TBL 1. Hafta | Galatasaray CC 68 - 63 Oyak Renault (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: Galatasaray-Oyak.R(Küçülmeye izin yok)

Erdal Avcı' Alıntı:
Murat abi isimler önemli değil dese de Mart'daki kongrede Polat'ın listesine bu işi bilen bir yönetici eklenirse bu şubede çok şey değişir.
Sevgili Erdal şimdilik Adnan Polat seçilir gibi gözükmüyor. Seçim yaklaştıkca oranlarla ben sana isimleri veririm.

Bende Adnan ÖzTürk'ün aday olacağına dahir 1-2 haber okudum.Ama okuğum bütün haberler Haziran öncesindeydi.Haziran'dan beri Gökmen ÖzDemir adlı şahıs hariç kimse böyle bir haber yapmaya çalışmadı.Eee demekki futbol takımının genel durumu kimseye böyle bir haber şansı vermiyor.Çoğu zaman nefret etsemde medyadan bu huylarından hoşlanıyorum.

Sevgili Bayram yüz kere yazdım yine yazıyorum. Galatasaray Futbol Kulübü değildir. Bu sene seçim olmasaydı zaten bu transferler yapılmayacaktı.( futbol) Futbol takımının yapılanmasında bir sorun yok zaten ama futbolda iyiyiz diğer branşlar zaman alır olayı hiç inandırıcı değil. Futbol takımına harcanan paranın en az yüzde onluk kısmı Voleybol ve basketbola yatırılsaydı ve başlarına gerçekten işi bilen kişiler gelseydi burda kimse yönetim hakkında konuşmazdı. Biz görevi aldık ve istediğimizi yaparız zihniyetini bize gösterenler bu kulübü yönetemezler. Armamıza küfür eden oyuncu bu sene formamızı giyecek ( voleybol ) Basketbol için yazmama gerek yok zaten. Sayın Adnan Polat'ın imzası olmadan bu girişimler yapılamazdı. Sırf futbol branşında altını çizerek yine yazıyorum seçim var diye böyle yapılanmaya gidenler geçen seneki başarısızlığın hesabını vermek zorundadır. Bu sene bu takımla Şampiyonlar liginde oynayamayan futbol branşımız ne kadar zarara uğramıştır. ? Sen branşlarına yeterli katkıyı yapama ve onları bazı kişilerin elinde kullandır sonra Adnan başkan iyi diyelim. ! Bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Cevdet abi çok güzel yazmışsın sonuna kadar katılıyorum ama bu malesef elini boşuna yordun gerçeğini değiştirmiyor . Ben bunu defalarca yazdım , spor yazarları bile yazdı ama taraftar o kadar Aşık olmuş ki başkana ve yönetimine, en ufak bir olumsuz cümlede polemikler oluşuyor . Yindede tebrik ederim çok güzel yazı olmuş .

Cevdet Abi Ben Adnan Polat'tan memnunum ama amatör şubelerdeki gidişattan memnun değilim.Sizlerin bu konuda ne kadar sıkıntısı varsa bende bu konudan o kadar sıkıntı duyuyorum.Basketbol takımımız için bende çok üzülüyorum ve Galatasaray'ın sadece bir futbol takımı olmadığını benimseyen azınlıktan biriyim.Benimde hep hayallerimde amatör şubelerde şampiyonluğa koşan Galatasaray görmek var çocukluktan beri her sezon sonunda ne kadar kahrolduğumu anlatamam,basketbol'daki her hezimetten sonra ne kadar moralimin bozulduğunu ama ben umutluyum gelecek yıllar için bugün için konuşmak gerekirse tam bir hayal kırıklığı yaşıyorum ve üzülüyorum ama yinede Adnan Polat görevde kalsın istiyorum.

Yineliyorum Galatasaray sadece bir Futbol klübü değildir ve bu yıl amatör şubelerde kurulan kadrolar beni hiç heyecanlandırmıyor sizleride heyecanlandırmadığı gibi.Ama bu yüzden yönetimin istifa etmesi gerektiğini düşünmüyorum olmadı basketbol şubesinin başına başka bir yönetici geçer ama yönetim göreve devam etmeli.

Erdal Avcı' Alıntı:
Bende Adnan ÖzTürk'ün aday olacağına dahir 1-2 haber okudum.Ama okuğum bütün haberler Haziran öncesindeydi.Haziran'dan beri Gökmen ÖzDemir adlı şahıs hariç kimse böyle bir haber yapmaya çalışmadı.Eee demekki futbol takımının genel durumu kimseye böyle bir haber şansı vermiyor.Çoğu zaman nefret etsemde medyadan bu huylarından hoşlanıyorum.
Adnan Öztürk aday olursa şayet Aziz Yıldırım Karşısındaki Şadan Kalkavan gibi olur bazılarına cazip gelecektir Adnan Öztürk ama seçilemeyecek.

Burada bir proje var, açılış maçında salona gidelim, büyük bir kalabalık oluştururak takımımıza sahip çıkalım, küçülme kararı alan yönetimi şaşırtalım, hatta bu kararlarının yanlış olduğunu gösterelim!

Bunun karşısında konulan bir proje yok, ama sadece umutsuz ve ışıksız mesajlar!

Bir kere Galatasaray ismi ve imgesi bu umutsuzluklarla yan yana gelemeyecek kadar büyük bir imge!

Bizim şampiyon olmamız için 15 milyon dolar bütçelere ihtiyacımız yok, bizim kişilikli ve mücadeleci bir takımın arkasına takılacak 10.000 lere ihtiyacımız var!

Şayet bunu başarabilirsek, neden daha az bütçelerle şampiyon olmayalım????

Ben bu sanal ortamdaki tartışmalardan sıyrılıp, sezonun ilk maçına hazırlanmayı daha doğru buluyorum!

Safları sıklaştıralım, tribünleri dolduralım, o zaman gelecek güzel günler yakın olacaktır!

YILGINLIK YOK! ARMANIN PEŞİNDEYİZ!

Ya ne zannediyorsunuz Adnan Polat dışında gelecek olan bir başkan amatör şubeleri şaha mı kaldıracak.Ben söyliyim size futbolda da Özhan Canaydın dönemi gibi yine derbederi oynıycaz.Galatasaray spor kulübü elbette sadece futbol kulübü değildir ancak bir spor kulübü demek de faaliyet gözterdiği her alanda başarılı olmak zorundadır diye bir kaide de yoktur.Basketbol şubesinde zaten sponsor ve federasyon yüzünden nba karması da getirsek final bellidir.Kimse kimseyi kandırmasın.Adnan Polat'a şu an karşı olmak bana o kadar saçma geliyor ki kusura bakmayın ama ne istiyorsunuz daha.Bu durumda futbolda yapılan yatırım ortada,(ki gerçekten planlı finanse edilmiş(4 yıllık vadeli trnsf,vs)),basketbolda geçen sene yapılan transferlerden sonra forumda şu an yönetim istifa diyenler şampiyonluk naraları atmadı mı,tabi ki GS taraftarı her zaman şampiyonluk istemekde haklıdır ama çok güvenilen gurovic,özyer,mincinozlu bunlara burada güvenende oldu güvenmeyende,yani taraftar olarak biz de hatalı kararlar verebiliyomuşuz,yani demeye çalıştığım buradaki herkes çok kolaymış gibi bu işler konuşuyo ancak kazın ayağı öyle değil.Hayattaki en kolay şey eleştirmek,başkan gitsin,bu liseli o gelsin,bu şöyle olmalı,bu böyle olmalı.Sonuç dediğimizin tersi çıkınca bile bahanemiz var(gurovici kullanacak oyun çizilmedi gibi)ya yapmayın Allah aşkına herzaman bahanemiz var nasıl olsa toplum olarak konuşmayı çok seviyoruz,herşeyden en iyi biz anlıyoruz.Kimseyi kırmak istemem şimdi bu mesajıma birsürü tepki mesajları gelebilir ama benim düşüncelerim bu. Bazı liseliler zaten yeterince yükleniyor başkanımıza bari taraftar olarak biz yüklenmeyeli lütfen.Eyüp abinin dediği gibi biz her zaman takımımızın yanında olalım taraftar olarak en büyük görevimiz budur,herhangi bir tepkimiz varsa da bunu takıma zarar vermeden adabınca verelim.
teşekkürler.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Burada bir proje var, açılış maçında salona gidelim, büyük bir kalabalık oluştururak takımımıza sahip çıkalım, küçülme kararı alan yönetimi şaşırtalım, hatta bu kararlarının yanlış olduğunu gösterelim!

Bir kere Galatasaray ismi ve imgesi bu umutsuzluklarla yan yana gelemeyecek kadar büyük bir imge!

Bizim şampiyon olmamız için 15 milyon dolar bütçelere ihtiyacımız yok, bizim kişilikli ve mücadeleci bir takımın arkasına takılacak 10.000 lere ihtiyacımız var!

Ben bu sanal ortamdaki tartışmalardan sıyrılıp, sezonun ilk maçına hazırlanmayı daha doğru buluyorum!

Safları sıklaştıralım, tribünleri dolduralım, o zaman gelecek güzel günler yakın olacaktır!

Projenin takımı desteklemek ile ilgili boyutuna katılıyorum .

Yönetime (yada zihniyete her nasıl ifade edersek ) tepki göstermek ile ilgili boyutunu merak ediyorum.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Bırak Lafontane'den masalları para olmadan hiç bir cacık olmaz,senin projenin ne olduğu belli değil.Gidelim salona bizi kandırmış yönetime iki bağıralım sonra bir sinyal çakılsın susalım,maçtan sonra goy,goya devam bumu proje.

O zaman ben sana bir öneri sunayım sezonun açılış maçıyla beraber salonları boş bırakalım belli bir maç sayısı kadar,onlar kendi başlarına 12 000 kişilk salonda takılsınlar.Anlasınlar taraftarın gücünü,taraftar olmadan o salonda yalnızca bir hiç olduklarını,sonrası gelir merak etme.

Arma sevdası demek kötüye çanak tutmak değildir.Bazen geleceği kurtarmak adına günü feda edebilmek gerek.Ama sen diyorsun ki bırakaın geleceği,biz gidelim maxsimum 5 dakika bağıralım.yönetimde bizden çekinir,takıma sahip çıkar.

UYAN EYÜP UYAN!!!! devir çok değişti.Artık eskisi gibi yürübe koçumla bu işler olmuyor.

Mithat bizim tribünleri doldurmak ve demokratik bir şekilde protesto etmek dışında yapabileceğimiz ne var??

Kaldıki Galatasaray'ı orta çağ karanlığına götüren dönemde seninde görev almışlığın var, Özhan abi bu şubeyi kapatmak istedi, hatta küme düşme potasından döndük, bu rezaletlere rağmen bu taraftar yakıp yıkmadı!

Şimdi hiç yapmaz!

Bizi küçülme sözcükleri elbette rencide etti, ama bu takımın bir potansiyeli olduğunu ve buna eklenecek bizlerin varlığıyla onurlu bir mücadele verilebileceğini gözardı etmek hiç hoş bir hareket olmaz!

Bu bir dönem, eminim aslantepe ile beraber büyük başkan A.Polat basketboluda hakettiği yere getirecektir, şimdi bize düşen destek olmak ve küçülmeye karşı olduğumuzu göstermek olacaktır.

Ayrıca o salona gitmek, gitmeye teşfik etmek, sevapların en büyüğüdür, görevlerin en başında gelir, insana huzur ve güven verir.

Sanada tavsiye ederim:)

Geçen sezon sonunda bayanlardan Avrupa Kupası'nı aldık yetmiyor diyen zihniyetten bu maç sonunda tribünler dolarsa da tribünler dolu demek ki herşeyi güzel yapıyoruz demeci bekliyorum.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Mithat bizim tribünleri doldurmak ve demokratik bir şekilde protesto etmek dışında yapabileceğimiz ne var??

Kaldıki Galatasaray'ı orta çağ karanlığına götüren dönemde seninde görev almışlığın var, Özhan abi bu şubeyi kapatmak istedi, hatta küme düşme potasından döndük, bu rezaletlere rağmen bu taraftar yakıp yıkmadı!

Şimdi hiç yapmaz!

Bizi küçülme sözcükleri elbette rencide etti, ama bu takımın bir potansiyeli olduğunu ve buna eklenecek bizlerin varlığıyla onurlu bir mücadele verilebileceğini gözardı etmek hiç hoş bir hareket olmaz!

Bu bir dönem, eminim aslantepe ile beraber büyük başkan A.Polat basketboluda hakettiği yere getirecektir, şimdi bize düşen destek olmak ve küçülmeye karşı olduğumuzu göstermek olacaktır.

Ayrıca o salona gitmek, gitmeye teşfik etmek, sevapların en büyüğüdür, görevlerin en başında gelir, insana huzur ve güven verir.

Sanada tavsiye ederim:)

Bende diyorum ki!!! o türbünler bu kadro için dolarsa bu protesto olmaz yapılana tasvip olur.ama hala anlamıyorsun,biz o karanlık dönemi nasıl yaşadığımız gelde bize sor,para yok ilgi yok,destek yok,sen o zaman nerdeydin konuşturma beni abdi ipekçide hiç unutmam,37 kişiye maç oynadık,28 kişisi güvenlikti.Sen kime ne anlatıyorsun o zaman nerdeydi,arma sevdalısı arkadaşlar,sizin sevginiz,başkanamı, yoksa bu büyük kulübe mi? benle kelime oyunları yapma

Ben hep salondaydım, hatta spor sergiden beri:)

Oyak maçında salonda çok büyük bir kalabalık olursa(ki olacak) emin ol bunun şubeye çok büyük katkısı olur!

Eyüp Bey,

Buyrun temizleyin bu durumu.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
[quote="Orbay Demirkol":3agx29x3]bu kardroyla şampiyonluk değil play off hayal.

O zaman yazmıyacaksın bu başlığa birşey.Burda inananları gölge edemezsin.Kendi içinde sakla olumsuz düşüncelerini.[/quote:3agx29x3]

O dönemde ben hatırlamıyorum bir redsong efsanesi bu arada :) Gerçi İpekçi büyük tabi.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
[quote="Orbay Demirkol":3dxwo9h0]bu kardroyla şampiyonluk değil play off hayal.

O zaman yazmıyacaksın bu başlığa birşey.Burda inananları gölge edemezsin.Kendi içinde sakla olumsuz düşüncelerini.[/quote:3dxwo9h0]

Ali Erdem bey, burada kimin olumsuz yazıp yazmayacağını söylemek kimsenin haddine değil. Lütfen. Madem playoff yaparız diyorsunuz, bunu söyleyin, gerekirse sebepleri ile açıklayın.

normalde o tarihte iş gereği şehir dışında olacak olmama rağmen sırf bu maç için küçülme denilen sadece yönetimin inandığı şeye inat bende orada olacağım ve eminim en az 10bine oynayacağız ve o anda yönetime en güzel tepkimizi verip ! oyunculara bu yarışta arkalarında olduğumuzu ve şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu göstereceğiz ! yeterki konsantrasyon ve inanç gerisi gelecektir ... biz kimlere parkelere hapsetmedik ki bu inançla bu ruhla !! ...

Eyüp Abi, küçülmeye izinvermemeyi medya yoluyla yapamayız mı ? Sizlerin
tanıdığı basket yazarları çalıştıkları gazetelerde taraftarın isyanını belirtebilirler. Yada futbol maçında açılabilecek bir pankart veya yönetimi rencide etmiyecek bir tezahuratla sadece Galatasaray'ın futbol kulübü olmadığı anlatılabilir.