TBL 22. Hafta | Pınar Karşıyaka 87 - 83 Galatasaray CC

Re: TBL | Karşıyaka-Galatasaray

Ahmed Abi, çeşitli coaching hatalarından bahsetmiş, aynı konulara değinmeyeceğim.

Yalnız, bu sezon biz Türk basketbolseverlere 1 numaranın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Fenerbahçe'de Green'in orayı dolduramaması, Efes'te çoğumuz Kasun'un yokluğunu ve takımda gerçek bir 5 numara olmamasını onların durumunda bir numaralı faktör gösterirken; Kasun az süre alırken, Kerem transferiyle farklı bir kimlik kazanmaları (Ataman'ın Kerem'den önce de takımına ilerleme kaydettiği ortada; ancak Ender oyuna girince nasıl bocaladıklarını hala görüyoruz) ve Murat Özyer'in guard çok öenmli değil demesiyle yapılan Strickland tercihi.

Açıkçası, Efes maçında ortaya konan oyun az çok hepimiz mutlu etmişti; ancak son iki maçta ortaya koyduğumuz oyun çok çok kötü. Umarım, Koray Hoca'nın röportajda söylediği gibi bu durum yaşanan sancılı bir sürecin sonucu olmaktan ibarettir ve aşmayı başarırız.

caglarkeceli' Alıntı:
"Maçta Hosley & Hüseyin Beşok kapışmışlar bu arada, Hosley'i zor zaptetmişler" salsabasket adlı blogta böyle yazılmış maçta olan arkadaşlar varsa bununla ilgili bilgi verebilirler mi acaba

kapışır kardeşim ben olsam bende kapışırım....ilk periyotta uzun adam dışarıdan 4 üçlük sallar...2periyotta 4 faul alır sonra gider başkasına gider yaparsa babam olsa karşımda o sinirle kendimi tutamam...her ne kadar yıldızımız olsa hüso nerde duracağını neyi ne kadar yapacağını bilmelidir...

2.lik şansımız zora girdi diye yazmış arkadaşlar.ben en kötü senaryoyu söyliyim.3.lükte tehlikeye girdi.4.olup playoffta bi de beşiktaşla eşleşme ihtimalimiz var.daha kötüsü seriye 1-0 mağlup başlama durumumuz bile olabilir.bence bu uzak bi ihtimal değil.dikkat etmek lazım.

erenbekdemir' Alıntı:
caglarkeceli' Alıntı:
"Maçta Hosley & Hüseyin Beşok kapışmışlar bu arada, Hosley'i zor zaptetmişler" salsabasket adlı blogta böyle yazılmış maçta olan arkadaşlar varsa bununla ilgili bilgi verebilirler mi acaba

kapışır kardeşim ben olsam bende kapışırım....ilk periyotta uzun adam dışarıdan 4 üçlük sallar...2periyotta 4 faul alır sonra gider başkasına gider yaparsa babam olsa karşımda o sinirle kendimi tutamam...her ne kadar yıldızımız olsa hüso nerde duracağını neyi ne kadar yapacağını bilmelidir...

bu maçta hüseyin 20 25 sayı civarında oynasaydı bu sözlerine karşı çıkacak çok kişi olurdu.. fakat bugün kötü oynamasıyla beraber ben hüseyine bu tip bir elestiri yapilamayacagini düşünüyorum. bu zamana kadar yüreğini ortaya koyarak oynayan bi basketbolcuya sırf iki hatalı üçlük kullandı ve erken foul problemine girdi diye ona karşı yapılan bu hareket savunulamaz. olayın tam net olarak neden gerçekleştiğini bilmiyorum fakat dediğin durumdan dolayıysa ksinlikle hüseyine karşı bu suçlama haksızlık olur

maç için bilmediğimden soruyorum cemal kadroda mıydı ?? antrenör kadro dışı mı bıraktı süresiz

Burak Yılmaz' Alıntı:
[quote="Alper Ataçoğlu":3navnz8v]Koray Hoca ile bu işin olmayacağını bugün çok iyi gördük. Murat Kaya ile de bu iş olmaz. (Daha saha çizgisinin içinde durmayı beceremiyor.) Ve de en önemlisi Atkins ile bu iş hiç olmaz. Savunma sıfır. Kritik anlarda yönlendirme sıfır. Böyle bir oyun kurucuyla sonumuz geçen yıldan farklı olmaz.
tek maçlık adam kesen zihniyetle bu iş hiç olmaz. ne çabuk unuttuk erdemir maçında 32 sayı ile arma için mücadele eden muratı?[/quote:3navnz8v]

Esas tek maçlık performansıyla bir adamı yüceltmekle hiçbir yere varılmaz. Murat Kaya kaç yıldır Galatasaray'da ve kaç maçta takıma faydalı oldu. Geçen yılki Telekom son maçını da hatırlatırım. Onun yüzünden Telekom'a elendik. Aslında o maçtan sonra gönderilmesi gerekirdi. Ama suç onda değil. Kapasitesi bu. Esas suçlu yönetimde ondan hala umutla bir şeyler bekleyende.

hadi ya 32 sayıymış noldu maç gitti.......

forumda muratı kazandık şeyleri başladı......murat o maçtan sonra ki maçlarda 25 üçlük denedi sadece 3 tanesi girdi....yaptığı top kayıpları cabası.....bugünde böyle....

muratın erdemir maçındaki performansı mehmet yağmurun bizim maçtaki performansı arada fark gören var mı?

mehmet yağmurda gelişme var mı?

murat kayada var mı?

Burada Murat Kaya'yı kötülüyorsunuz ama o kötülediğiniz Murat Kaya A Milli Takım oyuncusudur.Sadece bu maçta yeterli oynamadığı için adamı bu kadar yerin dibine sokmaya hakkınız yok.

Maça gelcek olursak gerçekten yaptığımız hatalar felan bir yaan itelim kaybetmememiz gerekirdi.Bundan önce belli bir hedefi olan takımlara yenildik ama burada Karşıyaka'Ya yenilmemiz planlarda bir aksilik çıkardı diyebiliriz.Ama hala ikinciyiz ve bir yerdede yenilecektik ve bu maça denk geldi.Artık önümüzdeki maçlarda yenilmemeye bakacağız.

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Burada Murat Kaya'yı kötülüyorsunuz ama o kötülediğiniz Murat Kaya A Milli Takım oyuncusudur.Sadece bu maçta yeterli oynamadığı için adamı bu kadar yerin dibine sokmaya hakkınız yok.

Maça gelcek olursak gerçekten yaptığımız hatalar felan bir yaan itelim kaybetmememiz gerekirdi.Bundan önce belli bir hedefi olan takımlara yenildik ama burada Karşıyaka'Ya yenilmemiz planlarda bir aksilik çıkardı diyebiliriz.Ama hala ikinciyiz ve bir yerdede yenilecektik ve bu maça denk geldi.Artık önümüzdeki maçlarda yenilmemeye bakacağız.

mehmet ben bunları geçen sene telekom maçından beri söylüyorum....

Ben genel konuşuyorum burada isteyen üstüne alınır.Ama Murat'ada helal olsun o zaman hep yanlış şeyler yaparak Milli Takım.Bravo.

Kimya katalizör kelimelerini sıklıkla kullanan Koray Minzinözlü'nün şunu bilmesi lazım eğer bir şeyleri değiştirmezse bu takım eşik enerjisini geçemez!

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Ben genel konuşuyorum burada isteyen üstüne alınır.Ama Murat'ada helal olsun o zaman hep yanlış şeyler yaparak Milli Takım.Bravo.

murat hak ettimi milli takımı....antrönör aldı..napalım milli takımda oynuyor diye 5 yıllık sözleşme yapalım...sence milli takım oyuncusu gibimi oynuyor...
veya kaç maç oynadı....

şahsi görüşüm ben muratı beğeniyorum 2 numarada oynarken şut özelliği varken bi anda 1numara oynayıp pasa dönmek kolay değildir bence

Zaten Murat milli takıma gelmediki hoca aldı birbirinden çok farklı şeyler :).Milli takım oyuncusu illa takımı sırtlamak felan değildir.Ona bakarsak Fatih Solak'da milli takım oyuncusu.

Onur Karakuzu' Alıntı:
şahsi görüşüm ben muratı beğeniyorum 2 numarada oynarken şut özelliği varken bi anda 1numara oynayıp pasa dönmek kolay değildir bence

şimdi onur burda 1 2 numara muhabbeti yapma.....bugün 2 numara oynadı daha öncede oynadı ne yaptı savunmayın allah aşkına tufan dönünce süresi 2-3 dakikaya düşsün belki o zaman akıllanır...

yani mehmet ne söylemek istediğini bilmiyorsun .....bir memnunum diyorsun sonra milli takıma hoca aldı diyorsun....adam bir maç iyi oynadı senin için yeterli ise ben birşey demiyorum...

Bu maçta inanılmaz bir koç vardı,geldi geleli hakkında pek olumsuz konuşmadım hocanın ama bugün çok kötüydü gerçekten. Neyse,seneye değişecek birşeyler zaten...

Maça gelecek olursak pota altını müthiş kullandılar,bizim uzunlarımız Efes'in,Fener'in uzunlarını savunma konusunda başarılı olabilirler ama böyle adamları zor savunurlar... Şayet Hosley-Tolliver ikilisinden birinin yerine -mesela- Sims gelseydi o zaman bu maç böyle olmazdı.

Yanlış anlaşılmayım,niye bu ikisi geldi demiyorum.Bu oyuncuların gelişi bize bu maça maloldu belki ama ilerideki daha büyük maçlarda çok işimize yarayacaklar...

Bunun yanında Graves hoşgeldin,gayet iyi geldin.

Hakan Köseoğlu abartılıyor,o takıma Atkins'i koy Hakan'ın yaptığını yata yata yapar...

Utku OĞUL' Alıntı:
Kimya katalizör kelimelerini sıklıkla kullanan Koray Minzinözlü'nün şunu bilmesi lazım eğer bir şeyleri değiştirmezse bu takım eşik enerjisini geçemez!

kesnilikle katılıyorum çok güzel bi yorum :)

Maç adına tek sevindirici nokta yaptığımız hucumların eskiye nazaran daha organize olmasıydı...Ancak savunma yönünden büyük zaaflar yaşıyoruz ,boyalı bölge namus derlermiş koçlar lütfen namusumuzu daha iyi koruyalım kaba tabirle...Graves'in dönmesi ise ayrıca çok sevindirici biraz daha zamana ihtiyacımız var kanımca...