TBL 20. Hafta | Efes Pilsen 79 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | Efes Pilsen - Galatasaray

Tuncay Özilhan biletleri 17 TL'den satıyor ama eminim ki büyük Galatasaray taraftarı o salonu hınca hınç dolduracaktır !

Üstümde başka renkler, kalbimde ve aklımda Sarı Kırmızı olacak.
Benim için çok ilginç bir maç olacak ne diyeyim :)

Saldır Galatasaray'ım..

onlarda smith shumpert kasun kerem thorton varsa bizdede hosley gurovic atkins graves milo ve huseyin var saygılar

Bu maçta Graves, Milo , Hosley ve Tolliver Oynuyacak mı ??

Eğer Oynayacak derseniz Efesleri hazırLayın derim galibiyeti kutlamak için :p

Herkes şimdiden maçı kazanmış ama unutulmasın ki Efes Euroleague faciasından sonra lige müthiş bir şekilde asılıyor ve tam anlamıyla basketbol oynuyorlar. Kimse hafife almasın Efes'i hatta yendik havalarına girmesin. Allah korusun olası bir faciadan sonra 1 hafta kendinize gelemezsiniz.

Kasun sakatlıktan muhteşem döndü. Sayı atmasa bile rakip pota altını öyle yoruyor, öyle hırpalıyor ki adamda mücadele edecek güç bırakmıyor. Semih, Mirsad, Oğuz gibi uzunlara kupada neler yaptığını gördü herkes. Oğuz gibi size olarak Türkiye'nin bir numaralı adamını mundar etti resmen, dövmekten beter etti. KG ve KPeker ikilisi ile bu kadar iyi anlaşacağını kimse tahmin etmemişti herhalde.

Kerem Tunçeri faktörü var takımda unutulmasın. Tam bir lider, tam bir guard. Takımı en olmayacak anda ayağa kaldırıyor, yönlendiriyor. Oyunu okuması, kurması, topu oyuna sokması vs. vs. Yılların tecrübesi olan bir guard.

Charles Smith, Preston Shumpert, Bootsy Thornton, ve Ender Arslan gibi maçın kaderini değiştirebilecek, serseri mayınlar var kadroda hatırlatırım.
Son günlerde formda olan Cenk Akyol'uda bu isimlere dahil edebiliriz.

Neresinden tutarsanız tutun Efes'in kadro rotasyonu bizim rotasyonu 3ler, 4ler.. Rotasyon sıkıntısı yaşamazsak kafa kafaya gider bu maç, yaşarsak işte o zaman problem başlar. Çok geniş kadroya sahipler ve bunu çok iyi kullanıyorlar. Engin, Sinan gibi kaliteli isimler bazen süre bile bulamıyor kadroda.. Milli pivot Barış zaman zaman kadro dışı kalıyor. Kakiouzis ve Kaya gibi çok önemli iki ismide unutmamak gerek elbette..

Milos'un olmaması bizim adımıza avantaj bile diyemiyorum çünkü kadroları o kadar geniş..

Efes'i fazla küçük görmeyin. Zira Gurovic'in bugüne kadar Avrupa'daki maçlar dışında maçı eline aldığı pek maç hatırlamıyorum ben. Varsada tek tüktür. Hosley ve Tolliver'den birşeyler beklemek hata olur takıma geleli daha 2 gün olacak ve Efes Pilsen gibi bir rakip karşısına çıkacaklar. Yine Graves, Cücü, Atkins ve Hüseyin'in eline bakıyoruz anlaşılan. Murat ekstra performansla oynarsa (Erdemir maçı gibi) o zaman işler değişir ama nerden bakarsanız, nerden tutarsanız tutun Efes bizi yenecekmiş gibi görünüyor. Kadro olarak, son zamanlardaki form olarak..

Ama basketbol bu.. Kağıtta ve forumda oynanmıyor :)

Saldır Galatasaray !

Efes'i küçük görmek için deli olmak lazım, keza kimsede küçük görmüyor!

Yeni transferlerle beraber galibiyete olan inancımız çok arttı diye düşünüyorum!

Keza Efes'i yenmek bence bizim için finale kalmak anlamına gelecek, 2. sıradaki yerimizi garantilemek için önemli bir adım olacak, olası bir eşleşmede ise 1-1 başlayacak seri, bütün bunlar için bu maçı kazanmak zorundayız!

Fenerbahçe'nin ligi 4. tamamlayacağını düşünüyorum, buda Telekom ile eşleşmemiz anlamına geliyor, bunun için ankaradaki Telekom maçını kazanmakta bizim için çok önemli, an itibari ile tek dileğim Telekom ve Efes'i yenmek!

SALDIR GALATASARAY BİZİM İÇİN!

Graves in ayağındaki problemin devam etmesinden dolayı oynayamacağı ve Hosley transferinde de bonservis sorunu olduğu için henüz bitmediği söyleniyor.Bunlar doğru mu?Graves,Milo,Hosley ve Tolliver yarın oynayabilecekler mi?

TBL | Efes Pilsen - Galatasaray.

Geldik kader anina. Yener isek olasi Play-off mucadelesinde 0-0 basliyacagiz. Eger yenilir isek olasi Play-off mucaledesinde 1-0 Efes lehine basliyacak cunki ilk maci iyi baslamamiza ragmen sonunu getirememistik.

Efes daha moralli. Biz ise biraz moralsiziz. Izmir'de Erdemir ile oynadigimiz 2 kere uzatmaya giden yari final musabakasinda Murat Kayanin Son saniyelerde kacirdigi ucluk ile maci kaybetmis idik. Eurochallenge'da Bologna deplasmaninda ilk yarisini iyi bitirdigimiz macinin ikinci yarisinda cozulup rakibe boyun egmistik.

Efes ise Izmir'de bizim yari finalde elendigimiz kupada. Erdemiri finalde yenerek kupayi muzesine ekleyen taraf olmus idi.

Koray hoca ile aslanlarimizin isi zor. Hosley ve Tolliver takima daha henuz yeni katildi. Sakatliklarin durumu belirsiz. Keza Lig'de bizi sirtlayan Graves formda okuduguma gore ayagindan rahatsiz imis oynayamayacakmis.

Rakib ise tam kadro. Kerem Tunceri gibi takimi iyi oynatan Guardlar'i var.
Kasun gibi Avrupanin kalburustu uzunlarindan var.

Yapmamiz gereken Tribunleri doldurup. Oyunculara iyi bir destek ile ipi goguslemek. Isimiz kolay degil ama imkansizda degil. Ayhan sahenkin potalarini Efes kadar iyi biliyoruz.

Allah yardim etsin degip. Aslanlarimiza basarilar dileyip. Yazimin noktasi koyuyorum.

Yuruyoruz biz bu yolda...

Geldik kader anina. Yener isek olasi Play-off mucadelesinde 0-0 basliyacagiz. Eger yenilir isek olasi Play-off mucaledesinde 1-0 Efes lehine basliyacak cunki ilk maci iyi baslamamiza ragmen sonunu getirememistik.

Efes daha moralli. Biz ise biraz moralsiziz. Izmir'de Erdemir ile oynadigimiz 2 kere uzatmaya giden yari final musabakasinda Murat Kayanin Son saniyelerde kacirdigi ucluk ile maci kaybetmis idik. Eurochallenge'da Bologna deplasmaninda ilk yarisini iyi bitirdigimiz macinin ikinci yarisinda cozulup rakibe boyun egmistik.

Efes ise Izmir'de bizim yari finalde elendigimiz kupada. Erdemiri finalde yenerek kupayi muzesine ekleyen taraf olmus idi.

Koray hoca ile aslanlarimizin isi zor. Hosley ve Tolliver takima daha henuz yeni katildi. Sakatliklarin durumu belirsiz. Keza Lig'de bizi sirtlayan Graves formda okuduguma gore ayagindan rahatsiz imis oynayamayacakmis.

Rakib ise tam kadro. Kerem Tunceri gibi takimi iyi oynatan Guardlar'i var.
Kasun gibi Avrupanin kalburustu uzunlarindan var.

Yapmamiz gereken Tribunleri doldurup. Oyunculara iyi bir destek ile ipi goguslemek. Isimiz kolay degil ama imkansizda degil. Ayhan sahenkin potalarini Efes kadar iyi biliyoruz.

Allah yardim etsin degip. Aslanlarimiza basarilar dileyip. Yazimin noktasi koyuyorum.

Yuruyoruz biz bu yolda...
Guzel Yazi Ama Biz Aslanirimizin yenicegine cani gonulden inanioruz

yeni transferler oynarsa anca bişeyler yapabiliriz yoksa işimiz çook zor. inş yarın salonu dolduracağız hep destek tam destek başka çaresi yok bu maç şampiyonluk için çok önemli. en azından play-off için.

Yeni transferler ilk 5 başlarsa Efes bizi dağıtır ama ilk 5'imizin yorulduğu anlarda katkı olarak sahaya sürersek bu şekilde Hüseyin, Milo, Milan gibi oyunculardan çok iyi katkı alabiliriz. Milan'ı da biraz yedeğe çekmek ayrıca iyi olacaktır hem takım hem de onun adına.

Yeni transferlerin 5 başlaması veya çok süre alması ilk maçta takımda sıkıntı olur, bencede rotasyona girip diğer oyuncuları dinlendirmek daha doğru olacaktır!

Ben Efesliler.org'tan Önder Sarıkaya. Yazacaklarım doğal olarak Efes tarafından olacak. Ama herşeyden önce belirtmek isterim ki ben de "Saraçoğlu'nun sarı kırmızıya boyanma ihtimalini" seviyorum.

Geçen maç Eyüp Yıldız bize çok güzel bir evsahipliği yapmıştı, biz de bu sefer o güzelliğin altında kalmamaya çalışacağız.

Maç konusunda ise;

Ferrarisine takla attıran bilge! Ataman, sonunda 20 Milyon dolarlık kadrodan bir "takım" ortaya çıkardı. Takımın mutlak hakimi. Oyuncular da "gözü dönmüş" bir şekilde Fener maçını bekliyor. Galatasaray maçını da hafife alacaklarını zannetmiyorum çünkü haftada bir maç oyunculara az geliyor, çok susamış olarak maçlara çıkıyorlar. Oyak maçı da böyleydi, Konya Selçuk maçı da. Genelde Efes'in seyircisi olmadığı için, oyuncular Galatasaray türü maçlara daha da motive oluyor.

Hosley konusunda, emin olun Efes'e karşı hayatının maçını oynayacaktır. Zaten Real Madrid'in de koca bir sezon sadece Efes'e karşı oynadığı için Hosley ile yollarını ayırdığını düşünüyorum.

Aslında bu maç benim için kazan-kazan maçı. Yenilmemizin Eyüp Yıldız'ı ne kadar mutlu edeceğini biliyorum çünkü..