TBL 1. Hafta | Galatasaray CC 68 - 63 Oyak Renault (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: Galatasaray-Oyak.R(Küçülmeye izin yok)

Çokta heyecan verici bir kadromuz yok. Geçen senenin başındaki kadrodan çokmu iyi sizce bu kadro?

Bir aksilik olmazsa oradayım.Oyak takımı da Ufuk ve yabancılarıyla ayakta duracak bir takım yarattı.Güzel maç olur ,kazanırız diyorum.Sezonu iyi açmak önemlidir derler :)

Eyüp Arkadaş küçülmeye izin yok derken çok doğru yazmış. Galatasaray Taraftarı'nı özel kılan şeylerin başında da zaten düşüş zamanlarında da armasının yanında olması, başarıya endeksli olmaması gelir.
Tabii ki her koşulda takımımızın yanında olup onlara destek vermemiz çok çok önemli. Biz Fenerbahçeliler gibi başarısızlıkta sırtını dönen, kendi sporcularını döven, arma aşkı başarılı olduğu sürece devam edenlere benzeyemeyiz.
Bütün bunlar doğrudur ve böyle olmalıdır.
Ama.........
Bu doğrulukarın da değiştiremeyeceği bir realite var. Bu sezon Galatasaray'ın mevcut kadrosuyla Beko Basketbol Ligi'nde değil şampiyon olması, final oynaması bile Somali'nin Ay'a insanlı araç göndermesinden daha ufak bir ihtimaldir. Bunun sebebi de her ne kadar reddetmeye çalışsak da durduramayacağımız küçülmedir. Çünkü Galatasaray'ı yönetenler tercihlerini bu yönde kullanmışlardır. (Belki de tercihlerinde haklılar bu ayrı bir tartışmanın konusu)
Bir takımın hocası yeni sezon vaadinde şampiyonluk değil de mücadele eden bir takımın sözünü veriyorsa zaten planlar küçük yapılmış demektir.
Bir takım sezona zirveye oynayan takımların bütçesinin 5'te-6'da biriyle giriyorsa küçülme zaten realitedir.
Demek istediğim şu ki; taraftar ne kadar mücadele ederse etsin mevcut küçülme taraftarın çabası ile durdurulamaz. Bir realitedir ve en önemlisi bir kaynak sorunudur.
Ben de kendi adıma bu sezon hedeflerimi küçülttüm ve sahada mücadele eden, sert ve hızlı bir takım görürsem mutlu olacağım.

Başta da söylediğim gibi Eyüp arkadaşa katılıyorum. Tribünde yerimizi alalım...

Samet Semiz' Alıntı:
Çokta heyecan verici bir kadromuz yok. Geçen senenin başındaki kadrodan çokmu iyi sizce bu kadro?
Arkadaş isim olarak geçen sezon ki kadro daha iyiydi ama heyecan verme başka birşey. Evren büker gibi bir yerli oyuncumuz var yıldız adayı basketbolumuzda bu heyecan veriyor,caner topaloğlu gibi bir şutör var türk basketbolu için gelecek vaat ediyor bu bana heyecan veriyor,jasaitis'in dünkü basketbolu bana heyecan veriyor,kadro'nun genç olması bana heyecan veriyor.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Samet Semiz":2co3e3vx]Çokta heyecan verici bir kadromuz yok. Geçen senenin başındaki kadrodan çokmu iyi sizce bu kadro?
Arkadaş isim olarak geçen sezon ki kadro daha iyiydi ama heyecan verme başka birşey. Evren büker gibi bir yerli oyuncumuz var yıldız adayı basketbolumuzda bu heyecan veriyor,caner topaloğlu gibi bir şutör var türk basketbolu için gelecek vaat ediyor bu bana heyecan veriyor,jasaitis'in dünkü basketbolu bana heyecan veriyor,kadro'nun genç olması bana heyecan veriyor.[/quote:2co3e3vx]
İki ay öncesine kadar ben ve birçok arkadaşım ümitsizdik şimdi ufacıkta olsa içimde bir heyecan hissetmeye başladım HAYDİ HAYIRLISI

litvanya maçını basketbolla çok ilgilenmeyen arkadaşlarla izledim ve ''bu adam kim ya ne biçim atıyo öyle'' dediklerinde '' o seneye bizde oynıcak abi'' demenin mutluluğunu yaşadım..siz de yaşamadınız mı

Bu takımın gerçek bir 5 numarası yok!

Büyük maçlarda hüsran yaşamamız yüksek olasılık, eğer sizleri Daçka,Pınar Karşıyaka,Erdemir galibiyetleri tatmin ediyorsa o zaman lafım yok polyannacılığa devam!

KRAL ÇIPLAK ARKADAŞLAR!!!

Ali bey, ne yapmaya çalıştığımızı bile anlamamışsınız!

Ali Demirci' Alıntı:
Bu takımın gerçek bir 5 numarası yok!

Büyük maçlarda hüsran yaşamamız yüksek olasılık, eğer sizleri Daçka,Pınar Karşıyaka,Erdemir galibiyetleri tatmin ediyorsa o zaman lafım yok polyannacılığa devam!

KRAL ÇIPLAK ARKADAŞLAR!!!

5 Numara yoksa satalım gıtsın ozaman ya.Galatasarayda neymıs..

Maç günü belli mi ? Galatasaray'ı ben 5 numarası eksik olsun diye sevmedim ki...Bazen bunu unutuyorsunuz beyler bayanlar...

Yahu niye biz insanlar olarak 5 numaraya bu kadar taktık anlamıyorum. Kimse asıl sorunu söyleyecek kelimeyi kullanmıyor.

Sorun takıma atletizm katacak oyuncuların varlığı. Eğer senin iki tane asıl pozisyonu 5 olmayıp 4 olan ama atletizm meziyetleri gelişmiş oyuncun varsa sıkıntı çekmezsin. Mesela Terence Morrris'e 5 numara kim diyebilir? Adam bildiğin 4 numara. Ama yanına Smodis'i çekebildi geçen yıl Messina zaman zaman. Bunu Messina yapıyorsa demek ki sorun kalıplaşmış 5 numara değil.

Geçen yıl ki sorunumuz da atletizmdi zaten. Soruyu herkes yanlış soruyor. Artık basketbolda atlet olan oyuncularla oynamak zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Bunu sağlamamız lazım bir şekilde. Yoksa sayfalardır tartışılan 5 numara, 4 numara olayı değil.

Son olarak Gaines Owens gibi adamlarla 2 yıl önce oynarken kim şikayetçi pota altı savunamsından. Herifler köpek gibi savunma yapıyordular. Gaines 2.00 metre, Owens 2.03 idi. Hüseyin olmadan da çok oynadılar yan yana. Bu 2 adamı görmüş insanlar burada 5 numara yok diye konuşuyor. Gerçekten anlamsız.

Okan Çevik röportajını okuduktan sonra 5 numara ile ilgili şunu düşündüm;
Alınacak saf 5 numaranın belirli bir kalitede olan oyuncular NBA ve Euroleague'in kalburüstü takımlarında oldukları için yine Kasun, Santiago, Kaya ve Oğuz, Ömer, Semih karşısında yanında Rancik veya Wilkinson olduğunda bile yeterli olmayacaktı.Bu sebeple sadece bizim onları tutmakta zorlanacak saf bir 5 numaramız olacağına, bizim onları boy-kalıp gibi sebeplerden tutmakta zorlanacak, onların ise çabukluk-hız-şut gibi sebeplerden bizi tutmakta zorlanacakları uzunlar tercih edildi.Aslında mantıklı gelmiyor değil ama uzunların şutu var diye sürekli dışardan oynaması ve iç dış dengesinin ayarlanamaması olasılığı şüphelere sebep oluyor.Zamanla göreceğiz...

Nilay KIZILOK' Alıntı:
ben bana soyleneni soyledim Gazanfer.

Abla amacım muhalefetlik değil yanlış anlama lütfen :) Ben de bana söyleneni söyledim :)

Bu arada eğer maç 18'inde olursa da Trabzon maçı ile çakışma ihtimali var sanırım.

Ne alınması sacmalama ille gulucuk mu koymamız gerekiyor.:):):)

18'i olursa saat de 20:00 deniyor. Trabzon macı da o gun. O yuzden
umarım benim duydugum dogrudur.