TBL 28. Hafta | Fenerbahçe Ülker 89 - 62 Galatasaray CC

Re: TBL 28. Hafta | FbÜlker - Galatasaray

Fuat kusura bakma ama bende sana katılmıyorum...
Onların kadrosunun bizden sadece "biraz" daha iyi ve biraz daha derin olduğunu kabul ederim ama kesinlikle uçurum yok...
Mirsad,Giricek ve Solomon tamam...(Giricek formsuz)
Ömer,Oğuz,Mrsic iyi takım oyuncları...
Fakat ;
Predzic Giricek döndüğünden beri bitmiş durumda, o sene başında harikalar yaratan çocuk artık yok...
Vidmar,Green,Smith Casa gibi takımlarda ancak oynar
Takımdan ne Cemal Nalgayı nede Polatı asla Semihe değişmem...
Ömer Aşık savunmada iyi olsada hücumu yok...
Serhat,Rasim zaten oynamıyorlar...
Hüseyin,Graves,Cüneyt,Hosley,Milo,Tolliver,Murat,Cemal,Polat,Atkins...
Bizde hiç fena değiliz...
Umarım takımımız kağıt üzerindeki kadrolardan çekinen taraftarlara bir ders daha verir, önceki yetmemiş anlaşılan...

Emrah Bakın' Alıntı:
Fuat kusura bakma ama bende sana katılmıyorum...
Onların kadrosunun bizden sadece "biraz" daha iyi ve biraz daha derin olduğunu kabul ederim ama kesinlikle uçurum yok...
Mirsad,Giricek ve Solomon tamam...(Giricek formsuz)
Ömer,Oğuz,Mrsic iyi takım oyuncları...
Fakat ;
Predzic Giricek döndüğünden beri bitmiş durumda, o sene başında harikalar yaratan çocuk artık yok...
Vidmar,Green,Smith Casa gibi takımlarda ancak oynar
Takımdan ne Cemal Nalgayı nede Polatı asla Semihe değişmem...
Ömer Aşık savunmada iyi olsada hücumu yok...
Serhat,Rasim zaten oynamıyorlar...
Hüseyin,Graves,Cüneyt,Hosley,Milo,Tolliver,Murat,Cemal,Polat,Atkins...
Bizde hiç fena değiliz...
Umarım takımımız kağıt üzerindeki kadrolardan çekinen taraftarlara bir ders daha verir, önceki yetmemiş anlaşılan...
Bense tam tersi uzunlarmız dışarı çıkmazsa onlara ribaunlarda üstünlük kuracağımızı düşünüyorum...

Yurt dışındaki uzun zamanım bitti ve nihayet hem forumda hem de İstanbul da Galatasaray ve sizlerleyim...
Denk geldiğim tesadüfe bakar mısınız ki Fbülker maçı:)
Giderken de bu maç vardı, neyse şuan ki gösterge ev sahibi olmasından ötürü bir parça fbülker e yakın onun dışında pek bir üstünlük söz konusu değil zira takımımız Ayhan Şahenk'te 16 sayı fark atarak bu takımı yenebiliyorsa yine yapmak zorundadır çünkü bize bu beklenti hali içinde olmayı onlar aşılamıştır.
Ağır tahrikler içinde bir maç olacak her sene olduğu gibi yine gözlere perde inecek falan falan...
Umuyorum biz soğukanlılığımız ve konsantrasyonumuzla bu zor maçın üstesinden geleceğiz,kendimizi maça verdiğimiz takdir de çok yüzdeli atıyoruz fakat lakayıt olduğumuzda çekilmiyor yüzdeler faciaya dönüşüyor.
Galatasaray'ımıza bol yüzdeli şutlar ve başarılar diliyorum:)

mithat beye katılıyorum.özellikle solomon-ömer-giricek-mirsad-ömer aşık bu beşe dikkat hem savunma hem hücumda çok etkili olur bu beş.

emrah arkadasm yorumlarna saygı duyuyorum ve inş sen haklı cıkarsın. kadrolar hakkında ikimiz farklı görüşlere sahibiz. neyse ben baska bi konuya değinecem. fenerbahcenin tblde bu sene kaybettiği zorluk derecesi yuksek maclarda rakip takımın sürekli margues greenin savunma ve hucum zaafiyetinden yararlandıgını gördük. cunku green hem solomondan bosalan oyun kurucu pozisyonunun agırlıgını kaldıramadı( söz konusu solomonsa cok az oyuncu orayı doldurabilir) ayrıca hem boy hem de size olarak cok kucuk olması rakip için buyuk avantaj. benim en buyuk temennim tanjevicin ona en azından 15 dk süre vermesi ki bu bölümlerde atkins ve tolliverle içeri driplinglerde epey sorun yaratabilir fenerbahcenin savunmasını oynatabiliriz.ancak solomonun oldugu bölümlerde gerek bu oyuncunun savunma yönünün cok iyi olması, hucumu bahsetmiyorum bile ve cok hareketli olup üç saniye içine yaptıgı driplinglerle orayı karıstırarak dsardaki fbülker sutörlerine iyi ve bos pozisyonlar hazırlaması bizim için buyuk handikap. cunku ömer onan, mrsic, giricek , smith ve zaman zaman preldzic cok iyi yüzdeyle oynuyorlar. en buyuk avantajımız ise hüseyin besokun tecrübesi ve hırsı olacaktrki umarm faul problemine girmez. ama burdada ömer asıgn iyi bir sekilde dönmesi orada hüseyini tutacak adamın süreli değüişmesi ve hsüeyin karsısında diri kalmaları demek. ben sansımızın hemen hemen olmadgnı düşünüyorum ma bu cokmu önemli benim için değil. evet bize göre iyiler hem kurumsal anlamda hem de yaplanma bakımından. ama bizimde gecmiş senelere nazaran daha güçlü oldugumuz ve basketbol subesine daha fazla ilgili oldugumuz acık. ben bu sene zaten sampiyonluk ruyası kurmuyorum ama bu kadronun buyuk bölümünğün korunması, 3 yada 4 yabancı değiştirp para sacmaktansa bir tane winner oyuncu alınmsı(zaten yabancılarımız kötü değil) ve bunun üstüne gercekten iyi turk oyuncuların kadroya katlmasıyla( ayrıca teni ekibin mutlak surette değişmesi lazm) sampiyonluga oynayan hatta kazanan bir gs görmek mümkün. neyse fazla girmemek lazım yinede bahsetmek istedim konu su an derbi ve bende umutsuzda olsam her renktasm gibi bunun heyecanını yasıyorum inş. dediklerim kapak olur bana. :)

Graves'in açıklamaları güzel; ama bir yandan da korkuttu beni. Bilenler bilir, Graves'i pek tutmam ve kritik maçlardaki performansını yetersiz bulurum. Umarım, bu maçta fene oynamaz ve işi Solomon'la kişiselleştirmez.

3 Ocak 2009

pnPwPv5FaPr.jpg

fft5_mf94851.Jpeg

B_f32058d727e0f34891e197b72ae63e49.jpg

3F3820B8B14A504A8DD1E7A8r.jpg

yil464815244646a0350by.jpg

Birileri gene ezilecek
7.jpg

O güzel geceyi sizinle paylaşmak istedim ..

Not : Artık zamanım olmadığı için foruma yönelemiyorum . Yazın yeniden buradayım

Üzülerek söylüyorum ki şutlarımız girerse yenemeyeceğimiz takım yok,şutlarımız girmezse bizi yenemeyecek takım yok.Herşey şut performansımıza bağlı.Hosley Abdi İpekçi'yi sever,Real Madrid'deyken Efes'e 24 sayı atmıştı.Hosley'den patlama bekliyorum bu maç.Graves zaten üstüne düşeni yapacaktır.Koray Hoca umarım Milo'yu kenarda unutmaz,ona çok ihtiyacımız var bu maç.Umarım kazanırız,keşke takımımızı destekleyebilsek orda..

bursada taraftar "defence defence defence" diye bağırmıştı. koray hocada "şut şut şut" diye bağırsın oyuncular bu iki şeyi uygulasın maçı kazansın

abdi ipekçi faktörü tabiki feneri bir adım önde kılmasına rağmen,ben bu maçtan umutluyum. tabiki bizim takımın ben o gün ne yaptığını biliyor bi şekilde sahada olmasını temenni ediyorum.çünkü bu maç bence psikolojik bi mücadele şeklinde geçicek ve sahaya sakin bi şekilde mücadele etmek parolasıyla çıkarsak biz bu maça ortak oluruz ve her nekadar bjk maçını çok yüzdeli oynayarak kazanmış olsakta, ben takımımızı pek beğenmedim. çok dağınık bi maç çıkarmışlardı çünkü fener maça sert ve agresif başlayacak buna şüphe yok ama bizde aynı sertlik le karşılık verebilirsek, bu ilk dakikalardaki rüzgarı tersine çevirirsek, maç okadarda kolay kolay fenerin olamaz.hüseyin ve cüneyt gibi tecrübeli oyuncuların bu maçta daha fazla sorumluluk almalarınıda eklemek lazım.maçın fener lehine olan kırılma anlarında atmosferinde etkisiyle takımdaki psikolojik çözülmelere engel olmaları lazım buda çok önemli.birde uzun rotasyonumuz kısıtlı olduğu için yük hüseyine binicek tabi rotasyonu bizden iyi olan fener uzunlarını graves,atkins ve hosley le içeri drive edip faul problemine sokmamız lazım ki hüseyinin yükü hafiflemeli.yani o gün sakin ve kararlı oynarsak feneri kimse elimizden alamaz.aslanlara başarılar.

Takımımız Koray hocadan sonra kimlik değiştirdi.Daha ofansif bi oyun oynatmaya çalışıyor coach.Murat Hoca zamanında savunma yönümüz daha ağır basıyordu,bir üyenin dediği gibi herşey maçtaki şut yüzdemize bağlı,Beşiktaş maçında inanılmaz bi oranla oynadık,her maç bu kadar şanslı olamayız.Üzülerek belirtiyim ki benim ümidim yok. Fener konsantrasyonu sağladığı zaman çok zor yenilebilen bir takım.Nasıl kazanırız diye düşündüğümde,Graves,Hosley ve özellikle Hüseyin çok iyi oynamalı,diğer oyuncular vasatın üzerine biraz çıkabilmeli ama herşeyden önce Fener'den fazla sayı atarak maçı kazanma yoluna gidersek sonumuz hüsran olur.Savunmada iyi iş çıkaramazsak elimiz boş döneriz.

Defence defence defence...
Bazı arkadaşların savunduğunun aksine Fener'e göre yabancılarımız gayet iyi. Mrsic 40 sınırına gelmiş bir oyuncu, Solomon desen 15-20 dakika oynar oynamaz, guard olan ismini hatırlamadığım oyuncu da oldukça yetersiz. Marshall Stickland'a benzetmiştim. Vidmar ve Predzic hala istenen olgunlukta değil. Diğerleri hakkında yorum yapacak birikimim yok. Ama bizim yabancılar, biraz defans yapar, biraz da gününde olurlarsa maç bize döner.
Maça Rüştü Nuran'ı vemişler. Bu adamın(hakem demiyorum) hakemliğinden şüphe etmiştim ilk yarı oynanan maçta. Öyle kritik noktalarda öyle hatalar yapmıştı ki maçı resmen vermişti. İnşallah galip geliriz.

arkadaslar biz fenerbahçe ülkere ters geliyoruz hatırlayın ilk yarı daki maçı farklı kazanmadık gecen sene ki maçta kendi sahamızdada yenmedik mi sonra abdi ipekçi de onca eksikle 24 sayı geriden 6 sayı öne geçtik ama fenerbahçe ülkerin sansına yenildik hatta dee brown son topu sayı yapsa o maçı da kazancaktık bence kenetlenip seyirciden etkilenmeden kendi oyunumuzu oynarsak maçı kazanırız ben takımımızın kolay teslim olmayacağını düsünüyorum tabi iyi savunma yapmak önemli ribaundları da alırsak kazanırız sadece iyi oyun iyi savunma ve kenetlenme baska birseye gerek yok bizim için zaten onlar daha baskı altında bizim kazanamazlarsa seride 1-0 geriye düscekler bize karsı bu yüzden bir daha avantajlıyız

ilk mesajımı bu maça atıyorum, ınsallah ugurlu gelir...
bir aksılık cıkmazsa maçı salondan izleyeceğim. çok zorlanacagız.. klasık her şubede yasanan bir fb-gs maçı olursa yenılırız. yanı her attıkları yıne girerse ısımız zor. ama o şans biraz bizden yana olursa ibre bize döner...
fenerde semih sakat mı, oynuyor mu? kendisinin 17 ribaund aldıgı bir derbi vardı, o gunden beri bal makınesı olduğunu düşürüm kendisinin...bize karşı patlıyor...

defans mefans hikaye...

oğlan rüştüyü yollamışlar maça yani maçın sonucu belli zaten...

anlamadığım şey mahmut özgener ne kadar azizin uşağıysa turgay demirer onun on katı azizin uşağıdır ve hala Adnan Polat bu adamın bizim maçlarımıza gelmesine hatta takıma kupa vermesine müsade ediyor...

nasıl iş anlayamıyorum ya...