TBL 1. Hafta | Galatasaray CC 68 - 63 Oyak Renault (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: Galatasaray-Oyak.R(Küçülmeye izin yok)

Herkes tepki vb. konuları bırakır,salona getirebildiği kadar kişiyi getirir ve o salonu ilk maçtan doldurursa,takımımıza bu desteği ilk maçtan hissettirebilirsek güzel günler yakın...

Gazanfer hangi güzel günler rentaşım :roll:

Bu zihniyetle anca karanlık yakın Dedehayırın mantelitesi gecen sene ne yaptıysak bu senede onu yapmak ama düşük bütceyle diyor yazık hedefe bak Galatasarayın tek hedefi Şampiyonluk olmalıdır bile bile lades demek bu kardeşim

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Herkes tepki vb. konuları bırakır,salona getirebildiği kadar kişiyi getirir ve o salonu ilk maçtan doldurursa,takımımıza bu desteği ilk maçtan hissettirebilirsek güzel günler yakın...

Ne kadar yakın mesela?

Cevdet Abi çok haklı. Ne yazık ki geçen yılın son maçı hariç bir tepki verilmedi. Üstelik, orada da tepki veren insanların amaçları yanlış anlaşıldı, sanki sadece Koray Hoca'ya tepki verilmiş gibi bir görüntü oluştu. Halbuki, eminim ki tepki zihniyeteydi.

Diyelim, 2500-3000 seyirci oldu Renault maçında. Sizce ne gibi bir tepki verilir?

Bu yıl bir köşeden izleyeceğim maçları sadece. Alabilecek durumda olmakla beraber, kombine almayı da düşünmüyorum şu an. Sürekli destek demek falan sıktı artık. Bazı taşların yerinden oynaması lazım.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":16vp6syz]Herkes tepki vb. konuları bırakır,salona getirebildiği kadar kişiyi getirir ve o salonu ilk maçtan doldurursa,takımımıza bu desteği ilk maçtan hissettirebilirsek güzel günler yakın...

Ne kadar yakın mesela?

Cevdet Abi çok haklı. Ne yazık ki geçen yılın son maçı hariç bir tepki verilmedi. Üstelik, orada da tepki veren insanların amaçları yanlış anlaşıldı, sanki sadece Koray Hoca'ya tepki verilmiş gibi bir görüntü oluştu. Halbuki, eminim ki tepki zihniyeteydi.

Diyelim, 2500-3000 seyirci oldu Renault maçında. Sizce ne gibi bir tepki verilir?

Bu yıl bir köşeden izleyeceğim maçları sadece. Alabilecek durumda olmakla beraber, kombine almayı da düşünmüyorum şu an. Sürekli destek demek falan sıktı artık. Bazı taşların yerinden oynaması lazım.[/quote:16vp6syz]
Basketbolda ve voleybolda bu yapılanları gördükten sonra Emre kardeşime sonuna kadar katılıyorum. Bazı taşların yerinden oynaması değil söküp atmamız gerekiyor. Bizi yönetenler bu camia'ya hiç yakışmayacak kararlar veriyorlar. :(

Armayı desteklemek farklı durum, takımı ve yöneticileri desteklemek farklı durum...

Oyak Reno maçında salon ne kadar dolarsa,ne kadar ilgi çok olursa yönetim üzerine alınacak,taraftar bu zor günde bile bizleri yalnız bırakmıyor,bizleri destekliyor diyebilecek. Eğer ki Oyak Renault maçından farklı bir şekilde galip gelirsek kimsenin '' yönetim istifa '' diye bağıracağını hiç ama hiç düşünemiyorum taraftarın tepki göstereceğini.Aksine herşey unutulur geçiçi sevinç,mutluluk için... Fakat bize geçiçi galibiyetlerle gelen sevinç değil,şerefli galibiyetlerle elde edilen başarı lazım. Neyleyim 2.liği,3,lüğü çok mu lazım. Bu Arma'nın adına yakışır başarılar olmadıktan sonra. Belki bu kadroyla çok zor ama ligi 3. 4. bitirirsek başarı kabul edenlerimiz mutlaka olacaktır ama artık taraftar burnundan soluyor! Yeter,yeter... Kimse mecbur değil bu Arma'yı hakmediği yerlerde görmeye, her sezon hüsrana uğrayan takım izlemeye... Neyse gerekilen yapılsın! Taraftar ilk dönem evimizde oynanan maçlara gitmesinde bak neler oluyor. Bu demek değildir ki; maça gitmeyen Arma'ya sahip çıkmıyor,aksine; Arma'nın kalıcı başarısını istiyor,tepki gösteriyor demektir. Başarının sadece futbolda gerçekleşebildiğini düşünen yönetime gereken tepkiyi vermemiz şart ama salonda ama salona gitmeyerek! Ne yapılırsa yapılsın mutlak çözüm şart.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Armayı desteklemek farklı durum, takımı ve yöneticileri desteklemek farklı durum...

Oyak Reno maçında salon ne kadar dolarsa,ne kadar ilgi çok olursa yönetim üzerine alınacak,taraftar bu zor günde bile bizleri yalnız bırakmıyor,bizleri destekliyor diyebilecek. Eğer ki Oyak Renault maçından farklı bir şekilde galip gelirsek kimsenin '' yönetim istifa '' diye bağıracağını hiç ama hiç düşünemiyorum taraftarın tepki göstereceğini.Aksine herşey unutulur geçiçi sevinç,mutluluk için... Fakat bize geçiçi galibiyetlerle gelen sevinç değil,şerefli galibiyetlerle elde edilen başarı lazım. Neyleyim 2.liği,3,lüğü çok mu lazım. Bu Arma'nın adına yakışır başarılar olmadıktan sonra. Belki bu kadroyla çok zor ama ligi 3. 4. bitirirsek başarı kabul edenlerimiz mutlaka olacaktır ama artık taraftar burnundan soluyor! Yeter,yeter... Kimse mecbur değil bu Arma'yı hakmediği yerlerde görmeye, her sezon hüsrana uğrayan takım izlemeye... Neyse gerekilen yapılsın! Taraftar ilk dönem evimizde oynanan maçlara gitmesinde bak neler oluyor. Bu demek değildir ki; maça gitmeyen Arma'ya sahip çıkmıyor,aksine; Arma'nın kalıcı başarısını istiyor,tepki gösteriyor demektir. Başarının sadece futbolda gerçekleşebildiğini düşünen yönetime gereken tepkiyi vermemiz şart ama salonda ama salona gitmeyerek! Ne yapılırsa yapılsın mutlak çözüm şart.
Şampiyon olsak bile Yönetim istifa diye bağırmayan taraftar benim gözümde taraftar değildir. Bu yönetim bunu çoktan haketti. Biz bunu geçen sene yapacaktık ama bazı kişilerden dolayı yapamadık. Belki o kişiler bu senede bize izin vermeyecekler ama işin özü YÖNETİM İSTİFA !

Cevdet abi geç kaldık fakat; istifa çağrısında bulunulmazsa geç kalındığı gibi bu yönetimin uzun bir süre daha kalınmasına biz sebep olacağız. Bu taraftar herşeyi kabul edebilir,etti de, yeri geldi farklı yenildik,yeri geldi elendik bunlar oldu ve olacak,yaşanılacak şeyler. Fakat bu taraftar asla küçüleceğiz kelimesini hazmedemez! Ağızlarından çıktıkları cümlenin farkına varsınlar, bu Arma nice şampiyonluklar kazanmış,Avrupa kupasını Türkiye'ye ilk ve tek getiren takım futbol olsun,basketbol olsun şanlı tarihimiz var ne kadar övünsek azdır. Bunları konuşmaya bile gerek yok. Beklentilerimizi karşılayamayan yönetim geldikleri gibi gidecekler,gitmesini bilecek! Bu taraftarı üzmeye kimsenin hakkı yok.Onlar yokken bu taraftar her zaman takımının peşindeydi.

Konuyu dağıtmayalım.

Oyak Reno'yu geçeceğiz ama geçici bir galibiyetten öteye gidemeyecek bir maç. Galibiyetten zerre kadar sevinmeyeceğimi belirtmek isterim.Çünkü; alınacak galibiyet ve bunun gibi galibiyetler bu takımı şampiyon yapmayacağı bariz ortada, kendimizi kandırmanın gereği yok, bir an önce hak ettiğimiz yere gelmek istiyorsak, acilen; şiddetle tepkimizi belirtmeliyiz! Küçülmek isteyen küçülebilir, bu Arma hakettiği yere gelmeli futbolda olduğu gibi her dalda!

Tepki verilmesi gereken birçok maçta taraftar sadece takımla ilgilendi. En yakın örnek son maçta 10 dakika Hüseyin Beşok diye bağırılacağına ''zihniyet istifa'' diye bağırılsa bütün tepkinin Koray Hoca'ya olmadığı herkes tarafından net şekilde anlaşılabilirdi..

Geç kalındı birçok şey için..

Yönetim Niye İstifa Etsin Canım ?

Futbol'da bu kadar iyi işler yapılıyor bir tek amatör şubelerde yeterince yatırım yapılmıyor diye yönetim niye istifa etsin.Zaten Her Branşta başarılı olmak zor ve zaman alır.Bu sene futbol sonra sıra diğer branşlarada gelir ama ülkemizde başarı için kriter futbol bu yüzden yönetimimiz bu yıl futbol'da başarı yakalamak istiyor isteseler basketbol'da şampiyonluğa oynayacak kadro kurarlar ama bazı şeyler zaman gerektiriyor.Adnan Polat tekrar başkan seçilirse amatör şubelerde önümüzdeki yıl çok büyük bir atılım olacaktır bunu görmek içinde herkesin sabırlı olmasını istiyorum.

3000 kişi Renault maçı için rekor bir rakam olur yaşananlardan sonra. Zaten o 3000 kişi de 10.000lik salon içinde bir avuç gözüküp kaybolur gider. Tepki falan da verilmez.

Maça gelip gelmeme konusunda kararsızım ama açıkçası hiç isteğim yok şimdilik.

Murat diyelim o gun cidden salonda tepki verdik. Ele ne gecicek. Takım duzelecek mi. Bence hayır. Olan oldu artık 5 numarasız bir sezon bizi bekler.

5 numara ? İsterlerse 6 numara getirsinler şampiyon olsunlar. Zaten takımdan bahseden kim. Takım dediğin seneye tamamen değişecek yine. Dedelerde Hayırlarda. Zihniyet ve şube ?
Taraftar "olan oldu artık biz desteğimizi verelim" demek değildir. Bu şekilde empoze etmeye çalışmakta bana göre zarar vermekten başka bir şey değildir.
10 yıl geçti bu mantıkla. Kazandıklarımız-kaybettiklerimiz ortada.

Valla öyle bir rüya gördüm ki yani takımın maçını izlemek bile moral bozuyordu fülkere kendi seyircimizin önünde 75-28 yenildiyorduk son 3 dk civarıydı uyandım aklımda kalan son üçlük D-Was dan geldi o kadar :)

Haklısın Dedehayır'a bende bayılmıyorum. Ama o adam tepkiyle gidecek biri degil sen daha iyi bilirsin. 10 yıl gecti haklısın ama Galatasaray'ın futbol kulubu degil sk oldugunu anladıkları zaman hersey duzelir ancak. Basketbolu futboldan cok daha cok sevdigimi iyi bilirsin. Ama bu sene olan oldu tepki ile hemen birseyler degismez ne yazık ki.

Murat İNAL' Alıntı:
5 numara ? İsterlerse 6 numara getirsinler şampiyon olsunlar. Zaten takımdan bahseden kim. Takım dediğin seneye tamamen değişecek yine. Dedelerde Hayırlarda. Zihniyet ve şube ?
Taraftar "olan oldu artık biz desteğimizi verelim" demek değildir. Bu şekilde empoze etmeye çalışmakta bana göre zarar vermekten başka bir şey değildir.
10 yıl geçti bu mantıkla. Kazandıklarımız-kaybettiklerimiz ortada.

Bak yine Dedehayır demişsin. İsimleri geçiniz.

Nilay daha sene başlamadan olan oldu iş işten geçti ne demek yahu. Tanımasam neyse de.

Bende en az senin kadar herseyin iyi olmasını istiyorum biliyorsun.

Hatta Basketbol da futboldan daha basarılı olmak isterim.

Peki o zaman cozum uretelim neler yapabiliriz.

Sezonun baslamasına 1,5 ay var. Belki bisiler degisir.

Murat İNAL' Alıntı:
Bak yine Dedehayır demişsin. İsimleri geçiniz.

Nilay daha sene başlamadan olan oldu iş işten geçti ne demek yahu. Tanımasam neyse de.

Murat abi isimler önemli değil dese de Mart'daki kongrede Polat'ın listesine bu işi bilen bir yönetici eklenirse bu şubede çok şey değişir.

Öncelikle herkese selamlar.1-2 konu okuduktan sonra bi taraftar olarak kendi düşüncelerimi belirtmek istedim.Mithat bey liseli olarak yazdığınız yazılara ve şahsınıza saygı duyuyorum.Ancak şunu artık herkesin ilmesi gerekir ki Galatasaray artık o kadar büyümüştür ki sadece lise tarafından yönetilmeyecek,25 milyon taraftarı olan büyük bir dünya kulübüdür.Şu an için futbolda yapılan icraatlardan memnun olmayan taraftar yoktur zannediyorum.Amatör şubelere gelince ise liseli başkan döneminden kötü de diyen olamaz heralde.Göreve gelirken 10 yıllık yol planımız hazır,3 avrupa şampiyonluğu vaadediyoruz diyen başkanımıza başarılı demek körü körüne lise aşıklığıdır.Kulüp menfaati liseden önce gelmelidir.Lise her zaman gurur kaynağımız olmuştur ve öyle de olmaya devam edecektir ancak lise sırf kulübü elinde tutmak adına kulüp menfaatlerini hiçe sayarsa bu taraftar elbet gerekeni yapar ve bu tepki öyle bir hale gelir ki emin olun bunun önünde lise falan duramaz.Biz arma sevdalısıyız.Biz Ali Sami Yen'in kurduğu renklere aşığız.O liseden değilde başka bir kolejden,okuldan mezun olmamız hiç kimseden az Galatasaraylı olduğumuz anlamına gelmez. Sonuçta sınavla girilen bir okul bir çok fenerli,beşiktaşlı da yetiştirmiştir. Sapla samanı ayırmak lazım.Biz zaten toplum olarak herşeyi eski,gelenekçi yaşamayı istiyoruz.Değişikliklerden korkuyoruz.Benim en büyük amacım gerkeli parayı denkleştirdiğimde kulübüme üye olabilmektir.(gerekli şartlar dahilinde tabi)Liseliler ne güzel bu hakka sahipler buna da kimsenin bir itirazı veya rahatsızlığı yok ancak liselilerin bazılarının Galatasaray'ın büyümesinden ve taraftarından,kontrolün kendilerinde giderek azalmasından, endişe duydukları gözlemlenmektedir.Bunun en büyük kanıtı da belki göeceğimiz en başarılı başkanlar arasına adını yazdıracak Adnan Polat'a hiç deyakışıksız bir biçimde (bel altından,bel üstünden)saldırmasıdır. Tekrar yazmakta fayda görüyorum bu kulüp artık halkındır,taraftar Adnan Polat'ın yanındadır.Eğer ki lise taraftarı karşısına almak istiyorsa,kulübü küçük çocuğun oyuncağını gördüğü gibi görüyorsa Galatasaray Spor Kulübünü küçültmeyi göze almış demektir.
Ancaaak bu taraftar buna izin vermiyecektir,artık liseli diye yıllarca tarfatara eziyet çektiren yönetimlere gerekli cevap verilecektir(kurulda da tribünde de),liseli-lisesiz ayrımı ortadan kalkacaktır,artık bir başkan veya kurul üyesi sırf liseli değil diye maça 1-0 yenik başlamıycaktır,taraftarın şu an sevgilisi olan başkan ve bazı yöneticiler bazı liseliler tarafından,zaten hazırolda bekliyen fener medyasının önüne atılamıyacaktır.
Bütün bunlar benim umutlarım,ama görüyorum kü tüm bu umutlarım gerçekleşebilir.Yeter ki liseli-lisesiz herkesin ortak noktası Galatasaray sevgisi,ortak amacı da kulübü ileriye götürmek olsun.
Bu yazdıklarım kimsenin şahsına değildir.

Okuyan-okumayan bütün takımdaşlarıma teşekkürler.
Tek büyük Galatasaray

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Yönetim Niye İstifa Etsin Canım ?

Futbol'da bu kadar iyi işler yapılıyor bir tek amatör şubelerde yeterince yatırım yapılmıyor diye yönetim niye istifa etsin.Zaten Her Branşta başarılı olmak zor ve zaman alır.Bu sene futbol sonra sıra diğer branşlarada gelir ama ülkemizde başarı için kriter futbol bu yüzden yönetimimiz bu yıl futbol'da başarı yakalamak istiyor isteseler basketbol'da şampiyonluğa oynayacak kadro kurarlar ama bazı şeyler zaman gerektiriyor.Adnan Polat tekrar başkan seçilirse amatör şubelerde önümüzdeki yıl çok büyük bir atılım olacaktır bunu görmek içinde herkesin sabırlı olmasını istiyorum.
Sevgili Bayram yüz kere yazdım yine yazıyorum. Galatasaray Futbol Kulübü değildir. Bu sene seçim olmasaydı zaten bu transferler yapılmayacaktı.( futbol) Futbol takımının yapılanmasında bir sorun yok zaten ama futbolda iyiyiz diğer branşlar zaman alır olayı hiç inandırıcı değil. Futbol takımına harcanan paranın en az yüzde onluk kısmı Voleybol ve basketbola yatırılsaydı ve başlarına gerçekten işi bilen kişiler gelseydi burda kimse yönetim hakkında konuşmazdı. Biz görevi aldık ve istediğimizi yaparız zihniyetini bize gösterenler bu kulübü yönetemezler. Armamıza küfür eden oyuncu bu sene formamızı giyecek ( voleybol ) Basketbol için yazmama gerek yok zaten. Sayın Adnan Polat'ın imzası olmadan bu girişimler yapılamazdı. Sırf futbol branşında altını çizerek yine yazıyorum seçim var diye böyle yapılanmaya gidenler geçen seneki başarısızlığın hesabını vermek zorundadır. Bu sene bu takımla Şampiyonlar liginde oynayamayan futbol branşımız ne kadar zarara uğramıştır. ? Sen branşlarına yeterli katkıyı yapama ve onları bazı kişilerin elinde kullandır sonra Adnan başkan iyi diyelim. ! Bana hiç inandırıcı gelmiyor.