TBL 3. Hafta | Galatasaray CC 98 - 89 Erdemir (Ceza nedeniyle 0-20)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Galatasaray'ımız-Erdemir

Açıkçası Daha Fazlasını bekliyorum takımdan evet tam hazır değiliz saha içi yerleşmelerde sorun yaşıyoruz ve karşımzdaki rakipte yabana atılacak bir takım değil geçen hafta Fenere uzatmalarda yenildi vs..ama yinede uzatmalara kadar bu maçı bitirmeliydik..Hele geçen haftaki Kepez mağlubiyetini asla kabul edemiyorum keza o Kepezide gördük Bu hafta..

İlk ik sıradaki takımları saymıyorum..geri kalanardan Beşiktaş ve telekomla Kağıt üzerine baktığımız zaman Oyuncu olarak Çok geride değiliz..hatta Beşiktaştan önde bile olabilriz..ama takım olarak gerideyiz işte bunu anlayamıyorum..

Re: Galatasaray'ımız: 98 - Erdemir: 89

Bugün maçta o suni farkın oluşmasının tek sebebi , bomboş şutları sokamamamızdı.Oyuncular zaten istekli , her top için mücadele ettiler.Erkan Veyseloğlu'nun kariyer maçı olmasaydı maç 35.dakikada bitmişti zaten.

Herkes takımı eleştirmeden önce kendini eleştirsin.Bu kadar az seyirciye oynamak utanç verici.Salonda in cin top oynuyordu.Büyük hayalkırıklığına uğradım.

Re: Galatasaray'ımız-Erdemir(Oradayız)

Ahmed Salih' Alıntı:
Hakan Köseoğlu'nun Galatasaray'a transfer olma hususuna daha evvel forumda değinmiştim. 2007-2008 sezonu öncesi yaz dönemiydi, Cüneyt Erden'in sözleşmesi bitmiş, takımda kalıp kalmayacağı netleşmemişti; Hakan Köseoğlu Kepez'de asist kralı olunca teklif yapıldı. Daha sonra Cüneyt'le bir yıllığına kontrat yenilendi. Akabinde şube yöneticileri Hakan'a önerdikleri ücreti aşağı çektiler. Hakan Köseoğlu, Galatasaray'da oynamak istiyordu ama, teklifi bu sebepten kabul etmedi ve Karşıyaka ile anlaştı...

O dönem, Bosnasancak.net'te Hakan Köseoğlu ile yapılmış bir röportajdan alıntı:

GS sene başında Milan Gurovic?i aldı. Milan Gurovic?in yaptığı hareketlerle ve dövmesiyle tepki topladığını biliyoruz. Bu transfer hakkında ne düşünüyorsun ?

Milan Gurovic zaten belli, Sırp. Bunun ötesi yok. Ama Galatasaray sezon başı transfer yaparken bu adam Sırp diye almamazlık edemez. Bu adam bir insan ve Avrupada en iyi takımlarda oynamş bir basketbolcu. Bazı insanlar tepki gösterdi ama çok büyük bir tepki değildi bence. Bugüne kadar ülkemizde Drobnjak oynadı, Milos Vujanic var, ve bir sorun yaşanmadı. Transfer konusunda karar vermek Galatasaray yönetiminin bileceği iş.

Sene başı GalatasarayYugoslav ekolunden 3 yabancı oyuncuyudahil etti takıma. Ayrıca takımda İzmirli Boşnaklardan Hüseyin Beşok?ta Galatasaray forması giyiyor. Bu takımda yer almak istermiydin ?

Öle birşey vardı aslında sezon başı. Teklif geldi, olmadı. O takımda yer almak isterdim yani. Zizicle zaten arkadaşız milli takımlardan, ordan tanışıklığımız var. Öyle bir kadroda, 3 tane Yugoslav ekolünün olduğu ,Türk oyuncularında kaliteli olduğu bir takımda oynamak isterdim. İyi olabilirdi ama, sonradan para problemi çıkmış kulüpte, ondan dolayı olmadı.

Röportajın tamamı: http://www.bosnasancak.net/bsn/675.html

Sevgili Umut, size naçizane bir hatırlatma...

Geçtiğimiz yaz Ermal Kuqo'nun Valencia'dan ayrılacağını yazdığımızda, kesin bir ifadeyle "sözleşmesi sürüyor, takımında kalacak" dediniz, kısa bir süre sonra Valencia ile Ermal'in sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Ermal, Efesle anlaştı.

Biliyorsunuzdur, transfer konularının bire-bir içinde değilseniz "kesin" konuşmak doğru değildir. Dolayısıyla itidalli olmakta fayda var.

Galatasaray iç sahada Erdemir'i yenemeyecekse, kimi yenecek? Erdemir lig standartlarıda dirençli takım ama, kazanmamak söz konusu olmamalı!

Sevgili Ahmet Bey,
öncelikle yazdığım her yazının arkasındayım.Ben bir yazı yazıyorsam ya onu 1. ağızdan öğrenmişimdir, ya da çok sağlam bir kaynaktan.Ermal olayını ben 1. ağızdan öğrendim.Kendisinin söylediği olay aynen buydu.Ben bunu söylediğini gördüm ve forumda gezen transfer konusunun asılsız olduğunu belirtmek için yazdım.Yani Ermal'in dönmeyeceğini ve 1 yıl kalacağı kendi ağzından söylenmiş bir sözdür.Fakat sizi iyi anladım ben, sonuçta haklısınız.Ben sizin kadar derin düşünemedim, olayı hemen öğrenir öğrenmez aktarmamalıydım çünkü görüldüğü gibi yanlış yerlere gidebiliyor.Ben şu konuda bilgiliyim yok bunu böyle bilirim yok saygınım diyen insanlardan hayatımda olmadım dolayısıyla da bunlar için böyle kesin şeyler yazacak bir insan değilim.Eleştirinizi anlayışla karşılıyor, bundan sonra foruma yazmama kararı alıyorum.
Saygılarımla,

Galatasaray iyi bir takım olma yolunda ama 5 numara olmadan ilerlemek çok zor, bugün Leon Williams'ı durdurmakta çok zorlandık, yarın FB nin uzunları ile başa çıkmakta çok sıkıntı yaşarız.
Yabancılarda 4 te 4 yaptığımızı düşünüyorum, nazar değmesin, dahada güzeli 4 yabancınında meziyetlerinin farklı olması, bu çok sevindirici.
Darius ve Rancik çok müthiş oyuncular, Jasaitis çok ceza keser bu sezon, Wilkinson ise pota altında ince işleri ile yüzümüzü güldürceğe benziyor...

Murat Kaya için iki laf etmek şart oldu, inşallah yazdıklarımızıda okurda biraz kendine dikkat eder!
Şutların girmiyorsa atmamak lazım, taraftarı deli etmeye hakkın yok, basketbol top eline geçtiğinde yallah tayzik topu potaya yollamak değil, bugün Erdemir'i yendik ama yarın Fener'i bu oyunla mağlup etmemiz imkansız!

Tufan ve Evren çok az süre aldılar, birde maça Rancik ile başlamamak bence Okan hocanın en büyük hatasıydı.

Taraftar için çok bir eleştri yapmaya gerek yok, kötü hava+futbol maçı+kötü saat çok etkiledi, eminimki tribünler her geçen gün dahada kalabalıklaşacak.

PEŞİNDEYİZ!

sercan karabıçak' Alıntı:
futbol takımında sabri basketbol takımımızda murat kaya :)

Sabri değişti.Murat, Sabri gibi olsa yeter...

Umut' Alıntı:
Sevgili Ahmet Bey,
öncelikle yazdığım her yazının arkasındayım.Ben bir yazı yazıyorsam ya onu 1. ağızdan öğrenmişimdir, ya da çok sağlam bir kaynaktan.Ermal olayını ben 1. ağızdan öğrendim.Kendisinin söylediği olay aynen buydu.Ben bunu söylediğini gördüm ve forumda gezen transfer konusunun asılsız olduğunu belirtmek için yazdım.Yani Ermal'in dönmeyeceğini ve 1 yıl kalacağı kendi ağzından söylenmiş bir sözdür.Fakat sizi iyi anladım ben, sonuçta haklısınız.Ben sizin kadar derin düşünemedim, olayı hemen öğrenir öğrenmez aktarmamalıydım çünkü görüldüğü gibi yanlış yerlere gidebiliyor.Ben şu konuda bilgiliyim yok bunu böyle bilirim yok saygınım diyen insanlardan hayatımda olmadım dolayısıyla da bunlar için böyle kesin şeyler yazacak bir insan değilim.Eleştirinizi anlayışla karşılıyor, bundan sonra foruma yazmama kararı alıyorum.
Saygılarımla,

Sevgili kardeşim, herkes hata yapabilir, bu sebepten foruma yazmama kararı almanız isabetli bir karar olur mu? Kaldı ki, bu tavrınızla erdemli davranıyorsunuz... Hatasını gören ve kabul edebilen insan, bir daha aynı şeyi tekrar etmemek için dikkatli olur.

Esasında Ermal transferini yazmayacaktım ama, siz Hakan Köseoğlu ile bir alakamız yok deyince pekiştirmek için ekledim. Amacım transfer meselelerinde "kesin" konuşulmaması gerektiğini vurgulamaktı.

Bugün maç kazanıldı ama, maalesef takım güven vermedi. Bir ara fark 10 sayıya çıkmıştı, çok basit hatalar yaparak farkı açma fırsatını kaçırdık, akabinde Erdemir yakaladı. Uzatmaya gitti, gitmemeliydi...

Şut haricindeki istatistikleri kötü görünmüyor fakat, Murat Kaya'daki formsuzluk sürüyor... Koç neden Evren'e 8 dakika verip, Murat'ta bu denli ısrarcı oluyor bilemiyorum...

Takımda ciddi anlamda dalgalanma sorunu var. Oyun içi konsantrasyon kolayca bozulabiliyor. Bazen top paylaşılıyor, akıcı oynanıyor, bazen ikinci lig seviyesinde hatalar yapılıyor. Rakip topu iyi çevirince dış savunma çözülüyor, çok rahat şut fırsatı veriliyor. Oyuncularımız bire-birde kolay geçiliyor. Sezon öncesi hazırlık maçında ve bugün Erkan Veyseloğlu arka bahçesinde oynuyor gibi rahattı... Erkan'a kariyerinin en iyi performanslarını gösterme fırsatı verildi.

Takım yeterince agresif değil. Beşiktaş'ı izliyoruz, müthiş bir arzuyla hem savunmada, hem hücumda saldırganlar. Beşiktaşla aramızda kadro kalitesi olarak -lehimize- küçük farklar var ama, oyun olarak ciddi üstünlükleri mevcut.

Amiyane tabirle maçları sürekli "diken üstünde" izlemek yorucu olabiliyor. Bu tip maçlarda indirici vuruşu yapabilecek oyuncu kalitesine sahibiz fakat, birkaç hazırlık maçı hariç bu gücümüzü kullanamadık. Transfer yapılmasına bu sebeple karşıyım çünkü, mevcut kapasitenin tamamından yararlanamadan, kadroyu kalabalıklaştırmanın bazı oyuncuları olumsuz etkileyip takım içi uyumu bozabileceğini birçok kez gördüm. Kimya çok önemlidir, bazen tek başına çok değerli bir element formülü bozar!

Bu kadro çok daha iyi oynayabilir...

Banvit - Galatasaray
Galatasaray - Fenerbahçe Ülker
Efes Pilsen - Galatasaray
Karşıyaka - Galatasaray

Çok zorlu dört maç... "Bütçemiz azdı, kadromuz zayıftı" gibi bahaneler üretmeden Fenerbahçe Ülker'i yenmek şart! Galatasaray şu kadroyla 10.000 kişiyi arkasına alırsa ve tam kapasite oynarsa mevcut Fenerbahçe Ülker'i yenebilir. Tabii evvela buna inanıp, odaklanmak gerek...

Gerçekçi hedef: Banvit veya Karşıyaka deplasmanından bir galibiyet çıkartıp, dörtte iki yapmaktır...

Çok üst düzey savunma yapmadık ancak gayretimiz hakikaten alkışı haketti...Gurur duydum,oyuncularımızın oyun içinde gösterdiği çabadan dolayı...Bir sözde Murat Kaya'ya eğer oynamak istemiyorsan şimdiye kadar kazandığın paralardan fast food tarzı birşey aç,insanları daha fazla deli etme... Takımın o müthiş hırsını ve ciddiyetini baltalamaya hakkın yok...

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
[quote="sercan karabıçak":2786r0lo]futbol takımında sabri basketbol takımımızda murat kaya :)
Sabri değişti.Murat, Sabri gibi olsa yeter...[/quote:2786r0lo]
Hüseyin, basketbol takımının başına Rijkaard gibi alanında kariyer sahibi birisini getirirsen, şubenin gösterimini (vizyonunu) geniş tutarak kaliteli isimler transfer edersen ve şube içinde entrika dönmemesi için üzerine titrersen Murat Kaya da büyük bir patlama yapabilir.

Murat Kaya´yı kazanmak için bunca şey yapmaya değer mi dersen; sonuçta kazanacak olan Murat Kaya değil Galatasaray SK olacağı için "evet değer" derim.

Ahmed Salih' Alıntı:
Umut' Alıntı:
Sevgili Ahmet Bey,
Saygılarımla,

Sevgili kardeşim, herkes hata yapabilir, bu sebepten foruma yazmama kararı almanız isabetli bir karar olur mu? Kaldı ki, bu tavrınızla erdemli davranıyorsunuz... Hatasını gören ve kabul edebilen insan, bir daha aynı şeyi tekrar etmemek için dikkatli olur.

Esasında Ermal transferini yazmayacaktım ama, siz Hakan Köseoğlu ile bir alakamız yok deyince pekiştirmek için ekledim. Amacım transfer meselelerinde "kesin" konuşulmaması gerektiğini vurgulamaktı.

Bugün maç kazanıldı ama, maalesef takım güven vermedi. Bir ara fark 10 sayıya çıkmıştı, çok basit hatalar yaparak farkı açma fırsatını kaçırdık, akabinde Erdemir yakaladı. Uzatmaya gitti, gitmemeliydi...

Şut haricindeki istatistikleri kötü görünmüyor fakat, Murat Kaya'daki formsuzluk sürüyor... Koç neden Evren'e 8 dakika verip, Murat'ta bu denli ısrarcı oluyor bilemiyorum...

Takımda ciddi anlamda dalgalanma sorunu var. Oyun içi konsantrasyon kolayca bozulabiliyor. Bazen top paylaşılıyor, akıcı oynanıyor, bazen ikinci lig seviyesinde hatalar yapılıyor. Rakip topu iyi çevirince dış savunma çözülüyor, çok rahat şut fırsatı veriliyor. Oyuncularımız bire-birde kolay geçiliyor. Sezon öncesi hazırlık maçında ve bugün Erkan Veyseloğlu arka bahçesinde oynuyor gibi rahattı... Erkan'a kariyerinin en iyi performanslarını gösterme fırsatı verildi.

Takım yeterince agresif değil. Beşiktaş'ı izliyoruz, müthiş bir arzuyla hem savunmada, hem hücumda saldırganlar. Beşiktaşla aramızda kadro kalitesi olarak -lehimize- küçük farklar var ama, oyun olarak ciddi üstünlükleri mevcut.

Amiyane tabirle maçları sürekli "diken üstünde" izlemek yorucu olabiliyor. Bu tip maçlarda indirici vuruşu yapabilecek oyuncu kalitesine sahibiz fakat, birkaç hazırlık maçı hariç bu gücümüzü kullanamadık. Transfer yapılmasına bu sebeple karşıyım çünkü, mevcut kapasitenin tamamından yararlanamadan, kadroyu kalabalıklaştırmanın bazı oyuncuları olumsuz etkileyip takım içi uyumu bozabileceğini birçok kez gördüm. Kimya çok önemlidir, bazen tek başına çok değerli bir element formülü bozar!

Bu kadro çok daha iyi oynayabilir...

Banvit - Galatasaray
Galatasaray - Fenerbahçe Ülker
Efes Pilsen - Galatasaray
Karşıyaka - Galatasaray

Çok zorlu dört maç... "Bütçemiz azdı, kadromuz zayıftı" gibi bahaneler üretmeden Fenerbahçe Ülker'i yenmek şart! Galatasaray şu kadroyla 10.000 kişiyi arkasına alırsa ve tam kapasite oynarsa mevcut Fenerbahçe Ülker'i yenebilir. Tabii evvela buna inanıp, odaklanmak gerek...

Gerçekçi hedef: Banvit veya Karşıyaka deplasmanından bir galibiyet çıkartıp, dörtte iki yapmaktır...

Ahmet bey,çok basit bir soru sormak istiyorum.Lehimize,olan o ufak farkın ne olduğu yazarmısınız?Beşiktaş ile,yapmayın koyun yanyana kadroları,bakın bakalım hangi kadro ağır basıyor.

En azından iki senedir aynı kadro iskeletini koruyorlar,bu bile onların bizden daha iyi bir kadroya sahip olduğunu,gösterir.

Bakın ben size açıkça söyleyeyim hemde 1 ay önceden oynayacağımız,ilk 4 maçın dördünüde kaybedebilir, bu çok normal,asıl süpriz alacağımız galibiyetler olacaklardır.

Siz erdemire verdiğiniz avantajı ancak erdemir ve onun kalitesindeki takımlardan geri alırsınız.Ama yukarıdaki dört takıma bu avantajı verirseniz,sahadan hezimetle ayrılırsınız.

Saygılarımla:

Mithat DURAN

Büyük ihtimal mithat abinin dediği olacak çünkü erdemir'i yenmiş olmak bizim için bir ölçü değil,ama banvit'i,beşiktaş'ı yeneriz o zaman bu takımda iş var derim ama şuan zaten takımımızın erdemir'i yenmesi lazımdı geçen hafta kepez'i yenmemiz lazım'dı ama yenemedik ilk 4 için ben pek umutlu değilim inşallah yanılırım.

Acil olarak,bu takıma transfer şart.

1 -Sağlam bir oynatan guard alıması lazım,şimdi diyeceksiniz abi,washington 28 sayı attı 5 asist yaptı.Bende derin ki! arkadaşlar,bu takımın birinci şut tehtidi kim,ona pozisyon hazırlamak kimin görevi.Peki bu arkadaş oynatmaktan çok niye sistemin dışına çıkıp kendine oynuyor,böyle bir oyun tarzı,ile yalnız bir maç kazanırsınız,ama sezonu kaybedersiniz.

2-Acilen,center lazım,basketbolu yeni keşfetmeye çalışan Cemal'den medet ummak bu kulübe yapılan en büyük ihanettir.Adam savunma yapıyor her tuttuğu adam yıldız oluyor.Hücumda yok dışarı çıkıp perde bile yapmıyor,sutöre yardım,için.

Bakın bu söylediklerimi,internette bulamassınız,değerimi bilin!!! Her şey istatistik değildir.Maçı seyrederken,gözleri kapatmamak lazım,gerçekler karşısında,yok taraftara şirin gözükmek için.

Mithat Duran' Alıntı:
Acil olarak,bu takıma transfer şart.

1 -Sağlam bir oynatan guard alıması lazım,şimdi diyeceksiniz abi,washington 28 sayı attı 5 asist yaptı.Bende derin ki! arkadaşlar,bu takımın birinci şut tehtidi kim,ona pozisyon hazırlamak kimin görevi.Peki bu arkadaş oynatmaktan çok niye sistemin dışına çıkıp kendine oynuyor,böyle bir oyun tarzı,ile yalnız bir maç kazanırsınız,ama sezonu kaybedersiniz.

2-Acilen,center lazım,basketbolu yeni keşfetmeye çalışan Cemal'den medet ummak bu kulübe yapılan en büyük ihanettir.Adam savunma yapıyor her tuttuğu adam yıldız oluyor.Hücumda yok dışarı çıkıp perde bile yapmıyor,sutöre yardım,için.

Bakın bu söylediklerimi,internette bulamassınız,değerimi bilin!!! Her şey istatistik değildir.Maçı seyrederken,gözleri kapatmamak lazım,gerçekler karşısında,yok taraftara şirin gözükmek için.
Mithat abi uzun bir aradan sonra sana katılmakla beraber içimi döktüğün için seni tebrik ediyorum :) .

Murat İNAL' Alıntı:
Mithat Bey,

Cemal in yerinde Fatih olsa aynı cümleleri kullanır mıydınız :)

Fatih için kullanmama gerek yok,Farih 28 yaşında yapabillecekleri sınırlı bir oyuncu,Arap tayından gaziyi kazanmasını beklemek bayağı bir hayalcilik olur,bana yakışmaz,

Ama aynı başarıyı sütçü,Ramiz efendinin,eşşeğinden beklemek bence hayalciliğinde ötesinde sevgili kardeşim.