TBL 23. Hafta | Galatasaray CC 63 - 74 CASA TED Kolejliler

Re: Galatasaray-Casa (Canlı)

Arkadaşlar Koray Hoca´yı eleştirme hakkınız var ama hakaret etme, küçük düşürücü ifadeler kullanma hakkınız yok.

Keza oyuncuları da yöneticileri de eleştirebilirsiniz ama Galatasaray taraftarına yakışacak şekilde.

Bir odaya ya da boş bir alana gidip avazınız çıktığı kadar bağırın, içinizdeki öfkeyi orada kusun... Sonra gelip burada düşüncelerinizi dile getirin.

Re: Galatasaray-Casa (Canlı)

Emrah Bakın' Alıntı:
[quote="Ali Erdem Güntepe":3qi4vsms]Acaba biri bana Atkins'in M.S den fazlasını söyleyebilir mi ?
Şu maçta Atkinsi eleştirme..
Adam zaten doğru düzgün dakika alamadı..
hatasız oynadı,elinden geleni de yaptı...
Zorlamadı da...
İzlemeden konuşmayın...[/quote:3qi4vsms]

Ben maçı izledim ve merak ediyorum neden bu maçta eleştiremiyoruz. Takımın oyun kurucusu lider olur ve savaşır. Dün Tutku nasıl oynadı...

Hatasız oynadı diyorsunuz uyduruk savunmalara karşı bile kaç tane top kaybı yaptı. İkili sıkıştırmaların geldiğini gördüğü halde ortaya girmek yerine hep kenarlar gitti. Bu ne kadar kötü olduğunu ve yaptığı hatalarını gösterir.

O zaman Milojevic'i de, Hocayı da eleştirmeyelim hepsi hatasızdı. Ben bu maçın tamamını seyrettim (ilk 5 dk hariç) ve bunları seyrettikleime istinaden yazıyorum.

Re: TBL | Galatasaray: 63 - Casa Ted Kolej: 74

maalesef doğru basketbol oynayamıyoruz koray geldiğinden beri.hep zorlama ve yanlış şutlar atıyoruz.paslarımız çok tembel.fast breaklerin hiçbirini değerlendiremiyoruz.tek artı yanımız savunma direncimizin hiç düşmemesi.ama bu kadar kötü hücum ederek şampiyonluk adayı olamayız.ayrıca bugün graves takımı resmen baltaladı.

Ömer Yüce' Alıntı:
maalesef doğru basketbol oynayamıyoruz koray geldiğinden beri.hep zorlama ve yanlış şutlar atıyoruz.paslarımız çok tembel.fast breaklerin hiçbirini değerlendiremiyoruz.tek artı yanımız savunma direncimizin hiç düşmemesi.ama bu kadar kötü hücum ederek şampiyonluk adayı olamayız.ayrıca bugün graves takımı resmen baltaladı.

Graves konusunda bugün için size katılıyorum, ama şu da önemli takıma katkısı bu kadar azken neden hep sahadaydı. Sanki top onundu o nedenle oynamak zorundaydı. Tuttuğu oyuncuyu sezon başı biz zorla gönderdik, tanıdığı oyuncu, savunma da yapmadı MS sahanın yıldızı oldu. Bu gün için söylenecek daha fazla bir şey yok ama geçen hafta ondan önceki hafta hep aynı şey. Sadece Efes maçı mücadele vardı. Orta sıradaki takımlara karşı oynamadan kazanmayı mı düşünüyoruz!!!

Hosley yüksek isabet ile oynuyordu ama onu üzerinden oynamak yerine diğerleri salladı. Bu kadar faul kaçar mı? Toplam istatistikte sanırım %50 civarinda olmalı. Tolliver dışında yüzdeli atan yoktu. Bu takım faul çalışmaz mı?

(Önceki sayfadan) Erhan Gür arkadaşım...
Maçın tamamını izleyen biri olarak söyleyim..
Atkins bugün top kaybı yapmadı...
Onun hanesine eğer yazılanlar varsa bu onun suçu değil.Uygun pozizyonda topu tutamazlarsa Atkins'in yapacak birşeyi yok...Maçın tekrarını izlersen demek istediklerimi anlarsın..
O sahada kaldığında da daha derli toplu oynadık...
Ekstra birşey yaptı mı dersen hayır ama o kadar çok ekstra işler yapmak isteyip eline yüzüne bulaştıranlar olduki o da yapmaya kalksaydı maç 20'li farklarda biterdi.
Bir oyuncuyu zorlama yapmadı diye eleştiremezsin...
Eğer bu maçın faturası 7-8 dakika oynayan Atkins'e çıkacaksa onu söyleyin ben bu foruma bir daha yazı yazmamayım.Gerçi daha önce de yazdım bu taraftarda hastalık, eskiden Gurovic için yazılırdı bunlar şimdi copy-paste mesajlarla Atkins'e.
Bu maçtan sonra da tahmin edeyim sırada Graves var...
Koray Hoca yönetiminde deplasmandaki Bc Kiev maçına kadar devamlı topu içeri geçirerek oynamaya çalışıyorduk.Bu benim oldukça hoşuma giden bir durumdu.ama ne olduysa o maçtan sonra oldu.Cemal'in takımdan kesilmesi de pota altı gücümüzü,sertliğimizi yitirmemize neden oldu.Koray Hoca'nın bir an önce kendi kişisel duygularını bırakıp, takımın menfaatlerini ön plana çıkarması gerekiyor.
Ayrıca hücumda Tolliver ve Hosley'nin gelmesiyle çok fazla opyisonumuz var.Ama sistemsizlikle bir yere varamayız.Gurovic'i harcadık ama görüyorumki sırada harcanacak isim Hosley var.Bir oyuncuya topu verip acaba ne yapacak diye beklemek bir sistem olamaz.
Savunmada Tolliver bugün çok iyiydi,hücumda da öyle.Ama son 5 dakikada 4 faullü diye kenara alınıp bir daha oyuna sokulmaması anlaşılır gibi değil.
Koray Hoca sen şu an takımdan daha formsuzsun.Lütfen bir an önce toparlan...

Graves Marshall'ı sadece tanımıyor. Aynı zaman çok yakın arkadaşı. Bütün zamanlarını beraber geçiriyorlardı.

Bu takıma oldu olacak 1 numarada getirsinler o zaman belki bahaneleri olur!..

Böyle çarpık bir sistem üzerinden başarı bekleyen bizler mi yoksa sezonbaşından beri popilist yaklaşımlar sunup taraftarın ağzına bir parmak bal çalıp susturan yönetimde mi kabahat ben çözemedim?

Bu arabanın şoförü yok, Atkins boyu ve ayakları o kadar kısa kalıyorki ne önünü görebiliyor ne de gaza basabiliyor! Cüneyt + Graves de minder olmaya çalışıyorlar ama nafile...

Kimya mimya hepsi hikaye, ne ruh var ne mücadele, ne rotasyon ne de motivasyon...

Sanırım dün geceyi takım kamp yeri olarak Florya değilde Ortaköy taraflarında geçirmiş.

Boşverin ya üzmeyin kendinizi o kadar asıl olan Play-Offlar, yenilsende yensende taraftarın senle, lig bizim kupa bizim, taraftarız biz çekeriz cefa, bu filmi biz yıllardır izliyoruz izlettiriliyoruz alıştık artık...

Bütün takım bitmiş..Ben bu sezon ilk kez böyle umursamaz bir takım gördüm sahada.Hayatında a takımda 20 dakika zorla oynamış bir Altayla sahaya çıkarsanız sonuç budur..Bu yenilgiyi Koray hocaya armağan ediyorum...

Hazır fener yenilmişken kolay rakibimizi yenmemiz lazımdı olmadı.
1 mağlubiyet hakkımızı daha kolay bir rakipte yitirdik.
Ne olacak bakalım durumlar.

ben olacakları söyliyorum yarı finalde efese elenicez.2*2=4 bu kadro böyle mi oynatılır ya.
ülker 38 lik mırsicle greenle vidmarla semihle efesi yeniyor.
biz lig sonuncusundan fark yiyoruz

Bu takım bitmiş bu sezonda böyle geçti playoff'ta ilk turda gideriz. 09-10
transfer topiğini açarız yine şampiyonluk hayalleri kurarız.

Geçen senenin tekrarı yaşanıyor.Ama geçen sene avrupada iyiydik.Takımda ne eksik onu anlamıyorum.Haftaya Kepez maçı var böyle giderse o maçta da çok zorlanırız.

Sayın Emrah Bakan kişisel diyalog olsun istemedim ama maalesef görüşlerinize saygı duymakla birlikte katılmıyorum. Top kayıpları prese karşı son dakikalarda top kaybı da dahik vardı ama maç bitti. Bence fazla süre almamasının temel nedeni oyun kuruculuk felsefesine aykrı hareket etmesi. İyi niyetinden şüphe duymak istemiyorum ama 24 saniyenin 15-16'sında top sürmek yerine arkadaşlarına ve eli sıcak olanlar top verse sayı atmasının hiç önemi yok. Az oynadı doğru, sayı atmasına da karışmam kaç adet asist yaptı. Oyun kuruculuk böyle ortaya ıkar. Örnek mi dünkü maçta Tutku Açık. Koray hoca konusunda yorumlarınıza katılıyorum. Milojevic yerine Cemal oynamalıydı. En azından süre almalıydı, milojevicte olmayan hırs onda var.

Söylenecek söz yok,ben galatasaray taraftarının böyle kötü sonuçlar görmesini istemiyorum.Erkek Basketbol takımımızda ruh kalmamış.Avrupa maçlarını öylesine oynadılar,şimdide lig maçlarını öylesine oynuyorlar.Yazık.

İlginç bir oyun, ilginç bir skor. Casa Ted'den haftalardır beklediğim oyun bugün geldi, şimdiye kadar akılları nerdeydi diye düşünmek lazım önce. Galatasaray'da diğer arkadaşlarında yazdığı gibi kredi tükendi bu maçla birlikte, artık yenilgisiz devam etmek çok önemli olacaktır..