Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBF Kararını Açıkladı, Tahkim´in Kararı Bekleniyor

Arkadaşlar eğer tahkimden de ceza onanırsa konuyu avrupaya taşıyormuşuz sanırım orada ne olur bilinmez ama bu haksızlık durdurulmalı..

Karar açıklanırsa oyuncuların rahatlayacağından,rehavete kapılacaklarından korkuyorum aslında.

Tahkim'den müjdeli haber bekliyorlar
TBF Tahkim Kurulu'nun Galatasaray'ın itirazı üzerine 7 Ocak Perşembe günü toplanması bekleniyor. Sarı kırmızılılar toplantı öncesi umutlu bir bekleyiş içerisinde. Şube sorumlusu Mümtaz Tahincioğlu, ?Tahkim Kurulu'ndan hükmen yenilgi ve puan silme cezalarını kaldırmasını bekliyoruz? dedi.

webaslan

Fenerasyona bağlı tahkim kurulundan ne çıkacak merakla bekliyoruz. Zira abilerimiz yılsonu rehaveti, ulaşım problemleri gibi haklı gerekçelerle !!! toplanamadılar bir türlü.

Kaba bir hesapla kümede kalmak için ilk yarı göz önünde bulundurulduğunda 8-9 galibiyetin yeterli olacağı düşünülürse ; Kalan 17 maçta 30 puan almamız gerekli. 13-4 yapmamız anlamına geliyor. Tofas maçı gibi bir kaza yaşamadığımız taktirde yakalayabileceğimiz bir durum olarak görüyorum.

Bu inanç ve mücadele gücü bu takımda fazlasıyla mevcut.

Sezai Saçak' Alıntı:
-5 geri verilirse play-off oynama ihtimalimiz varmı?
Var tabiki. Örnek olarak şu an ligde 8.sırada yer alan Bornova Belediyesi'ninde 6 galibiyeti var Galatasaray'ında. Altıncı Türk Telekom ve yedinci Pınar Karşıyaka ise 7 galibiyetteler. Yani -5 kalktığı an play-off sıralamasına girecektir Galatasaray şu anki durum ile bile..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Sezai Saçak":3kpqn0ah]-5 geri verilirse play-off oynama ihtimalimiz varmı?
Var tabiki. Örnek olarak şu an ligde 8.sırada yer alan Bornova Belediyesi'ninde 6 galibiyeti var Galatasaray'ında. Altıncı Türk Telekom ve yedinci Pınar Karşıyaka ise 7 galibiyetteler. Yani -5 kalktığı an play-off sıralamasına girecektir Galatasaray şu anki durum ile bile..[/quote:3kpqn0ah]

tabi ayriyetten bize verilen bir -8 daha var unutmayalım...14 puanla sadece düşme hattında bir üste çıkarız...

O puan farkı kapanır zaten, yani play-off grubu ile çok fark yok arada. Hükmen mağlubiyetlerin verdiği dezavantaj var fakat lige bakınca 5.sıradaki Türk Telekom ile 12.sıradaki Oyak Renault arasında 2 galibiyet fark var sadece. Yani kopma yok o bölge ile, -5'in kaldırılması bile yeterli olur bana göre ama tabi her ihtimal söz konusu, ligin yarısı bile tamamlanmadı henüz..

sadece -5 değil ,sahada kazandıgımız puanlarında bazısını iade etmeliler!

edecekler...

Murat Cantas' Alıntı:
sadece -5 değil ,sahada kazandıgımız puanlarında bazısını iade etmeliler!

edecekler...

İnşallah Murat Abi,özellikle Fenerbahçe Ülker maçındaki galibiyetimizi geri istiyorum ben :)

Bu arada 7 Ocak da geldi çattı,bakalım yeni bahanelerini bekliyoruz.

Onu vermeseler de yendik zaten. Görüntüleri mi yok edecekler? : )

-5 kalkarsa eğer playoff şansımız var. Ancak sezon sonuna kadar en fazla 4 kez mağlup olmamız gerekiyor. Yani 17 maçta 13 galibiyet. Olmayacak iş değil, Bjk deplasmanından galip çıktık mesela.

Bugun insallah cok guzel birgun olacak. Bu sabah bazı gs dusmanlari oturmus tahkim bu cezayı da arttırabilir havası caliyorlardı. Bu ne yuzsuzluktur acaba.