TBL 5. Hafta | Galatasaray CC 74 - 72 Fenerbahçe (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: GALATASARAY-Fenerbahçe | Pazar 19:00

Maça gelecek taraftar futboldaki maçın intikam hırsıyla oyunu gerekli gereksiz yerlerde yabancı madde atıp maçı durdurmazsa rahat kazanırız...
Onların oyuncu yapısı hızlı tempoda oynayamaz, dayanamaz, oyunu kesinlikle yavaşlatmamalıyız...
Geçen sene rekor fark yer denen bizim :) ve de pivotsuz oynayan BJK'ın kendi sahalarında F.Ülkeri çok ama çok rahat yendiği unutulmasın...
Ayrıca tıpkı Efesin yaptığı gibi İki önemli şey mutlaka yapılmalı :
1- Devamlı Guarda baskı...
2- 4 numara üstünde oynamakta ısrar...

Galatasaray taraftarının için 20 Hall0ween 30 kurban bayramı 15 yılbaşı 25 oktober fest değerinde gün geldi.. ayhan şahenkteki maçı aldığımızda kan ter içinde salondan çıkarken bugünü bekliy0rduk,oyuncular ve abdi ibekçi muhtemelen birdaha göremeyeceği taraftarı görecek,
lafı uzatmayalım fazla strateji konuşmaya gerek y0k ,5 numara yokmuş 3 numara sakatmış sol0mon gitmii abdul jabbar gelmiş,gerek yok ;şu gezegenin öküzün boynuzlarına olduğuna inandırabilirsiniz beni ama içsaha fener maçını maçtan önce kaybedeceğimize inandıramazsınız...
yüzümü kara çıkarmayın

Biliyoruz ki bu maçı alsak ta şampiyon olamayacağız..
Ama yine biliyoruzki hepimiz 12.000 kişilik dev koroyla armasının arkasında duran taraftarını görmenin nasıl bir mutluluk olduğunu..Aynı 14 sene şampiyonluk görmediği halde hiçbir iddiası olmayan takımını görmek için bir hafta önceden uykuları kaçan kavuşacağı günü bekleyen bizler gibi..

Düşününki şimdilerde iddiasız kalmış bir takım ve rakibi adanaspor,sarıyer ve benzeri rakipler.. evet hiçbir iddiası olmayan o takımı binlerce insan birbirini ezme pahasına neden destekliyodu sanıyosunuz? Ne kupa beklentisi vardı nede başarı , ayrı kalamıyodu sevdasından, o renkleri için üzüldüğünde bile mutlu oluyordu.Kendisine o kadar yakın hissediyoduki canından bile fazla seviyodu HİÇBİRŞEY BEKLEMEDEN..

Evet arkadaşlar şampiyon olamayacağız ,belki yenileceğiz belkide yeneceğiz..

Bana o gün renktaşlarımla omuz omuza olmak yeter takım yenilsede onu bağrıma basmaya hazırım..Anne sevgisi gibi karşılıksız..

Bir arma sevdalısı..

Yenilsekte onemli degil ama herkes uygun sekilde destek olmalı salonda biliyorsunuz ufacık bir olayda hakemler bizi salondan atmak icin fırsat kolluyor. Bu fırsatı onlara vermemeliyiz. Sadece takımımıza muthis destek verelim yeter.

Rasim Başak faktörü bu tip maçlarda en sık karşılaşılan durum. (Zaten her Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında olay çıkartmasa ismini bile zor hatırlayacağız Fenerbahçe Ülker rotasyonunda) Hele ki son iki olaylı futbol maçının ardından tansiyonun yüksek olduğu şu karşılaşmada; tribün liderlerinin veya saygı duyulan büyükler diye tabir edeceğimiz ağabeylerin 10.000 civarı taraftarı kontrol edebilmesi ne kadar mümkün bilemem ama taraftar forumlarında falan şimdiden bu konuda çalışma yapılması gereklidir bana göre..

Eser Atalay' Alıntı:
Galatasaray taraftarının için 20 Hall0ween 30 kurban bayramı 15 yılbaşı 25 oktober fest değerinde gün geldi.. ayhan şahenkteki maçı aldığımızda kan ter içinde salondan çıkarken bugünü bekliy0rduk,oyuncular ve abdi ibekçi muhtemelen birdaha göremeyeceği taraftarı görecek,
lafı uzatmayalım fazla strateji konuşmaya gerek y0k ,5 numara yokmuş 3 numara sakatmış sol0mon gitmii abdul jabbar gelmiş,gerek yok ;şu gezegenin öküzün boynuzlarına olduğuna inandırabilirsiniz beni ama içsaha fener maçını maçtan önce kaybedeceğimize inandıramazsınız...
yüzümü kara çıkarmayın

Eserin yorumlarına aynen katılıyorum. Strateji vs konuşmaya gerek yok bencede.savaşan kazanacak.

Eğer benim oyuncularım 12.000 kişinin önünde o destekle halen savaşamıcaksa bende burdaki tüm negatif yorumlara katılırım. Kazansakta kaybetsekte savaşmamız gerek.senelerdir bel bağladığımız ümit beklediğimiz bazı türk oyuncular bu maçta savaşmıcaksa hangi maçta canlarını dişlerine takacaklar?

herkeste bir karamsar hava var.Tamam kabul.Bu maçı kazansakta değişen birşey olmayacak belki. ama sizce yaşanılan fb galibiyetinin hiç önemi olmayacakmı? Bende her Galatasaraylı gibi şampiyonluğa giden bir takımımız olsun istiyorum ama olmuyor işte. Bırakın bari fb galibiyeti zevkini tadıyla yaşayalım...

sahaya birşey atma konusuna gelirsek. orada tabiki tribün büyüklerimiz ,basketboldan anlayan taraftarlarımız da olacak. ancak fb derbisi öncesi bile Ali Sami Yen de saha kapanma riskimiz varken gereksiz bir maçta herhangi bir tribünden bile birşey atılıyorsa buradaki 12000 kişi içinden de birkaç insan çıkacaktır haliyle.ama bu olaylar karşısında (çok büyük bir hakem facıası olmazsa) gerekli tepkinin gösterileceği ve engelleneceği konusunda şüphem yok.bununla ilgili çalışmalarda kesinlikle yapılmıştır.

çünkü olası bir olayda 12.000 kişiyi çıkartıp fb yi rahatlatmak en doğru seçim olacaktır...

Bu maç öncesinde Fedarasyondan beni çok şaşırtan bir karar geldi.Belkş bu karar derbide de düzgün bir yönetime istemeselerde yol açabilir.

Önceki haftalarda oynanan Efes Pilsen-Banvit mücadelesini yöneten Erşan Kartal,İsmail Aydın ve sanırım Murat Biricik 5 maç ceza almışlar.Cezayı alma nedenleride taraflı maç yönetimi ve oyun kurallarını sallamamaları olarak gösterilmiş.

[youtube:1or6oqcy]http://www.youtube.com/watch?v=Xktzo5m5YKg[/youtube:1or6oqcy]

şunu bıkmadan her gün izliyorum.......

yürüyedur aslanım.....

İgne atılsa yere düşmeyecek sekilde doldurmamız lazım ve seyirciyle beraber bu macı kazanacagımızı düşünüyorum..

Aldım biletimi, bayağı kalabalık geliyoruz. O salon tarihi günlerinden birini yaşamalı, oyuncular nerede oynadıklarını bilerek sahaya çıkmalı. İşte o zaman kazanırız.

biletix te biletler satışa çıkmış 2 maç için tribün 7 lira saha içi 12 lira olarak belirlenmiş.

Arda Öztürk' Alıntı:
Önceki haftalarda oynanan Efes Pilsen-Banvit mücadelesini yöneten Erşan Kartal,İsmail Aydın ve sanırım Murat Biricik 5 maç ceza almışlar.Cezayı alma nedenleride taraflı maç yönetimi ve oyun kurallarını sallamamaları olarak gösterilmiş.

Cezayı alan 3. hakem Murat Biricik değil Zafer Yılmaz... Zafer Yılmaz ve Erşan Kartal bizim takımımızı da zaman zaman doğramış hakemlerdi... Ancak cezanın verilme yöntemi de oldukça garip duruyor... Bakalım bizim maça hangi hakem triosunu verecekler... Benim favorim Murat Biricik'li bir üçlü...

Erşan Kartal'ın şu maça verilmeyecek olması çok iyi olmuş gerçekten. Saçma sapan kararlar azalacak.

onun yönettiği bir telekom maçı hatırlarım resmen bizi dağıtmıstı :oops:
bu arada fener maçı spormax mi yoksa skytürkte mi ?

Bazen yönetimimizi anlamakta güçlük çekiyorum. Şu maçın bilet fiyatları normal maçlardan daha düşük. İnşallah sezonun geri kalanında da bu fiyatlarla devam eder.

fiyatlar çok iyi olmuş ben de aldım saha içi biletini. Yönetim nihayet bu salonun nasıl dolacağını anlamış.