TBL 3. Hafta | Galatasaray CC 98 - 89 Erdemir (Ceza nedeniyle 0-20)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Galatasaray'ımız-Erdemir

Saadet Unal' Alıntı:
Anlaşılan bu sene çok kolay gördüğümüz maçları bile böyle sıkıntılı bir şekilde kazanacağız.. Ben hiç birşey beklemiyorum bu sene.. İnşallah yanılırım..

Kesinlikle aynı fikirdeyim...Benimde hiçbir beklentim yok bu sene erkek basket takımından...5. hafta kendi sahamızda fener e ezilmeyelim kafidir...

Emrah abi çok güzel yazmışsın.Sırtı dönük oyuncunun bizi frenleyeceğini söylüyorsun.Ondan önce bizi frenleyen Murat'a bir çare bulmamız lazım.Şimdiye kadar hep sabır gösterdim fakat çok saçmalıyor.Artık Simas'ı devreye sokmak lazım.

maçtan önce kazanırsak sürpriz olacagını sölemiştim ve bence haftanın sürprizini yaptık...bundan sonra oynayacagımız eli ayagı düzgün her takım bizi yenebilir...kimse bu sene öyle rahat maç izleriz düşüncesine kapılmasın...ben sene sonunda maglubiyet sayımız galibiyet sayımızı geçer diye düşünüyorum...bunun nedeni basit efes fb telekom karşı galibiyet alamayacagımızı bjk banvit erdemir antalya gibi takımlardan da en fazla 1 galibiyet alacagımızı düşünüyorum...bunun da okan çevik oldugu sürecede bu takımın başında bu düşüncem degişmeyecek...murat kayanın hala skorer kimligini cemelanin iyi niyetine ragmen hala rahat pozisyonları bitirmesini jasa ya hala dogru düzgün bi oyuun hazırlamasını daha ne kadar bekleyecegiz...d vas ve jasa tamamen türk oyuncuların yetersizligi nedeniyle rotasyon kurbanı oluyorlar...tamam can ve cemal ortalama oyuncular ama yetmiyor işte d vası kenara aldıgında oyuna soktugun türk guard en az onun kadar yetenekli olacakki jasa oyunda kalsın yada rancik veya mıke kenara aldıgında yerine giren pivot yetenekli olacakki jasa ve d vas rotasyon kurbanı olmasın...bugün akmet çakı gerçekten coachluk dersi verdi okan çevige...erkan gibi yetenekleri kısıtlı bir oyuncudan yıldız yarattı ve kariyer maçını oynattı...ama bizim jasa gibi bir oyuncumuz varken ona dogru düzgün kaç pozisyon hazırladık hepimiz gördük...eger bugün d vas fast break yakalamasaydı maçın başlarında o fark belkide maç sonuna kadar sürecekti ve maglup olacaktık...son söz olarakta oraya giden taraftarımıza her ne kadar iyi niyetli olsalarda binbir güçlükle maçlara gitselerde basketbol seyircisi gibi izlemeliler maçları futbol seyircisi gibi oldumu ekrandan gerçekten kötü gözüküyolar...ama yüreklerine saglık yinede...umarım 5.haftaya kadar bi mucize olurda fb ülkerden + yiyecegimiz farktan sonra burda bunları yazmıştık demeyiz....

Emrah Abi bugümkü oyun hızlı oynamamıza izin verdi fakat ilerde karşılacağımız her takım hatta çoğu takımın buna izin vereceğini çok sanmıyorum. Sete set kalındığında takım tıkanıyor, çözüm üretemiyor. Birde üstüne boş üçlükler kaçtığı zaman iyice bozuluyoruz.
Bugünkü maçı izleyen tüm koçlar bir kenara not etmiştir 'Galatasaray'ın hızlı oynamasına izin verme' diye. Bu sebeple sete sette bize alternatif sağlayacak, Cemal'i daha diri ve etkili kullanmamıza yardım edecek bir uzuna ihtiyaç var.

Takım olarak hızlı oynamayı seviyoruz. Bu zaman zaman saçma sapan işler yapmamıza sebep olsa da kadromuz itibari ile buna uygun bir yapımız var. Yabancılarımızdan oldukça iyi verim alıyoruz. Rancik zaten sene başından beri en istikrarlı yabancımız. Sakatlıktan çıkan Wilkinson da bu maçta çok önemli bir katkı vardı. D-Wash da zaman zaman savruk oynasa da takımın patlayıcı gücü. Bazen öyle bir oynuyor ki ağzınız açık kalıyor, bazen de olmadık işler yapıyor. Yetenekli bir oyuncu olduğunu her fırsatta belli ediyor. Jasa da az ama öz atıyor. Bugün 7 şut kullanmış 2 isabet bulmuş. Yani yüzdeli oynuyor. Onu daha fazla kullanmaya çalışmalıyız.

Ancak yerli katkısı konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Zaten bizim diğer takımlardan geride kalmamızınnedeni de bu. Kadromuzdaki yerlilerin verdiği katkılar. Cemal son zamanlarda iyi oynuyor ancak Evren, Can ve Tufan'ın daha istikrarlı bir biçimde oynaması lazım. Murat'ı saymıyorum. Çünkü o geldiği günden beri istikrarsızlığını istikrarlı bir biçimde sürdürerek oynuyor.

Ve son olarak maçı koparma sıkıntımız sürüyor. Ya iyi oynarken farkı açamıyoruz yada açtıktan sonra devreleri kapatıp farkın erimesine izin veriyoruz.

Bugün hücumda iyi başlamadık ve Erdemir de tam tersi ilk çeyrekte 27 sayı buldu ama diğer 3,5 çeyrekte 62 sayı attı...Savunma iyiydi ama bugün ilk 2 periyot pek iyi hücum edemedik..

Tüm bunların yanısıra muhteşem ve Oğuz Çetin'in de dediği gibi şapka çıkartılacak mücadelemizle maçı almasını bildik.Tebrikler...

sadece şunu belirteyim....mike aynı istanbul cup taki gibi müthiş oynuyor...onu çok çabuk karaladı bazı arkadaşlar.....murat kayanın şu takımda işi yok ama korkmayın haftaya 15-20 sayı atar yıldız adayımız olur...türk oyuncularımız çok kötü cemal dahil ....tufanı ayrı tutabiliriz...bu yüzden jasaitis ve was kurban ediliyor...

tek korkum şudur gurovicin kariyerini bitirdiğimiz gibi jasaitiside bitirmeyiz....ayrıca 5 numara çok gereksiz olucak böyle giderse ...oyun anlamında değil rotasyon anlamında 5 numara diğer yabancılarımızı baltalar...

ve 2 çok kritik maça giriyoruz banvit maçında yenilebiliriz buna şaşırmamak gerekir ama FENER GEL BAKALIM......

Eren Aydın' Alıntı:
Emrah Abi bugümkü oyun hızlı oynamamıza izin verdi fakat ilerde karşılacağımız her takım hatta çoğu takımın buna izin vereceğini çok sanmıyorum. Sete set kalındığında takım tıkanıyor, çözüm üretemiyor. Birde üstüne boş üçlükler kaçtığı zaman iyice bozuluyoruz.
Bugünkü maçı izleyen tüm koçlar bir kenara not etmiştir 'Galatasaray'ın hızlı oynamasına izin verme' diye. Bu sebeple sete sette bize alternatif sağlayacak, Cemal'i daha diri ve etkili kullanmamıza yardım edecek bir uzuna ihtiyaç var.
Hızlı hücum oynamak her zaman fast break değildir. 2. periyodta Wilkinson-Rancik'e verilen paslar hızlı top dolaştırmalar beni etkiledi açıkcası.Uzunların birbirleriyle anlaşmaları çok iyi. O yüzden ışık var yazdım,2. periyod dışında çok mu iyi yaptık hayır, ama bu oyun tarzı ümit verici...
Eren uzun konusunda yanlış anlaşıldım galiba, ben bir uzuna ihtiyacımız yok gibi birşey söylemek kesinlikle istemedim...Bir uzuna ihtiyacımız var tabiki.
Bugüne kadar benim hayalimdeki isim mesela Banvitdeki Lance Williams gibi bir uzundu.Ama şu an bu oyun anlayışında Williams gibi bir uzun bizi frenleyebilir...Marcus Camby'nin Avrupa versiyonu olan bir uzun bulabilirsek takıma "cuk" oturur...

erene katılamıyorum üzülerek fb maçı tamam önemli maç seyirci gerçekten itici güç olacaktır eminim o gün salonda en az 7 8 bin aslan yürekli olacaktır ama artık bazı şeyler degişti artık hadi aslanım vur kır parçala bitti fb oyunun her alanında bizden kaliteli oyunculara sahip hatta oyuna sonradan giren oyuncuları girmeyen oyuncuları bizde ilk 5 başlayacak kadar iyiler...iyi niyetine katılmamak elde degil...

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
erene katılamıyorum üzülerek fb maçı tamam önemli maç seyirci gerçekten itici güç olacaktır eminim o gün salonda en az 7 8 bin aslan yürekli olacaktır ama artık bazı şeyler degişti artık hadi aslanım vur kır parçala bitti fb oyunun her alanında bizden kaliteli oyunculara sahip hatta oyuna sonradan giren oyuncuları girmeyen oyuncuları bizde ilk 5 başlayacak kadar iyiler...iyi niyetine katılmamak elde degil...

F.Ülkerin bir PF'si yok, artık PG'si de yok :)...
Pota altında skor bulabilecek uzunu bir tane var, onu da 5-10 dakika ya Tanjevic oynatıyor ya oynatmıyor...

arkadaşlar lance williamsı o çok övdüğünüz fülker uzunlarıda durduramadı,bugün için en sevindirici gelişme pota altında ki ranchik wilkinson uyumuydu,ben bugün takımı gerçekten beğendim sorun şut sokamamakta ve türk oyuncuların henüz bekleneni verememesinde,ahmet salih abinin dediği gibi uzunlarda olması gereken en büyük özelliklerden biri pozisyon alabilme...hem ranchik hem wilkinson bunu becerebilen adamlar...efes partizan maçında alexandr mariçi izlerken ahmet abinin sözleri geldi aklıma...şu şutlar bir girmeye başlasın sonra geleceğe daha umutla bakabileceğiz

Macı ızlemedım ama Darius Washington 28 sayı 5 ribaund- 2 asist ve 0 faul malum olarak dusunulurse hakan köseoglunu tuttu kı bu lıgın en ıyı oyun kurucularından ve gecen hafta fenerbahce savunmasını tek basına perısan eden oyuncu Hakan Köseoğlu 4 sayı 3 ribaund da kaldı bence buna cok dıkkat etmek lazım.

Wilkinson tum eleştirilere cevabı bugün sahada verdi ve uzun bir süre de bir daha zannediyorum bu konu açılmaz. Bugun şirkette olduğumdan maça gidemedim ama oraya giden ve bu güzel basketbol maçını izleyen tüm renkdaşlara teşekkür ediyorum.

maça gittim ve washington ve wilkinsonun resitali vardı washington 9/14 wilkinson 8/11 ikisayıda içeriyi karartılar özellikle washingtonun içeri penetreleri süperdi wilkinson ayrıca 3 blok yaptı bu adama kötü diyenlere en iyi cevaptı

Emrah Bakın' Alıntı:
Savunma da hiç fena değildi.O kadar hızlı hücum edilmesine rağmen sadece 78 sayı yemek (normal sürede) savunmanın bir göstergesi. Erkan'ın ekstra oyunu olmasaydı maç uzatmaya da kalmazdı zaten...

Mustafa Yanar' Alıntı:
Bugün hücumda iyi başlamadık ve Erdemir de tam tersi ilk çeyrekte 27 sayı buldu ama diğer 3,5 çeyrekte 62 sayı attı...Savunma iyiydi ama bugün ilk 2 periyot pek iyi hücum edemedik..

Tüm bunların yanısıra muhteşem ve Oğuz Çetin'in de dediği gibi şapka çıkartılacak mücadelemizle maçı almasını bildik.Tebrikler...

Murat kaya erdemir maçlarında oynuyo galiba en önemli yerde 3lük attı ve son topta takımı öne geçirdi.Buarada salondaydım.

Maça gittim.İlk olarak şunu söyleyeyim taraftar sayısı beni çok hayal kırıklığına uğrattı.1 pota arkasında kimse yoktu.Diğer pota arkasında 12 kişi vardı.Zaten maçıda toplam 400 kişi izledi.Salonun 20'de 1'i doluydu.

Maça gelirse Okan Hoca'nın Murat Kaya'ya neden bu kadar güveniyor anlamıyorum.Olmuyor işte gitmiyor Murat Kaya'yla.Onun yerine ilk 5'te Evren'i yedek olarakda Caner'i oynatsa takım rayına oturacak.Zaten yabancılardan her maç 3'ü düzenli katkı verecekYerlilerde olaya dahil olursa bu tür kolay olması gereken maçlar için sorun kalmaz.Yerliler demişken Cemal 2. ve 3. periyotun yıldızlarından biriydi.Ama 4. faulünü aldıktan sonra sahaya girmemesi pota altında yumuşak kalmamıza yol açtı.Son periyot Leon Williams'ın ekstra sayıları ve Erkan'ın el üstünden 3 üçlüğü olmasa alırdık maçı.

Son olarak diyeceğim takım bana göre 8 kişiden oluşuyor.Cemal-Rancik-Jasaitis-Washington-Wilkinson-Evren-Tufan-Can[yarım]-Caner[yarım].Kalan oyuncular oyuna girdiğinde kesinlikle takıma zarar veriyor.