TBL 20. Hafta | Pınar Karşıyaka 75 - 74 Galatasaray CC

Re: Pınar Karşıyaka - Galatasarayımız 16.2.2008 14:00 (NTV)

gaines oyundan diskalifiye edildi onu anladık ksk ya 5 sayı elde edebilme şansı verildi onuda anladık ama taraftar niye ceza almadı onu anlamadık şu saatten sonra herhangi bi ceza alsalar fb maçına yansıyacak bi ceza olacak bu onlar açısındanmı ceza olur yoksa bizim açımızdanmı belli değil demekki tbl de bi oyuncuyu en kolay seyirci attırabiliyo burdan o anlam çıkar oyundan atılması bir seyirci için en fazla 1 ytl ye patlar

Murat İnal' Alıntı:
Burak son topla kaç maç kazandık bu sene. Kendi attıklarımız ve rakibin atamadıkları. Birşeyi yazarken biraz düşüni.

Bu güne kadar son topla kazanılan tek maç Telekom maçı ondan da son top onlardaydı abi . Girona maçında da top onlardaydı.

Maç kazandıracak savunma yapıyoruz fakat hucum yapamıyoruz demek istedim.Sanırım sen benim yazılarıma önyargıyla yaklaştığını gerçekten düşünüyorum abi.

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Murat İnal":kia95rq3]Şu maçta hakemlere yüklenmek resmen polyannacılık olur. Hatalı kararları vardı ama kesinlikle artniyet yoktu bence. Gaines'in atılması son derece normal. Sadece empati gerekiyordu ama zor o atmosferde.
Gökçe senin şu yazdığının 5-6 taraftar forumunda aynıları mevcut. Bir farkı yok bence. Bence hakemler çok kötü ve bir iki takım bazı bazı kollanıyor. Bunun dışında hakemlerden şikayet ederek kazanacak hiçbir şey yok.
Aslında bende senin dediğim tarzda bişey dedim hep hakeme yüklenmek bizim hatalarımız görmememize neden olur.Ha bu ligde çok şeyler dönüp dolaşacak hep olduğu gibi... Ben o günler için zemin hazırlıyorum. Yoksa kimin nasıl şampiyon olup, şampiyon olamayacağı mayısta görülecek.

Not:Tamamen tesadüftür bu mesajım ile mesaj sayım 1907 oldu.EE bukadar da rastlantı olamaz dimi Murat abi. ;) :)[/quote:kia95rq3]

Sene başında şampiyon belli diyordun :) Şimdi daha iyimser olduğunu görmek Cüneyt'le fotoğraftan sonra takıma inancın olduğunu anladım :)

Şimdi düşündüm de biraz Murat abinin gazıyla oldu bu onu da söyleyeyim. :)

Pek normal sezonu kaçıncı bitirdiğimiz önemli değil benim için.Şimdi düşündüm de bizim kaçmamız gereken takım Fenerbahce-Ülker.Her ne olursa olsun ben böyle düşünüyorum.Şimdi 5 olduğumuzu düşünürsek öncelikle Fener-Ülker 1 olmamalı.2. lik veya 3.lük onlar için idealdir.1. sırada Telekom yada Efes olması dileğimdir.4. Kartal olsun.

Bşiz Bjk'i eleriz 1-0 başlasak seriye de eleriz 0-0 da.Yarı finalde Efes yada TT'nin gelmesini daha çok isterim Fb-Ülker'den.Bu şekilde final yolumuzu daha açık görüyorum.Aslında normal sezonun bitimiyle sıralamaya bakıp final yolunu görebiliriz.Belki 5. olsak bile 2. olmaktan daha büyük avantaj sağlayacaktır bize.

Ama her takım istediğim şekilde düzenlenirse.

1-Telekom
2-Efes
3-Fener-Ülker
4-Beşiktaş
5-Galatasaray

Böyle bir sıra beni final için baya baya umutlandırır.Daha erken tabi. :)

Telekomdan bu sene bi sey olmaz.Finalin ilk takimi belli Efes ya Ulker,Ya Biz ya da BJK olur rakibi finalde ki BJK'yi zannetmem...O zaman kaliyor biz ve Ulker..

Ön yargıyla alakası yok. Bak sende diyorsun. Onlar atamadı, biz de atamadık. Son top tercihi yanlıştı ama amaçsız değildi en azından bana göre. Bu işler böyle ne yazıkki. Yazmıcaktım ama yazdırdın :)
Dee ye attırararak yeniden lider olmasını istedi. Dee sakat sakat maçı kazandırdı olacaktı. Dee 3 istedi içeri girmek istemedi son anda vazgeçincede saçmaladı.
Sonuç olarak çok kötü bir maçtı ve çok kötü şekilde kaybettik. Hepimiz sinirliyiz son derece bu nedenle.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Murat İnal":kyxmzqnp]Burak son topla kaç maç kazandık bu sene. Kendi attıklarımız ve rakibin atamadıkları. Birşeyi yazarken biraz düşüni.

Bu güne kadar son topla kazanılan tek maç Telekom maçı ondan da son top onlardaydı abi . Girona maçında da top onlardaydı.

Maç kazandıracak savunma yapıyoruz fakat hucum yapamıyoruz demek istedim.Sanırım sen benim yazılarıma önyargıyla yaklaştığını gerçekten düşünüyorum abi.[/quote:kyxmzqnp]

Can Altay' Alıntı:
Ben kimsenin hakemleri eleştirmemesine anlam veremiyorum. Kusura bakmayın ama bize verilmeyen çok bariz ve kritik 2 faul (bir pozisyon ilk yarıda Valentin, diğeri son periyot Asım), 2 steps var. Ayrıca ksklıların yaptıkları yanlarına kar kaldı. Adamlar maddeler yağdırdı, bizim adamımız atıldı, onlar serbest atışlar kullandılar.

Bu maçın tam bir hakemlik rezaleti olduğunu düşünüyorum. Geçen hafta Kaya'yı oyundan atamayanlar bu hafta Gaines'i ne kadar kolay attılar ! Ben salonda anons bile duymadım olaylardan sonra. En azından o grubun çıkarılması gerekirdi. O bile olmadı. Ayhan Şahenk olsa anında salon boşaltılmıştı !

Beklediğim açıklama buradan geldi diyebilirim. Kesinlikle adil bir ortam yoktu. Daha önceki maçlarda tribünlere el kol hareketi yapanları oyundan ihraç etmeyen bu federasyonun hakemleri, Charles Gaines'i tereddütsüz oyundan attı. Tabi ki Gaines'i savunacak değilim. Ancak cezalar, kişilere ve kurumlara göre veriliyor. İtitraz ettiğim nokta bu.

KSK taraftarlarının da dışarı çıkartılması gerekiyordu. Aynı olaylar bizim sahamızda olsaydı hakemlerin ve federasyon gözlemcilerinin tavrı farklı olurdu.Nitekim bir çok örneği var.

maçları 6 kişilik bir rotasyonla oynayan?en önemli skorerini Barceolona?ya kaptırmış,yerine gelen oyuncu ruh gibi sahada dolaşan ve üstelik sakatlanan?ligin en değerli oyuncularından olan,takımın her şeyi Hosley kötü gününde?takımın oyunkurucusu Barış sakatlanmış?30-35 dk boyunca,daha sakalları bitmemiş bir çocuğun guard oynamak zorunda kaldığı bir takıma yenilmeyi başardık ya,ben artık birşey söylemek istemiyorum.

Neal yollanmış.Guardı sakatlanmış yerine ortalama 5 dakika oynayan Gökper oynamış.Yeni Amerikalısı sakatlanmış yerine bizde 1 saniye süre alamayacak olan Pastal oynamış. Bizim kadromuzda 12 kişi de girse kimse ağzını açıp itiraz etmez. O yüzden neresinden tutarsak elimizde kalıyor .Hakem baskısı denilen şeyin bu olduğuna inanıyorum ve basketbolda bu tür olayların sık rastlandığını da biliyoruz.Bizde dolduralım bizde etki altına alalım bu kadar basit.Onun dışında hakemlerin bariz hatası yoktu.Gaines'e yapılan yanlıştı fakat yanlışa yanlışla karşılık vermek doğru sayılamaz.

Ozan abinin iletisini okuduktan sonra şunu düşünüyorum.Biz bugün ne yapamadık da kazanamadık?Aslında Charles Gaines,oyundan atıldıktan sonra bir ses içimden maçı kaybettik dedi...

bu mac en az Alpella maglubiyeti kadar özür kabul etmez bir mactir. resmen iki oyuncu vardi karsimizda. bir hosley bir marshall. Bir PG bile yoktu. Ne baris ne carlisle dogru dürüst oynayabildi. amerikalilarimizin laubali hareketleri beni iyice soguttu onlardan. gelecek yildan itibaren bence yugoslav ekolüne dönmek iyi olur. türk kadromuz iyi zaten.

arkadaşlar herşey olabilir...nowitzki bile 18de 2 şut attı işte geçen gün bildiğimiz süperstar mr.herşey..
ama ertesi gün çıktı 30 sayı attı bunlar olabilir her zaman herşey iyi gitmez.oyuncuların hata yaptığı gibi koçlar da hata yapabilir.hatta maçıb içine bile edebilir ama bunlar olacaktır.salı günü önemli bir maçımız var.bu gece bu maç artık bitsin ve asvel hakkında konuşalım,aertık herkes eleştiriyi bıraksın bugünden sonra eleştiri değil destek zamanı...
ayrıca herkes kötü de biz iyi miyiz,geçen sene özveriyle dolan salonda bir grup çapulcu(galatasaraylı olduğunu zanneden) olay çıkarmış ve sonuç olarak bütün salona bu olay maledilmişti.izmirdeki salonda da herkesin ayıbı değildi olay.ayrıca 5 ytl lik fiyatlarla bile istanbul da oturup maça gitmeyen ama ntv den maçı açıp tv başında şarkılar söyleyen kişiler nasıl olur da takımla yatıp takımla kalkan murat özyer'e laf eder.tamam eleştiri ypalım ama bir boyutu var sonuçta taraftar da oyuncu da antrenör de her maç iyi olamaz.avrupa'da girona maçında bile salonu boş bırakan taraftardı ama takım ona rağmen kazanmasını bildi,oyun sıkıştığında bağıacak destek olacak taraftar yoktu o maçta ve resmen deplasmanda oynadık gibiydi.oyuncuları eleştirirken geçmişi hatırlayın biraz ve dozunu ona göre ayarlayın arkadaşlar derim ben

Herkes Dee kötü oynadı diyor ama kimse Chris Owens'tan bahsetmemiş.Bence Owens, Dee 'den daha kötüydü hatta iğrenç oynadı.Owens'ın yerine Erdem oyuna alınabilirdi ama hiç süre alamadı.Böylece ksk Neal'ın boşluğunu bu iki oyuncunun kötü oyunlarıyla doldurmuş oldu.En lazım olduğu maçta Cüneyt'in de sakatlanacağı tutmuş.Umarım Asvel maçına yetişir özellikle de Dee bu haldeyken.Bu arada Murat Kaya ve Cenk'in iyi performansları da bu mağlubiyetle güme gitti.

Fatih Hısım' Alıntı:
bu mac en az Alpella maglubiyeti kadar özür kabul etmez bir mactir. resmen iki oyuncu vardi karsimizda. bir hosley bir marshall. Bir PG bile yoktu. Ne baris ne carlisle dogru dürüst oynayabildi. amerikalilarimizin laubali hareketleri beni iyice soguttu onlardan. gelecek yildan itibaren bence yugoslav ekolüne dönmek iyi olur. türk kadromuz iyi zaten.

Kesinlikle yugoslav ekolune donmemiz lazim..5 yabanci hakkimizin 4'unu Avrupalilardan kullanmaliyiz.Sadece 4 numarada Gaines bence kalabilir..Soyle Kizilyildiz,Partizan gibi takimlarin goze batan oyunculari neden olmasin ki..?

Yabancılarımızı yanlış seçtik maalesef.Artık dönüşüde yok.Diğer zirveye oynayan takımların hocalarına bakınca, tanjevic hariç,bizim hoca biraz tecrübesiz kalıyo.Ekstrası hiç olmuyo takıma.Takım kazanırsa kazanıyo giden maçlar da bağıra bağıra gidiyo.Kenardan maç çevrildiği olmadı daha hiç.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Fatih Hısım":3jvjj6k3]bu mac en az Alpella maglubiyeti kadar özür kabul etmez bir mactir. resmen iki oyuncu vardi karsimizda. bir hosley bir marshall. Bir PG bile yoktu. Ne baris ne carlisle dogru dürüst oynayabildi. amerikalilarimizin laubali hareketleri beni iyice soguttu onlardan. gelecek yildan itibaren bence yugoslav ekolüne dönmek iyi olur. türk kadromuz iyi zaten.

Kesinlikle yugoslav ekolune donmemiz lazim..5 yabanci hakkimizin 4'unu Avrupalilardan kullanmaliyiz.Sadece 4 numarada Gaines bence kalabilir..Soyle Kizilyildiz,Partizan gibi takimlarin goze batan oyunculari neden olmasin ki..?[/quote:3jvjj6k3]
fiyatlarından haberin yok galiba ;) ergec için filan 1.5 milyon euro bonservis istiyorlar inanılaca gibi değil ama gerçek

gs'yımız için cok zor bir deplasmanlardan biriydi olaylar filan biz uA izmir olarak takımıza 150-200 kişiyle destegimizi verdik ben macın ilk 2 periyodunu izleyebildim serefsiz ksklının biriyl küfürlesirken polisler beni içeri aldılar benim küfür ettiğim taraftaki ksklılır olay cıkardılar BU OLAYLAR İSTANBULDA OLSA SALON BOSALTILIRDI ama izmir polisi malesef karsıyakaya hep böyle sessiz kalıyorlar bide takımımıza yönelen bu eleştirileri anlamıyorum salondaki atmosfer dehsetti oyuncularımıza küfür ettiler para attılar böyle bir ortamda son saniyeye kadar mücadale ettiler ve son topu atsalar yenecektik ama olmadı İDDAA EDİYORUM KSK DEPLASMANI FENER DEPLASMANINDAN BİLER ZOR DEPLASMANDIR ...

Onur Sezgin' Alıntı:
Yabancılarımızı yanlış seçtik maalesef.Artık dönüşüde yok.Diğer zirveye oynayan takımların hocalarına bakınca, tanjevic hariç,bizim hoca biraz tecrübesiz kalıyo.Ekstrası hiç olmuyo takıma.Takım kazanırsa kazanıyo giden maçlar da bağıra bağıra gidiyo.Kenardan maç çevrildiği olmadı daha hiç.

Dogruya dogru Tanjevic Murat Ozyerden daha tecrubeli ve sinsi..Sinsi derken basketbol anlaminda..Bazen ne hiketse kafasi iyi calisiyor,ben Aris macinda hayret ettim resmen..Bazende Milli Takimda oldugu gibi hayal aleminde..Ama Murat Ozyer boyle Halkla Iliskiler Muduru gibi sakin,rahat alttan aliyor bir cok seyi..Yani nasil denir bilmiyorum ama,biraz sinsi,hirsli olmak lazim saha icinde..Mesela Murat Didin'de bu ozellik fazlasiyla var,Oktay Mahmudi'yi anlatmaya zaten gerek yok.

Leverkusen maçında lincoln diye bağıranlar gibi yapmayalım lütfen 2 pas verdi diye DEE-DEE diye yalandan bağırmayalım.

En azından Dee kadar mücadele eden 7-8 oyuncuya haksızlık bu.