Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBF Kararı

Avrupa kupası olmasa ligden çekilmek en doğru karar olurdu fakat avrupa kupasında olduğumuz için ligden çekilmemiz yabancı oyuncuların gitmesi vs. avrupa kupasından kolayca elenmemizi sağlar

fb efes macında bin kişi sahaya iner oyuncuları darp ederler kayaya ergin atamana yumruk atarlar, koltukları parçalarlar üstüne yakarlar 5 maç ceza alırlar bizden 2 kişi sahay iner bi oyuncuya vurur biri biz 4 maç ceza alırız.

mirsad ile haislip yumruklaşır 8 er maç ceza alırlar. ama kinsey gelir seyirciye yumruk atar, adamın burnunu kırar ama 2 maç ceza alır. bu olayın çok benzeri ingilterede olur o oyuncu(cantona) 2 hafta hapis 9 ay hak mahrumiyeti alır.

Her şeyi geçtim neden -5 puanla başlıyoruz onu anlamadım. ligden biz düşürmedik siz düştünüz demek için mi? yazıklar olsun ne diyim. kesınlıkle itiraz edilmeli en azından 0 puanla başlamalıyız...

Doğan Aksu' Alıntı:
Avrupa kupası olmasa ligden çekilmek en doğru karar olurdu fakat avrupa kupasında olduğumuz için ligden çekilmemiz yabancı oyuncuların gitmesi vs. avrupa kupasından kolayca elenmemizi sağlar

Avrupa Kupasında kalsak ne yapabileceğiz ki ? 2-3 maç fazla oynarız elenir döneriz geriye oradan çekilmesekte yerlilerle oynarız... Challenge cup'ta oynadığımızı unutmayalım nasıl elendiğimizide.

Şimdi bizim ligde kalmamız için nekadar maç kazanmamız lazım?

4 maçlık ceza fazla bence.

Gs tv de Cemal'e 3 yıl ceza verildi diyor.Hangisi doğru?

Kararı okuyan kişi, cemal nalga'nın oynadığı lig maçlarında cezalı olarak oynatıldığı için, galatasaray tüm lig maçlarında hükmen mağlup sayılmıştır dedi. Saçmalık! cemal nalga sadece 5 maç ceza aldı ve bunu hazırlık maçları ve türkiye kupası ile doldurdu. ( ve ya dolduracaktı izin verselerdi!) Sonuçta lig maçlarında cezalı olduğu için OYNATILMAMASI gerektiği son derece yanlış bir açıklamadır. Yapılması gereken hükmen mağlup saymak değil, puan silinmesi olmalıydı. Sonuçta Cemal Nalga Fenerbahçe maçında hiç bir türlü cezalı olmayacaktı. O zaman hangi gerekçeye dayanarak sen Fenerbahçe'yi galip sayıyorsun. O zaman bundan sonra bizle maç yapan takımların da 2 puan alması lazım. Kararı kesinlikle anlayamadım...

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Şimdi bizim ligde kalmamız için nekadar maç kazanmamız lazım?

4 maçlık ceza fazla bence.

Gs tv de Cemal'e 3 yıl ceza verildi diyor.Hangisi doğru?

24 maç var oynanıcak 24/24 yapmalıyız + ligin son 2 yada 3 takımıda bizden 3 ila 5 maç az kazanmalılar. şuanki puan tabloasuna bakıyorum.

Eren Pirli' Alıntı:
[quote="Doğan Aksu":eiedyvbt]Avrupa kupası olmasa ligden çekilmek en doğru karar olurdu fakat avrupa kupasında olduğumuz için ligden çekilmemiz yabancı oyuncuların gitmesi vs. avrupa kupasından kolayca elenmemizi sağlar

Avrupa Kupasında kalsak ne yapabileceğiz ki ? 2-3 maç fazla oynarız elenir döneriz geriye oradan çekilmesekte yerlilerle oynarız... Challenge cup'ta oynadığımızı unutmayalım nasıl elendiğimizide.[/quote:eiedyvbt]

eğer ligden çekilmeme kararı verilirse pivot mevkisine bir takviye yapılması düşünülebilir.bu takımda bu potansiyel varken bir de yabancı uzunla avrupa kupasında neler yapabileceğimiz hiç belli olmaz.

önümüzde 3 seçenek var...

1)ligden çekilmek ve bu sayede 2-3 senemizin çöpe gider.

2)türk telekom veya zor ihtima ama darüşşafaka(% 50 düşme adaylarından) acilen birleşmek.

3(galatasaray ruhu)en riskli ihtimal ama herkezin aslında başarabiliriz dediği en inançlı ihtimal;yönetim bu hafta acilen basketbolu futbol ayarında görüp yürekli ve çok iyi bir koç bulup takımın başına koyar..mutlaka bir 5 numara transferi ve gerekiyorsa guard alınıp tüm maçları kazanma hedefi koyulur(ben bu sene +42-43 puanın play-off oynayacağı kanatindeyim)en azından ligde kalıp boş yere 2ligde sürünmemek için..3 üncü maddenin en önemli unsuru taraftar olucaktır.

Uzulerek belirtiyorumki resmen kume dustuk..ancak ve ancak cok iyi 2 uzun biri yerli biri yabanci takima alinir takim ilk yari tum maclarini kazanirsa o zaman ligde kaliriz yoksa resmen dustuk((((( ben sana ne diyeyim okan cevik..bir de kendini savun milli duygularimiza yenildik diye. 104 yillik efsaneyi ne hale getirdin...

2' nci ligden başlamak bu şekilde üzgün ve utançlı devam etmekten daha iyidir .evet bu çok zor bir karar ama biz en iyisi zordan başlayalım ve daha fazla zaman kaybetmeyelim ! Kalan oyunculara destek vererek de bu takımı bi yerlere getirmek bundan sonra galatasaraylı olan herkesin görevidir sanırım.zor günde beraberlik başarıyı elbet getirir !

ligden çekilmek aslında savaş alanından çekilmek gibi geliyor bana. Ama küme düşmekten se, alt kümeden başlamak daha iyi. sezon sonu GS küme düştü laflarını duymaktansa, şimdi bu tarz şeyler duymayı tercih ederim. hatta basketbol şubesini fesh et diyor bir mantık.

Seneye Bir başka sponsorluk çalışması cercevesinde çalışma başlatılır. Ben aslında EFES ile yakın görüyorum bizim birleşmemizi,

Ağır olmuş cezalar.
Direk ligden düşseydik daha iyi.
Ligden cekilip,seneye Telekom birleşme veya Vestel vb firmaların sponsorluğunda iddaalı takım kuralım.

Acıkcası puan silme bekliyordum sırf ama hukmen maglubiyetleri beklemiyordum. Ama bu, Feneri yendigimiz gercegini degistirmez. Ah Okan Cevik ah kendini yaktıgın gibi Cemal'i de yaktın. Cemal iyi de oynamaya baslamıstı. Kinsey'e verilen 2 maca sadece guluyorum. NBA'de 20 kasim 2004 detroit pistons indiana pacers macı'nda Ron Artest 82 mac ceza aldı. Ki o olayda asıl provoke eden Ben Wallace idi gereksiz yere Artest'e vurmustu.

Gelelim bizim meselemize bizi dusurmediler ama dusurmekten beter ettiler. Su hukmen maglubiyetlerden sonra kalan 24 macın kacını kazabiliriz. Ama Allah buyuk bizleri bu duruma dusurenlerin 2 yakası bir araya gelemez insallah. Yigit Sardan'ın tamamen sucsuz olduguna inanıyorum. Sen bir insanı hem 2. baskan, hem pazarlama ve reklamdan sorumlu, hem de erkek basketbolunun basına getirirsen o adam takip edemez sube'de neler olup bittigini.

Cok uzgunum bir basketbolsever olarak bu olanlara.

Ligde falan kalamayız imkansızın ötesinde birşey tüm macları ama tüm macları kazanmamız bile yetmiyor..Ligden cekilmek en iyi tercih olacaktır..

Aslında acilen vestel ile birleşip bu sene türk oyuncularla 2. lig'de oynayıp vestel ile birlikte tekrar 1.lige dönebiliriz.

Öyle bir çapraza aldılar ki bizi. Şimdi onurumuzla devam edelim desek küme düşürecekler sezon sonu. Eğer ligden çekilelim desek, duramayacakalrını analdıalr böyle karar aldılar diyecekler. Bence yönetim karara itiraz etmeli öncelikle ve kararın gözden geçirilmesi sğalanmalı. Daha sonra çıkan karara göre, gene de takımı ligden çekmeli. Bayan takımımız da zamanıda 2. lige düştü(kıymetli bir başkanımız sayesinde) daha güçlü geldi. Şimdi artık erkek takımımız için bunu düşünmekten başka çare yok...