TBL 5. Hafta | Galatasaray CC 74 - 72 Fenerbahçe (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: GALATASARAY : 74 - Fenerbahçe : 72

Ayşe Demet Karabulut geçen sene çıkan Efes maçındaki olaylarda da başrol de imiş...

Arkadaşlar, burada basketbolsever olarakmı konuşacağız? GS taraftarı olarakmı? yoksa bir basın mensubu gibimi (güdümlüve normal olarak ikiye ayrılıyor onlar da)

eğer bana bu sorunun yanıtını veriseniz, ben de size ona göre maç analizi yapabilirim. resmen filistinliler gibi gözükmeye başladık spor camiasında. nasıl israil, filistin'e baskı zulüm yapmakta aç susuz elektriksiz yaşatıp arada da üstlerine bomba atarken mağduru oynayıp, tüm filistin vatandaşlarının terörist olduğu yanılsamasını dünya vatandaşalrının beynine kazımışsa. İşte sporda da bu bizim başımıza geliyor. burda israil FB filistin GS olarak temsil ediliyor. birleşmiş milletleri ise necip türk basını gibi düşünün. haksızlıklara nasıl birleşmiş milletler ses çıkarmıyor hep israil haklı gösteriliyorsa basında da bu sürüyor. neymiş küçücük çocuğa tahammül edememişiz. arkadaşlar orası basketbol arenası, o an orda bir takımın yandaşları salonu doldurmuş bu mazur görülür. 29 ekim gibi tüm türkiye vatandaşlarının kutladığı bir günde bağdat caddesinde sırf beşiktaş formalı diye dövülen çocuk ve kızlar var. bunu neden görmüyor basın da , çocuğunun arkasına sığınarak, -sarı lacivert formayı nasıl soktum oraya- havasını atacak olan o adam sorgulanmıyor, provokatör diye afişe edilmiyor da bize atılıyor gene tüm suçlar?

Alperen Kaplan' Alıntı:
Artık toplum olarak kendimize çeki-düzen vermemizin vakti geldi.

Herkes suçlu, herkes de problem var. Bana hiç kimse tüm salonunun sahaya yabancı madde atmasını anlatamaz, Kinsey'in oradan geçen bir kişiye attığı yumruğu, Nedim Karakaş'ın Kinsey yumruk yedi diye olayı anlatışını; forumlarda Galatasaray taraftarının Fener'i bilmem ne ettik şöyle yaptık böyle yaptık deyişini, Fenerbahçeli taraftarların Galatasaraylılar'ın analarının yeni kocası Kinsey deyişini kimse anlatamaz.

Dün akşam Trt 3'de Gran Canaria-Real Madrid maçının tekrarı vardı, seyredebilen seyretsin lütfen. Daha da bir şey demiyorum.

Nerden çıkardın alperen tüm salonun attıgını? o atanlara biçok insan müdahale etmeseydi o saha karışırdı çoktan

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Ayşe Demet Karabulut geçen sene çıkan Efes maçındaki olaylarda da başrol de imiş...

Bu iğrenç kişi kimdir ?Dün gece ki işleri yapan olduğunu biliyorum da mesleği işi vs ?
Gerçi mesleğini de az çok tahmin edebiliyorum...

Alperen taraftar maçın 40 dakikasına kadar bence de çok iyi desteklemiştir.
Kinsey'ın Cemal Nalga'ya yaptığı bir hareket var maçın sonlarında taraftar orada bile sakinliğini korudu.

İşin doğrusu kazanacağımıza hiç inanmıyordum.. Ama sağ olsun aslanlar yanılttılar.. Armamızı en şekilde temsil edip galip geldikleri için tüm oyuncularımıza sonsuz teşekkürler..

Burak Barut' Alıntı:
Hüseyin Çıtak":23cukrsp]Ayşe Demet Karabulut geçen sene çıkan Efes maçındaki olaylarda da başrol de imiş...[/quote] Bu iğrenç kişi kimdir ?Dün gece ki işleri yapan olduğunu biliyorum da mesleği işi vs ? Gerçi mesleğini de az çok tahmin edebiliyorum... Alperen taraftar maçın 40 dakikasına kadar bence de çok iyi desteklemiştir. Kinsey'ın Cemal Nalga'ya yaptığı bir hareket var maçın sonlarında taraftar orada bile sakinliğini korudu.[/quote:23cukrsp] Telefonlarını falan bulmuşlar kadının.Ama mesleğini falan bilmiyorum.40 yaşında imiş bu kadın diyemeyeceğim yaratık. [url="http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=964658&Date=16.11.2009&CategoryID=84' Alıntı:
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? ... egoryID=84[/url]

arkadaşlar atılan maddelerin çoğu sakızdı allah aşkına abartmayın...fenerli oyuncular tahrik etsin sonra neden atıldı...ben olsam kinseyi dava ederim...

bu arada artest di herhalde taraftara yumruk attığı için 86 maç ceza almıştı...ama bizim fenerasyonda o yürek ???

Bakın yapılan olayların bahanesi olmaz,biz kulübümüze sahip çıkalım derken,daha fazla zarar veriryoruz.

Bakın İzmir düşman işgalinden kurtulurken Gazinin önüne hükümet konağının merdivenlerine yunan bayrağı serilmiş,Gazi'den de bayrağa basıp içeri girmesi istenmiştir.Peki Koca Gazi ne yapmış bayrağı yerden aldırmış ve sardırarak kaldırtmıştır.

Şimdi o kadın bir hareket yaptı diye saha girmenin hiç bir izahı olamaz.Girdin sahaya ne yaptın,ekranlarda herkes gördü.O çocuk korkudan altına edecekti.

Birde Sabahattin KART vardı ekrande taraftara bağırıyor,birde küfür ediyor,acaba bu beye birileri ne zaman hatırlatacak adam gibi davranmasını,yaşını başını almış ama hala ağzı boş durmuyor.

Kinsey ağır ceza alırdı ama burası NBA değil.Ufak bir ceza ile geçiştirelecek,şimdi o sahaya giren ve oyuncuya vuranlar yüzünden,biz ne ceza alacağız,onu düşünmek lazım.

Fener bunu çok iyi işler vede koz olarak kullanır.Federasyon zaten onların maşası,sonuç ceza yine bize,ekranlara yöneticileri çıkıyor ben böyle bir olay yaşamadım.Ya daha iki ay evvel sen efese daha beterini yaşattığın için kendine yapılınca şaşırıyorsun.

Güvenlik zaten tırt adamlar maçı seyretmekten,işlerini yapamıyorlar.Sonrada bu olaylar çıkıyor bir Tanyeviç'in yakın koruması gibi diğerleri fenerli basketbolcuların kankası gibi sonuç cezayı biz yiyoruz.

Ah ulan ben olacaktım o salonda,bak o zaman bunlar olurmuydu. O kadın daha maç başlamadan dışarı çıkardı.

Ama bunu yapacak adamlar nerde şimdi hepsi,maçın dalgasında.

Su olaylar NBA'de olsa cok feci cezalar alırdık. Onun dısında da birsey yapmadıgı halde sucsuz bi taraftara yumruk atan Kinsey ise en az 20 mac ceza alırdı. Ama burası Turkiye ve Turgay'ın baskan oldugu bir kurumda imkansız.

Bence 2 maç çok olur,Çıkan olaylar abartılıyor en doğrusu 1 maç seyircisiz ve para cezası.

Sadece sahaya giren 2 taraftar var,ve her derbi maçında sahaya atılan maddeler var onun dışında olay falan yok.

Fenerbahçe Tarafının yaptıklarıda var o kadının tribünlere yaptığı hareket ve kinsey'in taraftara yumruk atması.

1'İ KADIN 11 FANATİK TARAFTAR GÖZALTINA ALINDI

Yaptığı el hareketleri ile olayları başlattığı tespit edilen Ayşe Demet Karabulut'un geçen sezon Türkiye Basketbol Ligi'de, Efespilsen ile Fenerbahçe arasında play-off final serisi 6'ıncı maçında yaşanan olayları başlatan kişiler arasında bulunduğu da ortaya çıktı. Fenerbahçe basketbol takımı bu maçın ardından 5 maç ceza almıştı. Fanatik bir taraftar olduğu ileri sürülen Ayşe Demet Karabulut ifadesinde "Bana bozuk para attılar. Yüzüme geldi. Canım acıdı. Bu nedenle sinirle böyle bir hareket yaptım" dedi.

Şüpheliler arasında bulunan Adnan Selçuk Özcan da foto muhabiri olduğunu iddia etti. Yurt dışındaki ajanslara fotoğraf sattığını söyleyen Özcan, çıkan olaylarla bir ilgisinin olmadığını söyledi. Görüntülerde sahaya inerek Fenerbahçeli oyunculara tokat attığı tespit edilen Erdim Çoşkun sorgusunu yapan polislere galeyana geldiğini anlattı.

Poliste işlemleri tamamlanan Ayşe Demet Karabulut(40), Mehmet Erdal Erselih(41), Fırat Düz(30), Bican Ümit Aşğın(18), Hakan Zat(42), Emrullah Kazak(19), Özkan Özdemir(23), Çetin Öztürk(31), Savaş Özdemir(31), Adnan selçuk Özcan(30), Erdim Çoşkun(27) Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Fenerbahçe, maçta yaşanan olaylarla ilgili kendi taraftarları dahil olaya karışanlardan şikayetçi olacak. Fenerbahçe'nin hukuk servisi, sahaya giren ve olaylarda aktif olarak rol oynayan kişelerle ilgili suç duyurusunda bulunacak.

Galatasaray'ın 74-72 galibiyeti ile sonuçlanan maçın uzatma bölümünde yaşanan olaylarda Fenerbahçe'yi destekleyen Ayşe Demet Karabulut ile yanındaki arkadaşı Hakan Zat'ın yaptığı el hareketi ile ortalık karışmıştı. Olaylar sırasında Emniyet Amiri Lokman Ünal kafasına isebet eden sert cisimlerle yaralandı. Galatasaraylı taraftarlar tribünden sahaya inerek Fenerbahçeli taraftarlara saldırdı.

Madem bu kadın efes maçın'dada olayların başlamasında rol almış bu kadını bir daha spor müsabakalarına sokmayacaksın arkadaş.Bunu mantığı olan herkes kabul eder,adaletide biz mi öğretecez yoksa bizmi yanlış biliyoruz adalet'i.

bizede en az 5 maç gelir... fb-efes maçında maç sonunda sahaya giren taraftarlar yüzünden 5 maç yemişti , aynısını hatta biraz daha fazlasını yaptık ve muhtemelen 5 maç gelecektir...

Selcuk Akyuz' Alıntı:
bizede en az 5 maç gelir... fb-efes maçında maç sonunda sahaya giren taraftarlar yüzünden 5 maç yemişti , aynısını hatta biraz daha fazlasını yaptık ve muhtemelen 5 maç gelecektir...

nerede fazlasını yaptık abartmayın biz böyle dersek oooo...bizde 2 kişi girdi onlarda 200 kişi onlar ergin atamana ve bütün oyunculara saldırdılar...soyunma odasını bastılar ...yaklaşık 400 koltuğu kırıp sahaya attılar ....abartmayın yaptıklarımızı abartmayın...öyle hesaplarsak taş çatlasın 2 veya 3 maç...

Bu arada basın yayın organlarında Kinsey'in taraftarı darp etmesine ilişkin bir haber var mı ?

Selcuk Akyuz' Alıntı:

Aynısını mı yaptık ?
Bir tanesinde Efes kupayı kazandı sevinirken sahaya dalıp basketçileri dövdüler ki ciddi ciddi dövdüler, diğerinde de bayanın biri tahrik etti seyircileri ve ondan sonra olanlar.

Biraz daha fazlası ha ilginç..

Burak,

Sahaya atlayan iki kişinin izahı yok. Yapılanlar arasında da fark yok. Tahrik olmaya bu kadar hazır bir topluluk olarak cezaya razı olmak zorundasın. Aynısını yapmak istemiyosan atlamıycaksın sahaya. Bu kadar basit.

Akşam fırsat bulursam daha detaylı bişeyler yazmak istiyorum. Ama dediğim gibi sahaya atlayıp Fenerbahce benchine saldırmanın izahı yok. Aynısının bize yapıldıgını ve vericeğimiz tepkiyi düşün sadece.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Selcuk Akyuz":1j5rbrxl]bizede en az 5 maç gelir... fb-efes maçında maç sonunda sahaya giren taraftarlar yüzünden 5 maç yemişti , aynısını hatta biraz daha fazlasını yaptık ve muhtemelen 5 maç gelecektir...

Aynısını mı yaptık ?
Bir tanesinde Efes kupayı kazandı sevinirken sahaya dalıp basketçileri dövdüler ki ciddi ciddi dövdüler, diğerinde de bayanın biri tahrik etti seyircileri ve ondan sonra olanlar.

Biraz daha fazlası ha ilginç..[/quote:1j5rbrxl]

ne farkı vardı ? 2 maçıda tv de izledim.. fb-efes maçında maç bitince şişman bi adam girip kereme saldırdı bizim maçta bikaç kişi sahaya girip oyunculara saldırmaya çalıştı..... fazlasıda bizim maç boyunca attığımız maddelerdi.. şimdi bunun izahı varmı biri bizi tahrik etti diyerek onlarda kerem bize parmak işareti yaptı tahrik etti dicek... ne farkımız kaldı onlardan ..