SpeeDee!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşalar kartalbaskette demişler,dee deron williams'ın sayesinde utah'ta oynamış(hani yakın arkadaşlar diye)
adamlar kıskaçlıktan ne diyeceklerini şaşırmışlar.Birde tutturmuşlar adamın sayı ortalamasına bu sene görünce
fena şişçekler. :D :D :D

Re: Dee Brown

Dee bu sene oynayacağımız veya oynamamız gereken(kadro yapısı itibari ile) tempolu basketbolun en önemli taşlarından biri olack. Gereğinde frene basabilecek her zaman hızlı hücumu zorlayack bir oyuncu. Tek kişil hızlı oyun organizasyonlurunu ondan bol bol izleriz. Sete set hücumdada şut yüzdesi ve takımı yönetme kabiliyeti ile takıma çokşey katacaktır. Umarım biran önce takım ile kaynaşırlar... Bu sene çok güzel olacak... :)

Harika bir transfer bizi bu sene ucuracagi kesin. Bence TBL nin ustunde olan bir oyuncu ligimiz dusuk oldugundan degil oyuncunun kalitesinden dolayi.

Gazetelerden okuduğum kadarıyla bugün gelicekmiş İstanbula ve bir karşılama olacakmış gazetelere göre!

Bilgisi olan, bir organizasyondan haberi olan varmı?

Bize Garnett,lıttle gibi yabancılar lazım...yada Inamoto,ıorfa,lukunku gibi..

Ne gerek var Lıncoln'e,adam daha Schalke'yi şampiyon bile yapamamış..Ne gerek var D.Brown'a..baksana Utah gibi takımda D.Wıllıams'ı bile kesememiş.Böyle oyuncumu olur.Olympıakos kim ki ona talip oluyor.Sıradan bir avrupa takımı...

veda mektubu yayınlamıs bugun gelıyormus hakıkaten super bı transfer oldu ulebın sıtesınde heryerde ılk haber olarak cıktı. turkıye kupasında buyuk ıhtımal oynıyacaktır sabırsızlıkla beklıyorum. Yıne soyluyorum bir gun antremana gıdelım. Cuma c.tesi pazar gunlerınde bı gun basalım ıdmanı :D:D:D

dee brownın sitesinde WELLCOME TO GALATASARAY topicindeki son 2 mesajı okuyun ve türk olduğunuzu anlayın

:) bu arada yanlış anlamyın okduğumu düşündümde hakaret gibi oldu bende türküm o arkadaşları ayıbını kınıyorum

Amerikalı oyun kurucu Dee Brown, Galatasaray'la anlaşınca, 22 Eylül'de kişisel web sitesinde işte bu veda sözlerini yayınladı: Benim için çılgın bir hafta geride kaldı. Gelecek sezon Türkiye'de oynuyor olacağım. Başta hayal kırıklığına uğradım, çünkü NBA'de oynamak istiyordum. Ama sadece basketbol oynayarak mutlu olduğumu düşündüm. Bazen gururunuzu yenmek zorundasınızdır ve ben de öyle yaptım. Heyecanlıyım, gururumu kırdım, gerginim, hazırım ve kendime güveniyorum. Tanrı'nın beni bırakmayacağına, bunun sadece yoldaki küçük bir çukur olduğuna inanıyorum. Denizaşırı ülkelerde oynamak, düşündüğüm kadar kötü değildir; ve büyük yetenek, hâlâ NBA takımları tarafından izleniyor olacak.?

Yarın geliyor

Dee Brown, yarın İstanbul'a gelecek. Taraftarların özel bir karşılama yapması beklenen Amerikalı oyuncu, Sarı-Kırmızılı ekibin TT NET turnuvasındaki maçlarını izleyecek.

bu arada istatistiklerle oyuncu yorumu yapan arkadaşlara orası nba diyorum ve sarunas jasikevicius un ortalamalarına bakın diyorum.unutmadan murat murathanoğlunun dediği gibi sarunastan önce dee yi istediler

ama sarunası sanırım çok daha iyi bir oyuncu.

Yayınladığı veda mesajından çok buruk olduğu belli. Onu hayata döndürebilmek için en büyük görev bizlere daha doğrusu İstanbul´daki taraftarımıza düşüyor. Doğru bir karar verdiğini, büyük bir camiaya geldiğini hissettirebilirsek performansının daha da yükseleceğine inanıyorum.

Dün Milliyette okudum bize 400 bin dolara geliyormuş...

1.1 milyon dolar da değil.

Bence ikisi de değil.Ortası birşeydir.700 bin filan...

Oyuncuların morali bozulmasın diye bunu boyle soylemis olabilirler.Browndan sonra en fazla kazanan 400bin$ civarıyla gainesdir herhalde, haliyle sorun yaratabilir hele beklenen katkıyı saglayamazsa.

Re: Re:

Cihat Cetin' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":11fd9][quote="Alperen Bozkurt":11fd9] Onur uncunun vakasının ne oldugunu bilmiyorum ama Dee Brownu kendi eyaletinde universitede 1 sene izlemek sadece istatistiklerle konuşmak mı demektir onu anlayamadım
Bu mesajdan önce 1 sayfalık bilgi verdik adam hakkında hala birşeyler yazılıp çiziliyor .İstatistige bakarak konuşsam şöyle derim geçen sene bir nokta bilmem kaç sayı ortalamasıyla oynayan birinin bizim takımımızda ne işi var?
Sadece şunu söyluyorum Amerikadaki Üniversite basketbolunu takip ediyorsanız biliyorsunuzdur bu adama Illinoiste Michael Jordana taptıklarından daha fazla tapıyorlar
Alperen eleştirim isatistiklere takılıp olaya geniş açıdan bakamayanlaraydı. Onlar kendilerini biliyor zaten...

Bir arkadaşımız bu transfere farklı bir gözle bakıp "marketing" açısından çok iyi bir transfer oldu demiş. Bizim dilde ona pazarlama diyorlar. Pazarlama açısından ne kadar iyi bir transfer olduğunu da; kombine satışlarına olan ilginin artması ve satışa çıkacak olursa basketbol formalarımızın satış rakamlarından anlayacağız.[/quote:11fd9]
bizim dili kullanmak genclere hava katmıyor ne yazık ki,bircok yorumda LEVEL atlatmak,point guardımız aklıma gelmeyen bunun gibi vs..., murat murathanoglu ve kaan kural benzeri bir türkce olusmaya basladı bu da nedense sanki kültür seviyesini gösteriyormus gibi insanların zorunlu kullanmaları gereken bişeymiş gibi algılanıyor,lütfen eger türkce karsılıgı varsa onu kullanalım yoksa ingilizcesi ya da ispanyolcası flamancası vs kullanalım,dee brown un gelişi bizim için oldugu kadar avrupa basketbolu içinde önemlidir,bakalım görelim ne kadar iyi bir oyuncuymus,zaman her seyin ilacıdır...[/quote:11fd9]

Marketing diyen bendim,keşke ismimi vererek eleştirseydin bence daha iyi olurdu,
Eleştirileriniz haklıdır ama hiç hava atıcam diye yabancı dilde kelimeler kullanmadım.
Eleştirileriniz haklı olsa da üslup konusunda ben de sizleri eleştiriyorum

olimpiakos ve tau zamanında 1 milyon dolar teklif etmiş olabilir,ama artık bütün üst düzey takımlar oyuncularını buldu o yüzden daha ucuza gelmiş olabilir

Re: Re:

Berk Bayraktar' Alıntı:
Marketing diyen bendim,keşke ismimi vererek eleştirseydin bence daha iyi olurdu,
Eleştirileriniz haklıdır ama hiç hava atıcam diye yabancı dilde kelimeler kullanmadım.
Eleştirileriniz haklı olsa da üslup konusunda ben de sizleri eleştiriyorum
Özellikle isim belirtmedim, sorun kişiselleşmesin diye. Çünkü sorun Ahmet´in, Mehmet´in değil çoğumuzun sorunu. Üslubumda bir hata görmediğimden özür dilemem gerektiğini düşünmüyorum ancak yeni bir oyuncumuz için açılan konu başlığını amacından saptırdığım için özür diliyorum.

Konuya kaldığımız yerden devam edelim.

Dee yarın 12.30 da İstanbuldaymış.Artık okulu filan olmayanlar karşılamaya gitsinler. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...