
Sadece şunu söyluyorum Amerikadaki Üniversite basketbolunu takip ediyorsanız biliyorsunuzdur bu adama Illinoiste Michael Jordana taptıklarından daha fazla tapıyorlar

Yanlış anlaşılma olmuş galiba Alperen..Onur abi yaşına rağmen iyi konuşuyorsun demiş :)

Alttakini de sana söylememiş kanımca :)

Beşiktaş forumunda bi arkadaş Dee brownu objektif bi şekilde analiz etmiş

Arkadaşlar eğri oturp doğru konuşalım bu transfer kesinlikle abartılmış bir transfer değildir. Objektif olmak gerekirse Gs şu anda tbl nin en iyi point guardına sahip. Tabii ki bu Gs nin şampiyon olacağı anlamına gelmez ama adamlar çok iyi bir transfer yaptılar. Dee Brown ki kollejden beri seyreden herkes aynı konuda hem fikirdir Nba de bir çok takımda rahatlıkla ilk beş başlıyabilecek bir oyuncuyken Utah'ta koçla yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle sadece ortalama 9 dakika oynadı . Utah taraftarı bu transfere çok üzüldü.

Brown tam da Avrupa'da oynanan basketbola uygun bir oyuncu. Nba de böyle siyahi oyun kurucu bulmak ciddi bir meseledir. Brown'un Avrupa'daki taliplerine bakmak ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu ve Avrupa'ya uygun olup olmadığını kanıtlamaya yeter herhalde: Olimpiakos ve Tau Brown'u ilk beş başlayacak oyun kurucuları olarak düşünmüşler ve sezon başında teklif götürmüşlerdi. Utah'la pazarlık halinde olan Brown o sırada Avrupa'yı aklının ucundan geçirmiyordu. Fakat Utah'la anlaşamayınca, Olimpiakos ve Tau treni de kaçınca Gs ye transfer oldu

doğru söze ne hacet :)

Alperen Bozkurt' Alıntı:
Onur uncunun vakasının ne oldugunu bilmiyorum ama Dee Brownu kendi eyaletinde universitede 1 sene izlemek sadece istatistiklerle konuşmak mı demektir onu anlayamadım
Bu mesajdan önce 1 sayfalık bilgi verdik adam hakkında hala birşeyler yazılıp çiziliyor .İstatistige bakarak konuşsam şöyle derim geçen sene bir nokta bilmem kaç sayı ortalamasıyla oynayan birinin bizim takımımızda ne işi var?
Sadece şunu söyluyorum Amerikadaki Üniversite basketbolunu takip ediyorsanız biliyorsunuzdur bu adama Illinoiste Michael Jordana taptıklarından daha fazla tapıyorlar
Alperen eleştirim isatistiklere takılıp olaya geniş açıdan bakamayanlaraydı. Onlar kendilerini biliyor zaten...

Bir arkadaşımız bu transfere farklı bir gözle bakıp "marketing" açısından çok iyi bir transfer oldu demiş. Bizim dilde ona pazarlama diyorlar. Pazarlama açısından ne kadar iyi bir transfer olduğunu da; kombine satışlarına olan ilginin artması ve satışa çıkacak olursa basketbol formalarımızın satış rakamlarından anlayacağız.

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Alperen Bozkurt":daf68] Onur uncunun vakasının ne oldugunu bilmiyorum ama Dee Brownu kendi eyaletinde universitede 1 sene izlemek sadece istatistiklerle konuşmak mı demektir onu anlayamadım
Alperen eleştirim isatistiklere takılıp olaya geniş açıdan bakamayanlaraydı. Onlar kendilerini biliyor zaten...

Bir arkadaşımız bu transfere farklı bir gözle bakıp "marketing" açısından çok iyi bir transfer oldu demiş. Bizim dilde ona pazarlama diyorlar. Pazarlama açısından ne kadar iyi bir transfer olduğunu da; kombine satışlarına olan ilginin artması ve satışa çıkacak olursa basketbol formalarımızın satış rakamlarından anlayacağız.[/quote:daf68]
bizim dili kullanmak genclere hava katmıyor ne yazık ki,bircok yorumda LEVEL atlatmak,point guardımız aklıma gelmeyen bunun gibi vs..., murat murathanoglu ve kaan kural benzeri bir türkce olusmaya basladı bu da nedense sanki kültür seviyesini gösteriyormus gibi insanların zorunlu kullanmaları gereken bişeymiş gibi algılanıyor,lütfen eger türkce karsılıgı varsa onu kullanalım yoksa ingilizcesi ya da ispanyolcası flamancası vs kullanalım,dee brown un gelişi bizim için oldugu kadar avrupa basketbolu içinde önemlidir,bakalım görelim ne kadar iyi bir oyuncuymus,zaman her seyin ilacıdır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...