TBL 16. Hafta | Banvit 77 - 80 Galatasaray CC

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: Banvit : 77 - Galatasaray : 80

İki ilk 5 oyuncumuzdan yoksun olduğumuz maçı kazanmak üstelik uzun bir süre geride götürdüğümüzü de göz önüne alırsak büyük iş başardık.Rakiplerimizin (Fülker ve Bjk) puan kaybettiği haftayı galibiyetle kapamak büyük mutluluk yaşattı bize.Darısı Efes'e belki Kepez süpriz yapar belli mi olur...

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":v7avw1xg]Iste budur ya..Bu macin BASLIGINA..PIVOTSUZ GELEN ZAFER!!!! diyebiliriz...Resmen helal olsun,Cuneyt,Gaines,Owens,Dee....

Cemal,Fatih ve Cenk'te aynaya bir baksin diyecegiz ama basketbol fundamentalleri bu kadar..Ne yazik ki!

cenk akyolun top tekniğine laf eden ilk insanla karşı karşıyayım. :?[/quote:v7avw1xg]

Cenk Akyolun top teknigi isterse Dunyanin en iyisi olsun,simarikligi,havali durusu,konusmalari net top teknigi birakir ne de sut..Maca konsatre bir keresinde olamiyor.Acikcasi GS takimina ben yakistiramiyorum bu oyuncuyu..Efesin defolu oyuncusu desek daha dogru olur!

Cenk Akyol hakkinda en detayli bilgiyi Oktay Mahmudi'den alabiliriz...Gecen sene Oktayin dedigi gibi,Cenk Akyoldan bu kafa ile hic bir sey olmaz lafini unutamiyorum.

Murat İnal' Alıntı:
Gaines bütün maç boyunca , Murat sorumluluk aldığı dakikalarda maçta tuttu bizi.
Owens ise maç sonunda gereken herşeyi yaptı.

Dee de ise ciddi düşüş var bakalım ne olacak.

Kazanmak önemliydi.Bu arada ilginç şekilde son toplar hep şansa kaçıyor rakipte.:)
Bu arada Cüneyt'ten bahsetmemiz lazım 2. periyod da üst üste attığı 2 üçlükle maçın 20 sayılara gitmesini engelledi. ;)

iyi oynamadık ama müthiş mücadele ettik oyunu bırakmadık çok çok önemli bir galibiyet aldık

Cemal Nalga'nin en basta uzun sure oynayamamasindan dolayi kendine guveni yok.Olmayinca guven,sahip oldugunuz yetenkleri dogru duzgun kullanamiyorsunuz.Yapilacak is Cemalin Darussafaka,Oyak,Antalya B.S.B gibi takimlara kiralanmasi 1-2 sene buralarda pismesidir.

Fatih Solak icin ise eger Tanjevic hala Milli Takim aday kadrosuna cagirirsa Fatihi,ben Tanjevic'in bazi seyleri kasten yaptigini dusunecegim..Kerem Tuncerinin alinmamasi vs..

Neyse pota altinda ki eksiklik devam ediyor.. Nedim Dal bile olsa en azindan katki yapardi bize..

Yükseliyor sesimiz taa ufuklara kadar
Şampiyonluk bekliyoruz şanlı Galatasaray

Önemli olan 2 puandı :) ve hem kadın voleybolda, futbolda, baskette ve tekerlekli baskette kazanmamızdan dolayı gurur duyuyorum...(benim duyduklarım bunlar siz de devamını getirin :D )

engelsiz aslanların maçındayken kantine gecip ilk periyoda baktım biraz. 8 de 0 üçlüğü görünce kalbim dayanmadı izlemedim bidaha. sonra ev geldiğimde 63-55 gerideydik zaten gectim odama..

sonra kardesim geldi kazandık dedi.. nası sevindim ama inanamadım da..

iyi ki izlememişim böylesi daha az acı verdi :)

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Cemal Nalga'nin en basta uzun sure oynayamamasindan dolayi kendine guveni yok.Olmayinca guven,sahip oldugunuz yetenkleri dogru duzgun kullanamiyorsunuz.Yapilacak is Cemalin Darussafaka,Oyak,Antalya B.S.B gibi takimlara kiralanmasi 1-2 sene buralarda pismesidir.

Fatih Solak icin ise eger Tanjevic hala Milli Takim aday kadrosuna cagirirsa Fatihi,ben Tanjevic'in bazi seyleri kasten yaptigini dusunecegim..Kerem Tuncerinin alinmamasi vs..

Neyse pota altinda ki eksiklik devam ediyor.. Nedim Dal bile olsa en azindan katki yapardi bize..
Ne Cemal Ne de Fatih bize yakışan bir oyuncu ikiside gitsin...

daha hala Cenk den cacik olmasini bekleyenler var mi?? 100 kere Murat kaya'yi tercih ederim. en azindan iceri penetre ediyor, kendine güveniyor. Cenk de bir kere sporcu altapisi yok. belki buna güleksiniz ama her gün antrenman yapan 21 yasinda bir genc bu kadar agir olamaz. bombos üclügü atmiyor, harvey'in üzerinden üclük zorluyor. akil da kalmamis cocukta. yazik. bide bunlardan medet umuyoruz. Tufan döndükten sonra Cenk sezon sonuna kadar uslu uslu benchte oturmali, sezon sonunda nereye giderse gitsin.

Ohhh be. Arkadaşlar bu kadar eksikle bence cok önemli bir maç kazandık.Eksikler takıma dönünce çok daha iyi olucaz. Ancak Hüseyinle rotasyon sağlayacak bir uzun transferi şart. Lig- Uleb- pLayoff bu şekilde bitmez.Bu arada Hiteın sakatlığı ile ilgili ayrıntılı bilgisi olan var mı ???

Sercan Özbek' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":1gpe0wef]Cemal Nalga'nin en basta uzun sure oynayamamasindan dolayi kendine guveni yok.Olmayinca guven,sahip oldugunuz yetenkleri dogru duzgun kullanamiyorsunuz.Yapilacak is Cemalin Darussafaka,Oyak,Antalya B.S.B gibi takimlara kiralanmasi 1-2 sene buralarda pismesidir.

Ne Cemal Ne de Fatih bize yakışan bir oyuncu ikiside gitsin...[/quote:1gpe0wef]

play off larda yarı finali hedeflemiyorsak gitsinler..

Fatih Hısım' Alıntı:
daha hala Cenk den cacik olmasini bekleyenler var mi?? 100 kere Murat kaya'yi tercih ederim. en azindan iceri penetre ediyor, kendine güveniyor. Cenk de bir kere sporcu altapisi yok. belki buna güleksiniz ama her gün antrenman yapan 21 yasinda bir genc bu kadar agir olamaz. bombos üclügü atmiyor, harvey'in üzerinden üclük zorluyor. akil da kalmamis cocukta. yazik. bide bunlardan medet umuyoruz. Tufan döndükten sonra Cenk sezon sonuna kadar uslu uslu benchte oturmali, sezon sonunda nereye giderse gitsin.
Evet haklısın Cenk çok ağır özellikle hızlı hücumlarda top ona geldiğinde hep oyunu yavaşlattı bi kere drive eder insan ama nerdee

Gün geçtikçe başaşağı gidiyoruz,bu maçı kazandık diye kimse aldanmasın felaket bir savunma yaptık adamlar delik teşik ettiler maçın sonlarında Owens biraz işin içerisine girince kazandık ama sebepsiz bir gerginlik kaldı üstümde.Bu Cenk Akyol bizden sonra nereye gidecek hangi takım alacak merak ediyorum gerçekten iyicene basketboldan uzaklaşmış İngiltere takımı var Uleb Cup'ta anca oraya gider bu gidişle.

Dee Brown çok kötü gidiyor iyicene sırıtmaya başladı şutları girmiyor bu sefer kaçırınca atmaktanda çekiniyor aynı Murat Kaya gibi ama deliciğini kullanmayı hatırlarsa yine iyi işler yapmaya çalışıyor.Owens'ta kötüydü maçın son periyoduna kadar sonra o da nasıl girebildiyse maça ribaundları topladı basketleri buldu ve rahatlattı.Hüseyin düzelsede Dee bu şekilde oynarsa bizim işimiz oldukça zor kendini toparlaması lazım Owens ve Dee'nin,Ergin Ataman Apodaca ile her hafta 3 saat konuşuyorum diyor acaba bizim takımda da böyle olaylar oluyor mu merak ediyorum?Bu iki oyuncunun sorunu ne acaba?

Gaines için ayrı parantez açmak lazım son maçlarda diğer oyuncuların aksine yükselişte attığı sayılarla paralael değil savunmada da inanılmaz ribaundları çekip rakiplerin kollarını koparıyor sanki,hücumda da inanılmaz işler yapınca maçın mvp'si oldu,bu yükselişi devam eder inşallah bozulmaz kimse ondan 20 sayı atmasını beklemiyor ama double double her maç kovalamalı serbestlerde de düzelme var o Banvitin absürt potalarına rağmen :) 5 numara konusunda birşey demeye gerek yok 3 ay oldu zaten umudu çoktan kestim transferden...

engelsiz aslanların maçındayken kantine gecip ilk periyoda baktım biraz. 8 de 0 üçlüğü görünce kalbim dayanmadı izlemedim bidaha. sonra ev geldiğimde 63-55 gerideydik zaten gectim odama..

Aynı anda girmişiz eve..Bize ihtiyacı vardı takımın :)

Kaç sayfadır okuyorum da bi yazdığı diğerini tutmayan mesajlar atan o kadar çok kişi varki..Yorun yaparken biraz dikkatli olsak diyorum ;)

Çok güzel tebrikler yine galibiz yine !! Maçı izleyemedim ama tekrarını GS Tv'de izleyeceğim inşallah...

Fatih Hısım' Alıntı:

Zaten Tufan donunce Sistem su sekilde islicektir...

Tufan(Mac basina 22 dak) Hite(30 dak) Murat(10 dak) Cenk(30 saniye)...

O yuzden Cenkin Tufan ve Hite'in uzerine cikabilmesi icin bir silkelenmesi lazim..Ben neyim,yeteneklerimi niye kullanamiyorum,kim hakli,haksiz vs..Kendince degerlendirme yapmasi lazim..

Cenk'e gore Oktay Kotu,Blatt Kotu ee herkes mi kotu arkadas??? Birazda sucu kendinde arasin Cenk!

Cemal-Fatih-Cenk-Erdem... Bu 4 oyuncu sanirim seneye kalmazlar gibime geliyor.Bu sene oyle ya da boyle oynarlarda..

Re: PİVOTSUZ GELEN ZAFER !!! 77 - 80

Başlık neden değişti?

Tamam Cemal ve Fatih 0 katkı veriyor olabilir ( cemal katkı verse de neyse) burayı okuyan basketbolcular var.Cemal'in şu foruma girip sırf şu başlıığı görmesi bile içinen çok şey götürür.Hadi konunun içinde eleştirirsin ama başlığı Cemal ve Fatih'i küçümser nitelikte yapmak gerçekten üzüntü verici benim açımdan...

Başlığın tekrar eski haline gelmesini teklif ediyorum!!!

evet ligin en zor 4 deplasmanından birinde çok eksik ve kötü bir dönemimizde kazandık.herkes hite ve hüseyinin yokluğunu konuşurken kimsenin aklına gelmeyen bir isim var oda tufan ersöz.

maça gelince iyi bir seriyle başladık.hücum tarafında gaines etkili olurken cemalde savunmada iyi başladı.ancak crispin ve hill iyi bir ilk yarı oynayınca gerçekten işimiz çok zorlaştı.burada coach farkı ortaya çıktı.murat özyer ilk önce CÜNEYTİ OYUNA ALARAK daha rahat hücum şansı bulup topun iyi dönmesini sağladı,daha sonrada bize maçın gelmesini sağlayan DEĞİŞMELİ SAVUNMALARARA BAŞLADI.önce 2-3 alan savunması yaptı sonra adam adama ya döndü sonlara doğru bir kaç hücum tam sağda göstermelik baskı yaparak banvitin ezbere hucüm yapmasını engelledi.uzun rotasyonunda sıkıntı yaşamaya başlıyan banvit mecburen harveyi oyuna aldı ve denge tamamen bize geçti çünkü daha sonra hill ve crispin hiç yan yana oynayamadı.oyunun bu kısmından sonra iş hata yapmayıp şut sokmaya baktı.cüneyt bu alanda etkili oldu.içerdende gaines ve owens gerçekten iyi çalıştı.maçın sonunu çok iyi oynamamız büyük takım olduğumuzun bir göstergesi olmuştur sanırım.hıı söylemeden edemiyecem,crispinin son faul atışında yaptığı tip girseydi tüm akbabalar piyasaya çıkıp yine ötmeye başlıyacaktı.onlara bu izni vermeyen takım ve teknik ekibe teşekkür ediyorum...

gelelim cenk akyol meselesine.bence bugün gaines ve cüneytten sonra sahanın en iyisiydi.basketbol bilgisi sınırlı olduğuna inandığım arkadaşlar cenkin sadece attığı şutlara bakıyor ve ahkam kesiyor.cenkin bugün kaçtane hücüm ribaundu kaç tane savunma ribaundu aldığını gördünüzmü.yoksa sadece o yuvarlak çemberden girmeyen şutlarınımı sadyınız?bakınız cüneyttin perdeden çıkıp attığı 2 tane 3 sayılık atıştada cenkin ciris crosta cüneyte çok büyük yardımı var.adam konuşuyor.konuşmayan sporcu yok zaten.demek doğru konuşuyorki HALEN ADAMIN SAHA İÇİNDEKİ DURUŞU KONUŞMALARI tartışma konusu oluyor.ben onun yerinde olsam galatasarayda bile durmam hemen giderim.ben cenk akyolun sonuna kadar arkasındayım ve sonuna kadarda onu tutuyorum.aynı türkiye kupasından önce tüm takıma güvendiğim gibi.