TBL 12. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 66 - 58 Galatasaray CC

Re: TBL | Beşiktaş: 66 - Galatasaray: 58

Sakat oyuncularımız var mı, var; yerli rotasyonunda sıkıntılarımız var mı, var ama bunların hiçbirisi bahane olamaz bugünkü rakibimize karşı. Çünkü bizden çok daha zor şartlarda sahaya çıktı onlar.

Beşiktaş´ın teknik kadrosunu ve oyuncularını kutluyorum. Bizimkileri ise vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum...

Sadece bu akşam maç kaybetmedik ve bu takım sadece TBL'de maç oynamıyor zaten TBL normal sezon liderine de kupa falan verilmiyor.

Eurocup'dan elendik!!.31 sayı fark yiyerek elendik

Düştüğümüz bir alt kupa da iki kez farklı malup olduk.

Türkiye kupasında 3 maçta bir galibiyet ile Beşiktaşın yardımı ile ve averajla tur atladık.Bu sezon Beşiktaşa iki kez yenildik. İlkini çabuk unuttuk anlaşılan.

Lig'de oynadığımız iki hedef maçı da kaybettik (gerçi Beşiktaş'ın şu kadrosu ile bu maç hedef maç değildi ama derbi sonuçta )

Kazandığımız 10 maçtan 7 tanesi lig'in son 8 sırasında yer alan takımlara karşı.

Hepsinden önemlisi kötü oynuyoruz kenarın oyuna bir etkisi katkısı yok.

Bende çok fazla yorum yazan birisi değilim ama maalesef bu maçı seyrettikten sonra susmak olmaz. Kaç haftadır yazılıyor bu takım hocasız diye, halen daha az da olsa savunanları gördükçe hayret ediyorum. Maç kaybedebilirsiniz, hatta eksik takıma bile yenilebilirsinz. Bazen eksik olan takım aşırı motivasyon ile 1-2 maçı kazanabilr. Beşiktaş için de öyle oldu, ama ya biz ne yaptık!!! Tamamen kendini bilmezler ordusu, ne bir set var ne de savunma. Adamlar Çin ordusu gibiyken bile pota altında bize kök söktürdüler. Hatta bir hücümda 4-5 kez arka arkaya hücüm ettiler. Ne savunma!!! Bu basketbolu oynatan antrenörü adı ve takımı ne olursa olsun kınıyorum ve istifaya davet ediyorum. İstenirse insanlık öğretmesi Galatasaraylılık öğretmesi için alt yapıda çalışsın, ama A takımda değil.
Maçı yorumlamaktan aciz bir hoca... Son yıllarda takımın bir tek doğru dürüst seti yok. Topu alan üçlük sallıyor. Karşı tarafın uzunları ile sorunu var bizde Hüseyin bile üç sayı atma peşinde... Alan savunması yapıyoruz adamlar dalga geçer gibi pota altındalar.
Murat Özyer'in bu maçı seyrettikten sonra herkese bir özür borcu var. Maçları oyuncular kadar hocalar da kazanır. Kaliteli oyuncuları hazırlamak ve onlardan verim almak hocanın görevidir. Ancak bizim hoca koltuğunda oturan kişi (bu bir hakaret değil yetersizliğini göstermek için yazdım), sadece bakıyor. Kötü hücum ediyoruz, mola alıyor hemen sonraki hücumda topu üç kez yere vurup üçlük sallıyoruz, dikkat edin atıyoruz demiyorum sallıyoruz diyorum. Bu bile hocanın takım üzerindeki etkisinin sıfır olduğunu gösteriyor. Polat - Gurovic tercihleri ve yüzdelerini herkes yazdığından detayına girmeyeceğim.
Yaklaşık 15-16 sene basketbol oynadım ve bir süre de antrenörlük yaptım, hayatımda bu kadar aciz bir takım görmedim. Arkadaşların yazdığı gibi Cevher ve Mehmet dışında bir iki oyuncu daha skora katkı yapsa halimiz hepten haraptı. İlk devre sonuna kadar bu şekilde hiç bir maç kazanılamaz. Zaten antrenörsüz de bu takım 4 yada 5 olur ve play off ta yarı finalde elenir. Ortada bu kadar kaliteli hoca varken MÖ ile devama anlam veremiyorum. Kimse sadece iki maç kaybedildi demesin. Bizim rakibimiz olan takımların tamamına yenildik, hem Avrupada hem de Türkiyede. Küçük maçların büyük takımı olacaksak bu kadar transfere ne gerek vardı. Biraz kariyerli bir antrenör ile şampiyon bile olurduk. Haftaya Fener maçı, stres diz boyu...

maçı izlemedim ve izlemeyeceğim oyüzden yorum yapamam...ama merak ettiğim 2 şey var mehmet yağmur gibi bir adama nasıl 18 sayı attırmışız bu adam bundan sonraki kariyerinde bırak 18i çift hanelere belki 1 2 defa ulaşır...nasıl adamı star yapmışız...ve dahada komiği kocaaaa 10 dk da nasıl 5 sayı atabilmişiz....

Erdem Akkaş' Alıntı:
maçı izlemedim ve izlemeyeceğim oyüzden yorum yapamam...ama merak ettiğim 2 şey var mehmet yağmur gibi bir adama nasıl 18 sayı attırmışız bu adam bundan sonraki kariyerinde bırak 18i çift hanelere belki 1 2 defa ulaşır...nasıl adamı star yapmışız...ve dahada komiği kocaaaa 10 dk da nasıl 5 sayı atabilmişiz....

Savunma yapmazsak tabiki olur. Adam antrenmanda bile böyle rahat olamaz ki. Ben İzmirde oturuyorum, KSK'da bile böyle değildi. 5 sayı atmaya gelince herkes potaya salladı girmeyince de 5 sayı oldu. Zaten her maçta bir periyotta böyle olmuyor mu?

mehmet yagmur mactan sonra sutlarim erken girmeye baslasaydi maci koparirdik dedi :p

ve iste sevgili kocumuzun klasik mac sonu roportaji:

Özyer: "Tebrik ediyorum"

Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka ile yaptığı derbi maçı kaybeden Galatasaray Cafe Crown'ın antrenörü Murat Özyer, rakiplerinin iyi oynayarak galip geldiğini söyledi.
Özyer, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın ikinci yarısında oyunu dengelemeye çalıştıklarını ifade ederek, ''İyi savunma yapıp geri geldiğimiz dakikalarda hücumda çok yüzdesiz oynadık. İlk yarıda ribaundlarda çok açık verdik. İkinci yarı oyunu biraz dengelesek de Beşiktaş Cola Turka hem ribaundlarda hem de hücumda daha iyi oynadı. Bizden daha iyi oynayıp kazandılar. Galibiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Özyer, önümüzdeki hafta Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacaklarını hatırlatarak, seyircilerinin önünde yapacakları derbi karşılaşmasını kazanmak istediklerini sözlerine ekledi.

***superspor.com dan alintidir...

Herzaman ki gibi gene TEBRiK ediyo, zaten biz alistik onun zamaninda milleti TEBRiK etmeye. isin kotusu bizide alistiriyo git gide TEBRiK etmeye!!

Bizi ne zaman TEBRiK edicekler sayin OZYER!! Yada ne zaman TEBRiK edilicek bi takim yaraticaksiniz?

Forumda her rengi görmeyi isteriz, zor şartlarda elde ettiğiniz galibiyetten dolayı da kutlarız ama Hasan Bey yazarken biraz daha dikkatli olun yoksa Kutay Bey´in dediği gibi iş çığırından çıkıyor.

Konuya dönelim...

Son 48 saniye. 10 sayı gerideyiz. Hala takımı alkışlayan hoca istemiyorum.

Zaten durmadan yaptığı 2 şey var.

1- Sakız çiğnemek

2-Alkışlamak

Daha bu 2'sinin yararını göremedik. Hayırlısı.

bende murat hocayı destekleyenlerdendim ama artıkkk pes dedirtti yani maçtan önce maçı kazanmak için gurur yapacak oyuncuları var dedi onlara önlem almadı tek yabancıyla çıkan takıma ezildiii bu takımı hafta içi nasıl çalıştırdıı artık son şansların BİZCE DEGİL AMAA YETER ARTIKKK ŞU TAKIM BU HALE GETİRİLMEZ

Gökce Başaran' Alıntı:
Son 48 saniye. 10 sayı gerideyiz. Hala takımı alkışlayan hoca istemiyorum.

Zaten durmadan yaptığı 2 şey var.

1- Sakız çiğnemek

2-Alkışlamak

Daha bu 2'sinin yararını göremedik. Hayırlısı.
çok haklısın gökçe maalesef ki hocada hep aynı mimikler sinirlenip sinirlenmediği bile belli olmuyor

Düşünüyorum da Popovic, Phil Jackson gibi ne bilim Messina gibi koçlar hiç sakız çiğnemeyi geçtim, alkışlıyorlar mı takım mağlupken?

Tepkilerini en sert biçimde koyuyorlar. Milyon dolarlık adamlara bağırıyorlar, gerektiğinde maç sonuna kadar oturtuyorlar.

Ama Sayın Özyer ne yapıyor. Durmadan alkışlıyor. Oyuncuların yüzlerine bakıyor. Hiç tepki yok. Arkada yardımcı koç maçtan sıkılmış öyle etrafına bakıyor. Bu ne yahu?

Gökce Başaran' Alıntı:
Düşünüyorum da Popovic, Phil Jackson gibi ne bilim Messina gibi koçlar hiç sakız çiğnemeyi geçtim, alkışlıyorlar mı takım mağlupken?

Tepkilerini en sert biçimde koyuyorlar. Milyon dolarlık adamlara bağırıyorlar, gerektiğinde maç sonuna kadar oturtuyorlar.

Ama Sayın Özyer ne yapıyor. Durmadan alkışlıyor. Oyuncuların yüzlerine bakıyor. Hiç tepki yok. Arkada yardımcı koç maçtan sıkılmış öyle etrafına bakıyor. Bu ne yahu?

herkes kariyeri kadar tepki verebilir ve bağırabilir. MÖ bu oyunculara bağırsada bağırmasa da pek kimse onu takmıyor. Molalardan sonra bile düzgün hücum edilmiyor. Takım üzerinde bir otoritesi olduğunu sanmıyorum. Yorum doğru yedekler arasında ve yardımclar arasında bile bir hava motivasyon yok. alkışlaması da bence acizlikten, ne yapacağını o da bilmiyor. Tanıyanlar konuşanlar lütfen hocayı artık uyarsın, bize de yazık

Son periyotta alınan mola sayısı 3, atılan toplam sayı 5...
Başka da birşey demek bile istemiyorum.

sayın murat özyer bizim sabrımızı deniyo heraldeee böle maçları kaybedersen zor bulursun taraftarrrr

murat hocam takımın koca 10 dkda 5 sayı atmış yaww şu beğenilmeyen tanjeviç bırak 10dkyı takımı biraz tıkansın oyuncuların canını okuyo kendine getiriyo benchde az önce sadece moladaki görüntünü izledim sanki ilkokullar arası maçtasın...bukadar rahat olunurmu yaa

klasik sonuç. önemli bir maç ve sıradan bir yenilgi. ne yazık ki böyle bir sonuç tahmin ediyordum ve yine ne yazık ki haklı çıktım

He şunuda söyleyeyim. Son mola alındı 1 dakika kala mı ne. Dönüşünde Baxter'dan bomboş turnike yedik pota altından Bjk top çıkarıyordu. Bu nasıl bir iş abiciğim? Sen şunu tutacan, sen şunu tutacan denmiyor mu? Mola çıkışı olmasa anlayacağım bir nebze de moladan dönüşte böyle bir basket yiyorsak sorgulanması gereken çok çok şey var demektir.

Erdem Akkaş' Alıntı:
murat hocam takımın koca 10 dkda 5 sayı atmış yaww şu beğenilmeyen tanjeviç bırak 10dkyı takımı biraz tıkansın oyuncuların canını okuyo kendine getiriyo benchde az önce sadece moladaki görüntünü izledim sanki ilkokullar arası maçtasın...bukadar rahat olunurmu yaa

Bir de bu 5 sayı üç mola ile atılmış. Aksi olsa Tanjeviç'in sesi İzmir'den duyulurdu herhalde. İşte kariyer farkı, bizimkiler uyuyabiliyor, onların ise hep kulakları kenarda ve yaptıklarına dikkat ediyorlar. Hata yapmaya korkuyorlar. Kenara gelen oyuncular dediklerini yapmadıysa nasıl da bağırıyor. Bizde giren çıkan hep memnun sanki maçta değil de müsameredeyiz.

Benim anlamadıgım konu elimizde Gurovic gibi bir şutör var ve biz bunu kullanmayı bilmiyoruz.Şuan Tbl'deki bütün takım koçlarına Türkiye'deki en iyi üç şutörü söyleyin desek eminim ki hepsi o üç'ün içine gurovic'i koyar ama biz böyle bir şutörü kullanamıyoruz.Gurovic'in bu özelliğini kullanmak için bir set çizmek bu kadar zormu?